Mutfak Püf Noktaları En İyi Çay Markası Hangisi ?

burcuerdem

MucizeniBağışlaRabbim
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2010
1.978
11
çaykur marka sarı pakette olan demleme çay kullanıyorum azıcıkta tomurcuk atıyorum ama nedense tadı acı oluyor misafirlerim geliyor istediğim gibi olmuyor önereceginiz güzel çay markaları nelerdir?

çaykur kamelya çayını kullanıyorum ama bnde istediğimi bulamadım daha.doğuş ve liptonu deneyeceğim

çaykur sarı paket turist çayı yıllardır vazgeçemiyoruz çaydanlığa göre biraz fazla atınca bizim çayda acı oluyor

çaykurun çay çiçeği ve kamelya çayını karıştırıyorum ben... bu tattan vazgeçemiyoruz...
çay çiçeği yerine filizini kullansam dahi hemen tadında belli ediyor...

ben bergamotla karaali çayın kırmızı paketini karıstırıyorum tadı çok güzel oluyor ve demide çok çıkıyor

doğusun bergomat aramolı çayı ile yine doğuş çayın siyah paketini karıştırıyorum kokusuna bayılıyorum tüm evi sarıyo o koku canım çekti şimdi

aromalı hiç mi hiç sevmiyorum ben.. :KK25:
doğuşun siyah paketli çayını alıyorum memnunuz.

Annemde çaykur sarı paket kullanıyor çok lezzetli oluyor. Siz belki çok kaynatıyorsunuzdur veya çayı çok atıyorsunuzdur.

Ama siyah doğuş çay ve bergamot güzel oluyor.

Tabi benim seçimim katışıksız seylan çayı.:KK68:

bende ofçaysan yeşil paket kullanıyorum.bazen içine azıcık tomurcuk koyarız. güzel oluyor genelde çayımın rengi demi.

bir cay tiryakisi olarak kesinlikle doğuş çay bordo paketteki. tomurcuk çay koymasan bile tat harika acılık falan da yok :KK51:

ben de bu aralar doğuş çayın sarı paketini kullanıyorum.kullanan varmı?memnun musunuz?çok içmediğim için çaydan pek anlamam.önceleri ise lipton sarı kullanıyordum.

kesinlikle lipton alırım başka birini hiç almadım
kayınvalidem harman yapar eşim benm çayıma alıştı lipton hakiki çay dior bunca yıllık alışkanlığından vazgeçti

doğuşun siyah paketindeki çayı aldım geçen ay çayla fazla aram olmamasına rağmen çok hoşuma gitti tavsiye ederim.

X