Bebek Beslenmesi 6 aylık bebek kahvaltısı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Arkadaşlar selam. Saygin ve bilinçli bir doktorumuz var 6.ay kahvalti menumuzu paylaşmak istedim.bir faydam olursa ne mutlu bana. 2 cay kasigi avakado, 2 cay kasigi lor veya labne (benim tercihim daha katkisiz oldugu icin lor peyniri) yarim ceviz,1 tuzsuz badem (toz haline getirilmiş).dilerseniz sulandirmak icin icine devam sutunuzden ekleyebilirsiniz.ben tadini almasi icin sadece biraz suyla yumusatiyorum.nadiren diş cikarma doneminde huysuzlandiginda icine 2 cay kasigi ödül olsun die organik üzüm pekmezi ekliyorum.7.aya dogru ceyrek yumurta sarısı da ekleyebilirsiniz.
Canim ben 6 aylik bebegime avakodonun yarisini veriyorum onuda hepsini yemiyorum. Diger yarisi dolapta kalinca karariyor. Mama yapmadigin avakodoyu nasil sakliyorsun.. birde meyve sebze purelerini buz dolabinda kac gun bekletmeliyiz. Ben bebegim yemedigi zaman atiyorum.....

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz de 6.ay imiz da kahvaltıya başladık. Diğer besinlerde olduğu gibi bunu da 2 gün deneme yöntemiyle veriyoruz.ilk iki gün yumurta sarısı verdim sonra peynir zeytin pekmez ev yapımı reçel .doktorumuz kısıtlama yapmıyor yiyebildigi kadar vermemizi istiyor.arkasından da mamasini veriyorum.ben bulamaç tarzı şeylere karşıyım her şeyi teker teker de gayet güzel yiyor

oğlumda 6 aylık oldu kahvaltıya henuz başlamadım ama gun içinde püre yapıp veriyorum. havuc patates kabak bezelye gibi tatlı besinlerden hoslanıyo severek yiyor

kızımda 6 aylık oldu doktorumuzun verdiği menüdeki kahvaltımızda 1 yemek kaşığı lor (hergün taze olarak kendim yapıyorum) 1 çay kaşığı organik üzüm pekmezi yine organik yarım yumurta sarısı 2 adet cicibebe ve sulandırmak için formül maması var. içine cevizide bu ayın sonunda ekleyeceğim.benim minik afiyetle yiyiyor maşallah...

merhaba arkadaslar bebegım 6 aylık ve kahvaltıya basladık ama bıraz sıkıntılıyız hazır kahvaltılıkları denedık ama onları kusuyo sevmıyo yumurta yeıgınde yıne ole kusuyo sadece peynır bebe bıskuvısı ve kayısı verbılıyorum.onları kusmuyo.ama degışık seyler yedırmek ıstıyorum.onerı ve tarıflerınız beklıyorum.
Merhaba benim kizimda 6 aylik. Kahvaltida tereyagi, pekmez, beyaz peynir, yumurta sarisi, ihlamur, aptamilin sütlü pirincli ek gidasini karistirip veriyorum seviyor.

X