Hamilelikte Kalça Ağrısı?

Katreee

Rabbim sen bizi esirge!
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2010
1.037
2
Merhaba kızlar,

3 aylık hamileyim. Bi aydır sağ kalçamda ağrı var ve bacağıma vuruyor. Bazen topallıyorum bile. Dün doktoruma sordum çok erken dedi. Nette baktım rahim genişlemesinden olabilir yazıyor.

Aranızda yaşayan oldu mu?

ya var ya bu doktorlara gıcık oluyorum ben!!!!!!ya şuram ağrıyo diyosun yok daha erken yok o gazdır....kardeşim acıyo işte ağrıyo yalan mı söylüyoruzzz....

ya var ya bu doktorlara gıcık oluyorum ben!!!!!!ya şuram ağrıyo diyosun yok daha erken yok o gazdır....kardeşim acıyo işte ağrıyo yalan mı söylüyoruzzz....

evet canım, hatta doktorumdan soğudum bile diyebilirim.

ama sizinki hakkaten erken olmuş..demekki vücudunuzda magnezyum eksikliği zaten vardı erken başladı bu yüzden
5 aya girmeden magnezyumda vermiyorlar
kalça ağrısı magnezyum eksikliğindne olur topallama falan bizzat yaşadım 7. ayda
bunda 5 aya girdim başladı
dr önemsemedi
bende gidip sağlık ocağına magnezyum yazdırdım gün aşırı içiyorum geçti topallamam ağrılarım
kimi dr hiç bir ek ilaç vermez demir dışında(şuanki dr gibi)
kimiside bir sürü verir günde bir avuç ilaç içersiniz
magnzeyum,kalsiyum,demir,vitamin,omega 3,b12 vs...
değişiyorlar valla.

bende de önceden sadece kasık ağrısı vardı ama son bir aydır bel ve kalça ağrısı da eklendi ama bende yatarken daha çok ağrıyor niyeyse dr magnesyum tozu verdi ama midemi mahvediyor içemiyorum

benim de karnımda ve bu kasılma şekilnde ağrılar,bacaklarımda da uyuşma oluyor sabah yataktan kalkmakta zorluk çekiyorum bu uyuşukluk yüzünden ama doktor magnezyum falan vermedi bu belirtileri söyleyince kalsiyum verdi bana .. acaba magnezyum almam gerekir mi yazdırsam mı sağlık ocağına

ama sizinki hakkaten erken olmuş..demekki vücudunuzda magnezyum eksikliği zaten vardı erken başladı bu yüzden
5 aya girmeden magnezyumda vermiyorlar
kalça ağrısı magnezyum eksikliğindne olur topallama falan bizzat yaşadım 7. ayda
bunda 5 aya girdim başladı
dr önemsemedi
bende gidip sağlık ocağına magnezyum yazdırdım gün aşırı içiyorum geçti topallamam ağrılarım
kimi dr hiç bir ek ilaç vermez demir dışında(şuanki dr gibi)
kimiside bir sürü verir günde bir avuç ilaç içersiniz
magnzeyum,kalsiyum,demir,vitamin,omega 3,b12 vs...
değişiyorlar valla.

bende erken diyordum ama benim gibi çekenler de varmış öğrendim bugün, rahim fazla geniş değilmiş, genişlemeden dolayı baskı yapıyormuş.

magnezyum verdi bana ilk başta midemi bulandırdığı için bırakabilirsin eksiklik yok zaten dedi.

bende de önceden sadece kasık ağrısı vardı ama son bir aydır bel ve kalça ağrısı da eklendi ama bende yatarken daha çok ağrıyor niyeyse dr magnesyum tozu verdi ama midemi mahvediyor içemiyorum

benimde çok ağrıyor yatarken, hani yorulursun belinin ağrısı çıkar ya yatakta o hesap herhalde.

magnezyuma ilk zamanlar başlamıştım bıraktım doktora söyledim çünkü içmek tam bi işgenceydi. midem çok bulanıyordu.

benim de karnımda ve bu kasılma şekilnde ağrılar,bacaklarımda da uyuşma oluyor sabah yataktan kalkmakta zorluk çekiyorum bu uyuşukluk yüzünden ama doktor magnezyum falan vermedi bu belirtileri söyleyince kalsiyum verdi bana .. acaba magnezyum almam gerekir mi yazdırsam mı sağlık ocağına

doktoruna sor istersen canım çok geçmiş olsun.

bende 8 aylık hamileyim yaklaşık bir aydır sol bacağım çok ağrıyo ayakta yarım saat kalsam gecem mahvoluyo uyuyunca geçiyo.çatı kemikleri ağrıyo yatakta dönemiyorum bile doktora sordum normalmiş buscopan iç dedi onunda reçetesine baktım güvenli bi ilaç değil hamilelikte.

merhaba ben de 5 haftalık hamileyim ama her iki kalçada da ağrı var hatta bacağıma da vuruyor . otururken yatarken ağrıyo. yaa çok erken değil mi haftaya dr gitcem randevum var dr ma söyleyeceğim ama telaşlanmadım desem yalan olur çok erken değil mi bu tür ağrılar için :KK59:

arkadaşlar 3aylıktım bu kramplar başladıgında şuan 8aylık 3haftalık oldum heray şiddetlendi dr a sordugumda rutin cvp rahim genişlior hamilelikte olur vs ilk kızımda hiç yaşamadım sanki tecrübesiz bi hamileyim ama bunda mahvoluorum gece özellikle uykudan uyandırıor iki kalçamada balta girmişte orda kalmış gibi gün içindede oturursam kalkamıorum kalksam oturamıorum off off napcam bilmiorum hatta eşim baston almış :):)neneme döndün iice die:)hay allam bi geçse şu 8haftada ...

offf ben bugün çok fenayım..belime kalçama ha bire ağrı giriyor..az öncede kasıklarıma girdi hatta vajinama,çatı kemiklerim birden ağrıdı ödüm koptu hemen oturdum bugün çok ayakta kaldım ondanmı acaba..hemen magnezyum içeyim hala düzenli içmiyorum.

arkadaslar bende bu kalça bacak ağrısı çekenlerdendim 4üncü ayda basladı agrım doktorum süt iç dedi hiç bir ilaç vermedi bende ogünden sonra önce günde 2 bardak içtim bir haftaya kalmadan agrısını kesti ki ağladığım olyordu sonraları 3er bardak süt içtim ve içmediğim zamnlarda agrı tekara baslıyordu sizde bir deneyin sabah kahvaltıda akşamda yatmadan önce için ben yaptım işe yaradı hemde oğlum masallah çok saglıklı 1.5 yaşında ama 3 yaş giyiyor kemik yapısı çok iyi aklınızda bulunsun umarım gecer agrılarınız

hamilelikte oluşan kalça ağrısı özellikle bacağa vuran kas ağrısı siyatik sinirine oluşan basıdan kaynaklanıyor bnde de aynı şikayet var doktorum bu şekilde açıkladı ancak bunun için yapılacak bişey olmadığını söyledi..araştırınca gercekten böyle olduğunu görüceksiniz. magnezyum takviyesi bunun için çözüm değil özellikle kramplarınız yoksa çok fazla yorulmayıp ayakta kalmamaya dikkat etmelisiniz..

sabaha kadar çok fena tekmeledi hiç böyle yapmazdı uyuyamadım..bide hep kasıklarımıa kasıklarıma vurdu,ağrılarım sancılarım oldu..ödüm koptu bişey oluyor diye:KK43:
yarın son misafirlerimi çağıryorum onnuda atlatayım bir daha misafir falan yok valla..
çok ayakta kaldım dün kesin ondan oldu..
sabah erken kalktım ta akşam üstü uzanabildim ve bütün gece ağrısını çektim

Son düzenleme:
günde 1 ltye yakın süt içiyorum fazlada yorulmuyorum ama yinede banamısın demiyo ağrılar sadece mide yanmam hafifliyo süt içtiğimde

benimde hala canım çok yanıyor hele yoruluyorsam. süt düzenli içmiyorum bi gün içiyosam öbür gün unutyorum.

ama artık dikkat edeceğim belki işe yarar:KK31:

benim sağ bacağımda zaten ağrım vardı hamıle kalmadan öncede sürekli dizimi kütletmem gerekiyo yoksa duramıyorum ama hamıle kalınca heleki bu 8.ayımda dahada arttı 15sanıyede bı kütletmem gerekıyor derkeeenn sol kalçama ağrı girdi ve bacağıma vuruyo yürüyemiyorum resmen yaa geceleri uykular haram oldu

tam 'bu kadar ağrı normalmi?' diye bir başlık açcaktım ki bu başlığı gördüm.. meğer benim gibi ağrıdan kıvranan daha doğrusu ağırdığı zaman değil kıvranmak santim hareket edemeyen başka arkadaşlarda varmış... bende 36 haftalık hamileyim ve bu ağrılar artık hayatımı tamamen kısıtladı artık yürüyüşe çıkamıyorum, markete gitmem gerekse topallaya topallaya gidiyorum, sonrasındada saatlerce bel ve kalça ağrısı çekiyorum.. uyuşmalar ve ağrılar yüzünden gece uykumda kalmadı.. çok sitem dolu bir yazı oldu ama gerçekten zor günler geçiriyorum.. madem bu ağrılara bir çare yok bebeklerimiz sağlıklı olsun da çekeceğiz artık ne yapalım ana olmak kolay değil!.. 4 hafta kaldı ha gayret..

mrblar ben 4 aylık hamileyim 3. ayın sonunda yaklaşık i 10 gün bende çektim ayaga kalkamıyor kalksam oturamıyordum, yürüyemiyordum sonra bi arkadaşım muz yemenin faydası olduğunu söyledi şimdi bol bol muz yiyorum ilk günlere nazaran daha iyiyim birde çok fazla ayakta kalmamak gerekiyor sanırım.

X