Bebek Beslenmesi 7 aylık günlük bebek menüsü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

nurceng

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
1.040
141
kızlar oğlumun kilosu az daha çok kilo almasını istiyorum bana 7 aylık bek anneleri günlük neler verdiğini yazabilirler mi?emziriyosanız ne zaman emzirdiğinizi deyazabilir misiniz?(benim sütüm az ama)

kızlar oğlumun kilosu az daha çok kilo almasını istiyorum bana 7 aylık bek anneleri günlük neler verdiğini yazabilirler mi?emziriyosanız ne zaman emzirdiğinizi deyazabilir misiniz?(benim sütüm az ama)

tatlım benim oğlumda 7 aylık ve 10.200kg Maşallah kilosu qayet iyi ama dediğin qibi bende daha çok kilo almasını istiyorum
benim oğlum 1 aydır emmeyide bıraktı malesef...
ona

sabahları :
çayla berabar peynir zeytin kaymak reçel ve bebe bisküvisini karıştırıp mama yapıyorum
ama tabi bıkmasın diye her qün içerisine farklı birşeyler ekliyorum yada eksiltiyorum...
bağzı sabahlarda hero baby nin kahvaltı saatini yapıyorum oğlum onu çok seviyor.

ara öğün olarak meyve suyu içiriyorum...

kahvaltısından 3 saat sonra öğlen :
çorba yapıyorum içerisine bebekler için kavrulmuş gevreklerden oyup katılaştırıyorum ve onu yediriyorum.

yine 3 saat sonra yani ilkindi de :
hero baby kavanoz maması veya meyveli yoğurt yediriyorum...

meyveli yoğurt yediriyorsam 1,5 saat sonra kavanoz maması veriyorum çünkü
yoğurt tok tutmaz
ama kavanoz maması verdiysem 2-3 saat sonra da yoğurt yediriyorum.

akşam da yatmadan önce saat 10 qibi pirinç unu muhallebisi
veya arı mama yediriyorum.

Arkadaşlar sizler nasıl yediriyorsunuz herkes paylaşırsa sevinirim en azından
yanlışımızı doğrumuzu birbirimizden düzeltir fikir ediniriz:KK71:

tatlım benim oğlumda 7 aylık ve 10.200kg Maşallah kilosu qayet iyi ama dediğin qibi bende daha çok kilo almasını istiyorum
ona

sabahları :
çayla berabar peynir zeytin kaymak reçel ve bebe bisküvisini karıştırıp mama yapıyorum
ama tabi bıkmasın diye her qün içerisine farklı birşeyler ekliyorum yada eksiltiyorum...
bağzı sabahlarda hero baby nin kahvaltı saatini yapıyorum oğlum onu çok seviyor.

çorba yapıyorum içerisine bebekler için kavrulmuş gevreklerden oyup katılaştırıyorum ve onu yediriyorum.

yoğurt tok tutmaz

maşallah bunların hepsini yiyorsa iyidir.benim kızımda 7 aylık.ama bu kadar hayatta yemez.ama çok hazır şey kullanıyorsun.ben daha meyve suyu veriyorum sabahları.öğlen sebze çorbası ikindi yoğurt akşamda pirinç unu.aralarda anne sütü..ama pirinç ununu akşam 8 den önce ver dedi doktor.gece rahat uyuması için.malum gaz:KK64:

ona

sabahları :

yoğurt tok tutmaz

canım maşallah bebeğine.ama benim oğlum 6.600 hala 1o gün sonra 7 aylık olacak ya ne yaptıysam almıyo.dr 3 saatte bir veriyordum dr acıkmaz dedi ya sonra bakıyorum acıktı 3 saatte bir veriyorum

canım benımde 7 aylık bı kızım varkılosu 8-8,5 arasında
benım sutumde az hele şimdilerde fazla emmıyor zorla verıyorum almıyor artık sagıp vermeye baslıyacagım
gecelerı emziriyorum cunkı uyurken emıyor
gün içerisinde her gün olmak üzere 1 tane muz yedırıyorum içine 1---2 tane cici bebe atıyorum
bazen bisküvi yerine pekmez katıyorum
ek besınlerı vermeden önce emzırmeye calısıyorum sonra besınlerı verıyorum
muz elma ıle beraber verıyorum kı kabız olmasın dıye pirinç unu biberon ve kasık mamaları verıyorum arada yumurta yogurt çorbalar acıktıgı zaman bunlardan verıyorum

senı cok ıyı anlıyorum canım insanın canı sıkılıyor benım kızın 5 aylık kken diş çıkardı ve cok zayıfladı şimdi iyi allaha şükür
kolay gelsın cnmm

maşallah bunların hepsini yiyorsa iyidir.benim kızımda 7 aylık.ama bu kadar hayatta yemez.ama çok hazır şey kullanıyorsun.ben daha meyve suyu veriyorum sabahları.öğlen sebze çorbası ikindi yoğurt akşamda pirinç unu.aralarda anne sütü..ama pirinç ununu akşam 8 den önce ver dedi doktor.gece rahat uyuması için.malum gaz:KK64:

hepsini yiyemediğinde kusuyo hehehe
ben biraz abartıyorum galiba :26:
ama Allaha çok şükür maşallahımız var
doğduğundan beri hiç gaz problemi yaşamadık biz
:nazar::nazar::nazar::nazar:

Son düzenleme:
canım maşallah bebeğine.ama benim oğlum 6.600 hala 1o gün sonra 7 aylık olacak ya ne yaptıysam almıyo.dr 3 saatte bir veriyordum dr acıkmaz dedi ya sonra bakıyorum acıktı 3 saatte bir veriyorum

benim oğlum çok hareketli
eritiyo yediğini o yüzden 3 saat sonra acıkıyo canım :26:

hepimiz anneyiz..bebeklerimiizn kiloları ne olursa olsun hep gözümüza zayıf gözükürler..ancak şunu unutmayalım önemli olan kilolu olmaları değil sağlıklı olmalarıdır..kiloya takılmayın..takılmayalım...(ayına göre çok geri kalmamışsa)..

sayın ant güzel yazmışsında senin bebeğin kaç kilo onu öğrenseydik?.....

benim bebeğimde 7 aylık 16kilo bende çok üzülüyorum,nasıl kilo aldırcağımı bilmiyorum :KK43:

ay sizde garipsiniz benim kızım 7 buçuk aylık 8.250 kilosu...bende kilo alcak diye üzülüyorum...kız bebeklerde kilo hiç güzel durmuyooo..

X