Bebek Beslenmesi 7 aylık günlük bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızım tam 7 aylık, bizim menumuz de şöyle.
kahvaltı.(yumurta,peynir, pekmez,fındık, 2 adet bebe bisküvisi,yoğurt kaymağı)
öğleleyin çorba ve yoğurt. Yoğurdu tek başına yemediği için ben de çorbayla veriyorum.O şekilde yiyor.
Bir süre sonra meyve veriyorum.Meyvenin içine yarım ceviz koyuyorum.
yatmadan muhallebi yapıyorum.
Aralarda da Sık sık emzirmeye çalışıyorum.

kızım tam 7 aylık, bizim menumuz de şöyle.
kahvaltı.(yumurta,peynir, pekmez,fındık, 2 adet bebe bisküvisi,yoğurt kaymağı)
öğleleyin çorba ve yoğurt. Yoğurdu tek başına yemediği için ben de çorbayla veriyorum.O şekilde yiyor.
Bir süre sonra meyve veriyorum.Meyvenin içine yarım ceviz koyuyorum.
yatmadan muhallebi yapıyorum.
Aralarda da Sık sık emzirmeye çalışıyorum.

merhaba,
çorba ile yoğurt arasındaki ilişkiyi bilemem içine koyduğun malzemelere göre değişir belki ama bazı gıdalarla beraber yoğurt yenmemesi gereklidir. Çünkü diğer gıdalarda bulunan demirin emilimi kalsiyum tarafından engellenmektedir. ayrı ayrı yedirmeye çalışmalısın içine meyve katarak yada cici bebe katarak versen bence çok daha faydalı olur. Sadece bebeklerde ve çocuklarda değil bu yetişkinler için de bu şekilde. Tabi istersen doktoruna da sorabilirsin. Hem tat ayrımı yapmaması açısından daha iyi olacaktır.

Kızım 7 ay 7 günlük ve 7.720 kilo
Yazılanları okuduğumda çok şaşırdım zaten neden şaşırdığımı günlük beslenme planımızı yazdığımda anlayacaksınız

07:00 - Formul süt
08:00 - Ek gıda ( meyve ya da sebze püresi 2 buz kupu kadar)
11:00 - Formul süt
12:00 - Ek gıda ( yukarıdakiyle aynı )
14:00 - Formül süt
17:00 - Ek gıda ( yukarıdıkiyle aynı )
18:30 19:00 arası - Formül süt ( uyku ritüeli ve uyku)
21:30 uykuda beslenme - Formül süt
10:30 uykuda beslenme - Formül süt

Ek gıdalar toplamda 6 buz küpü kadar ya da daha az olabiliyor. Toplam günlük aldığı formül süt ise 700-900 cc arasında değişiyor. Şu ana kadar sorunsuz olan ek gıdalarımız armut, tatlı patates, muz ve avokado oldu. Sorunlu olanlar ise elma, bezelye, pirinç, yulaf, havuç ve zeytinyağı. 6. Ayını doldurduğunda ek gıdalara başladık ve geldiğimiz nokta bu. Kızımın hem reflusu var hemde alerjen. Formül sütümüz ise tıbbı mama olan neocate. Bu tablodan da anlayacağınız gibi çok sık acıkıyor. Fakat ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Benzer durumu yaşayan var mı acaba ve bana fikir vermek isteyen biri? Kızımın kilosu konusunda hiç bir problemim yok hatta kendisi çok tombik. Gören şişko diye seviyor onu :) yalnız bu ay boyumuz 1 cm kadar uzamış ve ben çok üzüldüm. Boyu 68 cm bu arada. Doktorumuz 38 gunde aldığı 555 grmsa sasırdı fakat boy konusunda gıda eksikliğine bağladı. Sanırım yedikleri çok azmış. Fakat daha fazlasını kabul etmiyor bende onu hiç zorlamıyorum ve zorlamayı da düşünmüyorum fakat boy konusu kafama takıldı.
Bir de diş çıkarma sürecine girdik.

Son düzenleme:
Benim kızımda 30 nisanda 7.ayı bitiyor 7.300 kilosu veherkez çok zayıf diyorgecen ay zaten çok az almıştı kılo ek gıda kahvaltısı var sabah öglen çorba ikindi arasında biberon maması akşam az yogurt ve saat 10 gibi kaşık maması sütüm iyice azaldı emmek istemiyor napıcam bilmiyorum vekızım kusıyor neden olabilir acaba

kızlar oğlumun kilosu az daha çok kilo almasını istiyorum bana 7 aylık bek anneleri günlük neler verdiğini yazabilirler mi?emziriyosanız ne zaman emzirdiğinizi deyazabilir misiniz?(benim sütüm az ama)

Benim oğlumda en son 7 .250 çıkmıştı..sizinkiyle aynı ay doğumlu..bu ay tarttırmadım daha..sabah uyanunca emiyo kahvaltıda 2 bebe bisküvisi pekmez polivit şurubu karıştırıyorum peynir ve yumurta sarısını ayrı ayrı yiyiyo yarımşar kibrit kutusu kadar ..öğlen kıymalı sebze çorbası içiyo minik bi kase..ikindi yoğurt aklam meyve..uyurken emerek uyuyo gece de emiyo..bi haftadır gece sık uyanmaya başladı aptamil kaşık msması veriyorum yatarken bi kahve fincsnı kadar..uyanmamaya başladı..ama kilo alımı yine yavaş..yaptırdağımız test kalmadı doktor yapısı böyle dedi sağlığı iyi olduğu sürece kiloya takılmsyın ve kıyaslamayın dedi..bi sağlık sorunu yoksa canını sıkma bence

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Yazılanları okuyunca çok şaşırdım bu kadar şeyi nasıl yiyor
bebekler:KK53:yoksa ben mı az veriyorum:18:kızım 6 ay 24 günlük
biz ek gidaya yeni başladık zaten drum altıncı ayın sonunda başla
dedi kızım 6 aylikkrn 8300 gramdi dış çıkardığı ve kulağında iltihap
olduğu için 8 e dustu.su an tam olmasada menumuz
şöyle
Kahvaltimizi 12 de yapıyoruz 12 ye kadar anne sütü
Yumurta sarısı tam değil çeyreği çünkü sevmiyor
ancak yogurtla karistirmam gerek biraz peynir tussuz
yarım saat geçince demir damlasini iki kassik hakiki
el yapımı pekmezle karıştırıyorum(yoksa kusuyor)
İkindine kadar anne sütü alıyor su yunu da veriuorum
ikindi de sebze yemeği veriyorum bir orta kase de
favorimix ıspanak ama yogurtla beraber veriyorum
Sonrada anne sütu kızım ne zaman emmek istese
o zaman emziriyorum..birde meyve veriyorum
muzu çok seviyor antibiyotik kullandığı için ishalimiz
çok fazla muz yedirince düzeliyor:KK1:elma kivi falan
veriyorum şükür hiçbir sorun yasanadik kızım
herşeyi seviyor

Kızım 7 ay 7 günlük ve 7.720 kilo
Yazılanları okuduğumda çok şaşırdım zaten neden şaşırdığımı günlük beslenme planımızı yazdığımda anlayacaksınız

07:00 - Formul süt
08:00 - Ek gıda ( meyve ya da sebze püresi 2 buz kupu kadar)
11:00 - Formul süt
12:00 - Ek gıda ( yukarıdakiyle aynı )
14:00 - Formül süt
17:00 - Ek gıda ( yukarıdıkiyle aynı )
18:30 19:00 arası - Formül süt ( uyku ritüeli ve uyku)
21:30 uykuda beslenme - Formül süt
10:30 uykuda beslenme - Formül süt

Ek gıdalar toplamda 6 buz küpü kadar ya da daha az olabiliyor. Toplam günlük aldığı formül süt ise 700-900 cc arasında değişiyor. Şu ana kadar sorunsuz olan ek gıdalarımız armut, tatlı patates, muz ve avokado oldu. Sorunlu olanlar ise elma, bezelye, pirinç, yulaf, havuç ve zeytinyağı. 6. Ayını doldurduğunda ek gıdalara başladık ve geldiğimiz nokta bu. Kızımın hem reflusu var hemde alerjen. Formül sütümüz ise tıbbı mama olan neocate. Bu tablodan da anlayacağınız gibi çok sık acıkıyor. Fakat ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Benzer durumu yaşayan var mı acaba ve bana fikir vermek isteyen biri? Kızımın kilosu konusunda hiç bir problemim yok hatta kendisi çok tombik. Gören şişko diye seviyor onu :) yalnız bu ay boyumuz 1 cm kadar uzamış ve ben çok üzüldüm. Boyu 68 cm bu arada. Doktorumuz 38 gunde aldığı 555 grmsa sasırdı fakat boy konusunda gıda eksikliğine bağladı. Sanırım yedikleri çok azmış. Fakat daha fazlasını kabul etmiyor bende onu hiç zorlamıyorum ve zorlamayı da düşünmüyorum fakat boy konusu kafama takıldı.
Bir de diş çıkarma sürecine girdik.

Su ana kadar okuduğum ve kendımın de oğlum üzere uyguladığım beslenme planın en mantıklısı canım. Neden derseniz icinde cok fazla hazır gıda yok ve seker takviyesi doğal. Ben oğluma meyve ve sebze pürelerini kendim buharda pişirerek taze gıdalardan elde ediyordum ve donduruyordum. Dışarıda olduğumda evdekilerin dışarıda bozulma riski yüksek oldugundan arada bir hero baby meyve püresi veya seker katkısı olmayan hazır yulaf karışımları kullanıyordum.

Bebe biskuvisi bence bir bebeğe verilecek en kötü gıda. Birde gece maması yerine verilen hazır pirinç unları. Dişleri çıkmış bebeklere yazık ağızda seker kalıntıları ile yatacak üstelik sağlıklı degil.

7. Aydan sonra beslenme planımıza et de dahil etmiştim. Taze kıymayı suda ezerek pişirip daha onceden hazırladığım sebze püresi veya çorbaya karıştırıyordum.

Öğle uykusundan uyandığında genelde taze meyve soyar verirdim eline kemirerek yerdi. Aksam yemeğinde bizimle birlikte masada oturup yemek ritüeli oluşsun diye bizim yediğimiz yemekten hazırlayıp veriyordum ve pişirirken az baharat ve tuzsuz olmasına dikkat ediyordum. Öğle ve aksam öğünlerinde mutlaka hep ev yapımı yoğurt vardı.

Su ana kadar okuduğum ve kendımın de oğlum üzere uyguladığım beslenme planın en mantıklısı canım. Neden derseniz icinde cok fazla hazır gıda yok ve seker takviyesi doğal. Ben oğluma meyve ve sebze pürelerini kendim buharda pişirerek taze gıdalardan elde ediyordum ve donduruyordum. Dışarıda olduğumda evdekilerin dışarıda bozulma riski yüksek oldugundan arada bir hero baby meyve püresi veya seker katkısı olmayan hazır yulaf karışımları kullanıyordum.

Bebe biskuvisi bence bir bebeğe verilecek en kötü gıda. Birde gece maması yerine verilen hazır pirinç unları. Dişleri çıkmış bebeklere yazık ağızda seker kalıntıları ile yatacak üstelik sağlıklı degil.

7. Aydan sonra beslenme planımıza et de dahil etmiştim. Taze kıymayı suda ezerek pişirip daha onceden hazırladığım sebze püresi veya çorbaya karıştırıyordum.

Öğle uykusundan uyandığında genelde taze meyve soyar verirdim eline kemirerek yerdi. Aksam yemeğinde bizimle birlikte masada oturup yemek ritüeli oluşsun diye bizim yediğimiz yemekten hazırlayıp veriyordum ve pişirirken az baharat ve tuzsuz olmasına dikkat ediyordum. Öğle ve aksam öğünlerinde mutlaka hep ev yapımı yoğurt vardı.

Aynen bende bütün sebze ve meyvelerini taze alıp buharda bişirip derin dondurucuda stokluyorum. Aslında hem fikiriz. Ben de bebe bisküvilerine karşıyım. Gece verilen katı gıdalarada. Sanırım sabah erken kalkmasın diye geç yedirilip yatırılıyor bebekler. Şeker inanılmaz gereksiz bir şey sadece bebekler ve cocuklar için değil biz yetişkinler içinde.

Kızım bir hafta sonra 8 aylık olacak. Yeme planımızda aksam 9:30 da olan sütümüz kalktı ve tablomuz şöyle oldu.

07:00 Süt, 08:00 Ek Gıda, 11:00 Ek Gıda, 13:00 Süt , 16:00 Süt, 18:00 Ek Gıda, 19:30-20:00 arası Süt (uyku durumuna göre değişiyor) 22:15 -22:30 arası Süt

Ek gıdalarımız 2 buz kupunden 4 buz kupune cıktı bu da yaklasık 80-90 gr arası ediyor. Bütün öğünlerinde hepsini bitirmiyor bazen sadece 40-50 gr yiyebiliyor. Günlük sütü 700-800 cc arası. Buraya yazdığım zamandan bu yana daha alıştım bu ek gıda yeniliğine. O zamanlar biraz kafam karışıktı ama şu an geçti. Yoğurt ve yumurta sarısına başlamak istiyorum 8 - 8.5 ay arasında fakat alerjen süphesi nedeniyle cesaret edemiyorum. Yoğurt makinamda yoğurt yapmak istiyorum fakat keci sütünden yapsam ağır olacak, inek sütünden eklesem yarı yarıya yapsam inek sütü alerjisinden süphe edildiği için denemeye korkuyorum, su karıstırsam olmaz... Kafam bu konuda çok karısık. İnternetten bakındığım kadarıyla bu konuda bir şey bulamadım. Bu konuda fikri olan var mı? Doktorumuz keci yoğurdu alın hazır dedı fakat baktığımda içlerinde %50 inek sütü var. Ayrıca hazır değil kendim yapmak istiyorum. Hiç böyle bir durumda olan var mı?

Bir de dişleri ne zaman fırçalamaya ya da silmeye başladınız? Kızımın dişleri yeni çıkmaya başladı. Tam olarak çıkmadılar ama yarısı dışarıda. Şu an elletmiyor o yüzden silmem imkansız ama elimde nuk'un 6. aydan sonra kullanılan diş fırçaları var. Her şeyin ilki çok kafa karıştırıcı :)

Son düzenleme:
kızlar benim 2. bebeğim ekim 07 doğumlu 8 . ayına girecek galiba . emziriyorum . geceleri biberon veriyorum sütüm azaldı diye sabahları saat 9 da bazen kahvaltılıklardan veriyrum bazen pirinç unu yapıyorum ama şekersiz . 2 saat sonra çorba yediriyorum uykusu hemen gelirse emziriyorum kalkınca çorba veriyorum 1 saat sonra yogurt ama içine hiç bişi katmam sonra tekrar çorba veririm 8,30 9 gibi yatar yatana kadar da emziririm ben bikaç yazıyı okudum bsna göre çok abartı benim kızım 7,45 kilo bence bebekledr sütle büyür ek gıda 2. planda benim için hatta gündüzleri biberon alsa hiç yemek yedirmmem benim 2 yaşını 5 ay geçen 1 kızım daha var onun boyu yaşıtlarına göre çok güzel vede kilosuda aynen öyle . bebeklerin midesi ne kadar ki bir ton çorba dolacak .........

Aynen bende bütün sebze ve meyvelerini taze alıp buharda bişirip derin dondurucuda stokluyorum. Aslında hem fikiriz. Ben de bebe bisküvilerine karşıyım. Gece verilen katı gıdalarada. Sanırım sabah erken kalkmasın diye geç yedirilip yatırılıyor bebekler. Şeker inanılmaz gereksiz bir şey sadece bebekler ve cocuklar için değil biz yetişkinler içinde.

Kızım bir hafta sonra 8 aylık olacak. Yeme planımızda aksam 9:30 da olan sütümüz kalktı ve tablomuz şöyle oldu.

07:00 Süt, 08:00 Ek Gıda, 11:00 Ek Gıda, 13:00 Süt , 16:00 Süt, 18:00 Ek Gıda, 19:30-20:00 arası Süt (uyku durumuna göre değişiyor) 22:15 -22:30 arası Süt

Ek gıdalarımız 2 buz kupunden 4 buz kupune cıktı bu da yaklasık 80-90 gr arası ediyor. Bütün öğünlerinde hepsini bitirmiyor bazen sadece 40-50 gr yiyebiliyor. Günlük sütü 700-800 cc arası. Buraya yazdığım zamandan bu yana daha alıştım bu ek gıda yeniliğine. O zamanlar biraz kafam karışıktı ama şu an geçti. Yoğurt ve yumurta sarısına başlamak istiyorum 8 - 8.5 ay arasında fakat alerjen süphesi nedeniyle cesaret edemiyorum. Yoğurt makinamda yoğurt yapmak istiyorum fakat keci sütünden yapsam ağır olacak, inek sütünden eklesem yarı yarıya yapsam inek sütü alerjisinden süphe edildiği için denemeye korkuyorum, su karıstırsam olmaz... Kafam bu konuda çok karısık. İnternetten bakındığım kadarıyla bu konuda bir şey bulamadım. Bu konuda fikri olan var mı? Doktorumuz keci yoğurdu alın hazır dedı fakat baktığımda içlerinde %50 inek sütü var. Ayrıca hazır değil kendim yapmak istiyorum. Hiç böyle bir durumda olan var mı?

Bir de dişleri ne zaman fırçalamaya ya da silmeye başladınız? Kızımın dişleri yeni çıkmaya başladı. Tam olarak çıkmadılar ama yarısı dışarıda. Şu an elletmiyor o yüzden silmem imkansız ama elimde nuk'un 6. aydan sonra kullanılan diş fırçaları var. Her şeyin ilki çok kafa karıştırıcı :)

Eger sen veya esinde alerjik durum yoksa bence cok fazla pipirik olmamak gerek bence. Birde söyle duşun. Bebeğin vücudu daha yeni yani sıfırdan başlıyor herseye. Birşeye karşı bağışıklık kurabilmesi için vücut o maddeyi alması gerek. Dediğim gibi eger doğarken alerjik bünye ile doğmamışsa sen ve esinde de böyle bir durum yoksa çok fazla titiz davranma. Ben alerjik anneyim. Saman nezlesi, kedi tüyü , toz, şeftali ve kabuklu fındığa karşı alerjim var. Korktum cocuğuma da geçer diye. Oğlum hassas bir cilt ile dünyaya geldi hafif dermatit deniliyor yinede cok şükür gıdaya bağlı olmadığı için ben yemeklerde degisiklik yapmadım. Inek sütunu bir yasından sonra verdim ama inek sütünden mayaladigim yoğurdu her ogünde yedirdim cok seviyor yoğurdu. Zaten formül süt veriyorsan eger onun icerigi de inek şutu sonuçta ama laktozu değiştirilmiş ki bebek bünyesi daha rahat hazmetsin diye.

Bir yasına kadar ben tülbent ile dişlerini temizliyordum sonra dişler cogalinca 1 yas altı nuk firmasının ilk ağız temizlik setini almıştım onunla temizliyordum. Biz dış fırçaya 1 yasında başladık ve cok şükür rutin haline geldi. Günde 3 kez fircaliyorduk o dönem. Cok az miktarda bebek dış macunu kullanıyorduk ve ağzın sonrasında çalkalanması gerekmiyor. O dönem flor haplarını kullanmayı kesmiştik. Eger aynı zamanda flor kullanıyorsan cok fazla gelir çünkü macunlarda da mevcut birinden birini tercih et ya da macunsuz fircala derim.

Eger sen veya esinde alerjik durum yoksa bence cok fazla pipirik olmamak gerek bence. Birde söyle duşun. Bebeğin vücudu daha yeni yani sıfırdan başlıyor herseye. Birşeye karşı bağışıklık kurabilmesi için vücut o maddeyi alması gerek. Dediğim gibi eger doğarken alerjik bünye ile doğmamışsa sen ve esinde de böyle bir durum yoksa çok fazla titiz davranma. Ben alerjik anneyim. Saman nezlesi, kedi tüyü , toz, şeftali ve kabuklu fındığa karşı alerjim var. Korktum cocuğuma da geçer diye. Oğlum hassas bir cilt ile dünyaya geldi hafif dermatit deniliyor yinede cok şükür gıdaya bağlı olmadığı için ben yemeklerde degisiklik yapmadım. Inek sütunu bir yasından sonra verdim ama inek sütünden mayaladigim yoğurdu her ogünde yedirdim cok seviyor yoğurdu. Zaten formül süt veriyorsan eger onun icerigi de inek şutu sonuçta ama laktozu değiştirilmiş ki bebek bünyesi daha rahat hazmetsin diye.

Bir yasına kadar ben tülbent ile dişlerini temizliyordum sonra dişler cogalinca 1 yas altı nuk firmasının ilk ağız temizlik setini almıştım onunla temizliyordum. Biz dış fırçaya 1 yasında başladık ve cok şükür rutin haline geldi. Günde 3 kez fircaliyorduk o dönem. Cok az miktarda bebek dış macunu kullanıyorduk ve ağzın sonrasında çalkalanması gerekmiyor. O dönem flor haplarını kullanmayı kesmiştik. Eger aynı zamanda flor kullanıyorsan cok fazla gelir çünkü macunlarda da mevcut birinden birini tercih et ya da macunsuz fircala derim.

Yok formül sütü tıbbı mama olan neocate. Doğuştan problemli. O yüzden bana çok ağır diyet verilmesine rağmen sorunları devam etti ve maalesef anne sütünü kesmek zorunda kaldım. Şu an 8 aylık oldu ve hala sorunlarımız azalmış olarak devam ediyor. Kızımda hem gaz, hem reflu hem de kolik vardı. Gazı alerjen sebeplere bağlandı. inanın 4 ayımızı hastanelerde geçirdik çünkü hem çok acı çekiyor hem de bir süre sonra beslenememeye bunun da sonucunda ciddi kilo vermeye başladı. Yani olay pimpiriklikten değil, buna mecburum. Kızım bana çekmiş ben alerjenim. Baba tarafımda var bu durum ama annemin dediğine göre benim bebekliğim kızımınkinden daha iyimiş. Bana da özel mama verilmiş ve yemek yemeği ben de red etmişim ve sonunda mideme burnumdan hortum sokup beslemişler. Bende besin alerjisi yoğun. Özellikle son yıllarda olmaya başladı. Sanırım herşeyin gdo lu olması ve doğal olmamasıyla alakalı.
Mesela zeytinyağı kullanamıyorum yemeklerinde. İnanılmaz kusmaya baaşlıyor. Uykularından uyanıyor ve çok huzursuz oluyor ki zeytinyağının asidik oranının en düşüğünü aldım. Balkabağında da aynı durum var. Ağır geliyor. Havuç ve tatlı patateste de vardı ama 7. ayında ikisini tekrar denedim ve sorunumuz yok şu an. Yumurta deniyorum bugün üçüncü gündü ve bir sorun görmedim. Bir kaç gün daha izleyeceğim ne olur ne olmaz diye çünkü sonrasında problemli gıdayı anlamak çok zor oluyor. Pirinç, yulaf gibi şeyleri yiyemiyor. Pirinç özellikle onu çok kusturuyor. Elma da yiyemiyoruz. Elma da onu çok kusturuyor. Anlıcağınız sadece alerjik durumu değil aynı zamanda reflusunu da düşünmem lazım. Bende acele etmeden denemelerime devam ediyorum.
Yoğurt denemek istiyorum ama kararsızım sanırım keçi yoğurduyla başlıcam. Keçi sütü daha besleyici fakat ağır biraz.
Diş konusunda ise nukun 6. aydan itibaren kullanılan diş fırçalama setini almıştım ve iki gündür yatmadan önce onunla diş etlerini ve iki minik dişini fırçalıyoruz. Çok memnun bu durumdan ve gülüyor.

Kızım büyüdü ve ona adam akıllı yemek yapmaya başlamak istiyorum ve sanırım haşlama ve fırında pişirme yöntemiyle devam etmek zorundayım. Zeytinyağı yerine ne kullanabilirim? Fikri olan var mı? Kanola yağı kullanan var mı? Zararlarından da bahsediliyor ama asidik oranı en düşük yağ deniliyor. Of çok zor.

8. aydan sonra daha da toparlarmış sindirim sistemi kendisini ama hala zeytinyağında sorun var ve ben yemeklerinin içine ne koymalıyım bilemiyorum...

Bu arada flor hapı nedir? İlk kez sizden duyuyorum. Ne için kullanıyordunuz? Ben florü zararlı diye biliyorum

Son düzenleme:
Benim bebegim 7,5 aylik olacak ve ben memeden kesmek zorunda kaldim. Hamileyimcunku cok uzuldum kizima cok agladim. Basladim bende her ogun yedirmeye sabah kahvaltida peynir cok az yumurtayi sarisinin yarisini zor yiyor biraz ekmek ihlamur veriyorum zeytin vermeyI denemedim hic. bebegim nekadar yemeklerle doyar anlamaiyorum 1 saat sonra zorla corba veriyorum tarhanayla sehriye corbasi seviyor sadece ceyrek meyve yiyor ara ogunde agladiginda aciktimi diye dusunuyorum dis de hala cikarmadi. Gece bebelac gece sutlu armutlu gece muhallebisiyle bebelac in devam sutu veriyorum.ama gece bazen agliyor. 1saatte acikirmi mama ile bana yardimci olurmusunuz

Benim kizim 6ayini dolduracak 1ay once kontrolumuz vardi 7300 du kilosu ben yavas yavas basladm cok deil azar azar veriyorum ve boylelikle uykumuzda duzeldi karninin doydugunu dusunuyorum cunku sabah kahvaltimiz;
Biraz peynir
Cay kasigi ucu ile bal
Cok az ceviz
Cici bebe
Muhallebi tarzinda yapi veriyorum gayet guzel yiyo az veriyorum ama bunu yedikten sonra 2saat uyuyo uyandiktan sonra meyve veriyorum
Bu armut
Elma
Mandalin
Hurma olabiliyo
Corbalara tam anlamiyla baslamadim
Ogeleden sonra yogurt veriyorum
Arada beni emiyo tabi com istekli olmamakla
Yatmadan once muhallrbi yapip veriyorum gece cok rahat uyuyo 10 gibi faln uyumus oluyo zaten
Bu sekilde benim besleme tablom..

beslenme tablon çok güzel kuzum ama bal verme bence 1 yaşına kadar verilmemesi gerekenlerin içinde bal da var. alerjik bir besin olduğu için ciddi sonuçlara yol açabiliyormuş.

çok güvendiğim bir doktorun kahvaltı önerisi arkadaşlar paylaşmak istedim
Bir kaseye 30 gr, bir kibrit kutusu büyüklüğünde tam yağlı, inek sütünden üretilmiş pastörize beyaz peynir konur.Beyaz peynir geceden içme suyu içerisinde tutularak içerdiği tuzdan arındırılmalıdır. Bir tatlı kaşığı üzüm ya da dut ya da keçiboynuzu pekmezide kaseye eklenir. 2-3 bebek bisküvisi de eklenir ve karıştırılır. Bu karışım sabah 07.00-08.00 aralığında bebeğe kaşıkla yedirilir.
Artık her sabah kahvaltı yapan bebeğin bu kahvaltısına on gün sonra haşlanmış yumurta sarısı da eklenmelidir.ilk katıldığında bir miktar yumurta sarısının yaklaşık sekizde biri olmalı, miktar on gün içerisinde yavaş yavaş arttırılmalıdır. Eğer bebekte herhangi bir alerji yoksa on gün sonra tam yumurta sarısı her gün kahvaltıya katılmalıdır.

Benim kizim 6ayini dolduracak 1ay once kontrolumuz vardi 7300 du kilosu ben yavas yavas basladm cok deil azar azar veriyorum ve boylelikle uykumuzda duzeldi karninin doydugunu dusunuyorum cunku sabah kahvaltimiz;
Biraz peynir
Cay kasigi ucu ile bal
Cok az ceviz
Cici bebe
Muhallebi tarzinda yapi veriyorum gayet guzel yiyo az veriyorum ama bunu yedikten sonra 2saat uyuyo uyandiktan sonra meyve veriyorum
Bu armut
Elma
Mandalin
Hurma olabiliyo
Corbalara tam anlamiyla baslamadim
Ogeleden sonra yogurt veriyorum
Arada beni emiyo tabi com istekli olmamakla
Yatmadan once muhallrbi yapip veriyorum gece cok rahat uyuyo 10 gibi faln uyumus oluyo zaten
Bu sekilde benim besleme tablom..
kuzum muhallebiyi günde 2 kez mi veriyorsun

Hayir canim aksam yatarken bikere weriyorum sabah kahvaltisini muhallebi tarzinda yapiyorum blendirdan geciriyorum yani

Baharcim alinti yapamiyorum;
Bal kasik ucuyla cok az weriyorum senin gnderdigin yazidada recel pekmez yada bal yaziyo zaten cok az weriyorum dikkat etmeye calusiyorum zaten

X