bebek emzirirken ne yiyip ne içmeli ...

ayse_mcam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2009
166
2
40
kızlar 36 haftalık doğum yaptım bebeğim şuan 22 günlük emziriyorum yatırıyorum bazen 5 yada 10 dk sonra kalkıp tekrar meme arıyo acaba doymuyomu ama kakasını günde bi kaç kez yapıyo doğmasa kaka yapar mı?. sizlere sorum bebek emzirirken ne yiyip ne içmeliyim lütfen yardım tecrübeli olanlar...:KK59:

benimki de o zamanlarda öyleydi, mememe yapışık geziyorduk. aklımda hep sütüm mü yetmiyor sorusu vardı. ama benimki de günde 3-4 kez kakasını yapıyordu. biraz sabret sanırım 10 gün içinde kontrole gideceksiniz(1. ay kontrolüne) orda doktor gelişimine bakar ve eminim ki doyuyordur. şimdi benimki 70 günlük oldu ancak 15 gündür düzene girdik diyebilirim. 2 hafta öncesine kadar saat başı emiyorduk. ama şimdi aralar arttı sanırım düzene ancak girdi. yemeyi sormuşsun, bol bol su iç.

evet bende doymuyor sanıyorum ve korkuyorum herkez toparlamış diyo ama bana sanki hala küçük gibi geliyo :)) tşk ederim bu arada..

kızlar 36 haftalık doğum yaptım bebeğim şuan 22 günlük emziriyorum yatırıyorum bazen 5 yada 10 dk sonra kalkıp tekrar meme arıyo acaba doymuyomu ama kakasını günde bi kaç kez yapıyo doğmasa kaka yapar mı?. sizlere sorum bebek emzirirken ne yiyip ne içmeliyim lütfen yardım tecrübeli olanlar...:KK59:

Gazını cıkardıktan sonra tekrar emzirmeyi dene:) ayrıca gaz yapabilecek gıdalardan uzak dur. Soguk su içme,ılık su iç,kayısı hoşafı yada meyve suyu olarak kayısı iç bol süt yapar. aklıma geldıkce yazıcam e 6 yıl oldu:)

sevgiler

canım ben sütümün kaliteli olması için özellikle ilk 6ay yediklerime çok dikkat ettim.her sabah mutlaka 1yumurta,1bardak süt,kalsiyum açısından çok zengin olduğu için lor veya kaşar peyniri,tahin pekmez karışımı yedim.gün içinde aklıma geldikçe su içtim,diğer öğünlerde de çok çeşitli beslenmeye çalıştım.meyvemi,etimi,sebzemi,yoğurdumu tükettim,mümkün olduğunca sık balık yedim.sonuçta 2kilo 700gram doğan bebeğim birkaç ay içinde kilolu doğan bebekleri yakaladı,geçti bile.
bebekler emme içgüdüsüyle sürekli aranırlar,biz doymadıklarını zannederiz.doktor kontrolünde doyup doymadığı gelişimine göre belli olacaktır ama bebeklerin gaz sorunu genelde 20günlük olduklarında başlıyor.belki bebeğinin huzursuzluğu gazdandır.oğlum 20günlük olduğunda 2gün çok ağladığı için doktora götürmüştüm,o söyledi.gaz yapacak yiyeceklerden uzak dur.kim ne derse desin,annenin yedikleri elbette bebeğe gaz yapıyor.benim oğlum 1yaşında oldu,daha yeni yeni gaz yapan şeyler yiyebiliyorum.yarım kase mercimek çorbası içsem o gece sabaha kadar ağlardı.bir kez de misafir geldiğinde kısır yapmıştım,doktora gitmek zorunda kaldık.doktor karnını dinler dinlemez bağırsakları çok haşin çalışıyor diyip güldü,çiğ soğan veya bulgur yiyip yemediğimi sordu.kısırda ikisi de var.

kızlar memeyi sıkıyorum süt gelmio bugünde sabah 10 dan beri hep memede uyuyo yatırıyorum 5 dk sonra ağlıyo acaba doymuyo mu nasıl anlıcam ya kafayı yiycem... :KK43:

kızlar memeyi sıkıyorum süt gelmio bugünde sabah 10 dan beri hep memede uyuyo yatırıyorum 5 dk sonra ağlıyo acaba doymuyo mu nasıl anlıcam ya kafayı yiycem... :KK43:
Canim bence humana still tea denen caydan alip gunde 3 kez ic.bi de rezene cayida ic.hem sutun kalitesini artiriyor hemde miktarini.bunlari eczane veya bebek magazalarindan bulabilirsin.tadlari da cok hos ve hemen suua atip hazirliyprsun pratik yani.bi de stres yapma bol dinlen.2-3 aylikken yuruyus yaptim hemen etkiledi.biraktim.kilolu olayim yeterki emsin dedim.bazilari guzel yemesede sutu bol oliyor.ben az yesem hemen azaliyordu.bi de cok sikistiginda vitamalt var arpa suyu.alkol yok merak etme.o da acaip artiriyor.ben dogum cantam icin aldim hastaneye goturecegim.humana still tea cayida aldim hastanede baslayacagim hemen.bu Arada vitamalt bimde degorduk dun 4 tNe daha aldik.hayirli olsun bebisiniz

benim bebisim 3 aylik oldu memede uyuyorsa doymustur anne sicakligini istiyor yada emzige alistir derim anne karninda istedikleri zaman beslendikleri icin her istediginde kesinlikle ver benim kizim her 40 dak yada yarim saate istiyordu zamanla düzene girdi

bende aynı şeyi yaşadım.. doktorum pompa ile sağ 3 saatte bir iki göğsünden toplam 60cc süt geliyorsa için rahat olsun dedi.. bende öyle yaptım.. sende pompayla sagıp ne kadar sütün oldugundan emin olabilirsin

X