Nikah nikah ücreti

her evlendirme dairesinin tarifesi farklı hafta sonu hafta içi ücret fark eder mesela bizim ki 550 lira olcak defter ve dosya parası dahil

canım sizden niye 550 lira aldılar çok almışlar..bizden 175 lira aldılar ki nikah memuru özel düğün mekanına gelicek..hepsi içinde yani..hafta içi hafta sonu ücret farketmiyor..tek farkeden nikah dairesindeyse 50 lira flndı yanlış hatırlamıyorsam özel düğün mekanına gelirse 175 lira..

bizim nikah şişlide olacak. eğer hafta içi nikah olursa 55 tl cüzdan parası,
ama ben memurun salona gelmesini çok istiyorum o zaman da 300+55+memur ücreti oluyor.

Arkadaşlar ben bakırköy evlendrme dairesinden haziran için gün alıcam, 1 mart itibariyle açıyolarmış başvuruları... yanlız telefonda bana sadece ikametgah ve 6 adet foto getirmemin yeterli olduunu söledi. şimdi yazıları okuyunca kafam karıştı, bu sağlık raporu ciğer filmi falan olmadan gün alamıyormuyuz? İstediğimiz gün için işlem başlasa da biz evrakları sonra tamamlasak olmuyor mu? :44:

Arkadaşlar ben bakırköy evlendrme dairesinden haziran için gün alıcam, 1 mart itibariyle açıyolarmış başvuruları... yanlız telefonda bana sadece ikametgah ve 6 adet foto getirmemin yeterli olduunu söledi. şimdi yazıları okuyunca kafam karıştı, bu sağlık raporu ciğer filmi falan olmadan gün alamıyormuyuz? İstediğimiz gün için işlem başlasa da biz evrakları sonra tamamlasak olmuyor mu? :44:

biz sadece kan tahlili yaotrıdık ciğer filmi falan olmadı..
zaten ertesi güne tahlil sonucun çıkıyor ve doktor belediyenin vermiş olduğu sağlık raporunu onaylıyor..
bizde belgeler tamamlanmadan günü ayarlama gibi bir durum olmadı..
temmuzdaki nikahımız için 14 şubatta gün aldık.. :KK69:

ama her şehirde farklıysa bilemem ben Konya'dayım...

her belediyenin ücreti farklıç bugün de kağıthane belediyesi aradım memur nikah için salonas gelirse 270tl artı memur ücreti

kızlar nikah memurunu düğün mekanına çağırmak istiyorsanız düğün yaptığınız yer hangi ilçeye bağlıysa oranın belediyesinden gün alın, ilçe içi olacağı için daha az ücret alıyorlar. geçen sene ilçe içi 100 lira ilçe dışı 300 liraydı yani çok fark ediyor

kızlar nikah memurunu düğün mekanına çağırmak istiyorsanız düğün yaptığınız yer hangi ilçeye bağlıysa oranın belediyesinden gün alın, ilçe içi olacağı için daha az ücret alıyorlar. geçen sene ilçe içi 100 lira ilçe dışı 300 liraydı yani çok fark ediyor
ewet ilçe içive yoğunluk olmayan ilçelerd memeurun salona gelmesi daha uygun.

ewet ilçe içive yoğunluk olmayan ilçelerd memeurun salona gelmesi daha uygun.

yoğunlukla alakası yok canım, ilçe dışına gittikleri zaman daha fazla para alıyor memurlar. biz bu yüzden kendi ilçemizden düğün salonunun bağlı olduğu ilçeye nakil aldırmıştık

yoğunlukla alakası yok canım, ilçe dışına gittikleri zaman daha fazla para alıyor memurlar. biz bu yüzden kendi ilçemizden düğün salonunun bağlı olduğu ilçeye nakil aldırmıştık
nikah dairesindekiler söylemişti bende ondan dedim nüfusun çok olduğu bölgeler yoğun olduğu için daha pahalıdır dedi. beşiktaş, kadıköy gibi.

biz sadece kan tahlili yaotrıdık ciğer filmi falan olmadı..
zaten ertesi güne tahlil sonucun çıkıyor ve doktor belediyenin vermiş olduğu sağlık raporunu onaylıyor..
bizde belgeler tamamlanmadan günü ayarlama gibi bir durum olmadı..
temmuzdaki nikahımız için 14 şubatta gün aldık.. :KK69:

ama her şehirde farklıysa bilemem ben Konya'dayım...

hayırlı olsun :KK34:
bizde bugün gidip hallettik canım, evraklarımız tam olmamasına rağmen günü opsiyonladılar, çok şükür.. sonrada tamamladık eksiklerimzii, bizden hem kan tahilillerini hem de ciğer filmini istedi, çalıştığımız için tekrar izin almak zor olcaktı, özelde yaptırdık, 60tl ve yarım saat için de bitti, yanlızca gidip sağlık ocağından aile hekimimize onaylattık, yarın teslim edicez. Büyük Gün 26 Haziran :KK69:

Merhaba kızlar ben b.çekmecede oturuyorum acaba ne kadar nikah ücreti bilen varmı? Nihakımız florya tesislerinde olacak :KK9:

:26:Bende bugün Aydın nikah dairesini aradım gerekli belgeleri sordum çarşamba günü bütün belgeleri tamamlayıp gidip gün alacağız... görevli telefonda 300 tl msraf ücreti alıyoruz dedi.. bana baya çok geldi ama bilemiyorum belki herkes öyle veriyordur burda yanıdığımda yok sorayım .. ama resmen dolandırıcılık gibi geldi bana.. hayırlısı:26::26:

:26:Bende bugün Aydın nikah dairesini aradım gerekli belgeleri sordum çarşamba günü bütün belgeleri tamamlayıp gidip gün alacağız... görevli telefonda 300 tl msraf ücreti alıyoruz dedi.. bana baya çok geldi ama bilemiyorum belki herkes öyle veriyordur burda yanıdığımda yok sorayım .. ama resmen dolandırıcılık gibi geldi bana.. hayırlısı:26::26:

canım 300 ise pahalı olmasına ragmn yine ii ben 450 nikah ücreti 52 tl defter parası 8 tl de dosya işgal parası ödedim 510 tl ye geldı anlıcagın fotosu videocusu hariç !!!!

canım 300 ise pahalı olmasına ragmn yine ii ben 450 nikah ücreti 52 tl defter parası 8 tl de dosya işgal parası ödedim 510 tl ye geldı anlıcagın fotosu videocusu hariç !!!!

çok para ya yazık günah valla... ama ne yapalım mecbur olunca ister istemez boyun eğilip hesap sorulamıyor. ve paşa paşa veriyoruz ...

Kızlar ben de yeni nikah tarihi aldım,hemen ücretler hakkında bilgi vereyim.. Nikahımız düğün salonunda kıyılacak.Fatih Belediyesine müracaat ettik,çünkü düğün salonumuz fatihe bağlı.sağlık raporunu evlendirme dairesinin bi üst katından aldık,kişi başı 40 tl yani toplam 80 tl sağlık raporu.nikahı salonda kıymak 250 tl.bi de nikah memuru mesai dışı çalıştığı için yol yemek vs 100 tl istedi.. Toplam 430 TL yi bayılıp geldik:) Hayırlı uğurlu olsun. Bu arada bütün işlemler yarın gün sürdü.sabah kan verdik film çektirdik.öğlen 2 de de raporu alıp gün aldık.

tugbacım benımde nıkahım fatıhte kıyılacak basvuru yapıcam sen saglık raporunu ust kattan aldık demıssın canım nasıl oluyor yanı test falan yapıyorlarmı ıyı davranıyorlarmı

Biz Ankara'da Vedat Dalokay nikah salonuna pazar günü 15:00 için sadece 290 lira ödeyeceğiz. Günümüzü de aldık bu haftasonu ama parasını nikaha bir ay kalana kadar yatırabiliyormuşuz, hemen istemediler.

her belediyenin ücreti farklıç bugün de kağıthane belediyesi aradım memur nikah için salonas gelirse 270tl artı memur ücreti
aynen banada aynısını soyledıler bız mecbur verıcez cunku salonumuz orada bızım burda olsaydı 200 tl dı ama orda neden oyle anlamadım.

X