Nikah nikah ücreti

özel hastanelerde tabiki yapabilirsin dahada ii olur hemen hafta başındada gününü alırsın şimdiden hayırlı olsun ve elini çabuk tut ben istedğim tarih ve saati kaybettım 1 hafta sarkıcak bizdede ufak aksaklıklar cıktı yarın gidip kesin günümüzü alcaz inşallah aksilik olmassa:KK59::KK59:

inşallah canım hepimizin gönlüne göre olur bizde yarın işlemlere başlıyoruz :KK70:

kızlar düğünüzmüz çağlayanda olacak ve memurun oraya gelip salonda nikah yapmasını istiyoruz. fiyat hakkında bilgisi olan var mı. şişli ya da kağıthane nikah memuru olabilir.

sizin yine iyiymiş.. benım 2008de 100 lira verdık..hemde nıkahım evde oldu benım..normalde nıhak dairesınde olcaktı ama tadilat varmıs..salon olursa 250 alcaklardı..bizde evde olsun dedık... (eskısehırde ama)

peki nikahınızdan kaç zaman önce alıyorsunuz nikah tarihi mesela temmuzdaki nikah için ne zaman almak lazım gün ?
canım bizim özel durumdu eşim askeri personel oldugu için ,gittiğimiz gunden 2gun sonraya verdiler..
nufus cuzdanlarındaki ''bekar''yazısının 'evli''oldugu ibareyede sadece 5dkka bekledık..

kızlar bugün şişli ve kağıthane belediyesini aradım. kağıthanede ağustos ayına kadar gün vermeye başlamışlar.
şişlinin haziran başvuruları mart başı başlayacakmış. yani 3 ay öncesinden gün veriyorlar.
ben salona gelmesi için sordum kağıthane 270+memur harcirahı, şişi 255 belediye harcı 50 cüzdan parası+memur harcirahı dedi. bilginiz olsun.

kızlar bugün şişli ve kağıthane belediyesini aradım. kağıthanede ağustos ayına kadar gün vermeye başlamışlar.
şişlinin haziran başvuruları mart başı başlayacakmış. yani 3 ay öncesinden gün veriyorlar.
ben salona gelmesi için sordum kağıthane 270+memur harcirahı, şişi 255 belediye harcı 50 cüzdan parası+memur harcirahı dedi. bilginiz olsun.

ben kasım 2010 da üsküdar belediyesinden mart 2011 e gün almıştım harçlarıda ocak 20011 alıcaz ediler yarın yatorcam benden de 400 tl istediler (hafta sonu nikahı için )

kızlar düğünüzmüz çağlayanda olacak ve memurun oraya gelip salonda nikah yapmasını istiyoruz. fiyat hakkında bilgisi olan var mı. şişli ya da kağıthane nikah memuru olabilir.
düğün salonunuz hangi ilçeye bağlıysa o ilçeden gün alın çünkü ilçe içi çok daha ucuz oluyor, biz aldığımızda ilçe içi 100 lira ilçe dışı 300 lira dediler. bunun için de siz veya nişanlınızın bulunduğu ilçeye evrakları verip salonun olduğu ilçeye nakil istiyorsunuz
peki nikahınızdan kaç zaman önce alıyorsunuz nikah tarihi mesela temmuzdaki nikah için ne zaman almak lazım gün ?

6 ay önceden açılıyor galiba defterler

Son düzenleme:
canim yeni nikah kiymis biri olarak sana yardimci olabilirim sanirim :))

1 kasimdan itibaren cogu seyi degismis
artik verem savasa gitmen gerekmiyormus ve saglik ocaklari aile hekimligine gectigi icin bagli oldugunuz saglik ocagina gitmen gerekiyor saglik raporunu 2 dk icinde aldik ve ikimiz icin 70 tl ödedik film ve kan testi icinde
220 TL ödedik biz cüzdan icin bahcelievler belediyesinde (Haftasonu yaptik)
ama sen sen ol sakin bahcelievlerde nikahini kiydirma :))))
ayrica özel hastanelerden saglik raporlarini kabul etmiyorlar...

artik verem savasa gitmen gerekmiyormus ve saglik ocaklari aile hekimligine gectigi icin bagli oldugunuz saglik ocagina gitmen gerekiyor saglik raporunu 2 dk icinde aldik ve ikimiz icin 70 tl ödedik film ve kan testi icinde

herkes ayrı bi kural koyuyor
anlamadım kafalarına göre mi yapıyorlar bu işleri
ben aldım 20 küsür kasımda
devlet hastanesinde kan tahlillerini yaptırdım
özel hastanede filmi çektirdim
biz ne sağlık raporuna ne kan tahlillerine ücret de ödemedik
bağlı bulunduğun sağlık ocağına gitmen lazım başkası vermiyor o doğru
zatn stresliyiz iyice geriyolar bizi
verem savaşa gitmek zorunluymuş diyosun
biz tam 5 verem savaşa gittik
yok teknisyen yok . alet bozuk . film çekme saati geçti
adamla dalga geçiyorlar resmen
bak içime oturmuş nasıl sinirlendirdiler beni :KK1:
neden bahçelievleri beğenmedin
bende orda düşündüm de son anda vazgeçtik
önceden küçüktü salonları şimdi 400 kişilik falan başka açtık dediler
hayırlı olsun :KK16:

canım film ve kan testi sağlık ocağında mı halloldu yani?

Merhaba arkadaşlar dün nikah işlemleri için sağlık raporu işlemlerini halletmiş bulunuyoruz, o kadar kolay olduki ben bile hayret ettim.
Nişanlım ile bakırköy devlet hastanesine (sadi konuk) gittik ve aile hekimi polikliniğine nikah işlemleri için gerekli testleri yaptırmak istediğimizi söyledik, hemen bizi kan alma bölümüne yönlendirdiler , kanlarımızı verdik bir gün sonra sonuçları aldık, sonuçlar ile aile hekimize gitmemiz ve raporu çıkartmamız gerektiğini söylediler. ( internetten TC kimlik numaranızı girerek aile hekimizi bulabilirsiniz)ve herkes kendi aile hekimine giderek kan tahlili sonuçlarını gösterdi ve bir adette resim gerekli çok kısa bir sürede sağlık raporlarımız düzenlendi ... hiç bir ödemede yapmadık ...
Pazartesi nikah işlemlerini halledeceğiz:)

herkes ayrı bi kural koyuyor
anlamadım kafalarına göre mi yapıyorlar bu işleri
ben aldım 20 küsür kasımda
devlet hastanesinde kan tahlillerini yaptırdım
özel hastanede filmi çektirdim
biz ne sağlık raporuna ne kan tahlillerine ücret de ödemedik
bağlı bulunduğun sağlık ocağına gitmen lazım başkası vermiyor o doğru
zatn stresliyiz iyice geriyolar bizi
verem savaşa gitmek zorunluymuş diyosun
biz tam 5 verem savaşa gittik
yok teknisyen yok . alet bozuk . film çekme saati geçti
adamla dalga geçiyorlar resmen
bak içime oturmuş nasıl sinirlendirdiler beni :KK1:
neden bahçelievleri beğenmedin
bende orda düşündüm de son anda vazgeçtik
önceden küçüktü salonları şimdi 400 kişilik falan başka açtık dediler
hayırlı olsun :KK16:

verem savasa gitmen gerekmiyor! bizde gittik basta fakat artik zorunlu olmadigini söylediler....

neden bahcelievleri tavsiye etmeyiz: cünkü nikah islemler sirasinda hatta nikah günü bize cok zorluk cikardilar gelin odasinda agladigimi hatirliyorum :KK43: nikahdan 5 dakika önce görevlinin teki gelin odasina gelip bize fotograf cekimi icin 3 paket sundu en ucuzu 300 tldi bunlardan birini secmemiz gerekiyormus bizde daha önceden fotografciya gittigimiz icin istemedik fakat bitane almak zorundasiniz diyince nisanlim cok sinirlendi ve 100tlye yaparsaniz yaptiniz olmazsa zorla cekemezsiniz dedi ve 300 tllik paketi 100tlye cekti ve nikah memuru (ÖZLEM GÜVEM) cok gec geldi ve cok suratsizdi davetlilere hosgeldin bile demedi robot gibi konustu ve tebrik esnasinda bize elini bile vermedi... sonradan gittik tabiki sikayet ettik orasi baska ama sinirimiz cok bozulmustu...
ertesi gün fotograflari almaya gittigimizde (10 tane secebiliyorduk) tüm fotolarda sorun vardi hepsi bulanikti iyi cekilmemisti falan filan fotografciya bunlari gösterdigimizde bize tüm cektigi fotograflari ve video kaydini verdi...
sonuc olarak hepsi halloldu ama gercekten cok yiprandik ve bu bizim en mutlu günümüzdü ve hayatimizda sadece bikere yasicaz ve bu olaylar bizi gercekten cok üzdü sonradan davetliler bile bize "o nasil bir nikah memuruydu" demeleride iyice cildirdi
nikahdan önce dügün icin yine piramitle anlasmistik kaparo flnda ödenmisti fakat nikahtaki olaylardan sonra hemen orasini iptal ettik ve baska biyer tuttuk
memnun olanlar vardir kesin ama biz hic memnun kalmadik ve gercekten cok üzüldük

ya her belediyenin uygulamaları fiyatları farklı oluyo malesef ama nikaha yakın zamanda gidip görüşmekte fayda var en azındna sürpriz olmasın bazı şeyler o an kakalayabıldıklerını kakalıyolar nasıl olsa mecburlar dıye düşünüyolar soyup soğana cevırmeden nikah kıyılmıyo bizim sırf nıkah ucretı 510 tl tuttu daha fotosu var vıdeosu var vay halımıze vay

Merhaba arkadaşlar dün nikah işlemleri için sağlık raporu işlemlerini halletmiş bulunuyoruz, o kadar kolay olduki ben bile hayret ettim.
Nişanlım ile bakırköy devlet hastanesine (sadi konuk) gittik ve aile hekimi polikliniğine nikah işlemleri için gerekli testleri yaptırmak istediğimizi söyledik, hemen bizi kan alma bölümüne yönlendirdiler , kanlarımızı verdik bir gün sonra sonuçları aldık, sonuçlar ile aile hekimize gitmemiz ve raporu çıkartmamız gerektiğini söylediler. ( internetten TC kimlik numaranızı girerek aile hekimizi bulabilirsiniz)ve herkes kendi aile hekimine giderek kan tahlili sonuçlarını gösterdi ve bir adette resim gerekli çok kısa bir sürede sağlık raporlarımız düzenlendi ... hiç bir ödemede yapmadık ...
Pazartesi nikah işlemlerini halledeceğiz:)

Arkdaşlar sağlık raporlarımızı almıştık, bugünde belediyeye giderek nikah işlemlerimizi yaptırdık ama oldukça şaşırtıcı bilgiler edindik ve oldukça fazla stres yaşadık, neyse ki şans yine yanımızdaydı sorunları aşabildik :)
Öncelikle biz 19 Haziran 2011 de ikamet ettiğimiz ilçe dışında özel bir sosyal tesiste evleniyoruz ve nikah saatimizi de saat 16:00 olarak belirlemiştik. Ancak bugün işlemler esnasında şok edici bir şey öğrendik bir çok belediyenin(bizim bağlı olduğumuz belediyeler gibi) cumartesi ve pazar günleri kendi nikah dairelerinde nikahları olduğu ve tek nikah defterleri olduğu için akşam 18 den önce dışarıda olacak nikahlar için memur göndermediklerini öğrendik.
Sağolsunlar bizim için 4-5 belediyenin nikah memurluklarını arayıp sonunda uygun bir belediye ve boş olan bir nikah memuru buldular, ücretlerde cep yakıyor bizim belediyeye sevk için 30 tl verdik işlemleri yapacak belediye 750TL istedi neyse şöyledir böyledir 500tl indiler daha bu parada nikah memurunun yol ve harcırahı da yok :KK43: Neyse ne kadar stres olsakta işleri hallettik şimdi sadece 19 hazirana kadar gün saymak kaldı ...142 gün ...

Arkdaşlar sağlık raporlarımızı almıştık, bugünde belediyeye giderek nikah işlemlerimizi yaptırdık ama oldukça şaşırtıcı bilgiler edindik ve oldukça fazla stres yaşadık, neyse ki şans yine yanımızdaydı sorunları aşabildik :)
Öncelikle biz 19 Haziran 2011 de ikamet ettiğimiz ilçe dışında özel bir sosyal tesiste evleniyoruz ve nikah saatimizi de saat 16:00 olarak belirlemiştik. Ancak bugün işlemler esnasında şok edici bir şey öğrendik bir çok belediyenin(bizim bağlı olduğumuz belediyeler gibi) cumartesi ve pazar günleri kendi nikah dairelerinde nikahları olduğu ve tek nikah defterleri olduğu için akşam 18 den önce dışarıda olacak nikahlar için memur göndermediklerini öğrendik.
Sağolsunlar bizim için 4-5 belediyenin nikah memurluklarını arayıp sonunda uygun bir belediye ve boş olan bir nikah memuru buldular, ücretlerde cep yakıyor bizim belediyeye sevk için 30 tl verdik işlemleri yapacak belediye 750TL istedi neyse şöyledir böyledir 500tl indiler daha bu parada nikah memurunun yol ve harcırahı da yok :KK43: Neyse ne kadar stres olsakta işleri hallettik şimdi sadece 19 hazirana kadar gün saymak kaldı ...142 gün ...

750 lirayı ne için istediler böyle anlamadım. çok fahiş bir fiyat değil mi bu? :KK43:
salon kiralamıyorsunuz ya. hangi belediye bu tatlım? bir de nasıl olur da pazarlık payı olur, anlam veremedim.

X