Hormon testi yaptıranlar yardım eder misiniz?:(

Progesteron değerleri nelerdir?

Progesteron değerleri tahlilin adet dönemi içinde yapılan adet gününe göre değişkenlik göstermektedir. Adetin siklusunun ilk yarısında progesteron testi yapılırsa progesteron değerleri farklı,progesteron testi adet siklusunun ikinci yarısı yapılırsa daha farklı çıkmaktadır.

Normal Değerler:

Erkek: 0.1-1 ng/ml

Kadın:

Faliküler Faz: 0.2-1.4 ng/ml

Luteal Faz: 4-25 ng/ml

Menopoz: 0.1-1 ng/ml

Progesteron azlığı sebepleri

- Gebelikte

- Adregenital sendrom

- Cushing sendromu

Progesteron yüksekliği sebepleri

- Turner sendromu

- Yumurtlamanın gerçekleşmediği düzensiz adetler

- Hipofiz besinleri

(alıntı)

geçmiş olsun leylanu, benimkiyle karşılaştırınca senin fsh ve lh daha da fazla bu tür durumlarda önce kistlerden şüpheleniyorlar eğer ultrason yaptırmadıysa sana mutlaka başka bir doktora git ve sana açıklama yapmadıkları için tatmin olmadığını belirt. ultrasondan sonra zaten seni yönlendiriyorlar. eğer kist çıkarsa kistleri yok etmek için 6ay ile 1sene arası tedavi başlatıyorlar eğer kist ya da rahim de bir sorun çıkmazsa bir sonrka ki regl nin 3.günü yeni bir hormon testiyle değerleri karşılaştırıyorlar.. polikistik sendromu zaten sağlıklı yumurtlamanın gerçekleşmemesine sebep oluyor.

birçok doktor maalesef insanları yanlış yönlendiriyor ve moralbozukluğuna mahkum bırakiyorlar insanları. sen hemen yarına fazla geç kalmadan başka bir doktora git.. sonuçta biz burda ancak kendi sonuçlarımızla karşılaştırma yapabiliyoruz.

cnm ben defalarca ultrasona girdim kist cıkmadı yani yok ben bir cocugum olsun istiyorum cnm ya malum maddi durum olmadıgından özelelede gidemiyorum cnm ne yapacagımı şasırdım

bu arada her lh si yükseklere pkosunuz demek ne kadar doğru acaba :97: ben de öyle sanıyordum ve hatta ilk gittiğim doktorda tahlil sonucuna göre öyle sandı ve bana boşu boşuna 1senelik tedavi başlatacaktı ultrasona sokup teyit etmeden, oysa ki ultasonum temiz çıktı.

cnm ben defalarca ultrasona girdim kist cıkmadı yani yok ben bir cocugum olsun istiyorum cnm ya malum maddi durum olmadıgından özelelede gidemiyorum cnm ne yapacagımı şasırdım

hiç bir korunma yöntemi kullanmadan ilişki yaşamana rağmen eğer gebe kalamıyorsan hormonlarını düzenleyici tedaviye başlamalısın ama yok eğer daha gebe kalıp kalmadıgnı hiç denemeden sadece doktorunun yumurtlaman yok demesiyle bunu yaşıyorsan stres yapma, nerde ikamet ediyorsun sen =?

bu arada her lh si yükseklere pkosunuz demek ne kadar doğru acaba :97: ben de öyle sanıyordum ve hatta ilk gittiğim doktorda tahlil sonucuna göre öyle sandı ve bana boşu boşuna 1senelik tedavi başlatacaktı ultrasona sokup teyit etmeden, oysa ki ultasonum temiz çıktı.

cnm bide adetimim 3 günü yaptırdıgım dahlil sonucum bunada bak ne olur yardım edin kızlar cok morelim bozuk TSH.1,62 FSH 6,18 LH,4.13 E2, 67.38 PROLAKTİN,9,84 CNM bide buna bakın

cnm bide adetimim 3 günü yaptırdıgım dahlil sonucum bunada bak ne olur yardım edin kızlar cok morelim bozuk TSH.1,62 FSH 6,18 LH,4.13 E2, 67.38 PROLAKTİN,9,84 CNM bide buna bakın

mugla mamariste cnm yaşıyoruz burda doktora gidemiyosun 1,40 başlıyo üçretleri özel hastaneler anlaşmalı degil cnm o yüzden devlet hastanesine gidiyorum

normal bi adet döngüsü için FSH ın LH tan yüksek olması gerekiyor adetin 3.günü yapılan hormon testinde..eğer ki tam tersi ise kistin olmasa da kan değerlerindeki sorundan dolayı kaliteli yumurtlayamıyosun..anlatabilmişimdir inş?..kist olup olmaması önemli değil pko da..daha doğrusu şöyle söyliyim hormonların düzensiz olduğu için bugün olmasada yarın kistleşme başlıyor bi sürü kistin oluyor..çünkü FSH ın yüksek olmadığı için tam tersi tablo olduğu için yumurta çatlayamıyor..
adetin 3.günü hormon değerlerin iyi çıkmış..diğer tahlili yorumlamıştım ben demin..benimde kafam karıştı senin tahlillerden :44: bu tahlilin normal..kist olmaması normal yani bu tahlile göre pko değilsin ki..diğer tahlilin nerden çıktı anlamadım?kafanı karıştırma hormon değişken bişey..geçen ay bozuk çıkar,bu ay düzelir..bu ay düzgün çıkar,bidahaki ay bozulur..o yüzden kurcalama stres yapma boşa bence..

normal bi adet döngüsü için FSH ın LH tan yüksek olması gerekiyor adetin 3.günü yapılan hormon testinde..eğer ki tam tersi ise kistin olmasa da kan değerlerindeki sorundan dolayı kaliteli yumurtlayamıyosun..anlatabilmişimdir inş?..kist olup olmaması önemli değil pko da..daha doğrusu şöyle söyliyim hormonların düzensiz olduğu için bugün olmasada yarın kistleşme başlıyor bi sürü kistin oluyor..çünkü FSH ın yüksek olmadığı için tam tersi tablo olduğu için yumurta çatlayamıyor..
adetin 3.günü hormon değerlerin iyi çıkmış..diğer tahlili yorumlamıştım ben demin..benimde kafam karıştı senin tahlillerden :44: bu tahlilin normal..kist olmaması normal yani bu tahlile göre pko değilsin ki..diğer tahlilin nerden çıktı anlamadım?kafanı karıştırma hormon değişken bişey..geçen ay bozuk çıkar,bu ay düzelir..bu ay düzgün çıkar,bidahaki ay bozulur..o yüzden kurcalama stres yapma boşa bence..

cnm ben 3 aydır dahlil oluyorum genc kızken diyane 35 kullandım hormam bozuklugum vardı evlendim 8 ay sonra hamile kaldım düşükle sonucladı tamamem normal 2 kez hamile kaldım bir kızım oldu şimdi 2 senedir korunmadıgım halde cocugum olmuyo neden oldugunu anlayamadım daha tüylenme var şimdide cenemde bunlar beni cok üzüyo tabi bu ayda yurtlamam olmadı progesteron sonucum 2,3 cıktı yumurtlamam olmamış ayın 3 de adet günümdü lekenme şeklinde 2 gün geldi bügün kesildi bu ne acaba cnm sen bilgilin yardın et cnm ben ne yapım şimdi

cnm ben 3 aydır dahlil oluyorum genc kızken diyane 35 kullandım hormam bozuklugum vardı evlendim 8 ay sonra hamile kaldım düşükle sonucladı tamamem normal 2 kez hamile kaldım bir kızım oldu şimdi 2 senedir korunmadıgım halde cocugum olmuyo neden oldugunu anlayamadım daha tüylenme var şimdide cenemde bunlar beni cok üzüyo tabi bu ayda yurtlamam olmadı progesteron sonucum 2,3 cıktı yumurtlamam olmamış ayın 3 de adet günümdü lekenme şeklinde 2 gün geldi bügün kesildi bu ne acaba cnm sen bilgilin yardın et cnm ben ne yapım şimdi

3 aydır tahlil oluyorum yazmışsın..bak ne yap biliyo musun bu tahlilleri bul buraya yaz..1. ay LH FSH ;2.ay ki tahlilde LH FSH vb diye..3 ayı da yaz..sonuçta eğer kanda sorun varsa hormon sorunu 3 ayki tahlillerinde mutlaka belli etmiştir kendini..yaz karşılaştırma yapalım tamam mı..lekelenme konusuna gelince hamile falan olmayasın eminsin demi hamile olmadığına?hamilelerde üstüne görme vb olurmuş lekelenme tarzında..eğer hamile değilsende adetin tamamen neden sökülmedi dr a görünmen lazım eğer tam kırmızı olmadıysa..sen bul tahlillerini buraya yaz ben yorumlarım..

cnm cok bilgilisiniz teşekkür ederim sizlere yanı bir tek ben degilim bunlarla ugraşan teşekkür ederim arkadaşlar birazda olsa teselli oldum

3 aydır tahlil oluyorum yazmışsın..bak ne yap biliyo musun bu tahlilleri bul buraya yaz..1. ay LH FSH ;2.ay ki tahlilde LH FSH vb diye..3 ayı da yaz..sonuçta eğer kanda sorun varsa hormon sorunu 3 ayki tahlillerinde mutlaka belli etmiştir kendini..yaz karşılaştırma yapalım tamam mı..lekelenme konusuna gelince hamile falan olmayasın eminsin demi hamile olmadığına?hamilelerde üstüne görme vb olurmuş lekelenme tarzında..eğer hamile değilsende adetin tamamen neden sökülmedi dr a görünmen lazım eğer tam kırmızı olmadıysa..sen bul tahlillerini buraya yaz ben yorumlarım..

tamam teşekkür ederim cnm zaten iki tahlilimi yazmıştım TSH 1,62 FSH 6,8 LH 4,13 E2 67,38 PROLAKTİN 9,84 1 AYIN DAHLİLİ ADETİN 3 GÜNÜ OLAN 2 AYDA ADETİN 21 günü olan dahlil sonucu TSH 2,43 FSH 8,49 LH 21,99 PROGESTERON 3,01 PROLAKTIN 13,21 3 AYINDA 21 GÜN PROGESTERON DAHLİLİM 6,33 4 AYINDA OLAN adetim 21 günü gene PROGESTERON DAHLİLİM 2,3 BUNLARI YAPTIRDIM CNM doktor bana bişey demiyo başka doktora gidiyorum yani bunun caresi yokmu ne yapmam lazım benim tam olarak neyim var cnm ben anlamdım kafam iyice karıştı

tamam teşekkür ederim cnm zaten iki tahlilimi yazmıştım TSH 1,62 FSH 6,8 LH 4,13 E2 67,38 PROLAKTİN 9,84 1 AYIN DAHLİLİ ADETİN 3 GÜNÜ OLAN 2 AYDA ADETİN 21 günü olan dahlil sonucu TSH 2,43 FSH 8,49 LH 21,99 PROGESTERON 3,01 PROLAKTIN 13,21 3 AYINDA 21 GÜN PROGESTERON DAHLİLİM 6,33 4 AYINDA OLAN adetim 21 günü gene PROGESTERON DAHLİLİM 2,3 BUNLARI YAPTIRDIM CNM doktor bana bişey demiyo başka doktora gidiyorum yani bunun caresi yokmu ne yapmam lazım benim tam olarak neyim var cnm ben anlamdım kafam iyice karıştı

bence de başka dr a görünün..progesteronun sürekli düşük çıkmış yani progesteron tahlili yaptırdığın her ay yumurtlamamışsın ama çok garip ki hormon tahlillerinde aşırı bi tuhaflık yok çok garip yani durumun..hormonlarında aşırı bi sorun olmadığı halde neden yumurtlamıyosun bunu sor dr una..bazı dr lar yumurtan tembel vb diyolar..iyi bi dr a gidip yaptırdığım bütün progesteron tahlillerinde yumurtlamadığım anlaşıldı..hormonlarımı değerlendirir misiniz,neden yumurtlamıyorum vb de..net bi cvp versin dr lar ki için rahat etsin..

Kızlar hormon testini mutlaka adetin 3. günü mü yaptırmak gerekiyor ben bugün adet oldum ve cuma 3. gün olcak fakat sınavlarımdan dolayı doktora gidemicem cumartesi 4. gün oluyor o zaman yaptırsam bir sorun olur mu acaba?

arkadaşlar merhaba..
ben 4 aylık evliyim ama çok bebeğim olsun istiyorum.
doktor yumurtalıklarıma baktı gayet iyi dedi.
hormon testi yaptık adetin 21.günü progesteron çok düşük çıktı 0.27
doktor problem burdaymış dedi ve dupheston diye bir ilaç verdi ayın 20 sinde başlamam için.olur mu bebeğim?yada bu hormonu yükseltmek için neler yapabilirim haftalardır burayı takip ediyorum bugün üye oldum.doktor stres yapma diyor ve çok isteme bundan da etkilenir dedi korkuyorum sadece.yardım edin ve en çokta dualarınızı istiyorum..

X