Hamilelikte Kalça Ağrısı?

Amin canım hepimiz inşallah.
Bu ağrular normal mi gerçekten? Bunu duyduğuma sevindim:) bir de bebek doğum pozisyonundaymış ondan da olabilir dimi?
Tabiki artik baski yapiyor cok normal bu agrilar.
Senin kasiklarinda adet sancisi gibi bir agri baslarsa o zamn dogum sancisi basliyor demek bunu takip etceksin artik tabi daha bir kac haftam var.sanci gelir biraz surer kesilit bir kac dk sonra yine baslar.
Hayirli saglikli dogumlar

Tabiki artik baski yapiyor cok normal bu agrilar.
Senin kasiklarinda adet sancisi gibi bir agri baslarsa o zamn dogum sancisi basliyor demek bunu takip etceksin artik tabi daha bir kac haftam var.sanci gelir biraz surer kesilit bir kac dk sonra yine baslar.
Hayirli saglikli dogumlar
Sağol canım benim şimdilik kalça ağrısından başka ağrım yok çok şükür. Sana da hayırlı sağlıklı doğumlar canım sağol

Ben henüz 8 haftalık hamileyim ve 3 haftadır kalçamdan ara ara bacağıma vuran ağrı mevcut bazen topallıyorum doktora söyledim ileri de bakacağız dedi

Arkadaşlar merhaba
35 haftalik hamileyim 2-3 haftadir aysk ve dizden aşsği bacak ağrilarim vardi ama bu bitkac gundur kalça kenikkerim inanilmaz agriyor oturdugum yerden doğrulamiyorm sanki bişi saplaniyor. Şu sn da çok agrim var 1 haftadir duzenli magnzym içiyorum ama yok.
Acaba neden bu agri ? D vit. Eksikligi mi. Yoksa kalça mi genisliyor?
Ağridan önceki sayfalari bile okuyamafim

Bu kullanıcı bana ulaşabilirmisin lütfen bendede aynı şikayetler ve çok agrılarım oluyo lütfen fizik tedavi işe yaradımı ne yaptınız bilgi verirmisiniz

Merhaba kızlar,

3 aylık hamileyim. Bi aydır sağ kalçamda ağrı var ve bacağıma vuruyor. Bazen topallıyorum bile. Dün doktoruma sordum çok erken dedi. Nette baktım rahim genişlemesinden olabilir yazıyor.

Aranızda yaşayan oldu mu?
Ben yasadim 3aylik bile yoktu doguma kadar devam etti kalsiyum eksikliginden de olabilirmis

Merhaba kızlar,

3 aylık hamileyim. Bi aydır sağ kalçamda ağrı var ve bacağıma vuruyor. Bazen topallıyorum bile. Dün doktoruma sordum çok erken dedi. Nette baktım rahim genişlemesinden olabilir yazıyor.

Aranızda yaşayan oldu mu?

Kalça ağrısı değil artık kalça kitlenmesi diyorum ben ona.
Hamileliğin başından beri var.
Doktor hormonel olduğunu söyledi.
Sanki kalça kemiğimin içine bitane bıçak koymuşlar. Ben hareket edince yada sırt üstü yatınca o bıçak kemiğimi kanırtıyor.
Bazen bacağım kitleniyor. Yerde yemek yesem veya otursam yerden sürünerek kalkıyorum acıdan.
Oğlumda da oldu. Doğumdan sonra baya azalmıştı. Şimdi yine var. Magnezyum kullanıyorum ben baya iyi geldi

Kalça ağrısı değil artık kalça kitlenmesi diyorum ben ona.
Hamileliğin başından beri var.
Doktor hormonel olduğunu söyledi.
Sanki kalça kemiğimin içine bitane bıçak koymuşlar. Ben hareket edince yada sırt üstü yatınca o bıçak kemiğimi kanırtıyor.
Bazen bacağım kitleniyor. Yerde yemek yesem veya otursam yerden sürünerek kalkıyorum acıdan.
Oğlumda da oldu. Doğumdan sonra baya azalmıştı. Şimdi yine var. Magnezyum kullanıyorum ben baya iyi geldi
Benimde 2 haftaya kadar vardı kalça da ve beli kilitleyen bir agrı 2 haftadır magnezyum ilacı kullanıyorum baya rahatlattı.

Merhaba konu yukarı çıksın belki aynı problemi yaşayanlar vardır. Ben de iki üç gündür bu problemi yaşıyorum. Henüz 19 haftaligiz sol kalçama saplanan bu ağrı gece uyutmayan cinsten. Magnezyum kullanıyorum süt de her gün 200ml içiyorum ama hala geçmiyor kalsiyum tavsiyesi kullananlar hangi marka kullanıyor acaba?

Bencede bu konu üste çıksın 8 haftalık hamileyim 10 gündür çekiyorum bu ağrıyı sırt üstü yatamıyorum artık yatarken problem yok kalktıgımda zor yürüyorum. sağ kalçamın tam ortasında ağrı oluyor multivitaminimde magnezyumda var kalsiyumda gerçekten anlam veremedim hamilelikte tek sıkıntım bu oluyor 😔 Allaha şükür 🤲🏻 sadece endişeleniyorum bu durum normalmi haftaya doktora gidicem sorucam dayanamıyorum artık 😔😔

Kızlar ben de 8. Haftada başladı şuan 9. Haftadayım. Bazen oturamıyorum ya da kalkamıyorum yüzümü yıkamak için bile eğilemiyorum sol kalçamda var benim de sanki kemik kemik üstüne gelmiş. dr. Bu haftada hamilelikten kaynaklanmaz dedi ama yorumları okuyunca hamilelikten olduğunu anladım. Fizyoterapist ağrının olduğu yerin sakroiliak eklemi olduğunu ve hamilelikte genleşiyor dedi kesici krem tavsiye etti ama hamilelikte kullanılması çok tavsiye edilmiyor yine de çok az sürdüm anında rahatlattı beni. Yorumlarda soda ve süt tüketin diyen çok kişi var onu deneyeceğim inş uzun sürmez bu durum

X