Nikah nikah ücreti

750 lirayı ne için istediler böyle anlamadım. çok fahiş bir fiyat değil mi bu? :KK43:
salon kiralamıyorsunuz ya. hangi belediye bu tatlım? bir de nasıl olur da pazarlık payı olur, anlam veremedim.

Bizde fiyatı duyunca şaşırdık, ancak 750TL diyen belediye ile 400 diyen belediyeler farklı yani olay pazarlık payı ile alakalı değil, biz 2-3 belediyeden fiyat aldık , her biri farklı fiyatlar verdi, düğünün yapılacağı mekan gün ve saat fiyatı değiştiriyormuş ...
Bizim 19 haziran pazar günü ve akşam üstü saati...
Belediye adı vermek istemiyorum ama en azından 3-4 belediyeden fiyat alın.. Özellikle düğünü dışarıda yapacaksanız unutmadan düğünün yapılacağı mekanın düğün salonu, restauran, sosyal tesis ve otel olası gibi etkenlerde nikah ücretlerini etkiliyor. Komik ancak gerçek biz birebir yaşadık...

Bizde fiyatı duyunca şaşırdık, ancak 750TL diyen belediye ile 400 diyen belediyeler farklı yani olay pazarlık payı ile alakalı değil, biz 2-3 belediyeden fiyat aldık , her biri farklı fiyatlar verdi, düğünün yapılacağı mekan gün ve saat fiyatı değiştiriyormuş ...
Bizim 19 haziran pazar günü ve akşam üstü saati...
Belediye adı vermek istemiyorum ama en azından 3-4 belediyeden fiyat alın.. Özellikle düğünü dışarıda yapacaksanız unutmadan düğünün yapılacağı mekanın düğün salonu, restauran, sosyal tesis ve otel olası gibi etkenlerde nikah ücretlerini etkiliyor. Komik ancak gerçek biz birebir yaşadık...

o kadar sacma ki lüks semtlerde fiyat katlamalı gidiyo daha mütevazi semtler normal diyebılecegımz oranda ve bu fiyata videosu resımı falan dahıl degıl bunları bıldıkten sonra hafta sonu nıkah yapmak mantıklı gelmedı ama artık iş işten gectı gunumuz alındı 510 tl para ödendi :):)

Kızlar ben de yeni nikah tarihi aldım,hemen ücretler hakkında bilgi vereyim.. Nikahımız düğün salonunda kıyılacak.Fatih Belediyesine müracaat ettik,çünkü düğün salonumuz fatihe bağlı.sağlık raporunu evlendirme dairesinin bi üst katından aldık,kişi başı 40 tl yani toplam 80 tl sağlık raporu.nikahı salonda kıymak 250 tl.bi de nikah memuru mesai dışı çalıştığı için yol yemek vs 100 tl istedi.. Toplam 430 TL yi bayılıp geldik:) Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada bütün işlemler yarın gün sürdü.sabah kan verdik film çektirdik.öğlen 2 de de raporu alıp gün aldık.

Kızlar ben de yeni nikah tarihi aldım,hemen ücretler hakkında bilgi vereyim.. Nikahımız düğün salonunda kıyılacak.Fatih Belediyesine müracaat ettik,çünkü düğün salonumuz fatihe bağlı.sağlık raporunu evlendirme dairesinin bi üst katından aldık,kişi başı 40 tl yani toplam 80 tl sağlık raporu.nikahı salonda kıymak 250 tl.bi de nikah memuru mesai dışı çalıştığı için yol yemek vs 100 tl istedi.. Toplam 430 TL yi bayılıp geldik:) Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada bütün işlemler yarın gün sürdü.sabah kan verdik film çektirdik.öğlen 2 de de raporu alıp gün aldık.

nikah memurunun alacağı ücret onun insiyatifine bağlı sanırım?
ya uçuk bir meblağ isterse? :S

benim bağlı oldugum beledıye dışarı yarı fıyatına gidiyo ama nıkah dairesınde 2 katı fazlaya kıyıyo anlamadım aman neyse böyle şeylere baslamıssak bunlar gözumuze görunmemelı dimi?:KK70:

benim bağlı oldugum beledıye dışarı yarı fıyatına gidiyo ama nıkah dairesınde 2 katı fazlaya kıyıyo anlamadım aman neyse böyle şeylere baslamıssak bunlar gözumuze görunmemelı dimi?:KK70:

Radyologcum katılıyorum sana,olmazsa olmazlardan olduğu için eli mahkum veriyosun tıpış tıpış:)

bizim işlemler şu şekilde oldu
öncelikle kimlik fotokopisi(kanun bilmediklerinden ehliyeti kabul etmiyor sersemler)
6 adet fotoğraf
akciğer röntgeni
bunları alın nikah dairesine gidin ,günü belirleyin bizim 17:30 da
sonra bizi ana çocuk sağlığına yolladılar kan tahlili yapıldı ,rapor verildi.aynı gün içinde tekrar nikah dairesine evrakları teslim için döndük ,bize bi kağıt verdiler bunu haftasonuna kadar yatırın dediler
390 lira yatırdık verdik makbuzu oldu bitti.
biz şimdi belediye başkanının nikahımızı kıymasını istiyorum bakalım ayarlayacağız bir iekilde
KOCAELİ deyiz

nikah ücretlerini okudukça şaşırdım.baya şanslı hissettim kendimi. bende nikah işlemlerini cuma günü hallettim ankara yenimahalle belediyesinden aile cüzdanı nikah hepsi dahil 210 tl tuttu. üstelik nikah memuru düğün yapılacak yere gelecek. ayrıca ne rapora nede diğer evraklara (nüfus cüzdanı örneği) hiçbirine para vermedim, hepside ücretsizdi.

nikah ücretlerini okudukça şaşırdım.baya şanslı hissettim kendimi. bende nikah işlemlerini cuma günü hallettim ankara yenimahalle belediyesinden aile cüzdanı nikah hepsi dahil 210 tl tuttu. üstelik nikah memuru düğün yapılacak yere gelecek. ayrıca ne rapora nede diğer evraklara (nüfus cüzdanı örneği) hiçbirine para vermedim, hepside ücretsizdi.

gercekten ii para ödemişsin bende rapora para ödemedım ama nıkaha ödedıgımz yettıde artıı :KK70:

ben de bugün 175 tl verdim kızlar..baya bi çok geldi rakam ama burda yazdıklarınızı okuyunca o kadar çok olmadığını anladım :S
bizim kır nikahı..yani nikah dairesinden olmayacak..nişanlım askerde olduğu için işlemleri ben başlattım, annem parayı vermişsin makbuz bir şey almadın mı dedi vermedi ki kadın dedim :S içime kurt düşürdü, siz parayı verince makbuz falan aldınız mı??

ben de bugün 175 tl verdim kızlar..baya bi çok geldi rakam ama burda yazdıklarınızı okuyunca o kadar çok olmadığını anladım :S
bizim kır nikahı..yani nikah dairesinden olmayacak..nişanlım askerde olduğu için işlemleri ben başlattım, annem parayı vermişsin makbuz bir şey almadın mı dedi vermedi ki kadın dedim :S içime kurt düşürdü, siz parayı verince makbuz falan aldınız mı??

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum,biz makbuz almıştık,gidip iste sende ne olacakki,ben evlilik hazırlığına girdiğimizden bu yana bir kutu aldım,en ufak fişleri bile o kutuda topluyorum,hem hatıra olsun diye hemde lazım olabilir diye:KK8:

bizde makbuz almistik :)) bende sorun olucagini sanmiyorum ama istersen yinede git iste

evet makbuz verıldı hatta biz para ödedık cıkıyoduk arkamızdan seslendıler olur ya kayıt yapmayı unuturlar bılgısayara ıslemezler para yatırdıgın halde yatırmadın olur sen garantıye al işini ve makbuzunu temın et

1 günde kan tahlili ve ciğer filmini yaptırsan
diğer günde sonuçlarla beraber sağlık ocağına gidebilirsin
oradann da belediyeye

2 gün de hallolur

ha benim bu kadar kolay olmadı öncesi va bide bu 2 günün
5 tane verem savaşa gittik
birinde teknisyen yok
birinde alet bozuk
11 le 14 arası çekiyolarmış saati kaçırdık
lanet olsun dedik özel hastaneye gittik
15 dk da çektirdik aldık elimize sonuçları
yaşaya yaşaya öğreniyorsun :)[/QUOTE]

neden bu kadar bürokrasi çokluğu var.. ücret de fazla 550 tl.. ne bu yaa..

X