göğüste şişlik ve ağrı:(

.mavii.

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
90
0
35
arkadaşlar benim bi sorunum var 6 ay önce doğum yaptım ve tabi emziriyorum sütüm de gayet bol:nazar: fakat bu sabah sağ göğsüm bi anda şişti yani tamamen diil aslında alt kısmında bi sertlik var dokununca çok acıyor arada sancı yapıyor ve emzirirken de çok ağrıyor sürekli emziriyorum açılır belki rahatlar diye ama hiçbi fark yok dahada şişti kızarıklık ateş filan yok nedir bu sizce tıkanıklık falan mı acaba napmam gerekir

bana da oldu bikaç kere sıcak bir duş al hemen arkasından tekrar emzir.. olmazsa sıcak su torbası koybi yarım saat sonra tekrar emzir.. ama boşverme mastite çevirmesin.. geçene kadar devamlı emzir..

arkadaşlar benim sorunum hala devam ediyor..sıcak havlu koyup masaj yapıyorum ardından emziriyorum geçio bi gün iyi ertesi gün yine aynı emzirirken çok ağrıo ne kadar emzirsem de o sertlik gitmio emzirdikten sonra pompayla sağıyorum hiç süt gelmio bide göğsümün ucunda ufak bi beyazlık var napıcam benya:KK5:

bende de oyle oluyordu kı benım de sutum bol degıldı o kadar zar zor gelıyordu ama emzırınce gecıyordu.baktım gecmıyor pompa ıle sagıyorum. kızarıklık ve acı olursa sanırım yarıyorlarmıs orayı gecmıs olsun cnm

bendede olmustu hemde öyle boyle değil ağrısından ağlayarak uyanıyordum otarafıma ne yatabiliyor nede dokunabılıyordum..dra gıttım ıyıce bosaltana kadar emzir dedi cok kucuktu oğlum tam bosaltamıyodu memeyi.. emsin ustune sağ ve hergun en 2 kez mutlaka dayanabildiğin kadar sıcak suyla tum kuvvetinle masaj yap dedi..epey tekrarladı ama sonra duzeldı..mutlaka masaj yaparak dağıt şişliği orası sut topluyormus.. bıhavluyu ıyıce ısıt utuyle sonra goğsune koy bekle dayanbıldığın kadar snra msj hatta masajı esın yada evde annen varsa oyapsın uzan kolunu basının altına al msj daha ıyı oluyo neyse bııkı msj arkasından sutunu sağ sertlık yumusayana sut bosalana kadar yap ve hergun tekrarla ama..Allah korusun dr sonrası daha kotu olabılıyor ozaman cerrahı mudahale gerekebılıyor tabı anneye emzirmeyi yasaklıyoruz dedikten sonra valla hıc usenmedim yaptım ıyıde geldi..canım yanıyordu ama katlanıyorsun

bendede olmustu hemde öyle boyle değil ağrısından ağlayarak uyanıyordum otarafıma ne yatabiliyor nede dokunabılıyordum..dra gıttım ıyıce bosaltana kadar emzir dedi cok kucuktu oğlum tam bosaltamıyodu memeyi.. emsin ustune sağ ve hergun en 2 kez mutlaka dayanabildiğin kadar sıcak suyla tum kuvvetinle masaj yap dedi..epey tekrarladı ama sonra duzeldı..mutlaka masaj yaparak dağıt şişliği orası sut topluyormus.. bıhavluyu ıyıce ısıt utuyle sonra goğsune koy bekle dayanbıldığın kadar snra msj hatta masajı esın yada evde annen varsa oyapsın uzan kolunu basının altına al msj daha ıyı oluyo neyse bııkı msj arkasından sutunu sağ sertlık yumusayana sut bosalana kadar yap ve hergun tekrarla ama..Allah korusun dr sonrası daha kotu olabılıyor ozaman cerrahı mudahale gerekebılıyor tabı anneye emzirmeyi yasaklıyoruz dedikten sonra valla hıc usenmedim yaptım ıyıde geldi..canım yanıyordu ama katlanıyorsun
Aynen katılıyorum, bende de mastit olmuştu sıcak masaj ve sağmakla kurtuldum, Sıcak masajı dayanabildiğim kadar sıcak suyla yapıyordum ben, pamuk ıslatıp. Duş etkisi de oluyor. Her emzirme öncesi yapıyordum masaj, iki üç güne geçti...

arkadaşlar benimde sağ göğsümde kahverengi kısmında şişlik var 2-3gündür böyle şiş ama şişliği artıyor giderek.ama acımıyor sancı falanda yapmıyor biraz sıkarsan acıyor.acaba süt kanallarımı tıkandı diyorum ama dediğim gibi acıma falan yok.yardımcı olursanız sevinirim

ilk defa duydum böyle birşey. umarım bilen birileri vardır.

merhaba ben 21 yaşındayım.bekarım. bu ay adetim 2 gün geç oldu fakat 4 gün sürdü normalde 6 gün sürerken.ve göğüslerim yaklaşık bir haftadır çok şiş ve inanılmaz acıyor sanki tekrar adet olacakmışım gibi.sabahları acısıyla uyanıyorum.fitness yapıyorum kas ağrısı bu kadar uzun sürmez biliyorum çünkü sporcuyum.korkmaya başladım.herhangi bir kitle falan yok ama dediğim gibi şiş özellikle başları ve süt bezlerim acıyor. nedendir? korkuyorum.annem kanser çünkü Allah'a çok şükür atlattı ama konu göğüs.üşütmeyle alakalı olabilir mi? plaj voleybolu oynuyorum ve kuma çıplak ayakla bastım en soğuk havalarda bile oynadığım için.o zamandan beri böbreğim de ağrıyor ve adetlerim bi tuhaflaştı bittiğinde bile kan kokusu alıyorum.akıntım su gibi geliyor ve bazen kan kokuyor ne yapmam lazım ne doktoruna gidilir onu da bilemiyorum.. :KK43:

Merhaba arkadaşlar ben yeni doğum yaptim kirk gun oldu evde sutyen takmiyorum disari çıkarken taktigim zaman göğüslerim kızarip sisiyor cjkarinca düzeliyor benim gibi olan oldu mu acaba dr.a gitmelimiyim ise baslayacagim zaman neyaparim bilmiyorum

X