Avon ürünlerinden şikayeti olan var mı?

duş jelleri bence çok sağlıksız,vücutta ufak bir yara yada hassas bir bölge varsa tahriş ediyor..

Avon daha Türkiye'de değilkenden beri el kremini kullanıyorum ve çok memnunum zaten temsilci olma sebebimde gliserinli el kremidir.
Makyaj malzemelerinin bir çoğundan memnunum parfümlerinden de memnunum ve alıpta keşke almasaydım diyen olmadı.
Ben uzun zamandır Today kullanıyorum oldukça kalıcı bir parfüm eşimde Signature kullanıyor o da çok kalıcıdır.
Anew serisinden kim aldıysa memnun kaldı hatta 75 yaşındaki babaannem 5-6 senedir Anew krem kullanıyor ve kadının cildindeki kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma var.
Takılarını ve saatlerini severek kullanıyorum şu ana kadar hiç bi sorunla karşılaşmadım.
Eşim for men serisinin traş jelini kullanıyor ve çok memnun.

Gelelim Avon'un beğenmediğim ürünlerine...
Avon'un memnun olmadığım ürünleri Color Trend serisi diyebilirim veya benim cildime uymadı diyeyim.
Sonracıma pata krem fondötenini beğenmedim cildim kuru olduğu için güzel durmadı.
Bir ara krem göz farları vardı onlardan da memnun kalmamıştım göz kapağında kalıntı yapıyordu, göz altı kapatıcısıda aynı şekilde kalıntı yaptığı için beğenmedim.

top allıgı da resımde cok gorunuyor ama aslında az

ben tonik ve akne roll on larından çok kullandım hiç de memnun kalmadım..
parfümlerine bayılıyorum ama..özellikle perceive ve surrender:KK12::KK12:

rolonlarının hiç birini beğenmiyorum zevk meselesi tabi ama benim hoşuma gitmiyor bi de son olarak ''super magnifiy mascara'' aldım hiç beğenmedim ne gür ne de uzun gösterdi şeffaf rimel sürmüş gibi oldu kipriklerim

Yeni ürünlerini farklı buluyorum ama bu fark iyi yönde değil.Eskiden daha iyi olduğunu düşünüyorum.Birkaç ay önce vücut pudrası almıştım pırıltılı leke yaptı çünkü daha önce yoktu.Üzüldüm geçecek mi acaba? Rujların tonu güzel,kalıcı değil ve renklerde yoğunluk yok.Parfümlerin bazıları hiç kalmıyor.Allık aldım yakınlarda sızlattı tenimi..Dudak kalemi de yanma yaptı..Bilemiyorum iletsek dikkate alırlar mı.Mail atıcam Londra da dükkanı var biliyorum..

Yeni ürünlerini farklı buluyorum ama bu fark iyi yönde değil.Eskiden daha iyi olduğunu düşünüyorum.Birkaç ay önce vücut pudrası almıştım pırıltılı leke yaptı çünkü daha önce yoktu.Üzüldüm geçecek mi acaba? Rujların tonu güzel,kalıcı değil ve renklerde yoğunluk yok.Parfümlerin bazıları hiç kalmıyor.Allık aldım yakınlarda sızlattı tenimi..Dudak kalemi de yanma yaptı..Bilemiyorum iletsek dikkate alırlar mı.Mail atıcam Londra da dükkanı var biliyorum..

aslında dikkate almaları lazım canım..
sonuçta bizim sağlığımız bu ...

merhaba kızlar
bende temsilyim sorun olarak gördüğünüz herşeyi avonun sitesine girip AVON'A SOR kısmından iletebilirsiniz
bende rimellerinden memnun değilim fakat ANEW serisinin rimeli gerçekten güzel kullananlar çok memnun ayrıca parfümlerinden bazıları gerçekten çok kalıcı krem konusuna gelince ürünü aldığınız temsilcinize önce tester ı demek istediğinizi söylerseniz ona göre kreme karar verebilirsiniz , bazende katalog ve gelen ürün arasında renk uyumsuzluğu olabiliyor bunuda tester rujlarla giderebilirsiniz :) ayrıca farlarını ve eyeliner ı herkese tavsiye ederim gerçekten çok güzel:KK70:

Avonun şampuan saç kremi gibi ürünlerinlerinden hiç memnun değilim şampunaları bende aşırı derece kepeklenme yaptı. Kremindende memnun değilim. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ancak allık kullanıyorum ondan memnunum bi aralarda bitmeyen toplardan kullanıyordum ondanda memnun kalmıştım.

makyaj ürünleri ve bakım ürünleri tam bi fiyasko o paraya daha iyi ürünler öneriyim gelin bana emn olun daha çok memnun kalırsınız oriflame de avon da aynı ikisi de berbat

kesinlikle yüz kremlerini, göz altı kremlerini...hiiiiiiiiiiç beğenmiyorum.
parfümleri güzel. rujları da iyi diyebilirim.........

kızlar bende avounun cilt bakım kremini almıştım 3 ay kullanmama rağmen bi faydasını göremedim maalesef:KK43:( aleoveranı bi kremini denetti bi sürede onu kullandım artık saldım çayıra mevlam kayıra ne varsa kullanıyodum yeterki yüüzmdeki kızarıklıklar gitsin neyse bunuda kullandık kızlar hiç abartmıyorum 1 ay bile geçmeden bütün kırmızılıklar tahriş olan yerler düzeldi ztn sonradan yüzdeyüz dogal hiç bi kimyasal içerik olmadıgını ögrendm

bence de oriflame de avon da aynı. ikisi de beş para etmez. avonun bi farları bi de parfümleri fena değil gerisi özellikle de cilt bakım ürünlerini at çöpe. el kremleri de dahil hiçbir işe yaramıyor. hatta el kremini sürünce eşim elimi tutmuyo çok berbat kokuyo diye abartmıyorum inanın.

ben avon parfümlerini begeniyorum ve kullanıyorum eşimede alıyorum bazıları kalıcı bazıları degil.iyi ayırt etmek gerekir.ayrıca anewin likit fondötenini kullanıyorum şimdiye kadar kullandıgım fondötenlerin en iyisi diyebilirim.allıklarıda hoş.likit rujlarıda güzel kullanıyorum..
sadece şampuanlarını,sac kremlerini,kremlerini,ojelerini begenmiyorum:kk77:

kızlar avonun rimeli sanki çok çabuk kuruyor başka kullanan arkadaşlarda böyle bişey duymadım renkli kozmetiği fena değil ama bakım kremlerini hiç iyi değil :KK50:

Cildi sorunsuz biri olarak tek sorunumun çok da ciddi olmayan gözaltı morlukları olduğunu söyleyebilirim. Çok ciddi olmasalar da sorun sorundur ve bu sorundan muzdarip biri olarak şu ana dek denemediğim ürün kalmadığı konusunda emin olabilirsiniz. Tam birinden asla vazgeçemeyeceğimi düşünürken firma (Christian Dior Anticerne Perfecteur Soin Hydratant-Long Wearing Moisturizing Concealer) ürününü piyasadan kaldırıverdi. Elimde kalan son tüpün de tükenmesine çok az bir miktar kala, daha evvel hiç şans vermediğim bir marka olan Avon'u denemek istedim ve temsilcisinden Anew Age Transforming Concealer isimli ürünü sipariş ettim. Doğrusu bu ya, ürün ile ilgili katalogda çok da etkileyici bir tanıtım yapılmıştı.

Ünlü bir makyözden gözaltı morluklarını kapatabilmek için cilt tonundan en az iki ton daha koyu bir renk tonu seçilmesi gerektiğini duymuştum. Daha önceki seçimlerimi de bu yönde yaptığım için Avon markasında da bu yönde bir seçim yaptım ve Medium Beige tonunu seçtim.

Hiçbir önyargım olmaksızın ürün elime geçer geçmez denedim. Hatta öncesinde serum ve nemlendiricimi dahi ihmal etmeyerek gözaltını kapatıcı için hazırlamış oldum.

Fakat ne yazık ki; sonuç tam bir hayal kırıklığı oldu. Ne kapatıcılığı, ne de cildi nemlendirmesi (ki cilt yapım kuru değil, normal cilttir. Buna rağmen) tamamen başarısızdı. Gözaltlarını kuruttu. Gözaltı derisini macunumsu garip bir hale soktu. "Yaşlanma Etkilerini Düzgünleştiren Kapatıcı" anlamına gelen "Anew Age Transforming Concealer" adının aksine cildi olduğundan 15 yaş daha yaşlı bir hale büründürüverdi. Dahası çok ciddi olmayan gözaltı morluğunu dahi kapatamadı.

Belki piyasada bulunan bilindik markalardan daha ucuzdu ama öyle de olsa, ben ne yazık ki bu ürüne ödediğim 16,80 TL'yi çöpe atmış oldum. Keşke bu üründen daha evvel kullandığım ve memnun kaldığım Garnier'in Kafeinli Gözaltı Kapatıcısı ile yetinmiş olsaydım. Garnier'in ürünü de ince yapısı ile belki yeterince morluk kapatmıyor olabilir ama çok önemli bir morluk sorununuz yoksa, gözaltlarını asla kurutmaması bir yana, ipek gibi de çok doğal bir görünüm veriyor. Üstelik fiyatıyla bütçeye de çok uygun.

Yazma nedenim olan Avon ürününden neden memnun kalmadığımla ilgili detaylı bir biçimde bilgi vermeye çalıştım. Yanlış anlaşılmaya mahal vermeyecek ölçüde açık ve net bilgi verdiğime de hiç şüphem yok ama yine de Avon markası ile ilgili bir alıp veremediğimin olmadığının altını özellikle çizmek isterim. Hatta şu an aklıma gelen bir şeyi de yazmamda fayda var. Avon'un Anew Clinical Eye Lift ürününü de kullandım ve genel olarak bu ürün ile ilgili memnuniyetimi dile getirebilirim. Göz üstüne sürülen jel formu ufalanmadan göz kapağı cildini gergin tutuyor. Gözaltı için olan bej renkli krem ise gözaltını gayet güzel bir şekilde nemlendiriyor. Bu ürün için 10 üzerinden bir not vermem gerekse 6,5'dan 7 veririm. Kırdığım yaklaşık 4 puan da gözaltı morluğu konusunda etkili olmaması nedeniyledir. Ama bunun da marka ya da ürünün içeriği ile ilgili bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü gözaltı morluğunda etkili olabilecek bir ürün henüz piyasaya çıkmış değil. Bu sorunla ilgili olarak 300-400 TL'lik kremleri dahi satın alıp yeterince uzun süre kullanmış ama olumlu bir sonuç alamamış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; cerrahi müdahale ile bile düzelemeyecek bir sorunu kremle düzeltmeye çalışmak (tıpkı vücut çatlaklarında olduğu gibi) beyhude bir umuttan öte bir şey değildir. Her kim bu konuda mucizevi bir çözüm üretirse hiç kuşkusuz geleceğin zengin kişisi de o olacaktır. O nedenledir ki; böyle mucizevi bir yöntem bulunana dek hepimiz en iyi olduğunu düşündüğümüz kapatıcılara muhtacız.

Hepinize Sevgiler :KK71:

Son düzenleme:
X