Bebek Beslenmesi 2 buçuk aylık bebeğim kilo almıyor mama içiyor bilgilerinizi istiyorum

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

efecigim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2010
9
0
bebeğim 2 buçuk aylık anne sütü almıyor sütüm yok. aşırı gazdan dolayı conformil 1 veriyorum. ama conformilden sonra kilo alımı durdu ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum lütfeeeeeeeen yardımcı olun.

lütfen bu tür konuları bebeğinizin hekimine danışın.bin türlü fikirle kafanız karışır. minik bebeğiniz deneme tahtası değil. en iyisini hekiminiz bilir. kilo gelişimi çok önemli hata kaldırmaz. dikkatli olun vakit kaybetmeden çocuk doktorlarına danışın.
anne sütünü arttırmak içinse elinizden geleni yapın.bebeğiniz sağlıkla büyüsün inşallah.

bebeğim 2 buçuk aylık anne sütü almıyor sütüm yok. aşırı gazdan dolayı conformil 1 veriyorum. ama conformilden sonra kilo alımı durdu ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum lütfeeeeeeeen yardımcı olun.
kabızlık problemimiz yüzünden oğluma bende kullanmıştım confirmil.ama kilo alımında herhangi bi sorun yapmıyor aksine yarıyor bile.yani onunla bi ilgisi olmadığını düşünüyorum.bu konuda sağlıkocaklarındaki ebeler sana yardımcı olacaktır.istersen onlara bi danış derim. sağlıkla büyüsün bebeğin.:KK34:

Aynı konuyu aynı başlığa üç kez açmışsınız..Konuları ilgili başlığa bir adet şeklinde açınız lütfen..

Bu başlık altından paylaşımınız devam edebilir..:KK34:

mama değişikliği önerir dr .lar genelde..
besledikten sonra yarım saat kadar dik tutun hemen yatırmayın.beslerken de eğimli tutun reflüsü gelişmesin..

teşekkürler bayanlar doktoruna zaten danısıyorum ama mama deiğşikliği diyor bi problemimiz yok şükür kilo alması için sma promil gold düşünüyorum doktorlar hep aptamil diyor ama ben onu gdo dan dolayı vermek istemiyorum zaten doktorların aptamille anlaşması olduğu için verdiğini biliyorum.

teşekkürler bayanlar doktoruna zaten danısıyorum ama mama deiğşikliği diyor bi problemimiz yok şükür kilo alması için sma promil gold düşünüyorum doktorlar hep aptamil diyor ama ben onu gdo dan dolayı vermek istemiyorum zaten doktorların aptamille anlaşması olduğu için verdiğini biliyorum.

bebeğiniz daha çok küçük olduğu için mama değişikliğinden başka çare yok gibi görünüyor, sizin sütünüzü de artırmanın yollarına bakmak gerek (bazen ne yaparsanız yapın bünye süt üretmiyor umarım sizin bünyeniz öyle değildir).
aptamil gdolu mu bilmiyorum sma'nın gdo durumunu da bilmiyorum açıkçası, ama marketlerde satılan bir mama konusunda doktorların nasıl bir anlaşması olabileceğini anlamadım :26:
görünen o ki siz kendinizce bir çözüm üretmişsiniz ve o yöne gideceksiniz ama bu kadar küçük bebekte kilo gerilemesi bir sorundur ve doktoru dinlemek yerine kendi üreteceğiniz yöntemle sorunu artırırsanız sonrasında çok vicdan azabı çekersiniz
inşallah tez zamanda kilo almaya başlar ve kendini toparlar evladınız

özel hastaneye gidiyoruz biz kontrollerimize aptamil şirketi bazı özel hastanelerle anlaşma yapıyor sanırım o yüzden doktorlar onu öneriyor sonuçta marketten alınsada kar payı haricinde mamanın parası şirkete gidiyor o yüzden böyle düşünüyorum ve duyuyorum. çocuğum hiç kilo almıor değil alıyor fakat ilk doğduğunda ayda 1 kilo almıştı ama mama değişikliği sonucunda kilo alımı azaldı 1000 değilde 500 gram aldı ben bu yüzden sıkıntı yapıyorum kendime sütüm vardı hemde çoktu bebeğimi doyuruyordu ama üzüntüden ve yorgunluktan sütüm çok azaldı bebeğimi emzirmeye çalışıyordum gelmesede emdikçe gelir diye humana çayı içtim ama benim bebeğim çok gazlı o yüzden hep kucakta ayakta tutuyorum bu beni çok yoruyor yalnızım yardımcım yok bu yüzden süt çoğalmıyor bebeğimde süt gelmedikçe beni emmek istemiyor, yoksa ben istemez miyim bebeğimi 6 ay emzirmek. önerilerinşz için teşekkürler

ben sadece şunu söylemek isterim.benim kızım 15 aylık oldu ve hala sizin dediğiniz sıkıntılar azalmadan hatta büyüyerek devam ediyor.bence en iyisi doktorunuz sağlığıyla ilgili bir problem yok diyor ve sizde bebeğinizin sağlıklı ama zayıf olduğuna kanaat getiriyorsanız fazla yıpratmayın kendinizi.çünkü bu problem bitmeyecek.siz elinizden geleni yapıp onun zaaflarını bulun ve o arada yedirdiğiniz kardır.bu arada bende comformil kullandm ve hiçbir problem yaşamadım ayrıca hala bebeğime antibiyotik dahi kullanmadım arkadaşım dert etme fazla elinden geleni yap.

çok teşekkür ederim. elimden geleni yapıyorum uykuda bile mama vermeye çalışıyorum yeter ki gelişsin diye kilosu normal standartların altında değil ama sınırda bide anne sütü veremediğim için tedirginim üzülüyorum. ama doktor bünyeden de kaynaklandığını söylüyor yani anne ve baba minyon tipli ise çocuğuda doğal olarak öyle olur diyor.

canım benim bebeğimde ilk 2 ay 1 kilo aldı sonra hep sınırda aldı şimdi 18 aylık ve sınırın altında kaç tane doktor değiştirdim bu yüzden ama yapacak birşey yokmuş malesef yapısı böyleymiş. Şimdi önemli olan sağlıklı olması diyorum çok mama kullandım oğlum hiçbirini de sevemedi en son hippin ürünlerini kullandım organik diye istersen onu bir dene. Ama iştahsız bebekler için milumili öneriyorlar tadı gerçekten hepsinden daha güzel. Belki milumil de işine yarayabilir ama unutma ve üzülme lütfen önemli olna kilosu değil sağlıklı olması (zamanında çok üzülüp ağlayan bir anneden ufak bir tavsiye)

doktorumuz mamasının içine pekmez ilave edin demişti..Öyle deneyin isterseniz...

çok teşekkür ederim şimdi sma gold aldım gündüz conformil gece sma veriyorum baakalım ne olacak. mamasına ne kadar pekmez katıyorsunuz 3 ay daha küçük değil mi siz kaç ml mamaya ne kadar pekmez katıyordunuz benim bebeğim 5 gün sonra 3 aylık olacak. milumil iştahsız bebekler için mi bilmiyordum birde onu deneyim önerileriniz için teşekkürler çocuklarınızla mutlu sağlıklı ömürleriniz olsun:nazar:

X