Bebek Beslenmesi demir ilacı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

lioness81

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2007
135
86
bebişimin 4 ayı bitti.dün sağlık ocağına gittik,ebe kilosuna göre 8 damla verdi.dün armut suyunun içine 8 damlayı damlattım içirdim.geceye doğru yavrum ağlamaya başladı 1 saat aralıksız ağladı en sonunda kustu ve biraz rahatladı,bugün nasıl vericem diye kara kara düşünüyorum.
demir ilacı veren varmı,çok pis kokuyor.

bebişimin 4 ayı bitti.dün sağlık ocağına gittik,ebe kilosuna göre 8 damla verdi.dün armut suyunun içine 8 damlayı damlattım içirdim.geceye doğru yavrum ağlamaya başladı 1 saat aralıksız ağladı en sonunda kustu ve biraz rahatladı,bugün nasıl vericem diye kara kara düşünüyorum.

haklısın tadıda pek hoş değil demir ileçlarının.:63:
bebeğinin armut suyu karnınıda ağrıtmış olabilir yada birden 8 damla ağırda gelmiş olabilir bence.
ama günde alması gereken 8 damlayı sabah öğle akşam yada sabah akşam olarak öğünlere bölersen daha kolay içebilir bebeğin.sağlıkla büyüsün:KK74:

haklısın tadıda pek hoş değil demir ileçlarının.:63:
bebeğinin armut suyu karnınıda ağrıtmış olabilir yada birden 8 damla ağırda gelmiş olabilir bence.
ama günde alması gereken 8 damlayı sabah öğle akşam yada sabah akşam olarak öğünlere bölersen daha kolay içebilir bebeğin.sağlıkla büyüsün:KK74:[/QUOTE
meyve suyuyla verirsem daha rahat içer diye düşündüm.başka bi meyve suyu deneyim.tşkürler canım

senin kullandığın sanırım sğlık ocağının verdiğidir o kötü ferrumu kullan

oğluma dr 3 aylıkken başlattı sabah akşam 3 er damla veriyorum hemen arkasına emziriyorum,eczaneden aldık biz dr yazdı,sağlık ocağınınki nasıl bilmiyorum.evet kokusu kötü biraz,kıyafetlerinden de çıkmıyor lekesi değdiği zaman

Son düzenleme:
Bizde yeni kullanmaya başladık,sağlık ocağı verdi,oradaki hemşiremizle konuştuk,bizimkisi 7 damla,1 saat önce ve sonrasına kadar süt verme,demir ilacının bi anlamı kalmaz dedi,eğer meyve suyuyla verirsen emilimi daha kolay olur dedi,1 çay kaşığı portakal suyuyla ver istersen,hem mevsimin meyvesi dedi..dedim portakal sıkıntı olmaz mı dedim 1 kaşık vereceksiniz zaten,bişey olmaz dedi..zaten prospektüste de suyla verin yazıyo..zaten benimkisi su sevmiyo :) ben bazen aç karna veriyorum 40-45 dk sonra emziriyorum,bazende öğlede meyve püresi veriyorum onun ardından veriyorum..gerçekten de kokusu kötü; paslanmış demir gibi bişe..bebekler biraz büyüyüp akılları erdirdiğinde bunu içmemek için ellerinden geleni yapıyorlarmış,yani şimdi ne kadar verdik o kadar kar :)

benim oğluma demir ilacı vermeye başladığımda kabız oldu çok kötü kokuyor ve kıyafetlerden de çıkmıyor lekesi prospektüsünde de kabızlık yazıyor yan etki olarak doktorumuz bıraktırdı demir ilacını supravit e başladık daha yeni düzeldik.

ezbere demir ilacı kullanılmaz adı üstünde İLAÇ. maalesef sağlık ocaklarında ezbere verilen bu ilaçların bir çok yan etkisi var. bize de verdiler doktorumu dinledim 6. aya kadar kullanmadım.6. ayda kan sayımı yaptırdık sonuç normal çıktı ve hiç kullanmadık o ilacı.maşallah şuan kanı gayet iyi.doğal besinler varken ve kanı normalse bu ilacı kullanmayın.sonuçta demirin fazlası vücutta zarar biliyorsunuz.ben her sabah pekmezli su içiririm kızıma.çorbalarında mutlaka kıyma yeşil mercimek vs kullanırım.maşallahı var kanının :nazar: size de tavsiyem doktorunuza danışmadan veya kan sayımı yaptırmadan kullanmayın bu ilacı.

benim kızıma yasakladılar bıngıldağı erken kapanmış verme dediler bazı bebeklere demir ilacı yaramzmış

kızım şuan 11 aylık. 4,5 aydan beri ferro sanol demir damlası kullanıyoruz. normalde 4 aylıkken başlanması gerekiyormuş. doktorumuz bu konuda çok hassas ve çok üstüne düşüyor. hatta 6.ayda kan testi yaptırdık. demir eksikliği çıktı ve o zamandan beri günde 25 damla veriyorum. sabah ve akşam iki seferde veriyorum. yemek yedikten iki saat sonra veriyorum ve bir saat geçmeden de bişey yedirmiyorum. verdiğimiz demirin çok büyük önemi var arkadaşlar. özellikle zeka gelişiminde. doktorumuz üniversitelerde yapılan araştırmalardan bahsetti. zeka %75 kalıtsal ise kalan kısmı sonradan edinilebiliyormuş ve demir eksilğili olan ya da takviye almayan bebeklerde IQ oranları demir kullanan bebeklere oranla daha düşük olabiliyormuş. lekesi çok kötü ve çıkmıyor:KK43: ama ben ona da çözüm buldum kendimce. küşük enjektörler var eczanelerde satılan onlardan aldım. öyle veriyorum . sevgiler..

kızım 6 aylık olana kadar bizde kullanmadık.6 ay kontrolünde verdi doktorumuz.1 çay kaşığı ver dedi.o da fazla olmuyor zaten.3 aylık çocuğa ağır gelebilirde bu.bence doktor dışında kimseye güvenmemek gerek

Bizde yeni kullanmaya başladık,sağlık ocağı verdi,oradaki hemşiremizle konuştuk,bizimkisi 7 damla,1 saat önce ve sonrasına kadar süt verme,demir ilacının bi anlamı kalmaz dedi,eğer meyve suyuyla verirsen emilimi daha kolay olur dedi,1 çay kaşığı portakal suyuyla ver istersen,hem mevsimin meyvesi dedi..dedim portakal sıkıntı olmaz mı dedim 1 kaşık vereceksiniz zaten,bişey olmaz dedi..zaten prospektüste de suyla verin yazıyo..zaten benimkisi su sevmiyo :) ben bazen aç karna veriyorum 40-45 dk sonra emziriyorum,bazende öğlede meyve püresi veriyorum onun ardından veriyorum..gerçekten de kokusu kötü; paslanmış demir gibi bişe..bebekler biraz büyüyüp akılları erdirdiğinde bunu içmemek için ellerinden geleni yapıyorlarmış,yani şimdi ne kadar verdik o kadar kar :)

Bizim doktorumuzda başlattı demir damlasına ferrum hausmann 6 damla önerdi.Fakat bişeylere katıp vericem diye söylemedi bende direk kaşığa damlatıp veriyorum yanlışmı yapıyorum acaba....

arkadaslar bisey sormak istiyorum. bızde demır ılacı en buyuk sıkıntımız cunku kızım kesınlıkle reddedıyor. degısık ılaclar denıyoruz ama sevmıyor hıcbırının tadını bende mecbur kahvaltısına karıstırıyorum. meyvesınde falan alıyor tadını kesınlıkle yemıyor. ama kahvaltısına pekmez de katıyorum, gecen gun bır arkadasım "sen ıkısını bır arda verıyorsun ama demır demırı keser ıkısının de faydası olmaz " dedı. ben duymamıstım hıc daha once, varmıdır aslı astarı??

X