gebelikte ıhlamur....

acaip farenjit oldum 2 gecedir uyuyamıyor ve yutkunamıyorum.işkence gibi ölcem sanıyorum ıhlamurda yok annem adaçayıyla gargara yap bolbol ama içme dedi ağlamak istiyorum:KK43::KK43:

bal-sıcak su-limon karışımı
günde 1 fincan sıcaak ıhlamur
portakal suyu
tarhana yada tavuk suyu çorba
bol meyve
bol yatak istarahatı
ÇOK BAŞIN AĞRIRSA MİNOSET YADA PAROL(ben inatla içmedim)

ben hala tam iyileşmedim ama ilaçsız bu kadar yanii yapacak bişey yok:-((

bal-sıcak su-limon karışımı
günde 1 fincan sıcaak ıhlamur
portakal suyu
tarhana yada tavuk suyu çorba
bol meyve
bol yatak istarahatı
ÇOK BAŞIN AĞRIRSA MİNOSET YADA PAROL(ben inatla içmedim)

ben hala tam iyileşmedim ama ilaçsız bu kadar yanii yapacak bişey yok:-((
farenjitte asitli yiyecek içeceklerden uzak durmalıymışız
yani limon ve portakaldanda
şiddetini arttırırmış bugün uzman t v den izledim off yaa..dünden beri limonlu su içiyorum portakal suyu sıkıyorum..bugün 3. gün çok fena çoooook
yavaş yavaş öksürüğe çevirmeye başladı

Arkadaslar ben deyaz sicaginda hamileligimin 3.ayinda cok fena bogaz agrisina yakalandim.dr a gittim ilac verdi biri 1 hafta sonra gecmeyince baskasina gittim.viral dedi.ilac hic ise yaramaz.dinlen ve gargara yap dedi.ben artik duydugum tum bitkisel seyleri deniyordum.limonlu tuzlu gargara,sirkeli gargara fln.ama en iyi adacayi gargarasi geldi.sicak suya adacayi atip 3-4 dk dinlendirip gargara yapiyodum.tavsiye ederim.bi takvimde okuduk ogune kadar bilmiyodum.takvimde doyoduki bogazi iyice kotulesmis durumda hattaa ameliyatl denilen cocuklaram yaptirilirsa ameliyata gerek kalamadigi gorulecektir.Allah acil sifalar versin

kızlar acayip grip oldum.faranjit dedi dr.ilaç vermedi.19 haftalık bebişim.ıhlamur çayının bir sakıncası var mı???ve bana başka tavsiyesi olan???????

cvp için şimdiden teşekkür edrim.....:-))

canım kadın doğum uzmanı kağan kocatepe var duydunmu bilmiyorum. ben ilk hamileliğimde gebeliğimi hafta hafta ordan takip ettim. şimdi 18 haftalık hamileyim gene orddan takipediyorum adresi gebelik.net... ben adaçayı ve sinamekinin kesinlikle içilmemesi gerektiğini bu doktorun bi konuşmasında dinlemiştim ama ıhlamur içebilirsin güvenilir. ben de iki kez grip oldum ve ıhlamur bal limon üçlüsüyle ilaçsız doktorsuz atlattım 2,5 yaşındaki oğlum hasta olunca da aynı yönetemi deniyorum.. yada sana bi önerim var bu gece dene.. kaynamış suya limon sık bol bol ve bolca da bal at karıştırıp iç boğazının sabahleyin daha iyi olduğunu göreceksin

Kizlar 13 hafta olcak bir iki haftadir..su gibi akintim oluyo..ped kullaniyorum..
sizdede akinti sikayeti varmi..?
ic camasirimda kurdugu anda beyaz oluyo...

kizlar bu arada kakao yagi catlaklara bire birmis..

Kizlar 13 hafta olcak bir iki haftadir..su gibi akintim oluyo..ped kullaniyorum..
sizdede akinti sikayeti varmi..?
ic camasirimda kurdugu anda beyaz oluyo...

kizlar bu arada kakao yagi catlaklara bire birmis..

Kakao yağı çatlaklar için gerçekten etkili.
Benim de gebeliğimin 4. ayından beri akıntım oluyor.Şu an gebeliğimde 7 ay bitiyor. Günlük ped kullanmak zorunda kalıyorum. Doktora danıştığımda fizyolojik akıntı olduğunu ilaçla tedavi edilmesi için akıntının renginin koyu sarı ya da yeşile dönmesi gerektiğini aynı zamanda kaşıntı ve kötü kokulu olması gerektiğini söyledi. Bebeğin suyu da ölçümlerde baştan beri son derece iyi çıkıyor. O yüzden artık akıntı konusunu kafama takmıyorum

ben kronik faranjitim. her gün 2 su bardağı ıhlamur içtim. çok şükür birşey olmadı.

internettekı arastırmalarıma gore ıhlamurun ve nane lımonun bır zararı yok mıdem bulandıkca bende ıcıyorum hıcbırsey olmadı 9 haftalık hamıleyım

Ben de griptim ve 1 haftadır ıhlamur içiyorum.
Hoşuma da gitti, ara ara içmeyi düşünüyorum.

nane limon kaynatıp balla ve karabiberle karıştırıp içince geçio
bogaz agrısı ve grip.denenmiştir tavsiye ederim..

Gebelikte Ihlamur :Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, grip ve soğuk algınlığına karşı sizi korur. Ihlamurun ödem çözücü etkisi olduğundan, böbreklerinizi yormadan vücudunuzda biriken ödemi indirir.

Gebelikte Papatya Çayı :Sindiriminiz kolaylaştırarak, sizi ruhsal açıdan rahatlatır. Sakinleştirici etkisi bulunur. Uykusuzluk probleminiz varsa, papatya çayı iyi gelecektir.

Gebelikte Rezene Çayı:Bağırsaklarınızda gaz oluşmasını engelleyip, sizi rahatlatır ve sindiriminize zardımcı olur. İştahsızlık probleminize iyi gelir. Ayrıca emzirme döneminizde de süt veriminiz artırır.

Gebelikte Zencefil Çayı :Bulantılarınızı önler, şişkinlik hissinizi azaltır, hazımsızlığı düzeltir.

Gebelikte Kuşburnu Çayı :C Vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Hastalıklarınızda vücudunuzdaki genel direnci sağlar. Ayrıca ödem söktürücü özelliği bulunmaktadır.

Gebelikte Yeşilçay :Yeşilçaydaki kafein, siyah çaya oranla daha az olduğundan tercih sebebiniz olmalıdır. Kan dolaşımınızı düzenleyici, soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Gebelikte Adaçayı :Bu dönemde rahim kaslarınızı uyarıcı ektisi bulunduğundan, gebeliğinizin son dönemlerinde adaçayı tüketmemelisiniz.

Keten Tohumu :Omega 3 açısından zengin olmasına rağmen kanama riskinizi artırır. Bu nedenle gebeliğiniz boyunca tüketmemeye özen gösterin.

Gebelikte Ahududu : C vitamini ve organik asitleri içeren bir çok hastalığa iyi gelir, ancak doğum kasılmalarınızı başlatıcı etkisi bulunduğundan gebeliğinizin son dönemlerinde tüketmenizi önermiyoruz.

Gebelikte Sinameki Çayı :Kuvvetli müshil görevi görür, bağırsaklarınızdaki vitamin, mineral emiliminizi azalttığından gebeliğiniz süresince tüketmeyiniz.

Fesleğen, biberiye, yaban mersini, sarı kanturan, melisa yaprağı, aloe vera, karahindiba gibi bitki çaylarını da, hamilelik döneminizde içmeniz erken doğum, kana ve düşük riskinizi artırır. Bu nedenle tüketmenizi önermiyoruz.
... :KK42:

ben de grip olduğum dönemde bol bol ıhlamur tükettim.bir ara da zencefil ve zerdeçal çayı yaptım.dr birşeoy olmaz tüket demişti zaten

Gebelikte ıhlamurun zararı yok hatta iki kere grip olmuştum gebeliğimin başlarında sağlık ocağına gittiğim zaman ilaç içmeyi düşünmüyorsun herhalde bol bol ıhlamur içeceksin dedi doktor. Kendi doktorum da yine aynı şeyi söyledi.
Ihlamur kaynat elma ayva kabuğu tarçın karanfil koy içine. Greyfurt suyu iç bol bol.

Ödem söktürücü özellik taşıyan bitki çaylarını kullanmayın asla. Sıvı azalması olabilir diye yasak tutuyorlar. Ihlamur bende içiyorum ama. limon ve biraz bal koyup içine. Günde bir kupa sorun yaratmaz . Bazen iki üç günde bir tüketiyorum.
Her gün bir fincan çayım ve de sütlü kahvem var alışkanlık olarak :)

2 bardağa kadar sıkıntı yok diyorlar ama daha fazlasında nasıl bir tehlike olduğunu da söylemiyorlar ben de grip oldum ve 2 gündür biraz fazla içtim bi ağrı sızı olmadı ama bundan sonra 2 bardağı geçmem :/

Merhaba, ben de cok kotu griptim. Deli gibi ihlamur ictim bir hafta boyunca. Dun cok fena kanama yasadım. 12haftalık gebeyim. Bir cok test yaptılar. Sonuc olarak nedeni bilinmiypr dediler. Ben ıhlamura yordum. Neden olabilir ki baska

X