Bebek Beslenmesi Azı Dişi Kaç Günde Çıkar?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

majezik16

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
109
4
48
arkadaşlar 20 aylık kızım var,ikinci azıyı çıkarıyor sanırım,bir haftadır huzursuz,ishal ve ateş.ishali geçti çok şkür.bu azı dişler kaç günde çıkar acaba?ne yapacağımı şaşirdım

arkadaşlar 20 aylık kızım var,ikinci azıyı çıkarıyor sanırım,bir haftadır huzursuz,ishal ve ateş.ishali geçti çok şkür.bu azı dişler kaç günde çıkar acaba?ne yapacağımı şaşirdım

oğlumun dişetleri kabardı,beyazlaştı fakat 1buçuk ay sonra anca çıktı azı dişleri,
:KK34:2 tanesi birden çıktı:))

Bende de aynı dert var. Oğlum 16 aylık ve sanırım iki azı dişini birden çıkarıyor. Ne iştah kaldı ne de uyku yavrucuğumda :KK43: Bende ne yapacağımı şaşırdım. Biberonla sadece su içiyor. diş jellerinden kullanmayı denedim ama ağzına parmağımı dahi yaklaştırmama izin vermiyor. Bana bi yol gösterirseniz memnun olurum. Önerebileceğiniz ilaç varsa da özelden yollayabilirsiniz.

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.1 yaşında oğlum var.İlk azı dişi patladı,2.beklerken üstteki azısıda patlamış.Çok huysuz,ağlıyor,yemek yemiyor,hep kucak istiyor,sadece emerek 10 dk uyuyup uyanıyor ağlamaktan mahvoldu calpol ve pedifen vermekten başka neler yapabilriim ve kaç günde çıkar bu azı dişleri,oğlumu öyle acı çekerken görmek beni kahrediyor

biz daha 8 aylikgiz azi disimiz cikmadi ama ustler ve altlar cikarken cok ugrastim ne uyku ne yeme icme, ben gazli beze karbonatli suya batirip dis etlerine kavga dovus pansuman yaptim 3-4 saat rahatlatti gunde 2 kere yAptim, eline taze sogan verdim, antibiotik etkisi yapiyormus cok agzina surduguni soyleyemicem ama ben suyunu elime sikip surdum rahatlatti, belki sizdede ise yarar rahat uyumasi icin 50-60 cc melisa cayi yaptim bazen ise yaradi bazen yaramadi... allah kolaylik versin ben alt ustlerde bu kadar cektiysem azi dislerinde surunucem herhalde

Cvp için biraz geç oldu sanırım artık ama nasıl oldu bebeğin canım atlattınız mı zor günleri? Bu dönemde soğuk şeyler de iyi gelirmiş hem yiyecekler (yoğurt, meyve püresi...) hem de diş kaşıma oyuncakları soğuk olunca rahatlatmış

X