Hamilelikte Kalça Ağrısı?

benimde gecen ay eklemlerim agrımaya baslamıştı.özelliklede bacaklarım. su anda32 haftalık hamileyim
dr sölemiştim bana hemen kalsiyum yazdı.bu arada ben peynir hiç yemem ve süt içmem. şimdi ilacımı sabah aksam alıyorum.ayrıca hergün yoğurt süt yemeye calışıyorum. dikkat etmemiz lazım kemiklerimiz cok zarar görebilir.

bende de ilk 3 ay çok olmuştu kalçada kramp sonra sonra kendiliğinden azaldı
normal bir şey yani:KK49:

kaç hafta oldu hala geçmiyo bu ağrılar dahada artıyo ve şimdiden korkuyorum ya doguma kadar geçmesse dıye ben böyle normal dogumda yapamam açamamda bacağımı çok agrıyor çünkü

ben de bööle bi konu mu açsam diyodum ki burayı gördüm...normalde ağrı eşiği yüksek bi insanımdır ama kalça ağrısı hakkaten zorluyo beni oturunca kalkamıyorum kitlenip kalıyorum şu bir iki gündür arttı gerçi misafirim vardı benim de belki de yordum kendimi ondan olmuştur ...
kızlar nette okumuştum yatarken bacaklarınızın arasına yastık koyun psikolojik mi bilmiyorum ama beni biraz rahatlattı sanki..ben de dışardan takviye ilaç almıyorum şimdilik henüz bişey vermedi doktorum demire bile başlamadık henüz anneme söylediğimde sen de aynısını bana yapmıştın hamileyken dedi:KK37::KK37::KK37: tabi şikayet hakkım elimden gitti böylece etme bulma dünyası işte:emir_bebek:
neyse sağlıkla doğsunlar da ben ağrıya dayanırım evelallah gerçi normal doğum istiyorum şimdiden hazırlanmam iyi oluyo:97:
hepimizi kolayca kurtuluruz inşallah kızlar...

Kalça ağrısı : gebelik sırasında salgılanmaları artmış olan hormonlar kalça kemiği arasındaki eklemlerde gevşemeye yol açar bu kemiklerin artmış bükülebilme özelliği sayesinde bebek doğum kanalından rahatlıkla geçer ve bu durum kalça ağrısna sebeb olur.

SIRTINIZI VE KARIN KASLARINIZI GÜÇLENDİRECEK EGZERSİZLER KALÇA AĞRISINI AZALTIR. ILIK BANYODA İŞE YARAR.

Geçmiş Olsun Kızlar :82:

Merhaba kızlar,

3 aylık hamileyim. Bi aydır sağ kalçamda ağrı var ve bacağıma vuruyor. Bazen topallıyorum bile. Dün doktoruma sordum çok erken dedi. Nette baktım rahim genişlemesinden olabilir yazıyor.

Aranızda yaşayan oldu mu?

ben yaşadım normal canım geçiyo sonra magnezyum içince rahatlarsın.

benim kalça ağrım geçti..bu aralar başağrım var:KK37: ilk zamanlar da karın ağrım oluyodu gebelik boyunca bütün yerlerime uğrayacak herhal bu ağrı:KK60::KK60:

benim kalça ağrım geçti..bu aralar başağrım var:KK37: ilk zamanlar da karın ağrım oluyodu gebelik boyunca bütün yerlerime uğrayacak herhal bu ağrı:KK60::KK60:

ahh canım benimm aynısı bendede var ilk başta kistim vardı 3ay ağrı çektim zaten sinizüt var 9aydır baş ağrım geçmiyo ilaçla duruyorum .2aydır geçmeyen kalça ve alt tarafımda ağrı sızı.son 20gün ama eşim diyorki artık nasılsın demeye bile korkuyorum diyo çünkü belim ağrıyo 1saat sonra bacağım derken kasıklarım derken elim ayağım heryeriiiiiiiiimmm huuu diyen ağrı bana geliyooo

ben 5.5 aylık hamileyim önceleri kalçamdan bi sikayetim yoktu ama simdi bazı geceler kalçam cok agrıyor.esim yagla masaj yaparsa yada ılık bir banyo yaparsam agrım geciyor ama ben masajı tavsiye ederim yenileniyorum resmen :KK1:

6 ayddan sonra benımde basladı suan 7,5 aylık hamıleyım ve yatsam kalkamıyorum kalksamyatamıyorum sol kalcama gırıyor agrı bı taraftan dıger tarafa donmem mumkun olmujyor..kıtlenıyorum resmen ...sagolsun esım kaldırıyor yataktan ..ama uykudan sonra olmuyor sadece tv falanseyrederken uzanırsam oluyor ...benım hıc uzanmamam gerekıyor sanırım....

Kalça ağrısı : gebelik sırasında salgılanmaları artmış olan hormonlar kalça kemiği arasındaki eklemlerde gevşemeye yol açar bu kemiklerin artmış bükülebilme özelliği sayesinde bebek doğum kanalından rahatlıkla geçer ve bu durum kalça ağrısna sebeb olur.

SIRTINIZI VE KARIN KASLARINIZI GÜÇLENDİRECEK EGZERSİZLER KALÇA AĞRISINI AZALTIR. ILIK BANYODA İŞE YARAR.

Geçmiş Olsun Kızlar :82:

bende kalçası ağrıyanların doğumu kolay oluyor diye duymuştum.

Merhaba arkadaslar, 11 haftalik hamileyim, benim de belimde kalcamda hatta bacagima vuran bir sanci var, nerdeyse gebeligin basindan bu yana ama 7.haftada artti. doktora soyledim pek sallamadi, olabilir rahim buyuyor falan dedi, ama ben sirtustu yatamiyorum cok yurursem o aksam zehir oluyor, sizlerin de olmus agrisi, dogumdan sonra yada 3 aydan sonra gecti mi? ben spor yapmak istiyorum, boyle olacaksa isim var benim doguramam gibime geliyor :KK43:

Sut peynir muz herseyi yiyorum ama fayda etmiyor. Tek carem dogumu beklemek galiba.
Bu derdi bilenler, eskiden yasamis atlatmis olanlar, yazabilir mi tecrubelerini?

ben ne çektim kızlaaarr ağlıyordum bile dönerken.eşim sıcak su torbası koydu bikaç kere çok iyi geldi.5 aylık filandı işte.

canım bende 29 haftalık hamileyim 2 hafta önce kaçamda ve abacağımda ağrılar ve kramplar oldu doktor kalsiyum ve magnezyum ilaçları verdi. daha erken dönemde olursa bu tarz ağrılar doktorlar herhangi bir ilaç vermiyorlar sen kendi kendine bol kalsiyum almaya çalış süt ve süt ürünleri.benimki 29. haftaya bile erken dedi vermiyordu nerdeyse ilaç

bende 15 haftalık hamileyim 2 haftadır yoğun bi şekilde kalça ve bacak ağrım var. dün artık hat safhadaydı ağladım yatamıyorum kalkamıyorum ama uyuyunca geçiyo özellikle akşam oluyo gündüz bişey yok sükür.peynir yumurta yiyorum yoğurtta ama süt çok içmiyorum.yarın doktoruma soracağım bakalım ne diyecek.. herkese geçmiş olsun..:KK15:

merhaba:KK3:
yazdiklarinizla duygularima tercuman olmussunuz 15. Gebelik haftamdayim ve gebeligimi ogrendigimden bu yana kuyruk sokumuma giren kramp sikayetim var. Bu sikayetim 9. haftamdan sonra artmaya basladi 12. haftadan sonra maksimuma ulasti diyebilirim. Uzandigim yerden kalkarken iki buklum kaliyorum yatakta donerken cok zorlaniyorum, yururken topalladigim oluyor daha cok erken ama bunlari yasayan tek kisi olmadigim icin normal bir durum olduguna kanaat getirdim. Bu sikatetleri yasayan cogunuz dogum yapmissiniz. son aylarinizda bu sikayetleriniz cogaldi mi dogumunuz nasil oldu? Doktorum cok erken baslamis agrilar parol icebilirsin dayanamazsan dedi ama ben icmiyorum.
Bu durumu yasamis anneler bizim gibi yeni hamileleri bilgilendirirse cok faydali olur.:KK19:

Son düzenleme:
20 haftalık gebeyimmm 3 4 haftadır innaılmaz ağrı var kalçamdan bacağıma vuran ama bnmki temizlik çarşı pazar yürüyüş yaparsam oluoo yorulunca bnde evet allahım kurtarsın çok şikayteçiyim oturduğum yerden kalkamıorumm ve şimdi böle doğuma yakın nolucam ben die çok üzülüorum bide ben 42 kiloyla hamile kaldımm güyaa çok dinç hamilelik geçircektim pess şimdiden perte ayrıldımm ayakta yarım saat durunca kıçım ağrıoo dioo oflamaya başlıorum yarınn benmde randevum var sorucam doktoruma bakalımm

arkadaşlar rabbim hepinize hayırlı şifalar versin. benim 2 yaşında bir kızım var. bende hamileliğimde kalça ağrısı çok çektim dr.unuza danışın uygun görürse magnezyum verip giderebiliyorlar. kramp rahatlatıcı bitki çaylarını araştırın. gece uykuda bile çatır çutur ses ve ağrı olurdu kasıklarımda allahım ne acı çektim. birde 7. aydan sonra yanınız ağrıyor rahim büyüyüp göğüs kafesine baskı yapıyor benimki ezilmişti içten. yani dr'um öyle demişti. malesef hiçbişey çare olamadı buna. ama doğumla beraber bütün sıkıntılar yok oluyor. allah kolaylık versin iyi geceler.

bende aynı konuda sıkıntı yaşıyorum. 11 haftalık hamileyim yaklaşık 2 hafta önce başladı sol kalçamda bir ağrı, sanki damar damar üstüne gelmişte ya da kendimi zorlamışım da incinmiş gibi. Bende bir anlam verememiştim demek ki hamilelikte olabiliyormuş bende bu konuyu okuduktan sonra anladım. Benimde bu perşembe kontrolüm var bakalım doktorum ne diyecek, cevabını mutlaka paylaşırım sizinle.

benimde hamilelikten once ayda yilda bir kramp degilde agri girerdi kalcama suan hergun nerdeyse zamani belli olmayan klca agrim var bel agrisida bas gostermeye basladi gece duvara yastik koyup belimi oraya denk getiriyorum yoksa ustune yatmak imkansiz yatarsam sabah kalkmak imkansiz malesef:KK43:((( sut iciyorum yogurt cok olmasada yyiyorum Rabbim sifamizi versin ins. bu arada bende 13 haftalik hamileyim herkese slmlar....

X