emziren anne nasıl zayıflar ?

beri_one

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
4
0
merhabalar arkadaslar,
ben aranıza yenı katıldım..6 ay once sezeryan ıle dogum yaptım ve sutum olsun dıye de ne verdılerse yedım :KK43:
60 kılo ıle hamıle kalıp 72 kılo ıle dogum yaptım.dogum sonrası 64 e dustum ama sımdı 70 kıloyum :KK43:((
halen 6 aylık hamıle gıbı gorunuyorum hıcbır kıyafetım olmuyor ve ben bu olusan yenı bedenıme alısamıyorum..spor yapma sansım yok cunku bebegımı bırakıp gıdecek ımkanım yok-babası dahıl- gun boyunca evdeyım ve bu kılolardan kurtulamıyorum bır turlu..termal sort mu denemelıyım ya da baska bırsey mı bılemıyorum .. benım durumumda olan kısıler var ıse yardımcı olursanız cok sevınırım..tsk...

canim evde hareket falan yapmayi denesen bebeis uyurken.bide süt olsun diye herseyi yememelisin.süt olmasi icin normal beslenmek ve bol bol sivi almak yeterli.

benim denemedıgım yol kalmadı sutum olması ıcın ama ınanırmısın sadece serbetlı ve sutlu tatlılarda sut oldu :KK43: nıtekım kızımın doktoru da bol kalorılı beslenmem gerektıgını soyledı serbetlı tatlı gıbı..ben de oyle basladım zaten gunde 2 kılo serbetlı tatlı yemeye :KK43: ve artık nefret edıyorum tatlı yemekten de bu halımden de..sımdı de bu kılo bana yapıstı kaldı...

ben dogumdan geldikten sonra 3. gun diyete başladım.. herkes sutun kesılır dedi ama kımseyı dınlemedım.. ekmek, tatlı, hamır işi, yaglı yemek hiç birini yemedım.. yedırtemedıler.. izgara et, balık, sebze yemeklerini çok az zeytınyagı ile pişirip yedım.. şekersız komposta içtim.. veee bol SU.. GUNDE 3-4 LITRE RAHAT İÇTİM.. VE RAHAT PSIKOLEJI... hıç bir şey olmadı sutume.. bol bol sütüm de oldu..
ben her zaman oldugu gibi bildigimi yaptım.. iyki yapmışim.. dogumdan geldıgımde 69 kg kalmıiştım... 40 çıkmadan 60 kg indim.. son 5 kg falan versem gerısı kolay..

elbette canım çoook çokkk tatlı istedı.. ama irademı yendım.. yedım ama haftada bır kez yedım..

cnm ben doğuma 82 ile gittim geldiğimde 73 tüm ama 77 ye kadar çıktım benide senin gibi beslediler süt olsun diye oğlum 1 yaşına gelmişti diyet ve spor yaptım ikisi bir arada olunca verebildim 19 kilo verdim 58 oldum şimdi 60 kiloyum biraz aldım ve tekrar diyete başladım yoksa ipin ucu kaçıyo...

merhaba arkadaslar ben eylülün 26sinda dogum yaptim.oglum yakinda 4 aylik olacak ve ben cok kilo aldim.58.9la hamile kaldim 72 kiloyla doguma girdim ve beni son dakikada sezeryana aldilar bebegimin kordonu boynununa dolanmis.yani ayni gün icinde hem normal dogum hen sezeryani yasadim gibi birsey.neyse dogumdan sonra 65 kiloydum.lohosalik döneminde fazla hareket etmem yasakti ve kilo aldim su anda 70 kilo oldum.hergün yürüyorum bol bol su iciyorum.spor yapiyorum ama yok gitmiyor daha cok aliyorum ve ben buna cok üzülüyorum.bu arada bebegimide emziriyorum.yediklerime dikat etmeye calisiyorum.ne yapicam bilmiyorum cok üzülüyorum.beni mutlu eden dünyalar tatlisi oglum allahim ona haiyrli güzel uzun ömürler versin.:KK17:

herkese merhaba;
ben 60 kilo ile hamile kalıp 90 kilo ile doğuma girdim. doğum bitipte çıktığımda 78 kilo idim. 3 ay içinde 60 kiloya tekrar döndüm. hiç rejim yapmadım. ama her gün 1 saat genelde sabah 6-7 arası yürüyüş yaptım. bebeğim o saatlerde uyuduğundan eşimde evde olduğundan çok sorun olmadı. süt için bol bol su içtim. her sabah bol maydonoz ve yumurtalı kahvaltı yaptım.her akşam mutlaka biraz fındık, fıstık ceviz üzüm vs yaklaşık bir avuç kadar yiyerek, her emzirmeden sonra tatlı krizlerimi %70 lik çukulatadan bir miktar yiyerek ve günde 1 paketi geçmeden kilo almadan vede zayıflamadan 8 ayı tamamladım. benim önerim ekmeği az, pişmemiş yeşil sebzelerden bolca yemek. (maydonos roka tere vs) hem bol çiğneme hareketi yapmış oluyor insan böylece tokluk hissi oluşuyor hemde kilo almamış oluyor.

bende 53 kiloyla hmile kadım we 70 küsürlrde doğum yaptım ewe geldiğimde 68 dim babada ne warsa yedirdiler ama dikkat ettim yemedim 57 kiloyum we hala eski kiloma dönmeye calısıyorum 8 aylık oğlum war53 kiloya ger dönmeye calısıyorum

canoım ben ebru şallı le her sabah plates yapıyorum kızım 7 buçöukta kalkıyor program başlamadan kahvaltımı ediyorum kızımı doyuruyorum. ve uyutuyorum zaten 45 dk sürüyor. vucudumda rahatlama oldu işllah zayırflarımda benim 8 kilo fazlam var ne yazıkki sonradan olma.

Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi
Arnavut biberi
Dolaşım ve sindirim sistemini düzenler. Yağ yakıcı özelliği vardır.

Tarçın
Yağ yakmaya yardımcı ve enerji veren bitkidir.

Yeşil çay
Diyet listelerinin vazgeçilmez içeceği Yeşil çay, yağ yakma hızını artırır. Zindelik verir.

Guar Sakızı
Açlık hissini bastıran bu bitki ile daha az ama daha sık yemek yiyebilirsiniz.

Rezene
Demlenerek içilen rezene çayı kan dolaşımını düzenler, sakinleştirici etkisi vardır. Vücudu rahatlatır. Mide ve bağırsak şikâyetlerini ve gazlarını azaltır.

Karahindiba
Kökü Vücudu toksinlerden arındıran ve yağ yakmayı sağlayan karaciğerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Keten tohumu
Dolaşım ve sindirim sistemini güçlendiren keten tohumu aynı zamanda tokluk hissi de verir. Yoğurt ve ya salataların üzerine dökerek tüketebilirsiniz.

Maydanoz
İdrar yollarının sağlıklı çalışması için faydalıdır. Mideyi ferahlatır ve kilo vermenize yardımcı olur. Taze ya da demleyerek içebilirsiniz.

Sinameki
Dolaşım ve boşaltım sistemini tamamen doğal destekleyen bitkidir.

Yağ Yakıcı Zayıflama Çayı için gerekli malzemeler nelerdir?

• 4 çay kaşığı Yeşil çay
• 4 çay kaşığı Mate yaprağı
• 2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
• 2 çay kaşığı Kekik

bunların çok faydası var denemeni isterim canım ben!!!!!

70 le hamile kaldım doğuma giderken 89 dum eve geldim 84 de inmişim 2 hafta içinde 77 ye düştüm doğum yapalı 3 ay oldu 77-78 arası dolanıyorum 6 ay rejim yasak dendi spor zaten yasak yürüyüş için hava bozuk yediğime de pek dikkat etmiyorum sadece az porsiyon yiyorum bide çocuk emzirince insanın midesi acayip kazınıyo arada habire ufak bişiler atıştırıyorum ama karar verdim eve koşu bandı alıcam napım işe bu kilolarla dönemem zaten hiç sevmiyorum kilolu olmayı
süt olması için de bulgur yiyebilmeye başladım gaz sorunumuz yok allahtan, dere otu yoğurtla karıştırıp,haşlanmış mısır,hurma,helva,hunama bitki çayı ve bol su zaten emzrince susuyorsunuz

Son düzenleme:
benimde 4 aylık kızım var sadece anne sütü alıyor. 10 gündür düzenli besleniyorum arada vakit buldukca koşu bandına çıkoyorum 2 buçuk kilo vermişim. sütümde hiç azalmadı.

merhaba, ben de dogum sonrasi kullanmak icin masaj aleti aldim, hem vucudumu eski formuna getirsin hem kilo vermede ise yarar diyerek fakat malesef yasakmis hamilelik ve emzirme doneminde. kan dolasimini artirdigi icin kanin icindeki yabanci zararli maddeler disari atiliyormus ve emziren annelerden bebege geciyormus. bu tarz seyler de kullanmamanizi oneririm.

29 haftalik hamileyim, hergun rezene cayi yemeklerden sonra mideyi rahatlatiyor gaz giderici ve bebegin de gazini alip rahat uyumasini sagliyor anne icince. yukarida bir arkadas zayiflatmaya etkisini de yazmis, oneririm. benim kilo alimimi onemli olcude durdurdu.

merhabalar arkadaslar,
ben aranıza yenı katıldım..6 ay once sezeryan ıle dogum yaptım ve sutum olsun dıye de ne verdılerse yedım :KK43:
60 kılo ıle hamıle kalıp 72 kılo ıle dogum yaptım.dogum sonrası 64 e dustum ama sımdı 70 kıloyum :KK43:((
halen 6 aylık hamıle gıbı gorunuyorum hıcbır kıyafetım olmuyor ve ben bu olusan yenı bedenıme alısamıyorum..spor yapma sansım yok cunku bebegımı bırakıp gıdecek ımkanım yok-babası dahıl- gun boyunca evdeyım ve bu kılolardan kurtulamıyorum bır turlu..termal sort mu denemelıyım ya da baska bırsey mı bılemıyorum .. benım durumumda olan kısıler var ıse yardımcı olursanız cok sevınırım..tsk...

en güzel zayıflama yöntemi bol bol emzirmek ben 50.5 kilo ile hamile kaldım 64.5 ile doğum yaptım bebeğim 20 aylık ve ben hala emziriyorum şu andada 49 kiloyum birde şunu unutma ki verilen her şeyi yeme en iyi sütü yapan şey su... bana doktorum ( kilo takıntısı vardır :) ) büyüklerin şekerli yiyecekler yedirmelerinin sebebi susatmak için hiç şerbetli şeyler süt yapmaz sen bol bol su iç dedi ve ben aynen uyguladım bu arada ben 1 sene içinde ancak eski vücuduma kavuştum kolay bir süreç değil doğum anormal vücudu değişeme uğratıyor ve zor toparlıyor ama inanki bebeğin büyüdükçe ne termal şort giymene nede spor yapmana gerek kalacak o kadar hareketliler ki en iyi kilo verdiren şey onların peşinde koşturmak :)) bence bu sürecin bile keyfini çıkar keyfine bak sen canım kafana bir şey takma derim.:KK34:

maddi imkan varsa eliptik bisikletler çok işe yarıyor .ama malum bebek masraflı bir dönem onun için dedim maddi imkan varsa diye.diğer en ucuzundan çözümde şöyle ; internetten videolarla spor yapacaksın.kardio çalışmaları ve eğer şikayetçiysen yağ yakma egzersızlerı var,gün aşırı 1 er saat yapsan çok fardasını görürsün. bu sekılde 4 ayda 20 kılomu vermıs biri olarak disiplinli şekilde sporunu yaparsan ve emzirmıyorsanda kendıne uygun bir beslenme seklı secerek bunu basarabılırsın sende

zayıplamak için bol bol emzirmenizi öneririrm.

tatlılardan ve hamurişlerinden uzak durun, bol yeşillik tüketin her ögün dereotu mutlaka yiyin bol süt yapar...

bol sıvı tüketin...

arkadaşlar maydonoz ve mısır sütü azaltıyor.ben öyle biliyorum nitekim denedim de.gerçekten azaltıyor yada psikolojik bilemiyorum artık.ayrıca doğal öısır varsa deneyin.gdo su en yüksek şey mısır değil mi şu aralar????:KK53:

X