Hormon testi yaptıranlar yardım eder misiniz?:(

sizofrenaskamektup

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2010
46
0
Ben bu sonuçlardan bir şey anlamadım doktor pko olabilirsin dedi,6 ay diane kullan dedi tekrar gel falan yok ...adet düzensizliği ve tüylenma öne için gitmiştim ..sonuçları yazıyorum fsh: 4 ,64 @1 ,5 - 12.4 normali ,lh: 11 ,93 @ 1 ,7- 8.6 normal, estradiol: 80 bu ne bilmiyorum. total testesteron 0,981 @ 0,06-0,082 normali ,dehidroepiandrosteron sulfat: 511 ,9 @ 160- 449 nrmal.cokmu vahim

Ben bu sonuçlardan bir şey anlamadım doktor pko olabilirsin dedi,6 ay diane kullan dedi tekrar gel falan yok ...adet düzensizliği ve tüylenma öne için gitmiştim ..sonuçları yazıyorum fsh: 4 ,64 @1 ,5 - 12.4 normali ,lh: 11 ,93 @ 1 ,7- 8.6 normal, estradiol: 80 bu ne bilmiyorum. total testesteron 0,981 @ 0,06-0,082 normali ,dehidroepiandrosteron sulfat: 511 ,9 @ 160- 449 nrmal.cokmu vahim

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım..evet kan testlerin pko yu gösteriyor..LF FSH dan belli bi oranda büyük olunca pko teşhisi koyuluyor..senin de LH: 11 FSH: 4..zaten adet düzensizliği ve tüylenme de pko dan oluyo..belirtilerini de taşıyosun demek..herhalde bekarsın dr doğum kontrol hapı verdiğine göre..bekarlara veriyor dr lar çünkü..bekarken bu tedavide yapılcak fazla bişey yok zaten..
sormak istediğin bişey olursa sor,yardımcı olurum..ben 15 senedir pko yum..

merhaba benim bir kizim var 13 yasinda 9 hafta boyunca adet kanamasi geldi dr gittik 10 ostrejen verdi 10 gun sari cisim hormonu verdi ilaclar bitmeden tekrar adeti geldi dr yeni gelecek adetinin 5 gununde dogumkontrol hapina baslasidedi cok korkuyorum ne olabilir bir fikriniz varmi dr kan aldi test sonuclarini bekliyoruz lutfen cevap yazin acaba pco mudur :KK59::KK59:

merhaba benim bir kizim var 13 yasinda 9 hafta boyunca adet kanamasi geldi dr gittik 10 ostrejen verdi 10 gun sari cisim hormonu verdi ilaclar bitmeden tekrar adeti geldi dr yeni gelecek adetinin 5 gununde dogumkontrol hapina baslasidedi cok korkuyorum ne olabilir bir fikriniz varmi dr kan aldi test sonuclarini bekliyoruz lutfen cevap yazin acaba pco mudur :KK59::KK59:

9 hafta boyunca adet kanaması geldi demişsiniz de ben o kısmı anlayamadım..yani sürekli mi adet oldu?kan testleri sonucu önemli..LF,FSH,E2 vb..talil sonuçları çıkınca yazarsanız belki yardımcı olabiliriz..dr doğum kontrol hapını adetlerini düzenlesin,düzensiz kanamayı düzene soksun diye vermiş ama nedenini bu şekilde anlayamayız tabii :KK50: sonuçlar lazım pko ise durumu anlamak için..
geçmiş olsun..

arkadaşın cümlesine katılıyorum..evlenmekten korkma..daha beter hastalıklar var..ben 24 yaşında menepoz teşhisi koyulan kadınlar biliyorum..yani düşün bekarken daha 20 li yaşlardayken çocuğun olmaz duruma geliyosun..sonra rahim ağzı kanseri olan rahmi alınan binlerce genç kadın var..korkma pko nun tedavisi var en azından..evet çocuk konusunda sıkıntılı süreçlerden geçiyosun çocuk hemen olmayabiliyo ama sonuçta oluyo..artık aşılama var tüp bebek var vb..tıp ilerledikçe şans artıyo..merak etme..

9 hafta boyunca adet kanaması geldi demişsiniz de ben o kısmı anlayamadım..yani sürekli mi adet oldu?kan testleri sonucu önemli..LF,FSH,E2 vb..talil sonuçları çıkınca yazarsanız belki yardımcı olabiliriz..dr doğum kontrol hapını adetlerini düzenlesin,düzensiz kanamayı düzene soksun diye vermiş ama nedenini bu şekilde anlayamayız tabii :KK50: sonuçlar lazım pko ise durumu anlamak için..
geçmiş olsun..

evet cnm 9 hafta surekli kanamasi oldu kan degerleri cok dustu kan ilaci hormon ilaci derken simdik dogum kontrol ilaci kullaniyor . bu hafta randevu alacagiz tekrar kadin dr gidecegiz bakalim kan sonuclarini yazarim buraya hormon ilaclarini icince bir 10 gun gelmedi zaten hormon ilaclari 10 gunluktu ilac bitti tekrar adet kanamasi geldi yeni gelen adetinin 7 gunu dogum kontrolune baslayali 2 gun oluyor bakalim insallah kotu birsey yoktur ama cok ama cok korkuyorum allah yardim etsin dr randovusunu merakla bekliyorum

evet cnm 9 hafta surekli kanamasi oldu kan degerleri cok dustu kan ilaci hormon ilaci derken simdik dogum kontrol ilaci kullaniyor . bu hafta randevu alacagiz tekrar kadin dr gidecegiz bakalim kan sonuclarini yazarim buraya hormon ilaclarini icince bir 10 gun gelmedi zaten hormon ilaclari 10 gunluktu ilac bitti tekrar adet kanamasi geldi yeni gelen adetinin 7 gunu dogum kontrolune baslayali 2 gun oluyor bakalim insallah kotu birsey yoktur ama cok ama cok korkuyorum allah yardim etsin dr randovusunu merakla bekliyorum

sizi endişelendirmek istemem ama kızınızın 9 hafta boyunca sürekli adet kanaması geçirmesi anormal bi durum..çıkıcak hormon sonuçlarını bende merak ettim doğrusu..kan tahlili yaparken FSH,LH,Estradiol,prolaktin,TSH,T3,T4,testesteron vb bütün tahlilleri istemesi lazım dr un..bazı dr lar bazı değerleri istemiyolar..unutuyolar..mesela LH ı unutuyolar,yada prolaktini istemiyolar vb..umarım dr nuz iyi bi dr dur..dikkatli davranır..kızınız daha çok genç çünkü..yaşadığı da normal bi süreç değil gibi görünüyor..mutlaka iyi bi dr a görünün..baştan savcak dr olmasın aman..benim başım çok ağrıdı dr hatasından..hormonlar çıkınca yazarsanız buraya bende çok merak ettim..

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım..evet kan testlerin pko yu gösteriyor..LF FSH dan belli bi oranda büyük olunca pko teşhisi koyuluyor..senin de LH: 11 FSH: 4..zaten adet düzensizliği ve tüylenme de pko dan oluyo..belirtilerini de taşıyosun demek..herhalde bekarsın dr doğum kontrol hapı verdiğine göre..bekarlara veriyor dr lar çünkü..bekarken bu tedavide yapılcak fazla bişey yok zaten..
sormak istediğin bişey olursa sor,yardımcı olurum..ben 15 senedir pko yum..

siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama ilk defa soru-cevap şeklinde önemli bir konuda yrd talep ediyorum.. moralim çok bozuk çünkü..

stresli bir dönem geçiriyorum ve adet düzenim dengesiz seyrediyordu.3aylık bir gecikme yaşadım. doktora gittiğimde adet düzensizliğim icin bana Progestan diye bir hap verdi.. bir hafta kullan adetinin 3.günü de gel hormon testi ve ultrasonla bakalım denildi. ilacı kullandım kullanmasına ama ilaç beni mahvetti.. ilacı araştırdıgımda kullanılan durumlar daha o zamandan canımı sıkmıştı.. 5gün kullandım ilacı 3gün sonrasında(cuma) regl oldum.. pazartesi doktora gittiğimde hormon testi yapıldı ve sonuçları:

ESTRADIOL= 78
FSH =6,58
LUTEINLESTIREN HORMON =15,09
PROLAKTIN =18,63
SERBEST T4 = 1,09
TSH = 1,49

bu sonuçlar dahilinde bana çocuğunun olamayacagını söyledi,(iki senelik evliyim ve çocuk istiyoruz :KK43: ) cenelle diye bir ilaç verip 6ay kullan 6ay sonunda tekrar gel diyerek geri yolladı... hem içime sinmedi hem de inanılmaz moralim bozuldu..
başka bir doktora daha gideceğim fakat öncesinde konu hakkında bilgisi olan sizden, bilgi alabilir miyim...
teşekkürler..

siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama ilk defa soru-cevap şeklinde önemli bir konuda yrd talep ediyorum.. moralim çok bozuk çünkü..

stresli bir dönem geçiriyorum ve adet düzenim dengesiz seyrediyordu.3aylık bir gecikme yaşadım. doktora gittiğimde adet düzensizliğim icin bana Progestan diye bir hap verdi.. bir hafta kullan adetinin 3.günü de gel hormon testi ve ultrasonla bakalım denildi. ilacı kullandım kullanmasına ama ilaç beni mahvetti.. ilacı araştırdıgımda kullanılan durumlar daha o zamandan canımı sıkmıştı.. 5gün kullandım ilacı 3gün sonrasında(cuma) regl oldum.. pazartesi doktora gittiğimde hormon testi yapıldı ve sonuçları:

ESTRADIOL= 78
FSH =6,58
PROLAKTIN =18,63
SERBEST T4 = 1,09
TSH = 1,49

bu sonuçlar dahilinde bana çocuğunun olamayacagını söyledi,(iki senelik evliyim ve çocuk istiyoruz :KK43: ) cenelle diye bir ilaç verip 6ay kullan 6ay sonunda tekrar gel diyerek geri yolladı... hem içime sinmedi hem de inanılmaz moralim bozuldu..
başka bir doktora daha gideceğim fakat öncesinde konu hakkında bilgisi olan sizden, bilgi alabilir miyim...
teşekkürler..

canım hiç üzülme değerlerin bozuk malesef ama çocuğun olmayacak diye bir şey kimse diyemez
hormon değerlerin polikistik overi işaret ediyor.canım eğer şuan kullandığın bir hormon ilacı yoksa sana tasviyem hayıt otunun kapsülünü alman.canım bendede pko var hayıt hormonları düzeltiyor.
birde gnc arginmax women diye bir vitamin var kadınlara özel bir vitamin hormonları düzenliyor ve yumurtlamaya yardımcı oluyor

teşekkür ederim verdiğin bilgi icin, polikistik over sendromu peki benim gebe kalmama engel mi ? netten çok araştırdım ama kafam çok karıştı artık.. :KK5:

sancılı bır süreç mi bu polikistik denilen meret? ne kadardır siz tedavi görüyorsunuz bunun içni ? ilaç daha kullanmıyorum başka bir doktora gidip tasdik ettirmek istiyorum..

Son düzenleme:

ESTRADIOL= 78
FSH =6,58
PROLAKTIN =18,63
SERBEST T4 = 1,09
TSH = 1,49

teşekkürler..

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım..kan tablon pko yu gösteriyor evet..LH ın FSH tan çok yüksek..diğer hormonların normal çıkmış..prolaktin normal,tiroit sorunun yok vb..tek sorunun LH pko tablosu..çocuğun olmaz diye bişey yok..onu diyen dr halt etmiş (daha kaba bi cümle söylicektimde internet ortamındayız neyse bende kalsın)..hepimiz pko yuz..bende hormon sorunu 15 senedir var..çocuk işine gelince de evet biraz zor oluyo çocuk ama sonuçta biçok kişinin oluyo..aşılama var tüp bebek var vb..tıp ilerledi dert etme..

Arkadaşlar kafama takıldı özel bir doktora gittim hormon değerlerimi kiloya bağladı kist tespit edilmedi ultrason muayenesinde temiz cikti .hapi kullan dedi,kilo vermem lazimmis pko demedi hangi dr hakli sadece test ile pko tanisi koyan mi yoksa bu mu

sizofrenaskamektup tşk ederim
dün başka bir doktora gittim, test sonucuna göre o da polikist den süphelendiğini söyledi ve alttan ultrasona girdim :KK17: iğrenç bir duyguydu. kist mist hiçbir şey çıkmadı, tertemiz çıktı sonuçlarım. strese bağlı hormon dengesizliği olabilir bu sonuçlar dedi. folikasit verdi takma kafana dedi..
anlatamam nasıl rahatladım.. hemen size de haber vereyim dedim :KK34:

sizofrenaskamektup tşk ederim
dün başka bir doktora gittim, test sonucuna göre o da polikist den süphelendiğini söyledi ve alttan ultrasona girdim :KK17: iğrenç bir duyguydu. kist mist hiçbir şey çıkmadı, tertemiz çıktı sonuçlarım. strese bağlı hormon dengesizliği olabilir bu sonuçlar dedi. folikasit verdi takma kafana dedi..
anlatamam nasıl rahatladım.. hemen size de haber vereyim dedim :KK34:

merhaba cnm bana yardım edermisin
ben adetimim 21 günü hormam testi yaptırdım sonuclarım TSH.2.43 FSH.8.49 LH. 21.99 PROGESTERON 3.1 PROLAKTİN 13.24 cnm devlet hastanesine gittigim için bana sonuç dogru düzgün demedi doktor ne olur cnm bilgi ver bana söyledigine göre yumurtlamam olmuyomuş sonucları gegerlendir şimdiden teşekkürler

merhaba cnm bana yardım edermisin
ben adetimim 21 günü hormam testi yaptırdım sonuclarım TSH.2.43 FSH.8.49 LH. 21.99 PROGESTERON 3.1 PROLAKTİN 13.24 cnm devlet hastanesine gittigim için bana sonuç dogru düzgün demedi doktor ne olur cnm bilgi ver bana söyledigine göre yumurtlamam olmuyomuş sonucları gegerlendir şimdiden teşekkürler

geçmiş olsun leylanu, benimkiyle karşılaştırınca senin fsh ve lh daha da fazla bu tür durumlarda önce kistlerden şüpheleniyorlar eğer ultrason yaptırmadıysa sana mutlaka başka bir doktora git ve sana açıklama yapmadıkları için tatmin olmadığını belirt. ultrasondan sonra zaten seni yönlendiriyorlar. eğer kist çıkarsa kistleri yok etmek için 6ay ile 1sene arası tedavi başlatıyorlar eğer kist ya da rahim de bir sorun çıkmazsa bir sonrka ki regl nin 3.günü yeni bir hormon testiyle değerleri karşılaştırıyorlar.. polikistik sendromu zaten sağlıklı yumurtlamanın gerçekleşmemesine sebep oluyor.

birçok doktor maalesef insanları yanlış yönlendiriyor ve moralbozukluğuna mahkum bırakiyorlar insanları. sen hemen yarına fazla geç kalmadan başka bir doktora git.. sonuçta biz burda ancak kendi sonuçlarımızla karşılaştırma yapabiliyoruz.

leylanu hormonu sonucunu diğer topikte değerlendirmemi rica etmişsin yorumladım..o topiği görmezsin belki diye burdan da yazıyorum..
mrb..tabi seve seve yardımcı olmaya çalışayım..prolaktin hormonunun sınırı 25..sizin 13 çıkmış yani gayet normal..hatta alt sınıra yakın..progesteron 3,1 çıkmış..progesteron hormonu kadında o ay yumurtlama olup olmadığını gösterir ve sizin düşük çıkmış..tahlili yaptırdığınız ay yumurtlamamışsınız yani yumurtlama olmamış..yumurta çatlarsa progesteron hormonu salgılıyo..kanda 21. gün progesteron hormonuna bu yüzden bakılıyor..düşükse yumurta çatlamamış oluyor..ne kadar yüksekse o kadar iyi yumurtlama deniyor..LH hormonunuz yüksek çıkmış..sizde malesef bizler gibi pko sunuz..
geçmiş olsun..

X