Bebek Beslenmesi 7 aylık günlük bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızım ocak 9 da 7 ayını bitirdi..hepimizin bebeklerine sağlık diliyorum..maaşallah onlara...:nazar:
anne sütü ne devam ediyoruz...ek gıdalarımız şu şekilde ama kızım iştahsız bir bebek,çorbasını bile az içiyor..nasıl desem 10 çay kaşıgı içtiği zaman bile ohh biraz içti diye seviniyorum..miktar sizce de az değil mi arkadaşlar...
sabah 8 e doğru uyanıyor emziriyorum..uyuyor tekrar 10 gibi 60 ml devam sütüne 2 ya da 3 tane bebe bisküvi,2 çay kaşığı labne koyuyorum...bazende akşamdan ıslattıgım beyaz peynir veriyorum...beyaz peyniri haşlanmışş yumurta sarısını karışrııtıp uyla hafif bulamaç yapıyorum..görüntü çok kötü oluyor ,bazende elimle yumurtasını minik minik yediriyorum...
PEKMEZ ihtiyacımızı ıhlamur ya da paptya çayıyla veriyorum..50 mle 1 çay kaşıgı günde 2 defa,yine gün içinde emziği ne bazen pekmez sürüyorum çok az demir için..
MEYVA olarak,elma armut muz cnnet elması ve mandalina veriyorum..1 defa püre yediriyorum günde...1 defa da meyva filesine koyp kendisi emiyor..
çorba olarak tarhana,yayla,arpa şehriye,pirinç çorbası verdim şimdiye kadar..yeni yeni tavuk sulu yapıyorum çorbalarını..içine bazen cicibebe ekmek bezende tam tahıl ekmeği içi ufalıyorum.
yogurdu sevmiyor kızım..inek sütünden kendim mayalıyorum:KK43:
gece yatmadan yine 60 ml devam süü hazırlıyorum bazen..muhallebi vermiyorum kızlar..sizce muhallebinin besleyici değeri var mı ...gece bo yu da sabah a kadar saat bası emiyor...genel olarak bu şekilde..ama dediğim gibi miktarlar çok az hep:KK43:bende çok yemesede gıdasını yese de yeter diye kendimi avutuyorum...dr kontrolümde sorucam bu konuyu:KK43:

kızlar nasıl kahroluyorum bir bilseniz. bebeğim 7 aylık ve sadece 6200 gr. her defasında çeşit çeşit sebze corbaları yapıyorum mevsim sebzelerinden 2-3 kaşık yiyor zorla o da gerisi çöpe gidiyor. sadece tarhana çorbasını severek yiyor içine peynir rendeliyorum ya da ekmek içi biraz bari tok tutsun diye. ama yumurta sarısı falan hiçbişeye karıştıramıyorum yemiyor. yumurta sarısını sade yemeyi seviyor. hero babay nin devam sütünü aldık sevmedi. benim sütüm de çok besleyici değil sanırım kilo aldırmıyor. ilk 3 ay 600-700 gr aldu sonrasında 300 gr anca alıyo. bu ay sadece 100 gr almış. tadını sevebileceği devam sütü bulmam lazım çünkü ek gıdalar çorbalar çok doyurmuyor anladığım kadarıyla . tavsiyeniz nedir kimisi sma al dedi kilo aldırır doyururmuş . geceleri de en az 15 defa uyanıyor ağlayarak

slm kizlarr benim oglumda 7 aylik 7 kilo herkes cok zayif söylüyo ama doktor kilo aliyosa vermiyosa önemli deil sisman bebek iyi olmas söyledi ama benim ki acayip cok haraketli yedigini hemen eritiyo:KK14: bende
sabah saat 9 da:emziriyorum(uyuninca yani)
12 de: sebze corbasi etli(doktor her sebze corbasini etli yedir dedi) ve 3 günde 1 yogurtlu ispanak bazende balik corbasi yediriyom
15 de:meyve püresi tahilli
18 de:aptamilin hazir sütlü pudrasi var suyla karistirip yediriyorum
ama aralarda hem emziriyom hemde su veriyorum bazende meyveli süt iciriyom:KK1:

Merhabalar...
Benim oğlum 7 buçuk aylık. Yazılanların çoğunu okudum. Benim anlamadığım bir şey var. Neden 3 saate bir yediriyorsunuz?
Oğlum 2 saate bir uyuyor yarımşar saat her uyandığında ya emziriyorum ya da çorba yediriyorum. Yanlış mı yapıyorum???
3 saate bir yedirmek gibi bir durum mu var????
Benim sağlık ocağındaki ebem biraz gıcık da hiç birşey anlatmıyor....
:44:44:

benım kıızmda 7 yı bıtırdı.
2-3 gundur kahvaltı vermeye calısıyorum ama ama hangı yontemle verecegımı sasırmıs durumdayım.
sebze corbası 1 gun yıyosa 1 gun yemıyo zaten yedıgınde 1 -2 kasık merak edıyo agzını acıyo sonra yemek ıstemıyo yogurtta aynı sekılde yıyo bız bu sekılde gec kalıcaz yemek yeme alıskanlıgına dıye korkuyorum yanı bızde oyle daha gunluk menu dıye bı kavram yok dogrumu yanlısmı bılemıyorum.?

benım kıızmda 7 yı bıtırdı.
2-3 gundur kahvaltı vermeye calısıyorum ama ama hangı yontemle verecegımı sasırmıs durumdayım.
sebze corbası 1 gun yıyosa 1 gun yemıyo zaten yedıgınde 1 -2 kasık merak edıyo agzını acıyo sonra yemek ıstemıyo yogurtta aynı sekılde yıyo bız bu sekılde gec kalıcaz yemek yeme alıskanlıgına dıye korkuyorum yanı bızde oyle daha gunluk menu dıye bı kavram yok dogrumu yanlısmı bılemıyorum.?

Merhabalar,

Benim oğlum da sizinki gibiydi. Kahvalyıyı yakalışık 15 gün vermedim artık yiyor. İnsallah da devam eder.
Allah hepimize kolaylık versin...

kızlar oğlumun kilosu az daha çok kilo almasını istiyorum bana 7 aylık bek anneleri günlük neler verdiğini yazabilirler mi?emziriyosanız ne zaman emzirdiğinizi deyazabilir misiniz?(benim sütüm az ama)

canım sağlıklıypa bunları dert etme kilo da ii deık

kızlar oğlumun kilosu az daha çok kilo almasını istiyorum bana 7 aylık bek anneleri günlük neler verdiğini yazabilirler mi?emziriyosanız ne zaman emzirdiğinizi deyazabilir misiniz?(benim sütüm az ama)

merhaba

benim bebeğim 7 ay 10 gunluk
08.00 anne sütü
10.00 kahvaltı ( cicbebe yumurta peynir pekmez)
11.30 meyve püresi ( kendim yapıyorum )
13.30 sebze çorbası bazen balık yada tavuk
16.30 yoğurt
18.30 birkaç cicibebe meyvesuyu ile
21.00 muhallebi

aralarda anne sütü kaşıkla dut pekmezi içiriyorum
Ve bol bol su
muhallebiden öncede bazen bizimle yemekte bir şeyler yiyor.

Umarım fikir olur.Sizce benim menüm bebek için yeterlimidir.

merhaba

benim bebeğim 7 ay 10 gunluk
08.00 anne sütü
10.00 kahvaltı ( cicbebe yumurta peynir pekmez)
11.30 meyve püresi ( kendim yapıyorum )
13.30 sebze çorbası bazen balık yada tavuk
16.30 yoğurt
18.30 birkaç cicibebe meyvesuyu ile
21.00 muhallebi

aralarda anne sütü kaşıkla dut pekmezi içiriyorum
Ve bol bol su
muhallebiden öncede bazen bizimle yemekte bir şeyler yiyor.

Umarım fikir olur.Sizce benim menüm bebek için yeterlimidir.

ooo daha ne olsun.
bunları bebegınız reddetmeden guzelce yıyorsa ne guzel
benım kızımda 7 bucuk aylık bunların hepsını yese keske oglenlerı sadece 5 -6 kasık corba alıyo okdar bol bol benden...

bende patates havuç pirinç yapıyorum bazen irmik katıyorum bugün mercimek pirinç havuc patates ıspanak koydum yedi birazcık ama hep aynı gibi oluyoda o yüzden sordum farklı corba tesekkürler

yalniz canim bence patates pirinc vs birlikte katmasan daha ii.. cunku zaten patateste doyurucu pirincte öyle bulgur ve irmikte ayni sekilde.. her defasinda birini katsan daha iyi diye düsünüyorum.. bide renk takip etmeyi deneyin.. beyaz turuncu kirmizi yesil gibi.. ayni renkten sebzeleri koymayin mesela :)) böyle cesitlendirme daha kolay..

kizlar butun sayfalari okudum ve napicami bilemedim kizim 7ayini doldurdu ve daha 7kilo corbalari hic sevmiyo icmek istemiyo corbaya tuzda katamiyoruz nasil tatlandircam bilemedim kendimde tatdim kizimda hakli tatsiz bisey oluyo siz nasil tatlandiriyosunuzda bebekleriniz yiyolar anne sutunu birakti malesef devam sutu aliyo 5ayindan beri ek gidaya basladik ama kilo almiyo tatli seyleri seviyo hip in organik yogurtlu meyvelerinden aldim onlari sevdi yiyo princ ununu hic sevmedi yemiyoda
oturuyomu diye sormus bir arkadas benim kizim yastiksiz en fazla 25 30 saniye oturup dusuyo surunme gibi biniyeti yok yere koyuyorum donuyo ama okadar surunmeye niyeti yok zaten bazi bebekler surunmeden yururlermis ben yurudugumde 10 aylik bile degilmisim oyuzden surunmesini takmiyorum kilo almamasini takiyorum ama onuda annemle konustum sende oyleydin hep zayif bibebektin dert etme diyo sagligi onemli saglikliysa kilo cokta onemli degil rabbim bebeklerimizi korusun saglikli buyumelerini nasip etsin

kizlar butun sayfalari okudum ve napicami bilemedim kizim 7ayini doldurdu ve daha 7kilo corbalari hic sevmiyo icmek istemiyo corbaya tuzda katamiyoruz nasil tatlandircam bilemedim kendimde tatdim kizimda hakli tatsiz bisey oluyo siz nasil tatlandiriyosunuzda bebekleriniz yiyolar anne sutunu birakti malesef devam sutu aliyo 5ayindan beri ek gidaya basladik ama kilo almiyo tatli seyleri seviyo hip in organik yogurtlu meyvelerinden aldim onlari sevdi yiyo princ ununu hic sevmedi yemiyoda
oturuyomu diye sormus bir arkadas benim kizim yastiksiz en fazla 25 30 saniye oturup dusuyo surunme gibi biniyeti yok yere koyuyorum donuyo ama okadar surunmeye niyeti yok zaten bazi bebekler surunmeden yururlermis ben yurudugumde 10 aylik bile degilmisim oyuzden surunmesini takmiyorum kilo almamasini takiyorum ama onuda annemle konustum sende oyleydin hep zayif bibebektin dert etme diyo sagligi onemli saglikliysa kilo cokta onemli degil rabbim bebeklerimizi korusun saglikli buyumelerini nasip etsin

her bebegin gelisimi kendine özel o yüzden dert etme canim.. sebze purelerinin icine dereotu maydanoz yada nane katarak yediriyorum canim.. tiksindigi sebzeleri bile naneyle yedirdim ben :)) hem gazinada yardimci die duymustum.. ama azcik koyuyorum..

her bebegin gelisimi kendine özel o yüzden dert etme canim.. sebze purelerinin icine dereotu maydanoz yada nane katarak yediriyorum canim.. tiksindigi sebzeleri bile naneyle yedirdim ben :)) hem gazinada yardimci die duymustum.. ama azcik koyuyorum..

bugun corbasina bende maydanoz kattim hayret ettim bi kase yedi nerdeyse cok sevindim bende

slm kızlar sayfayı takip ediyodum ama 7aylık olana kadar yazmadım:)))
şimdi 7ay 10günlüğüz üçüzlerim var prematüreler ama ek gıdaya sizin gibi başladım
bizimde günlük menümüz şöyle bana az gibi geliyo ama bide siz yorum yapın nasıl???
bu arada sütüm yok sadece mamayla besleniyolar

sabah 7de 120cc mama
saat 10da sütlü prinçli peynir pekmezli kaşık maması 1yumurta sarısı 1kaşık labne elma ve muz rendesi mandalina suyu pekmez tabi bunları hep beraber vermiyorum yumurtayı gün aşırı veriyorum mesela
saat 12 1 gibi 120cc mama
saat 3 4 gibi yoğurt meyve yada cicibebeyle beraber sade asla yedirmeyi beceremedim
saat 6gibi kemik suyuna yada sade sebze çorbası bazen 1kase bazende 2 kaşık kadar
saat 9gibi 120cc mama yine ama cicibebeyle birlikte benimkileri tok tutuyo saat 1e kadar falan
gece hala 2defa kalkıyolar ondada 120şerden mama

bide merak ettiğim sorular var kıyma tavuk ve balık veriyosunuz galiba ben bi defa kıyma verdim sevmediler 1defa 1hamsi kadar balık yediler pütürlü yemede kızlarda sorun yok ama oğlum yemiyo kızlar güzel oturuyo destekli oğlumda dönüyo bide kızların 2şer tane dişleri çıktı oğlumda daha görünürde bişey yok
sizinkiler nasıl hemen hemen aynıyız diye soruyorum bu arada kilomuzda 7ye ulaştık boylarıda 67 68 70... gece kalkıyolar mı hala???

oğlun 10.200 gr. ve sen kilo almasınımı istiyosun.benim oğlan 8 aylık ve 8.250 gr. dr.u çok iyi diyor.fazla kilonun çocuğa ne faydası varki siz dengeli ve düzenli besleyin yeter.[/QUOT

selam yazın dikkatimi çektide benim oğlumun kilosu az die çok sıkılıyorum 8 aylıkken tartıldık 8.360 kilosu 76 boyu çıkmıştı şimdi 9 ay 8 günlük daha gitmedik kontrolüne ama benim oğlum bana çok zayıf gelio burda okuyorum yok 10 kilo yok 12 kilo moral sıfır oluo senin oğlundA BENİM OĞLANLA AYNI KİLOADAYMIŞ DOKTORUN NEDİO beslenme şekli menüsü nasıl ?

benim kizimda 7aylik 20 gin once 9700 72 cm di simdi boyu 73 sanirim
sabah 120 lik mamaya yunurta sarisi suya koydugum peynir 1kibrit kutusu kasik ucuyla tereyag 1tatli kasigi harnup pekmezi 3 cici bebe
arada 1meyve armut elma muz yada hipp organik erik
ogle 1 kase sebze corbasi
ikindi 1kase sebzeli mercimek
aksam 150 mama
9,30 gibi yogurt
gece 150 mama yiyo uyuyo sabah 10 kadar uyuyo masallah.t
tarhana verirsem ekmek peynir koyuyorum sebze corbalarunin yerine evden yaptigim kiymali yemeklerden veriyorum artik kiymali kereviz karnibahar turlu genelde 1kase 160 gr gibi geliyo ihlamuru sevdi artik vericem suyu pek sevmiyo zorla iciriyorum baxen kusuyo tavuk suyuna corba yapiyorum henuz balik vermedim.

burcu hanım buralardada mı buluşacaktık:)))
sebzeli mercimek nasıl oluyo canım sana zahmet tarifini verir misin???

burcu hanım buralardada mı buluşacaktık:)))
sebzeli mercimek nasıl oluyo canım sana zahmet tarifini verir misin???

hiç sorma görüşemez olduk sen 3 bebekle maşallahh çok tatlılar kızına bayılıyorum maşallah hepsine 41*3 123 kere:))
canım 1 bardak mercimek bi avuç pirinç ekliyorum içine patates havuç kabak kereviz karnıbahar balkabağı yağ soğan koyup pişirip rondodan geçiriyorum çok güzel oluyo fazla yapıyorum bizde yiyoruzz:)
sen nasılsın neler yapıyosun neler veriyosun ..2011 ağustos eylül tüp topiğindeyiz hala arada gell:))

Merhaba kızlar benim oğlumda 7,5 aylık .Desteksiz oturuyor bütün evi emekleyrek geçiyor hatta 3-4 gündür koltuklara veya dizime tutunup ayağa kalkıyor . Aşırı hareketli bi çocuğum war .Sürekli yürümek istiyor 

Sabahları : 1 yumurta sarısı , bir k.k.b. peynir bir kase yoğurt yiyor . Sonrasında bir kaşık pekmez

Kahvaltıdan 2 saat sonra meyve püresi

Öğlen: çorba ve bir kase yoğurt bazen bizim yemeklerimizin suyunuda veriyorum pilav ve makarnayı da tattırıyorum .

İkindide sebze püresi veya yopurt

Akşam yine : çorba ve yoğurt yiyor . hafta içi dğeildie haftasonu iki gün aralarda emziriorum .Geceleri sürekli emziriyorum zten .

Genenllikle bu şekilde yiyor ama her günü tutmuyor tabi. 5 tanede dişimiz çıktı o yüzden bazen canı istemiyor sanırım

6 aylık aşısı yaptırırken 9,500 dü şimdi 10 olmuştur sanırım .Bu hareketlilikte kilo alması bile beni şaşırtıyor ama

hiç sorma görüşemez olduk sen 3 bebekle maşallahh çok tatlılar kızına bayılıyorum maşallah hepsine 41*3 123 kere:))
canım 1 bardak mercimek bi avuç pirinç ekliyorum içine patates havuç kabak kereviz karnıbahar balkabağı yağ soğan koyup pişirip rondodan geçiriyorum çok güzel oluyo fazla yapıyorum bizde yiyoruzz:)
sen nasılsın neler yapıyosun neler veriyosun ..2011 ağustos eylül tüp topiğindeyiz hala arada gell:))

aynen çok fırsat bulamıyorum biliosun ama uğrarım dediğin iyi oldu :)))
tarifte güzelmiş balkabağını hiç vermedm böylelikle denemiş olurum

X