Saç Şekillendiriciler Brezilya Fönü Hakkında...

2 gün önce fix nano keratin setini kendim alıp kuaförümün kapısına dayandım. İçinde kansorejen madde olmadığını ve 1. günün sonunda yıkayacağımı söylemişti aldığım firma. Bu arada kuaförüm alix marka keratin kullanıyordu ve ben fix nano keratinin daha iyi olduğunu ve kanserojen madde içermediğini bilgiç bilgiç ona anlattım. Keratini hazırlayıp sürdü ama 5 dk. sonra saçlarım kazık gibi sert oldu tarak girmez hale geldi zavallı kuaförüm saatlerce hem saçı tarayıp hemde keratini sürmek için çaba sarfetti. Neyse 45 dk. bekledik ve sonrasında saçı taramaya çalışıyor ama ne mümkün tarayamadı makineyle kurutmaya çalıştık zorla kurutup düzleştirici kısmına geçtik. Tutamlara ayırmak ne mümkün zorla kafa derimi yüzeyüze saça düzleştirici geçtik çok duman çıkmadı öyle aşırı bir koku ve göz yanması yoktu. Akşam eve geldimki koku daha artmış kafamda sanki 100 kilo ağırlık taşıyormuşum gibi bir his oğluşumu yanıma yaklaştırmama gayretiyle bir gece geçirdim.İnanın koku o kadar arttıki ben sabaha kadar uyuyamadım. Sabah yastık kılıfı keratinin bir kısmını emmiş olacak ki biraz koku azaldı ama saç bir kabarık bir kabarık yapış yapış taramaya çalıştım tarak girmiyor bile, kuaföre gittim 2. günkü düzleştirme işlemini zorla yaptık bu arada dünya kadar saçım yolundu. Saç tarak girmediği gibi tutamlarada ayrılmıyordu. Kuaförüm bile hayret içinde kaldı katran sürsek böyle olmazdı diye dalga geçti. 3.gün artık dayanamadım sabah erkenden kuaföre gidip saçı yıkattım.
Neyse saçı kurutmaya başladılar saçı yıkarken iyi durulamayıp kremli bıraktılarki açılmama riskine girmeyelim diye. Kurutunca yumuşadı ama fönlü gibi değil ve geç kurudu. Saçımı eskiden tarayarak kuruturdum aynı böyle olurdu şimdi ise sadece makineyle kurutuyorum böyle oldu. Yarın tekrar yıkayıp bakıcam sonucu merak ediyorum. Burdan okuduğum kadarıyla içindede kansorejen içeren şeyler varmış bide kuaförüme rezil oldum satıcıların yalanı yüzünden bari aldığım riske değsede saçım yumuşacık olsa. Bu arada yeni röfle yaptırmıştım saçlarımın rengi değişti koyulaştı bu da cabası, fix nanodan uzak durun benden söylemesi unutmadan şampuan, keratin, krem, serum setini 170 tl ye almış kuaförümede 80 tl yaptırma parası vermiştim halbuki kuaförüm kendi keratini alix le zaten 150 tlye yapıyordu 100 tl de kazık yemiş bulundum. Yarin kendim yıkayıp kurutup son durumu yazarım.

Merhaba!

Yakinda Türkiye'ye gidecegim ve orada brezilyan fönu yaptirmak istiyorum. Orada iyi bir yer tavsiye edecek biri var mi?
Fiyatlar hakkinda bilgilendirirseniz sevinirim.

Saclarim uzun sayilir. Ombre boyali. Yani uclari sari, üstü kahverengi...

Genelde herkes fix nano keratin ile falan yaptırmış. Ben yaptıcam ve kuaförüum Global keratin kullanacak en kaliteli markanın o olduğunu söylüyorlar. Hiç bu markayla yaptıran yok mu ???

sonuç berbat saçlarım banyoda ıslanır ıslanmaz keçeleşiyor açana kadar canım çıkıyor ayrıca çok geç kuruyor ve hiçte öyle fönlü gibi değil tarayarak kurutunca düzleşiyor ama su değer değmez keçeleşme başlıyor keratin şampuanıyla yıkadığımda ve keratin kremi kullandığımda dahi semsert.Zaten artık o şampuan ve kremi kullanmıyorum bir an önce saçımdan gitsin diye sülfatlı ve parabenli normal şampuanla yıkayıp avuç avuç saç kremi kullanıyorum. fix nanodan uzak durun ben memnun kalmadım.

2 gün önce fix nano keratin setini kendim alıp kuaförümün kapısına dayandım. İçinde kansorejen madde olmadığını ve 1. günün sonunda yıkayacağımı söylemişti aldığım firma. Bu arada kuaförüm alix marka keratin kullanıyordu ve ben fix nano keratinin daha iyi olduğunu ve kanserojen madde içermediğini bilgiç bilgiç ona anlattım. Keratini hazırlayıp sürdü ama 5 dk. sonra saçlarım kazık gibi sert oldu tarak girmez hale geldi zavallı kuaförüm saatlerce hem saçı tarayıp hemde keratini sürmek için çaba sarfetti. Neyse 45 dk. bekledik ve sonrasında saçı taramaya çalışıyor ama ne mümkün tarayamadı makineyle kurutmaya çalıştık zorla kurutup düzleştirici kısmına geçtik. Tutamlara ayırmak ne mümkün zorla kafa derimi yüzeyüze saça düzleştirici geçtik çok duman çıkmadı öyle aşırı bir koku ve göz yanması yoktu. Akşam eve geldimki koku daha artmış kafamda sanki 100 kilo ağırlık taşıyormuşum gibi bir his oğluşumu yanıma yaklaştırmama gayretiyle bir gece geçirdim.İnanın koku o kadar arttıki ben sabaha kadar uyuyamadım. Sabah yastık kılıfı keratinin bir kısmını emmiş olacak ki biraz koku azaldı ama saç bir kabarık bir kabarık yapış yapış taramaya çalıştım tarak girmiyor bile, kuaföre gittim 2. günkü düzleştirme işlemini zorla yaptık bu arada dünya kadar saçım yolundu. Saç tarak girmediği gibi tutamlarada ayrılmıyordu. Kuaförüm bile hayret içinde kaldı katran sürsek böyle olmazdı diye dalga geçti. 3.gün artık dayanamadım sabah erkenden kuaföre gidip saçı yıkattım.
Neyse saçı kurutmaya başladılar saçı yıkarken iyi durulamayıp kremli bıraktılarki açılmama riskine girmeyelim diye. Kurutunca yumuşadı ama fönlü gibi değil ve geç kurudu. Saçımı eskiden tarayarak kuruturdum aynı böyle olurdu şimdi ise sadece makineyle kurutuyorum böyle oldu. Yarın tekrar yıkayıp bakıcam sonucu merak ediyorum. Burdan okuduğum kadarıyla içindede kansorejen içeren şeyler varmış bide kuaförüme rezil oldum satıcıların yalanı yüzünden bari aldığım riske değsede saçım yumuşacık olsa. Bu arada yeni röfle yaptırmıştım saçlarımın rengi değişti koyulaştı bu da cabası, fix nanodan uzak durun benden söylemesi unutmadan şampuan, keratin, krem, serum setini 170 tl ye almış kuaförümede 80 tl yaptırma parası vermiştim halbuki kuaförüm kendi keratini alix le zaten 150 tlye yapıyordu 100 tl de kazık yemiş bulundum. Yarin kendim yıkayıp kurutup son durumu yazarım.

ben kozyatağı milano hair design'da 65 tl ye yaptırdım fırsatı alacagım zaman okadar beklememe ragmen ugurkanın fırsatı yoktu oyuzden onu sectim ama bir dahakine ugurkanda yaptırmayı dusunuyorum orasıda beox marka yapıyormus ama goztepe subesinden degilde (baya bir sikayet var memnun kalmamıslar pek..) suadiye ve libadiye subelerini dusunuyorum, yorumlar baya bir olumlu...

Merhabalar Milano dan memnun kaldınız mı acaba ?

Merhaba
Merhaba kendı kuaförünüz nerede acaba ısım ne
merhabalar bende şehir fırsatından hairium kuaföre randevu aldım ama daha gitmedim siz 15 inde gideceğinizi yazmışsınız gittinizmi?fönü yaptırabildinizmi sonuç ne sitede yazan para dışında para ödedinizmi yazarsanız sevinirim arada çok fiyat fark ettiği için merak içindeyim deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim sevgiler.ARKADAŞLAR BAŞKA BU ŞEKİLDE HAİRİUM KUAFÖRE GİDEN VARMI CVP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.
Haırıumdan memnun kaldınız mı

ben kendim internetten aldım çok tedirgindim ama çok güzel sonuç aldım saçımı taramadan çıkabiliyorum çok rahat

[/QUOTE]

konunun en başından beri okuyorum nerdeyse, kimisi memnun kimisi değil. önemli olan kaliteli ürün ve tecrübe sanırım. bursada yaptıran birileri varsa yazsınlar nolur...

şimdi bu işlemi düzleştirici ile değilde maşa yapsak saçımızda o iri dalgalar kalsa nasıl olur :KK70:

ben düz saçı sevmiyorum pek ama saçımı hergün yapmayıda istemiyorum,

perma kıvırcığıda hoşuma gitmiyor,

acep maşa ile dalga yapsak kalır mı ki ??? :))

İstanbul ataşehirde yaptırıp memnun kalan biri var mı bende ona göre gidip yaptırmak istiyorum

önceden yazdıklarımı okuyanlar nano keratin maceramı biliyorlardır, aradan 3 ay geçti 3 aydır avuç avuç saçım dökülüyor nerdeyse kel kalıcam ben kesinlikle nano keratini tavsiye etmiyorum.

Slm ben yaklaşık 2.5ay kadar önce brezilya fönü yaptırdım çok korkarakta olsa saçımla hergün ugraşmaktan bıkmıştım gözümü karartıp yaptırdım ve şimdi çok memnunum keşke önce yaptırsaydım kuaförume güvendim çünkü önce eşine uyguladı buda beni rahatlattı

Ankarada yaptırıp da memnun kalan arkadaşlar, nerde hangi kuaförde kaç liraya yaptırdınız yazabilir misiniz?

merhaba arkdslar ben de bı 10 gun once ankarada brezılya fönumu yaptırdım.4 gun suruyor.ılk gun 2-2.5 saat.dıger gunler 20 dakıka.son gunde yıne duzlestırme fön ve yıkama yapılıyor.memnunum sımdılık.ama şampuanını begenmedım sacım da kepeklenme mı derı soyulmasımı oyle bı sey yaptı kı benım sacımda hıc kepek olmazdı.oyle duzlestırıcıden cıkma jılet gıbı degıl ama kurutunca tarayarak fönlü gıbı duruyor ve daha canlı saglıklı duruyor.sormak ıstedıgım bu sampuanlar bıtınce aynısından almak zorunda mıyız?65 tl dıyor daha uygun fıyata keratınlı brezılya fönu ıcın sampuanlar da var onlardna kullansak ve arad normal sampuanal da yıkasak?kuaförum mutlaka bu sampuan olcak dıyor ama aynı kuaföre yaptıran bı arkdsım yaklasık 1 yıl kullandı brazılya fönunu ve dogru duzgun sampuanlarını kullanmadım da dedı
Ankarada nerde yaptırdığınızı öğrenebilir miyim ?

Geçen sene bu zamanlar bir şehir fırsatı ile kozyatagında yanlış hatırlamıyorsam saloon's mu ne öyle bir yere gittim. saçlarım yıpranmış tiftik tiftikti. Dedim düz olmasını geçtim bari parlak olsun teller dolsun kalınlaşsın. (çünkü vaadedilen buydu) benim işlemde duman fln kotu koku olmadı. Sonra saçımda inanılmaz bir dökülme oldu kopmaya başladılar. Öyle dümdüz de olmadı zaten ama yine de dışarı çıkarken şekil vermek için ugrastırmıyordu. 2 ay kadar sonra ben çok sıkıldım düz sactan ve sürekli yağlı gibi kafama yapışıktı saçlarım. Gitsin kurtulayım diye normal şampuana döndüm. Zar zor 5 ayda tamamen gitti brezilya fönü. Üzerinden 1 yıl geçmesine rağman saçlarım fönden sonra daha cansız, mat, kedi kuyrugu gibi bi halde. Üstelik kesinlikle ve kesinlikle uzamıyor. Doktorlara gittim, ne pahalı ürünler, yok biotin yok multıvıtamin bana mısın demiyor. Lanet olsun brezilya fönü yaptırdıgım güne. :KK43::KK43::KK43::KK43:

merhaba bende brezilya fönü düşünüyorum saçlarıma boya var saçlarımda nasıl bişey bu brezilya fönü biraz bilgi verebilirmisin bana?

Kızlar brezilya fönünden sonra saçlar nasıl kokuyorrr bunu merak ediyorum benn o özel şampuanlar falan kokusu nasıl koku takıntım var benim kendi kullandigim sampuan krem sprey hepsi guzel kokulu sevgilim saclarımı surekli koklar bu yuzden guzel kokmasi lazim biri bana cevap yazabilir mi lutfeeeen

X