Bebek Beslenmesi yürüteç

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
8.aydan once kullandiginiz da yurutec bebeginizin bacak kaslarina zarar veriyor arkadaslar ..
Ayrica yurutec cok tehlikeli sakin birakip mutfaga gitmeyin sevrilme tehlikesi var Amerika da bir cok bebek yurutec kazalarindan sakat kaliyormus ..Ogrenmesini istiyorsaniz bebeginizin yurumeyi elinden tutun yurutun yurutec yurumeyi ogretmez ama diyorsanizki ya ben rahat ediyim ,bebegim yurutecte zaman getirsin yazilan cizilen umrunda degil koyun bebek sizin..

dogru yurutec secimi cok onemli.Yurutecten yurutece o kadar fark var ki,bunu sahsen denedikten sonra aralarindaki ucurum fiyat farkinin sebebini de anlayabiliyorsunuz.Kizima bir tane yurutec hediye geldi(bilindik olmayan bir markanin oldukca ucuz bir modeli),bir de ablamin oglundan kalan 7 yillin bir chicco ufo modeli.Hediye geleni sadece 2 gun denedim ve ardindan Chiccoya gectik,kesinlikle daha guvenli ve kullanisli.8 aylikken kullanmaya basladik,yaklasik 2 aydir da fildir fildir geziyor ve cok seviyor yurutecini.7 aylikken emekleme cabalarina baslamisti,simdi usta oldu.Koltuk kenarlarina tutunup kalkiyor ve siralama cabalarinda bulunuyor.Henuz yuruyemiyor (kizim su anda 10 aylik ama 1 ay erken dogdu),1 yasindan once yuruyecegini de sanmiyorum.Ben yalniz bakiyorum kizima ve yurutec olmazsa onun mamasini bile hazirlayack vakit bulamam cunku cok hareketli ve bu sebepten ufak tefek kazalarimiz bile oldu.Tuvalete bile giderken kapinin onunde yurutecinde bekletiyorum,ne besiginde,ne yerde durmuyor.Hizli emekliyor,butun engelleri asiyor,besiginde tutunup kalkip kendini atiyor ve hepsini elbette oyun saniyor ama ben butun gun omuzlarimda bir agirlikla yuregim agzimda yasiyorum.Masallah cok cok hareketli ama bu ikimizi de bazen cok yoruyor.Yurutec benim gibi bebegi olanlara sart.Bu arada yurutecin asil sahibi yani yegenim 7 aylikken bindi yurutece,hic emeklemedi ve 9 ayinda yurudu.

evEt evde tek basına olunca hıc bır sey yapılmıor bende mecbur aldım yorumlArdan sonra almaycktm aMA ŞART OLDU MEYVESINI BILE HAZIRLAYAMIORDUM SADECE ONUN İÇİN BIR SEYLER YAPARKEN YADA WC İÇİN KOYUYORUM BENDE AYRICA İSTEMIYOR ŞÜKÜR

cocuk gelısımı okudum.hocamız kesınlıkle kullanmayın demıstı.bacaklara kaslara zararı varmıs.5 aylık oglum var yurumek ıcın delı oluyor ama ben almayı dusunmuyorum.kendım yuruturum daha ıyı.

cnm koyabılırsın bence hıc bı sakıcası yok bugune kadar bole gelmıs bole gıtmıs kımın cocuğu olumsuz etkılenmıs varsada olacağı varmıs olmus bence kullanmaya basla

yürüteç konusunda bende kararsizim..şuan oğlum 5 aylık ve doğumunda hediye gelen yürüteci var paketinde duruyor...
geçen aylarda nörolojik muayene için gittiğimiz doktora yürüteçle ilgili hiçbir şey sormadigim halde direkt olarak kesinlikle yürüteç kullanmiyorsunuz dedi..nörolojik olarak fiziksel gelişiminde bunu önermediklerini söyledi..
sonra geçen hafta katıldıgım aile ve cocuk konulu bir seminerde danışmn psikolog yürüteçle ilgili şunu söledi...birazda annelere serzenişte bulunurak...cocugunuzun herşeyi zamani gelince sırası ile yapmasina izin verin,cocuk emeklemeden hop yürütece olmaz dedi..emeklemesi beyin ön sıvısı için önemli dedi...sonra cocuklar dikkatsiz-hiperaktif-odaklanamiyor falan diye sorunlar yaşiyor aile dedi..ee sizler hiçbişeyi sırasi ile yapmasına izin vermiyosunuz ki dedi...benim cocuk hemen kalkti-benim cocuk erken yürüdü diyip kendinizi rahatlatiyorsunuz dedi...değişmeyen tek şey değişimdir dedi...biraz sivri dilliydi ama bir cok vaka görmüş bilir kişi idi kendileri..:)
paylaşmak istedimm

benimde hediye geldi bende 4 aylık kızımı bindirdim ama 2 dk felan hareket ediyor ama şimdi 5. ayına giriyor artık bu ayın sonunda az az bindiririm
annem sizi ben 4olyken hoppanada tutardım diyor abimleride hiçte çapraz değiliz maşallah
erkek bebeklere daha çok zararlı derler ama bilemiyeceğim

gecen gün bir bebek magazındaki satış görevliisi yürütec ve hoppalalar için günde iki saat ve bu süreyide 15 er dk. lık periyotlara bölünerek kullanılmalı dedi.bende muallaktayım.internetteki ürün alıcı yorumlarında cok daha uzun süre kullandıklarını yazıyorlar.

Yürüteç ve hoppalayı doktorlar kesinlikle önermiyolar.Bizim doktorumuz da)Marmara ünv.de prof) kesinlikle hayır dedi zaten almayı düşünmüyodum.Ben oğlumda hiçbirini kullanmadım.Yürümek isteyince tuttum kolundan yürüttüm.Belim ağrıdı mı evet ağrıdı yoruldum mu hem de çooook.Ama annelik fedakarlık değil mi?Çocuğuma zarar verecek bir şeyi kullanmaktansa yorulurum daha iyi.Benim de oğlum yatağına koyunca ağladı ama kısa aralıklarla bırakarak ona da alıştırdım.Emekleme döneminde de salonun ortasını plastik çitle çevirip içine oyuncaklarını koydum.Orada hem oyun oynadı hem emekledi hem de kendisi tutunarak ayağa kalkıp yürümeyi öğrendi,kazalardan da korunmuş oldu.Büyük konuşmak istemem çok yaramaz yerinde durmayan sürekli ağlayan bir bebeğim olsaydı belki son çare düşünürdüm yürüteçi.Ama öyle bir bebeğiniz yoksa almayın derim.

Son düzenleme:
X