oyun parkı ve bebek odası takımı alanlar lütfen yardım :((

bozden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2009
60
0
herkese merhaba, bende 5 ayımı bitirdim 6 ayın içindeyim.Yavaş yavaş bakmaya başladım bebek odalarına.Aslında çilek bebek odalarından almayı düşünüyorum, Kendi üretim yapan firmaların bebek odaları 2500 TL felan çok pahalı ama çilek daha uygun.Ama annem bugün çocuğun en az 1 sene yanımda yatması gerektiğini söyledi.Buda kafamda ikilem yarattı.Oyun parkı alırsam bebek odası almam ne derece gerekli olacak daha sonra mı alsam diyorum ama biyandan da bebek odasına hevesim çok ilk bebeğim olduğundan insan istiyo..Acaba bebek odasını alsam yanında da uygun fiyata oyun parkı alsam yatak odasına koymak için fuzuli masraf yapmış olur muyum? Bebeğin kendi odasına geçmesi için ne kadar beklemek gerekiyor 1 sene de uzun geldi sonra bize alışıp kendi odasına geçmezse diye düşündüm.Ne dersiniz nasıl yapsam daha iyi olur sizce?

herkese merhaba, bende 5 ayımı bitirdim 6 ayın içindeyim.Yavaş yavaş bakmaya başladım bebek odalarına.Aslında çilek bebek odalarından almayı düşünüyorum, Kendi üretim yapan firmaların bebek odaları 2500 TL felan çok pahalı ama çilek daha uygun.Ama annem bugün çocuğun en az 1 sene yanımda yatması gerektiğini söyledi.Buda kafamda ikilem yarattı.Oyun parkı alırsam bebek odası almam ne derece gerekli olacak daha sonra mı alsam diyorum ama biyandan da bebek odasına hevesim çok ilk bebeğim olduğundan insan istiyo..Acaba bebek odasını alsam yanında da uygun fiyata oyun parkı alsam yatak odasına koymak için fuzuli masraf yapmış olur muyum? Bebeğin kendi odasına geçmesi için ne kadar beklemek gerekiyor 1 sene de uzun geldi sonra bize alışıp kendi odasına geçmezse diye düşündüm.Ne dersiniz nasıl yapsam daha iyi olur sizce?

canım tecrübem yok ama Rabbim nasip ederse bende bebek odası özeniorum
bence bebek odası alıp bide ucuzundan oyun parkı alabilirsin
100-150 tl ye uygun olanları var
zaten odasıda olacağından gündüz odasında yata gece yanında park yatakta yatar
Rabbim gönlüne göre versin

eğer maddi durmunuz iyyise ve evinizde kalıcıysanız(benim gibi tayinci değilseniz) bebek odası al içinde kalmasın
çok uucz park yataklar var
100 tl ye falan
ben sadece park yatak aldım o yaz tayinciyiz diye
ama odasında yattı yanımızda değil..odlar çok yakındı ve kapıları açık bırakıyorduk gık dese duyuyorduk hiç sorun yaşamadık çok şükür

şimdi 2 ye girecek genç odası bakıyorum.çocuk odaları kullanışlı gelmiyor o kadar baktım ya aşırı pahalı,yada çok kullanışsız..o yüzden cıvıl cıvıl genç odası bakıyorum.

canım ben ayrı oda kurdum.bizde çok heveslendik.çilekten aldık.özellikle bizim oda da yatırmama konusunda kararlıyım.odalar yakın kapıları açık olacak.ayrıca bebeğin odasında tek kişilik yatağım var.ilk bir ay orda kalırım diye düşünüom.anne babasının odasında yatmaya laışnalar sonradan ayrılmak istemiyormuş.yaşayıp göreceğiz.

canım ben ayrı oda kurdum.bizde çok heveslendik.çilekten aldık.özellikle bizim oda da yatırmama konusunda kararlıyım.odalar yakın kapıları açık olacak.ayrıca bebeğin odasında tek kişilik yatağım var.ilk bir ay orda kalırım diye düşünüom.anne babasının odasında yatmaya laışnalar sonradan ayrılmak istemiyormuş.yaşayıp göreceğiz.

bende senin gibi düşünüyorum.Odaya bir çekyat koyayım dedim.Odalar da yan yana olacağından kapılar açıkken ses duyulur dedim.Annem de ya duymazsan felan die korkutuyo.Ama bende yatak odasına alışmasını istemiyorum.Kendi odasına ve kendi yatağına alışsın istiyorum.Bakalım hayırlısı...Zaten şuan hiç bir şey almayayım 32. haftadan sonra izne ayrılıcam zaten o zaman alırım diyorum.

merhaba ben de kızıma bebek odası aldım ama tayin işleri falan da vardı.büyüyen besikli bebek odalarından aldım.şu an bebek odas biraz büyüyünce çocuk odası olucak beşiği normal yatağa dönüşyo.bi de odasına çekyat koyduk eşimle beraber orda yatıyoruz.odasında yalnız birakamadık nolur nolmaz die şu an kızım 6 aylık.en azından esyaları yerliyerinde.tasınma durumu yoksa oyun parkı da al gece orda yatar.hem sonra kardesi olunca da kullanrsın

ben de aralıkın 1 inde anne oldum kızımı kucağıma aldımm benim evim kira olduğu için ben oyun parkı aldım ve çok rahat kullanıyorumm ileride kendi evimolnca oda takımı almayı düşünüyorumm

ben bebeğime oda takımı aldım ayrıca yatak odası içinde park yatak aldım yanımdada olsun diye gündüz odasında gece yanımda

öncelikle hayırlı sağlıklı doğumlar diliyorum..
bence bebek ilk aylar kesinlikle annenin odasında hatta annenin kendi yatağına yakın bir yerde uyumalı..çünkü bebekler genellikle çok kısa aralıklarla uyanacak ve ağlayacak ama annenin her defasında bebeğin odasına git gel yapması çok zor oluyor..
kesinlikle bizim odamıza alışır diye de düşünmeyin, minicik bebek tabii ki annesinin sıcaklığını yakınlarında hissetmek isteyecek..yatağına ve odasına ileriki zamanlarda zaten alışacak..minicikken fazla takılmayın bu mevzulara, bebeğinizin kokusunu duya duya uyuyun aynı odada..sağlıklı günler ..

ben hem odasına takım aldım.hemde yanıma park yatak aldım.en fazla ilk ayda yanımda yark yatakta yatırıcam.sonra odasına alışmasını istiyorum.arkadaşımda aynen böyle yaptı şimdi çok rahat.birde uyurken odasında müzik çalmanızı tavsiye ederrim.sonrasında bağıra bağıra yanında konuşsanız bile o mışıl mışıl uyuyor.

X