Mutfak Püf Noktaları En İyi Çay Markası Hangisi ?

çaykur kiloluk mavi paket ile çaykur filiz yarım kiloluk kırmızı paket karıştırın deneyin hem renk hem tat çok güzel oluyor

Lipton yellow label (sarı) beğenerek içiyorduk. Son zamanlarda da Çaykur tiryaki (Kırmızı paket) olanı alıyoruz ikisi de güzel :)

Üzüleler belirtmen gerekir severek içtiğim çay markasında karaali siyah poşetli 500gr satılan paketli çay da renk katkısı tespit edilmiş bu markada sahtekarlığa başlamış , yazıklar olsun size , hakkımı helal etmiyorum resmen kul hakkını giriyorlar

Yarım kg Çaykur Altınbaş ,yarım kg Çaykur Tirebolu ( mavi paket ) yarım kg Organik Hemşin ,yarım kg Çaykur Mezopotamya ,Bir kg Lipton earl gray Bulursam da 200 ya da 400 gram Nadidem çay bunları karıştırınca içimi güzel ,hoş bir çay elde ettim.Aralarindan bazılarının Mayıs uretimi olmasına dikkat ediyorum .Mayıs'ta elde edilenlerin lezzeti daha güzel olurmuş Rizeli bir arkadaşım söylemişti.

Çaykur dan vazgeçmem çoğu çay üreticisi çayını ona verir diğerlerinden aldığınız lezzet tamamen boya ve aroma. Çayı güzel demlemek en önemlisi çayı hemen kaynamıl su ile demlemeyin su 3 5 dk kaynasın öyle demleyin.

Karadeniz gezisinde Tirebolu 42 yi keşfettik. 4 yıldır favorimiz.
Bizde Karadeniz gezimizde keşfettik Tirebolu 42 yi. İlk zamanlar çok severek içiyorduk lakin son zamanlarda simsiyah olmaya başladı ölçüsünü nasıl ayarlıyorsunuz acaba çaydan soğudum resmen

Bizde Karadeniz gezimizde keşfettik Tirebolu 42 yi. İlk zamanlar çok severek içiyorduk lakin son zamanlarda simsiyah olmaya başladı ölçüsünü nasıl ayarlıyorsunuz acaba çaydan soğudum resmen
Ben demliğe suyunkoyduktan sonra 2 kasık atıyorum ama sanki bana da eski tadı yok gibi geliyor

Ben demliğe suyunkoyduktan sonra 2 kasık atıyorum ama sanki bana da eski tadı yok gibi geliyor
Bende öyle yapıyordum hatta bir çay bardağı için bir çay kaşığı öneriyorlar. Porselen yada çelik iki çaydanlıkta da denedim aynı uzun zamandır zift gibi oluyor çay. O zaman demleme şeklimizde sorun yok sizde memnun değilseniz eskisi gibi çayda sıkıntı var sanırım.

X