Nikah nikah ücreti

Queen of the North

Kuzeyin Kızı
Pro Üye
14 Mayıs 2010
16.472
22.464
kızlar nikah için evrakları hazırladıktan sonra gün almaya gidiyoruz ya nikah için istenen ücret gün almaya gittiğimizdemi yatırılıyo yoksa onların verecegi belli bir süre içindemi yatırmamız gerekiyo bilen varsa yardımcı olabılrmı

canım evrakları teslim etmeye gittiğinizde evraklarda eksik yoksa gün veriyolar
parayı yatırıyosun yani o gün

sen hangi belediyeye başvuracaksın?

Son düzenleme:
canım evrakları teslim etmeye gittiğinizde evraklarda eksik yoksa gün veriyolar
parayı yatırıyosun yani o gün

sen hangi belediyeye başvuracaksın?

kadıköy belediyesine gidicem bu hafta içi halletmeye çalışcaz umarım uzun sürmez çok haziran için gün alıcaz ocak ayında 550 de cok ama saçmalık her belediyenin ücret uygulaması farklı

hafta içi ve hafta sonu arasında baya bi ücret farkı var
biz günümüzü aldık ama
yılbasındna itibaren fiyatlar değişeceği için para almıyoruz dediler
sadece evraklarımızı tslim ettik günümüzü yazdırdık
ocak 1 yada 2 sinde bize dönücekler kesin fiyat için
normalde anında ödüyorsun parayı başvuruyla beraber
bizimki istisna oldu kasımda aldık tarihimizi
yılbası fiyatlar değişiyor bekleyin dediler

hafta içi ve hafta sonu arasında baya bi ücret farkı var
biz günümüzü aldık ama
yılbasındna itibaren fiyatlar değişeceği için para almıyoruz dediler
sadece evraklarımızı tslim ettik günümüzü yazdırdık
ocak 1 yada 2 sinde bize dönücekler kesin fiyat için
normalde anında ödüyorsun parayı başvuruyla beraber
bizimki istisna oldu kasımda aldık tarihimizi
yılbası fiyatlar değişiyor bekleyin dediler

hayırlı olsun canım bizde normalde aralıkta alıcaktık 6 ay sonrası oldugu için gecerlı oluyodu ama yok eski tarih olurmuş yok 2011 olsa daha ii olurmus vs vs velhasıl kaldık ocak ayına ya sen evraklar için ne kadar süre uğraştın ha bu arada kadıkoy belesıyesi hafta içi 80 hafta sonu 500 farka bakarmısın ?

daha bizde bilmiyoruz nekadar ödeyeceğiz
bakalım bugün yarın belli olucak ama
400-500 e razıyım geçmesin yeter
haftasonu olucak bizimkide

evraklar için anlatayım
herhangi bir hastanenin internet sitesinden dahiliye ye randevu al
büyük ihtimal 2 gün sonraya verir
ogün verdiği saaatte git kan tahlillerini yaptır
sonra git verem savaşa ciğer filmi çektir
ciğer filmini aynı gün öğleden sonra veriyorlar
kan testi sonuçlarıda benim 1 gün sonra çıktı
intrneten baktım çıktısını aldım
gittim sağlık ocağına yazdırdım

1 günde kan tahlili ve ciğer filmini yaptırsan
diğer günde sonuçlarla beraber sağlık ocağına gidebilirsin
oradann da belediyeye

2 gün de hallolur

ha benim bu kadar kolay olmadı öncesi va bide bu 2 günün
5 tane verem savaşa gittik
birinde teknisyen yok
birinde alet bozuk
11 le 14 arası çekiyolarmış saati kaçırdık
lanet olsun dedik özel hastaneye gittik
15 dk da çektirdik aldık elimize sonuçları
yaşaya yaşaya öğreniyorsun :)

daha bizde bilmiyoruz nekadar ödeyeceğiz
bakalım bugün yarın belli olucak ama
400-500 e razıyım geçmesin yeter
haftasonu olucak bizimkide

evraklar için anlatayım
herhangi bir hastanenin internet sitesinden dahiliye ye randevu al
büyük ihtimal 2 gün sonraya verir
ogün verdiği saaatte git kan tahlillerini yaptır
sonra git verem savaşa ciğer filmi çektir
ciğer filmini aynı gün öğleden sonra veriyorlar
kan testi sonuçlarıda benim 1 gün sonra çıktı
intrneten baktım çıktısını aldım
gittim sağlık ocağına yazdırdım

1 günde kan tahlili ve ciğer filmini yaptırsan
diğer günde sonuçlarla beraber sağlık ocağına gidebilirsin
oradann da belediyeye

2 gün de hallolur

ha benim bu kadar kolay olmadı öncesi va bide bu 2 günün
5 tane verem savaşa gittik
birinde teknisyen yok
birinde alet bozuk
11 le 14 arası çekiyolarmış saati kaçırdık
lanet olsun dedik özel hastaneye gittik
15 dk da çektirdik aldık elimize sonuçları
yaşaya yaşaya öğreniyorsun :)

şimdi ben hemşireyim çalıştıgım hastenede yaptırıcam tahlillerimi ama akciğer filmini illa verem savastamı cektırmem gerek bütün tahlıllerı calıstıgım yerde yapsam saglık ocagına götürsem kabul olurmu birde sen devlet hastanesı olmasına ragmen para ödedınmı bizm hastane 40 lıra alıyo ama bende nişanlımda kurum personelı bız para ödemicez

hayır tabi ki verem savaşta çektirmek zorunda değilsin
ben özel bir hastanede çektirdim
sana kalmış
verem savşlar 10-15 lira gibi bi rakama çekiyor
özelde 30 a çektirdim

hayır devlet hastanesine gittim
sosyal güvencemiz vardı
ücret ödemedik

nikah ücretleri ne kadar çokmuş ya bu ne böyle parası olmayan resmi nikah yapamayacak mı yani çok fazla geldi bana bizim burda ne kadar acaba en kısa sürede sormam lazım.evlenmek ne kadar masraflı bişeymiş ya:KK36::KK36:

nikah ücretleri ne kadar çokmuş ya bu ne böyle parası olmayan resmi nikah yapamayacak mı yani çok fazla geldi bana bizim burda ne kadar acaba en kısa sürede sormam lazım.evlenmek ne kadar masraflı bişeymiş ya:KK36::KK36:

sorma valla nikah bile paralı ve beledıyeden beledıyeye fark yapması sacmalık allah hepimiizn yardımcısı olsun

kızlar bizde bu hafta nikah günü almak istiyoruz ama sanırım bir gün yetmez bütün bunları halletmeye en az 2 gün sürer gibi geliyo tabi iş yerimden izin alıcam onun için araştırıyorum bende yani toplamda 500-600 tl yi buluyormu bu masraflar ??

kızlar bizde bu hafta nikah günü almak istiyoruz ama sanırım bir gün yetmez bütün bunları halletmeye en az 2 gün sürer gibi geliyo tabi iş yerimden izin alıcam onun için araştırıyorum bende yani toplamda 500-600 tl yi buluyormu bu masraflar ??

hayırlı olsun öncelikle :)
biz bugün aldık nikah günümüzü :))

bağlı bulunduğum sağlık ocağına gittik ve istenilen kan tahlillerini öğrendik. ciğer filmi çektirmemize gerek olmadığını söylediler. aynı gün içinde işlemlerimizi tamamlamak istediğimizden özel bir klinikte tahlillerimizi yaptırdık haftasonu. bu sabah da sağlık ocağında onaylatıp sağlık raporu aldık. evlilik işlemlerinde en çok zaman alan şey sağlık raporu :KK43:
işlemlerini aynı gün halletme zorunluluğun yoksa (bu siteden arkadaşlardan duyduğum kadarıyla) tahlillerini dahiliye bölümünden randevu alarak devlet hastanesinde de yaptırabilirsin. sonra sağlık ocağına onaylatırsın.

ben çalıştıgım hastende yaptırdıgım için iizn problemim olmadı ama erken haledeyim diyosan belediyenin yönlendirdği yere git 1 gunde halldersın ama bazı beledıyelerın gün veren kısımlar 09:00-11:30 ve 13:30-15:30 arası gün verebiliyor buna dikkat et kadıköy belediyesi için bu şekil hafta sonu buyuk salonu kullancagımız için 450 nikah ücreti 46 nikah defteri 7 lirada dosya masrafı toplam 553 lira ödeme yapacaz ayrıcada hayırlı olsun canım sanada allah utandırmasın

hayırlı olsun öncelikle :)
biz bugün aldık nikah günümüzü :))

bağlı bulunduğum sağlık ocağına gittik ve istenilen kan tahlillerini öğrendik. ciğer filmi çektirmemize gerek olmadığını söylediler. aynı gün içinde işlemlerimizi tamamlamak istediğimizden özel bir klinikte tahlillerimizi yaptırdık haftasonu. bu sabah da sağlık ocağında onaylatıp sağlık raporu aldık. evlilik işlemlerinde en çok zaman alan şey sağlık raporu :KK43:
işlemlerini aynı gün halletme zorunluluğun yoksa (bu siteden arkadaşlardan duyduğum kadarıyla) tahlillerini dahiliye bölümünden randevu alarak devlet hastanesinde de yaptırabilirsin. sonra sağlık ocağına onaylatırsın.

hayırlı olsun canım nasipse ne zmana aldınz gününüzü bizde çarş alıcaz inşallah en cok saglık raporu onaylıyo ama devlet hastanesinde 1 gunde halletme olayı yok ben calıstıgım yerde yaptırdım ve ertesı gun alıcam kan tahlıllerımı sen özelde yaptırmıssın ne kadar para ödedin?ve nikah ücretiniz ne kadar

belediyeyi arayarak nikah işlerinden fiyat alabilirsiniz kızlar
hazırlıklı gitmek için
bizim haftasonu ve taksim evlendirme dairesinde olmuştu 2 sene önce
400 lira vermiştik nikahtan sonrası için kokteyl salonu parası da ödemiştik
tabi sonrası da var video fotoğraf için de bi o kadar gidiyo nerden baksan bi düğün salonu
fiyatına gelmişti bizim adı var taksim evlendirme dairesinin diye
ne işimize yaradıysa

belediyeyi arayarak nikah işlerinden fiyat alabilirsiniz kızlar
hazırlıklı gitmek için
bizim haftasonu ve taksim evlendirme dairesinde olmuştu 2 sene önce
400 lira vermiştik nikahtan sonrası için kokteyl salonu parası da ödemiştik
tabi sonrası da var video fotoğraf için de bi o kadar gidiyo nerden baksan bi düğün salonu
fiyatına gelmişti bizim adı var taksim evlendirme dairesinin diye
ne işimize yaradıysa

kadıköy içinde aynı şey gecerlı adı var diye geçiriyolar ya işin ilginçi kadıköyde salon tutsam memur oraya gelse 150 lıra alcak sacmalık ayrıcada belediyeler arasında bu kadar fark olmasınıda anlamıyorum ben 550 lira verınce nikahımı breat pitt mi kıycak ne yani

X