bebek hareketleri neye benzer

edaberk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2010
456
2
hamileliğin 19.haftasındayım.2-3 gündür sırt üstü uzandığımda karnımın bi bölgesinde sert bir cisim beliriyor ve o sertliğin olduğu kısım daha şişgin duruyor dışardan belli oluyor. elimi koyduğumda o sertliğii hissediyorum.o sertlik bi süre sonra kayboluyor.böyle yaşayan var mı.
yoksa bu anormal bir durum mu.:96:

ben ilk hissettigimde sanki karnimda bir damar carpmasi (hani bazen damarin kayar da hissedersin ya vucudunun cesitli yerlerinde) gibi bir his hissetmistim 16. haftamdaydim sanirim. hep kelebek cirpintisi derler ilk hissedilen hareket icin. benimkisi damar carpmasi gibi olmustu.

ben 22. haftamda hissettim.Haani göz seğirmesi olur ya onun gibi bşey karnımda pıt pıt ediyodu oda sadece 1-2 sefer .sanki karnımda bi kelebek var kanatlarını çırpıyo gib oluyodu.Ama herkesin bunu hissetmesi sanırım farklı normal bi durum sanırım e zaten hissetmenin zamanıda gelmiş büyük ihtimal bebişindir.

hamileliğin 19.haftasındayım.2-3 gündür sırt üstü uzandığımda karnımın bi bölgesinde sert bir cisim beliriyor ve o sertliğin olduğu kısım daha şişgin duruyor dışardan belli oluyor. elimi koyduğumda o sertliğii hissediyorum.o sertlik bi süre sonra kayboluyor.böyle yaşayan var mı.

bu anllattigin 22.haftada bana da oldu, bebek senin yatis pozisyonunu sevmemis ve toplanmis bir bolgede. artik sirt ustu yatsilari sevmiyor bebislerimiz; en guzeli soluna uzanman bebege kan akisi cok iyi gidiyormus. ben bu hafta sirt ustu artik hci duramiyorum nefesim daraliyor. o sertlik kayboluyor demissin y a bebek daha rahat bir pozisyona geciyor. bebisi gormek icin sirt ustu yatma devamli:)) bir iki haftaya tekmeleri rahat hissedeceksin :nazar:

bu arada anormal bir durum degil tatlim, her hamileye oluyor. sadece baktin o pozisyonda o sekli aliyor demekki cok sirt ustu yatmamak lazim. sevmemis bebisin. tabii her seyin en dogrusunu doktorun bilir gittiginde ona da sor.

ben de 19 haftadayım ama hiç bişey hissetmiyorum sadece sol kaburga kemiğimin hemen altında bir srtlik var dr bebek olamaz dedi kitle felan da değil ne olduğunu bir türlü anlayamadık sol tarafa yat dediler öyle yatınca daha çok ağrı yapıror.MR röntgen felan yasak analayamadık bir türlü

normal canım daha çok erken tam hisetmen için.

aynen bende de öyle oluyor.yatarken böyle taş gibi bişey hissediyorum.bakıyorum bi taraf yüksek bi taraf alçak :))yüksek olan yer aşırı sert.diğer yer yumuşak.elimi şöyle bir gezdiriyorum.2 dk.sonra karnım düzeliyo.yumuşuyo hemen.ama bebek midir nedir bilemicem :))

17. haftamda az az hissettim. sanki mısır patlıyor gibiydi karnımda. şimdi ise oğlum dirsek atıo bana:KK9:

doğum yapmuş bir anneyim bebeğim şuan 10 aylık

ilk hissettiğimde bir kelebeğin kanat çırpışı gibydi. çok heyecan verici

X