Hamilelikte Kalça Ağrısı?

Benimde yaklaşık bir aydır aynı dert basımda sanki aksam biri sol kalçama sopayla vurmuş iyi bı dövmüş beni alahimm sabah bir uyanıyorum boyle bir ağrı yok hiç yürüyemiyorm adım atamıyorum kendiliğinden geçmesini bekliyorum masaj vs de fayda etmiyor hiç bir isimi yapamaz oldum /::
Eklemlerin sağladığı bir sıvı yapıyormuş bu ağrıyı sekline okumuştum. Allah hepimize sabır versin

arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun bendede var sol kalçadan başlayan ağrı bide benim sol bacağım şişiyor bazen adım atamıyorum dr yürüyüş yap diyor ben yürüdükten sonra sabaha kadar uyumuyorum bacak ağrısından ama genelde oluyormuş bu halk arasındada gebelik yeli deniyor:KK16:

benim de kaç aydır sağ kalçamdan bacağıma doğru çok ağrım oluyor hamilelik ilerledikçe artar demişti doktorum bir de bel fıtığı var bende tabii onun da etkisi oluyordur yatarken bir taraftan diğer tarafa dönmek bile işkence gibi

arkadaşlar aynı problem ben de de var. Doktor yürüyüş yapmamın işe yarayacağını söylüyor ama o ağrı ile yürüyüş yapmak işkence gibi yaaaa.....

arkadaşlar aynı problem ben de de var. Doktor yürüyüş yapmamın işe yarayacağını söylüyor ama o ağrı ile yürüyüş yapmak işkence gibi yaaaa.....
geçmiş olsun tatlım valla benim doktorda yürü diyor ama yürüyüş yaptığım gün ayağımın üstüne basamıyorum:KK50: sürekli ıstırahat ediyorum bugün biraz ayakta kaldım diye kalçamın içini torna vidayla oyuyorlar:KK1: sanki hayırlısıyla bi tamamlasak :KK16:

Bende de aynı sıkıntı baş gösteriyordu. Özellikle ofiste, bilgisayar başında.. Doktorumla görüştüğümde kuyruk sokumundaki acının sebebinin orantısız yük binmesi olduğunu ve oturma simidi kullanmam gerektiğini söyledi. Şimdi hep yanımda taşıyorum, oldukça faydası var, tavsiye ederim. Sürekli yürümek beni oldukça zorluyor, sancım oluyor, yormuyorum kendimi.

geçmiş olsun tatlım valla benim doktorda yürü diyor ama yürüyüş yaptığım gün ayağımın üstüne basamıyorum:KK50: sürekli ıstırahat ediyorum bugün biraz ayakta kaldım diye kalçamın içini torna vidayla oyuyorlar:KK1: sanki hayırlısıyla bi tamamlasak :KK16:

canım sana da geçmiş olsun. İnşallah hayırlısıyla şu sayılı günleri tamamlar kuzularımızı kucağımıza alırız....

34 haftalık hamileyim ve yaklaşık on beş gündür sağ kalçamın ağrısından yürüyemiyorum. Otururken çok ağrımyordu, yürürken topallıyordum. Magnezyuma başladım,sütü yoğurdu artırdım, bana mısın demiyor. En çok da yürüyüş yapamayışım canımı sıkıyor. Tüm gün masabaşındayım. En azından iş çıkışı 30 dk kadar yürümek iyi geliyordu, ödem falan kalmıyordu. Şimdi hareketsizlik kütük gibi etti beni. Genellikle doğum sonrası geçeceği söyleniyor ama o zamana benim halim nic'olur..

yazılanları okudukça ağladım :KK43: henüz 6 haftalık hamileyim daha sadece kan testi yaptırdım ultrasonda baktırmadım bile 2gündür bi şey yiyemiyorum su bile içemiyorum mide bulantısından yazılanları okudum kalça ağrısı ileriki haftalarda görülüyomuş 6 haftalık olmama rağmen sol kalçam feci şekilde ağrı var otobüsten inip eve gidemiyorum dün başladı çok korktum ilk hamileliğim eşim hiç destek olmuyo Bismillah dedin mızmızlanmaya başladın diyo eşim çocuk istemiyordu bilmeyerek hamile kaldım sevinip sevinmediğinide anlamadım bile iki lafından biri dayanamıyorsan aldır özel sektörde çalışıyorum mesaim 12saat evlendiğimden beri borç ödüyorum kendim için hiç bi şey yapmadım 9 ay oldu evleneli psikolojim çok bozuk kimseye diyemiyorum anneme bile çünkü eşimi kendim seçtim ne yapacağım bilmiyorum psikolojim bi yandan hamilelik sıkıntısı bi yandan çıkmazdayım :KK50:

benimde ilk aylarda kalca agrim oluyodu. 5.ayda doktorum karin agrilarim icin magnezyum verdi. sanirim kalcama da fayda etti. cok sukur agrilarim yok bu aralar..

merhaba arkadaşlar bende 14 haftalık hamileyim ancak çalışan biriyim akşamları uzandığıma sağ kalçama sancı giriyor yürüdükçe geçiyor ama uyuduğumda sabah kalkınca olmuyor anlayamadım bu durumu bacağımı kasıyor resmen ne yapmalıyım bilen var mı

ağrıdan ölüyorum allahımmm imdat :KK14:3 aylık hamileyim sol kalçam bacağım sanki benden değil kesseler rahatlıcam ne yapıcam bilmiyorum doktorum parol iç geçer dedi atlattı oğlumda son aylarda olmuştu buşimdi ne ben ne yapıcam:KK14::KK14::KK14:

kızlar bendede var cok kötü bi agrı bu bende 10 haftalık hamileyim 2 haftadır kalcam inanılmaz agrıyo işim geregi bütün gün oturuyorum yattıgımda sagıma soluma dönemiyom ne yapçam bilmiyorum bu ayki kontrolde sorucam bakalım doktorum ne dicek ne zaman gececek varmı bi bilgisi olan yaaa

Kızlar 29 haftalık hamileyim. Kalça , bacak ağrısı çekiyorum ama kalça ağrısı çok fena bazen uzanınca kalkamıyorum :KK43:
Bel ağrısı cabası, benin merak ettiğim son 5 gündür kasıklarıma giren ağrı ve kasılma normalmidir ? yaşayan ve doktora görünen var mı?

Erken doğumdan çok korkuyorum, insanın aklına bir dünya şey geliyor.

20 haftalık hamileyim. Tüm yorumları okudum benimki daha da enteresan! Benim kalça ve popo kemiklerim oturunca falan resmen batıyo. Bu yüzden tam dik otutamıyorum, hep sağa sola yamulmuş bi şekilde oturuyorum. Kuyruk sokumumda da baskı oluyo tabi.Bunu yaşayanınız var mı çok merak ediyorum???? Fazla iş yapıp yürüyünce de sızlıyor ve ağrıyor kalça kemiklerim. Elevit içiyorum, ayrıca demir ilacı alıyorum. Organik süt içip, ev yapımı yoğurt yiyiyorum daha ne yapmalıyım bilemedim. Kilom var ama biraz. Yalnız yorumlara bakacak olursam konunun kiloyla ilgisi yok. 42 kilo hamile kalan bir bayan bile ağrıdan kıvranıyormuş. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Böyle sorunlarımızı paylaşıyor olmak çok güzel bişi.

20 haftalık hamileyim. Tüm yorumları okudum benimki daha da enteresan! Benim kalça ve popo kemiklerim oturunca falan resmen batıyo. Bu yüzden tam dik otutamıyorum, hep sağa sola yamulmuş bi şekilde oturuyorum. Kuyruk sokumumda da baskı oluyo tabi.Bunu yaşayanınız var mı çok merak ediyorum???? Fazla iş yapıp yürüyünce de sızlıyor ve ağrıyor kalça kemiklerim. Elevit içiyorum, ayrıca demir ilacı alıyorum. Organik süt içip, ev yapımı yoğurt yiyiyorum daha ne yapmalıyım bilemedim. Kilom var ama biraz. Yalnız yorumlara bakacak olursam konunun kiloyla ilgisi yok. 42 kilo hamile kalan bir bayan bile ağrıdan kıvranıyormuş. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Böyle sorunlarımızı paylaşıyor olmak çok güzel bişi.
Magnezyum eksikliğinden kaynaklanıyordur
takviye ilaç verir doktorunuz

Kalsiyum eksikliği,bizim bir akraba nerdeyse topal gibi yürümeye başlamıştı doğumdan sonra.hamileyken yeteri kadar kalsiyum almadığı için artık bebek anenin kemiklerinden ihtiyacını gidermeye başlamış.

canım bende 20 haftalığım benim 16. hafta başladı kalça ağrım bacağıma vuracak şekilde oturduğumda yürüdüğümde ve iş yerinde uzun sure ayakta kaldığımda acayip ağrı yapıyordu dediğin gibi resmen batıyordu..doktoruma sordum muayene etti direk eliyle gösterdi burası ağrıyordur diye o kadar yani=) rahim büyüme sırasında siyatik sinire baskı sonucunda oluşan ağrıymış o ağrı hani derler siyatik ağrı diye bu gebelikte sık rastlanırmış yavaş hareket etceksin yerden bişey alırken eğilmek yerine oturarak alıcaksın dedi oturduğunda yattığında kalça altına yumuşak bi yastık koyman rahatlatır seni yoksa ilerleyen aylarda rahim büyüdükçe daha cok ağrı yaşarsın dedi çok ağrın olursa ağrı kremi başlarız masajla uygularsın dedi alllaha şükür bi haftadır yok diyebilirim..

kızlar ben 16 haftalığım ama grip yüzünden bayağı yattım ama şimdi oturamıyorum oturunca bacağım tutuluyor yürüyemiyorum ağrı fena

X