Rahim Yeterli Kalınlığa Ulaşmıyorsa Ne Yapmalı?

canım benim çok teşekkür ederim dediğin gibi bantlar çıkıyo önerin için teşekkürler canm buarada bildiğini var mı bu östrojeni yükseltmek için yiyecek içeçek bitkisel bi şeyler desteklemek amaçlı ilaç kullanmak istemiyorm çok olmadım dimi:KK59:

bak bu başlığın ilk sayfalarında sorduğunu hep yazdık çizdik, eğer vaktin varsa bir gözat, çok bilgi bulacaksın. yumurta sayın falan iyiyse, bir dahaki ölçümde rahim kalınlığında iyi çıkarsa, hiç kendini kasıp bu tür şeylere yönelme derim.

Günaydın;

Serapp, bencede rahim kalınlığın 3. gün için az değil benim 3. gün 5mm iken fazla demişlerdi. Biliyorsun rahim önce inceliyor sonra kalınlaşıyor. Klomeninde rahim inceltisi etkisi var tabi ama 3 ay üstüstte kullanımdan sonra derler genelde.

floweres geçmiş olsun, inşallah herşey yoluna girer ve bebeğine kavuşursun.

Yıldızcığım ; evet minişin patisi :)

yerim ben o patileriiiiiii...... :nazar:
hani el ve ayak izi için çerçeveler var (adını bilemedim) onlardan aldınız mı?

sözlerimiz zihnimizden geçenlerin bir yansıması ve evrene enerji olarak yayılmakta bu enerjiyi doğru kullanmayı öneriyorlar. denesek ne çıkarki... günde birkaç kez bunları tekrarlamak gerekiyormuş.

Ben Hamile kalacağım.
Ben doğurganım.
Benim üreme sistemim sağlıklı.
sağlıklı yumurtluyorum.
sağlıklı bir yumurta sağlıklı bir sperm ile hamile kalacağım.

Aldığım faydalı besinleri yumurtalıklarıma yönlendiriyorum
Enerjim üreme organlarıma kolayca akıyor.
Üreme organlarım tam kapasite çalışıyor.
Üreme organlarıma enerji yolluyorum.
Her zaman relaksım(rahatım)
Doğal olarak rahat ve uysalım.
Sakin ve gevşemiş bir haldeyim.
Zihnim ve bedenim gevşemiş durumda rahat.
Geçmiş geçmişte kaldı, benim için şimdi var.
ve ben şimdi hamile kalacağım.

selam, poliplerin temizlenmesi iyi olmuş, çünkü bende hep poliplerin gebeliğe engel olduğunu duydum. o nedenle için rahat olsun, 10 doktorada gitsen onuda onları temizleyecekti. şimdi sırada tüp mü var?
birde bu işlemden sonra ne kadar rahmin dinlenmesi gerekiyormuş?
hayırlısı olsun hakkında.

sagol canim insallah hepimizin hakkinda hayirlisi.
doktor 2 hafta cinsel iliski yasagi verdi,onun disinda korunmana gerek yok ,zaten bu gebelik olusmasi icin yapilan bir islem dedi. 3 ay süre denicez olmazsa laparoskopi yapcak insallah ona gerek kalmaz..

ya birde bilgisi olan varsa,bu histereskopi ameliyatindan sonra adetim 3 gün erken geldi ,yumurtlama düzenim sasarmi kizlar ?:18:

sagol canim insallah hepimizin hakkinda hayirlisi.
doktor 2 hafta cinsel iliski yasagi verdi,onun disinda korunmana gerek yok ,zaten bu gebelik olusmasi icin yapilan bir islem dedi. 3 ay süre denicez olmazsa laparoskopi yapcak insallah ona gerek kalmaz..

ya birde bilgisi olan varsa,bu histereskopi ameliyatindan sonra adetim 3 gün erken geldi ,yumurtlama düzenim sasarmi kizlar ?:18:

histeroskopiden hemen sonraki geç adet, erken adet olabiliyor, sonra normale döner.
sana önerim şu yumurta çatladığı zamanı gösteren testlerden alman ve o testlere göre ilişki gününü iyi değerlendirmek. bir ara bende kullandım, adetin 9. gününden itibaren hergün bu testleri yapıyordum, çift çizgi çıkınca yumurta çatlamış demek ve o gün ile bir gün sonrası ilişki çok önemli.
bir de presed diye bir jel var oda ilişki öncesi vajinaya sıkılıyor, bu jel spermin ömrünü uzatıyor ve yumurtaya ulaşmasında yardımcı oluyor.

yada doktor kontrolünde yumurta takibi yaptırabilirsin, yumurta gelişimine göre çatlatma iğnesi veriyorlar ve tam ilişki gününü söylüyorlar.

ya da hepsini bir kenara bırakıp eşinle gönlünce muck yaparsın :)

çokkkk uzun zamandır her şeyi denemiş biri olarak nacizane önerilerim bunlar.

kızlar merhabalar,

sizlere bi şey soracaktım bu estraderm tts 100 bantlar adet miktarını değiştiriyormu çok geliyor bende doktor zaten rahim ince demişti adet olurken kullanmaya başlamıştım bantları ve adet miktarım hem arttı hem de sıvı şekilde geliyor pıhtı gelmiyor önce böyle deildi bilgisi olan arkadaşlar yardım edin kafam çok karıştı

histeroskopiden hemen sonraki geç adet, erken adet olabiliyor, sonra normale döner.
sana önerim şu yumurta çatladığı zamanı gösteren testlerden alman ve o testlere göre ilişki gününü iyi değerlendirmek. bir ara bende kullandım, adetin 9. gününden itibaren hergün bu testleri yapıyordum, çift çizgi çıkınca yumurta çatlamış demek ve o gün ile bir gün sonrası ilişki çok önemli.
bir de presed diye bir jel var oda ilişki öncesi vajinaya sıkılıyor, bu jel spermin ömrünü uzatıyor ve yumurtaya ulaşmasında yardımcı oluyor.

yada doktor kontrolünde yumurta takibi yaptırabilirsin, yumurta gelişimine göre çatlatma iğnesi veriyorlar ve tam ilişki gününü söylüyorlar.

ya da hepsini bir kenara bırakıp eşinle gönlünce muck yaparsın :)

çokkkk uzun zamandır her şeyi denemiş biri olarak nacizane önerilerim bunlar.

sagol canimmm msjin icin.
bende cok kulllandim ovulation testlerinde,yumurtlama takibide yaptirdim catlatma igneside vurdurdum hehe
en sonda iste bu ameliyat oldu,en azindan bu ayi kacirmayalim diye telasim :)))))

tatlim peki sen bir sonuc aldinmi denemelerinden hamilemisin ?

sagol canimmm msjin icin.
bende cok kulllandim ovulation testlerinde,yumurtlama takibide yaptirdim catlatma igneside vurdurdum hehe
en sonda iste bu ameliyat oldu,en azindan bu ayi kacirmayalim diye telasim :)))))

tatlim peki sen bir sonuc aldinmi denemelerinden hamilemisin ?

canım sen bana bakma, ben sonuç alamadım, çok operasyon geçirmekten kalbura döndüm çünkü. ama hala umudum var. hep beraber başarıcaz inşallah. hepimiz vakti saatimiz gelince hamileyim müjdesini paylaşıcaz. buna inancımızı yitirmeyeim.
sana bol şansssssss

kızlar merhabalar,

sizlere bi şey soracaktım bu estraderm tts 100 bantlar adet miktarını değiştiriyormu çok geliyor bende doktor zaten rahim ince demişti adet olurken kullanmaya başlamıştım bantları ve adet miktarım hem arttı hem de sıvı şekilde geliyor pıhtı gelmiyor önce böyle deildi bilgisi olan arkadaşlar yardım edin kafam çok karıştı

ben kullandım estraderm bant, vücuda östrojen takviyesi sağlıyor, ben de öyle artış olmadı, sıvı şeklinde gelmesini çok takma, her ay değişebilir, panik yapma bence.

kızlar iki ay arka arkaya e2 yüksek çıkınca, benim doktor bir de amh baktıralım deyip beni korkuttu ve bu akşam amh'nin sonucunu aldım, neyseki korkulacak birşey yokmuş sonuç 2.2 çıktı. daha sevgili menopozuma varmış yani :)
Hemen sonucu alıp doktora gittim, gitmişken doktor beni muayene etti ve adetimin 8. gününde tek yumurtalığımda 5-6 folikül gördü. foliküller düzensiz büyümüş dedi. düzensiz büyüyen (zamanından erken büyüyen) foliküllerde sende e2 yükselmesine sebep oluyor dedi. e2 yükseldiği içinde dondurulmuşa geçemedik bir türlü, çünkü bu yükselme "hem rahmin kalınlaşmasını engelliyor", hemde tutunmayı zorlaştıran bir faktör dedi.
şimdi her zaman uygulanmayan bir yöntemi uygulayacak adetimin ikinci günü oluşan folikülleri çatlatacak, bunun içinde bir iğne olacakmışım. foliküller çatlayıp gidince de foliküle bağlı e2 artışını önleyeceğiz dedi. eğer amh menopoz seviyesinde çıksaymış e2 artışını menopoza bağlardık, ama amh normal çıktığı için bu artış dengesiz gelişen foliküllere bağlı, onuda böyle çözmeyi deneyelim dedi.. bu yöntemle rahim kalınlığınıda sağlayacağına inanıyor. dikkatimi çeken şey rahmin kalınlaşmamasının nedenini yüksek e2 ye bağlaması.
aslında geçmişi hatırlayınca tüp tedavilerimde e2 başlangıçta 30-40 çıkardı. sonra yükselirdi. şimdi daha ikinci gün 155-119 çıkıyor. gerçekten zamansız folikül gelişimi ise sorun ... inşallah sorunu bulduk ve çözeriz. UMUT doğdu...........
işte böyle. taze taze yazayım dedim.

kızlar iki ay arka arkaya e2 yüksek çıkınca, benim doktor bir de amh baktıralım deyip beni korkuttu ve bu akşam amh'nin sonucunu aldım, neyseki korkulacak birşey yokmuş sonuç 2.2 çıktı. Daha sevgili menopozuma varmış yani :)
hemen sonucu alıp doktora gittim, gitmişken doktor beni muayene etti ve adetimin 8. Gününde tek yumurtalığımda 5-6 folikül gördü. Foliküller düzensiz büyümüş dedi. Düzensiz büyüyen (zamanından erken büyüyen) foliküllerde sende e2 yükselmesine sebep oluyor dedi. E2 yükseldiği içinde dondurulmuşa geçemedik bir türlü, çünkü bu yükselme "hem rahmin kalınlaşmasını engelliyor", hemde tutunmayı zorlaştıran bir faktör dedi.
şimdi her zaman uygulanmayan bir yöntemi uygulayacak adetimin ikinci günü oluşan folikülleri çatlatacak, bunun içinde bir iğne olacakmışım. Foliküller çatlayıp gidince de foliküle bağlı e2 artışını önleyeceğiz dedi. Eğer amh menopoz seviyesinde çıksaymış e2 artışını menopoza bağlardık, ama amh normal çıktığı için bu artış dengesiz gelişen foliküllere bağlı, onuda böyle çözmeyi deneyelim dedi.. Bu yöntemle rahim kalınlığınıda sağlayacağına inanıyor. Dikkatimi çeken şey rahmin kalınlaşmamasının nedenini yüksek e2 ye bağlaması.
Aslında geçmişi hatırlayınca tüp tedavilerimde e2 başlangıçta 30-40 çıkardı. Sonra yükselirdi. şimdi daha ikinci gün 155-119 çıkıyor. Gerçekten zamansız folikül gelişimi ise sorun ... Inşallah sorunu bulduk ve çözeriz. Umut doğdu...........
Işte böyle. Taze taze yazayım dedim.

canım benim inşallah bu yeni tedavin son tedavin olsun dilerim duaların kabul olsun...

canım benim inşallah bu yeni tedavin son tedavin olsun dilerim duaların kabul olsun...

inşallah pınarcım... hepimizin ......
ama hemen gelecek adette başlarmıyım bilmiyorum. yorgunum biraz.

birde istersen tüp deneyelim dedi doktor, ama benim gönlüm kuzucuklarımı orada bırakmaya elvermiyor düşününce içim çok tuhaf oluyor, belki rahmime alabilmeyi başarsam tutunup canlanacaklar ama orada bırakınca belki sonunda imha olacaklar . ben alayım onları, onlar istemezlerse tutunmasınlar ama ben onlar için herşeyi yapmış olayım. ben kuzucuklarımı rüyamda görüyorum hep, beni bekliyorlar..... neyse ... çok duygusallaştm şu an. :KK58:

kızlar iki ay arka arkaya e2 yüksek çıkınca, benim doktor bir de amh baktıralım deyip beni korkuttu ve bu akşam amh'nin sonucunu aldım, neyseki korkulacak birşey yokmuş sonuç 2.2 çıktı. daha sevgili menopozuma varmış yani :)
Hemen sonucu alıp doktora gittim, gitmişken doktor beni muayene etti ve adetimin 8. gününde tek yumurtalığımda 5-6 folikül gördü. foliküller düzensiz büyümüş dedi. düzensiz büyüyen (zamanından erken büyüyen) foliküllerde sende e2 yükselmesine sebep oluyor dedi. e2 yükseldiği içinde dondurulmuşa geçemedik bir türlü, çünkü bu yükselme "hem rahmin kalınlaşmasını engelliyor", hemde tutunmayı zorlaştıran bir faktör dedi.
şimdi her zaman uygulanmayan bir yöntemi uygulayacak adetimin ikinci günü oluşan folikülleri çatlatacak, bunun içinde bir iğne olacakmışım. foliküller çatlayıp gidince de foliküle bağlı e2 artışını önleyeceğiz dedi. eğer amh menopoz seviyesinde çıksaymış e2 artışını menopoza bağlardık, ama amh normal çıktığı için bu artış dengesiz gelişen foliküllere bağlı, onuda böyle çözmeyi deneyelim dedi.. bu yöntemle rahim kalınlığınıda sağlayacağına inanıyor. dikkatimi çeken şey rahmin kalınlaşmamasının nedenini yüksek e2 ye bağlaması.
aslında geçmişi hatırlayınca tüp tedavilerimde e2 başlangıçta 30-40 çıkardı. sonra yükselirdi. şimdi daha ikinci gün 155-119 çıkıyor. gerçekten zamansız folikül gelişimi ise sorun ... inşallah sorunu bulduk ve çözeriz. UMUT doğdu...........

çok sevindim inşallah tez zamanda kavuşursun bebişine aminnnnnn

yıldızzzz süper bir haber bu maşallah maşallah hem amh için hem foliküllerin için:) hehehe amh için nasıl tahmin ama tutturdum dimi, topiğinizin kahini karamel :)

"düzensiz büyüyen foliküller e2 artışına neden oluyor" demiş dr. un kesinlikle doğru çünkü hep anlatırım ben 2. gün gittiğimde rahim kalınlığı 5 küsürdü üstelik uzun protokol lucrin'e rağmen dr. umda hepsi eşit boyda gözükseler bile demek işlerinden biri daha fazla e2 salgılıyor ki rahim incelmemiş demişti. (tabi bu erken büyüyen folikül değildi, benim her türlü naneyi içmemdi)

Dr.unun dediği gibi çatlatmakta mantıklı, uzun protokol gibi baskılamakta mantıklı. Nihai karar doktorunun ve senin.

Taze ve donmuş olayına gelince hep aklıma gelir acaba dünyaya gelecek olan onlardan biride ben mi onları bekleterek bana gelmelerini geciktiriyorum. Ama ben halen taze yumurtam varken , taze taze çift sarılı olanları kullanıyorum, dondurulmuşları kötü günler için bekletiyorum ve zaten onlar can bulacaksa alt tarafı gecikmiş oluyor diyorum.

Bu ara bir haller oldu bana çok umursamamaya başladım, olursa olur olmazsa olmaz moduna geçtim. Değişik bir huyum var, bir şeyi bokunu çıkarana kadar kafaya takarım sonra unuturum gider, o delice takan ben değilmişim olur. Depremde millet 1 gece dışarıda yattı ben 15 gün arabada yattım kalktım, kabuslar gördüm acayip korktum dibine kadar tırstım. Sonra olası bir depremde (hani aralarda oluyor ya) amannn depremiş deyip vurdum kafayı uyuyorum yada gündüzse aman olmaz birşey diyorum. O hesap delice istedim, neredeyse ruh sağlığımdan endişe etmeye başladım ama şimdi gerçekten umurumda değil.

Tabiki tedavime devam edeceğim ama o kadar, sadece pişman olmamak için keşke herşey normalken denemeye devam etseydim dememek için. Eğer bana gelecek bir bebek varsa ve Allah bunu bana yazmışsa benim umutlu olmam yada olmamam hiçbirşeyi değiştirmeyecek.

Pınar, rejim nasıl gidiyor vardı bize güzel haberler.

Son düzenleme:
bende tam sakinlr-eşmişken kafamda resetlemişken herşeyi başladı yine yürek yangınlarım dolan gözlerim cevapsız sorularım doktor bana bidahaki deneme için pgd önerdi şimdi uzman bir genetikçi bulduk eşimin arkadaşıymış ondan randevu almak istiyorum gidip anlatıp durumu onun akıl vermesini isteyeceğim benim yapılan genetik testimde sadece kanda pıhtılaşma sorunu çıktı eşimde ise bir sorun yok fakat 20 hücreye bakılmış bide 100 hücreye bakılıyomuş . bu arada bizim genetiklerimiz temiz çıktı diye bebek sağlıklı olmak zorunda değilmiş sperm veya yumurtayı üreten kanallarda genetik bi sorun olabilirmiş ve bu testlerle görülemezmiş bazende 20 hücrede çıkmayan sorun 100 hücrede çıkabilirmiş bu sitede bi arkadaşın öle olmuş yani 100 hücreyemi baktırmak yoksa pgt mi yaptırmak daha mantıklı bilemedim kafam çoookkk karışık sadece durmadan böyle içime bişeyler akıyo içim yanıyo gözlerim doluyo yinede şükür diyorum herşeye rağmen çok şükür

karamelcim rejim gayet iyi 8.600 oldu verdiklerim tam 1 ayda bi okadar daha var maalesef şimdi veriyorum tedavi sırasında tekrar alacağım için üzülüyorum neyse sağlıkla gelsin benim kuzucumda ben yine veririm kiloları:)))

yıldızzzz süper bir haber bu maşallah maşallah hem amh için hem foliküllerin için:) hehehe amh için nasıl tahmin ama tutturdum dimi, topiğinizin kahini karamel :)

"düzensiz büyüyen foliküller e2 artışına neden oluyor" demiş dr. un kesinlikle doğru çünkü hep anlatırım ben 2. gün gittiğimde rahim kalınlığı 5 küsürdü üstelik uzun protokol lucrin'e rağmen dr. umda hepsi eşit boyda gözükseler bile demek işlerinden biri daha fazla e2 salgılıyor ki rahim incelmemiş demişti. (tabi bu erken büyüyen folikül değildi, benim her türlü naneyi içmemdi)

Dr.unun dediği gibi çatlatmakta mantıklı, uzun protokol gibi baskılamakta mantıklı. Nihai karar doktorunun ve senin.

Taze ve donmuş olayına gelince hep aklıma gelir acaba dünyaya gelecek olan onlardan biride ben mi onları bekleterek bana gelmelerini geciktiriyorum. Ama ben halen taze yumurtam varken , taze taze çift sarılı olanları kullanıyorum, dondurulmuşları kötü günler için bekletiyorum ve zaten onlar can bulacaksa alt tarafı gecikmiş oluyor diyorum.

Bu ara bir haller oldu bana çok umursamamaya başladım, olursa olur olmazsa olmaz moduna geçtim. Değişik bir huyum var, bir şeyi bokunu çıkarana kadar kafaya takarım sonra unuturum gider, o delice takan ben değilmişim olur. Depremde millet 1 gece dışarıda yattı ben 15 gün arabada yattım kalktım, kabuslar gördüm acayip korktum dibine kadar tırstım. Sonra olası bir depremde (hani aralarda oluyor ya) amannn depremiş deyip vurdum kafayı uyuyorum yada gündüzse aman olmaz birşey diyorum. O hesap delice istedim, neredeyse ruh sağlığımdan endişe etmeye başladım ama şimdi gerçekten umurumda değil.

Tabiki tedavime devam edeceğim ama o kadar, sadece pişman olmamak için keşke herşey normalken denemeye devam etseydim dememek için. Eğer bana gelecek bir bebek varsa ve Allah bunu bana yazmışsa benim umutlu olmam yada olmamam hiçbirşeyi değiştirmeyecek.

Pınar, rejim nasıl gidiyor vardı bize güzel haberler.

hadi bebeklerimiz ne zaman gelecek onun içinde bir tahmin yürütte seni en kral kahin ilan edelim :)

evet canım aynen öyle dedi düzensiz büyüyen foliküller e2 artışına neden oluyormuş, bunlara önde giden diyor, adet zamanlamasına uygun değilmişler, tüp yapılsa erken çatlayacak, geriden gelenlerde onlara yetişemeyecek.
sonuçta bu düzensiz gelişenler foliküller gereksiz bir e2 artışına neden oluyormuş. Burda beni en çok etkileyen baştaki e2 yüksekliğinin rahmin kalınlaşmasını zorlaştırması olayı. ben bunu ilk defa duyuyorum. aslında e2 için baskılayıcıda kullandım..doğum kontrol hapı, bir kerede suprafact . ama yinede baskılanamadı.
ya birde anlamadım senin dediğinle benimki çelişti mi?
""dr. umda hepsi eşit boyda gözükseler bile demek işlerinden biri daha fazla e2 salgılıyor ki rahim incelmemiş demişti."" yani sana fazla salgılanan e2 yüzünden rahim incelmemiş demiş.
benimkide tam tersi e2 yüksekliği nin rahmin kalınlaşmasını engellediğini bu yüzden kalınlaşamadığını belirtti.
????????

aslında umursamaz modda olmak, tedavide bir olumlu puan. strese girmemek en iyisi. heyecan stres panik herşeyi etkiliyor. bence bu modda kalman da sakınca yok . hatta kal mümkünse :)

karamelcim rejim gayet iyi 8.600 oldu verdiklerim tam 1 ayda bi okadar daha var maalesef şimdi veriyorum tedavi sırasında tekrar alacağım için üzülüyorum neyse sağlıkla gelsin benim kuzucumda ben yine veririm kiloları:)))

:KK9: :KK9: :KK9:
boşver üzülme kilo alsanda çokkkk güzel bir amaç için alacaksın.

çok sevindim inşallah tez zamanda kavuşursun bebişine aminnnnnn

çok sağolun kızlar, hepberaber inşallah ....

bende tam sakinlr-eşmişken kafamda resetlemişken herşeyi başladı yine yürek yangınlarım dolan gözlerim cevapsız sorularım doktor bana bidahaki deneme için pgd önerdi şimdi uzman bir genetikçi bulduk eşimin arkadaşıymış ondan randevu almak istiyorum gidip anlatıp durumu onun akıl vermesini isteyeceğim benim yapılan genetik testimde sadece kanda pıhtılaşma sorunu çıktı eşimde ise bir sorun yok fakat 20 hücreye bakılmış bide 100 hücreye bakılıyomuş . bu arada bizim genetiklerimiz temiz çıktı diye bebek sağlıklı olmak zorunda değilmiş sperm veya yumurtayı üreten kanallarda genetik bi sorun olabilirmiş ve bu testlerle görülemezmiş bazende 20 hücrede çıkmayan sorun 100 hücrede çıkabilirmiş bu sitede bi arkadaşın öle olmuş yani 100 hücreyemi baktırmak yoksa pgt mi yaptırmak daha mantıklı bilemedim kafam çoookkk karışık sadece durmadan böyle içime bişeyler akıyo içim yanıyo gözlerim doluyo yinede şükür diyorum herşeye rağmen çok şükür

Pınarcım öncelikle sakin olmaya çalışmalısın, bu doğru karar alabilmeni sağlayacaktır. Aldığın bilgilerle de yönünü daha sağlıklı belirlersin, şu an bilgide yetersiz olunca insanın sadece kafası karışıyor haklısın.
öncelikle pgt veya diğerinin yapılabilmesi için yeterli sayıda yumurtan olmalı, bildiğim en az 7-8....
birde en fazla hangisinin daha net bir sonuç verdiğine bakmak lazım. sanki birazda buna yumurtalarının gelişimine göre karar veririlir gibi geliyor.
dilerim genetik hiçbir sorun yoktur canım.

X