çok ilginç bi olay yaşadım

GXUXLCEZA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2007
972
6
salı günü uzun zamandır halsizlik yaşadıgım için saglık ocagına gittim kan tahlili için aynı gün agır şekilde grip oldum kanımı ölçtürüp halsizliğimin sebebini ögrenmek ve gripim için ilaç yazdırcaktım.drum benim durumumu bildigi için önce kanımı aldılar önce sana gebelik testi yapalım hala adet olmadım demiştin geçen gün dedi.bende hocam yok bu ay olması imkansız dedim ama olsun yapalım ilaç kullanıcaksın dedi.uzun bi süredir idrar test kitlerini kan ile kullandıklarını biliyodum idrar testlerini aldıkları firma yapılabilecegini söylemişler ve bi çok kişinin kan testiyle hamileligini öğrenmişlerdi bana da yapıldı tabi ve kana bi işlem yapılıp teste uygunlugunu sağlıyolarmış bu yüzden yarım saat sürer dedi bizde bekleyip tekrar saglık ocagına gittik ve drum gözün aydınmı desem ne desem bilemedim dedi ne oldu dedim silik çizgi çıktı senin düşügün çok oldu hemen devlet hastanesine git tekrarlat testi dedi tabi ertesi gün hemen gittim ve tahlil sonucum 1.00 çıktı yani negatifti ama anlamadım şimdi acaba saglık ocagındakimi doğruydu yoksa devlet hastanesindekimi hemen aile hekimime gittim durumu anlattım tabi bekle bişi kullanma dedi ve grip için hiç bi ilaç vermedi bizim testlerle biçok kişinin hamileliğini ögrendik yani yanlış olacagını zannetmiyorum dedi.ogünden beri yani 5 ocaktan beri bekliyorum hala adet olmadım ayrıca akıntım çok ve gögüslerimin etrafındaki halka koyulaşmaya başladı beni bilgilendirin ne yapayım şimdi hangisini inanayım.bihafta falan beklicem mecburen testi tekrarlıcam sonra.bide gözüme bişi takıldı devlet hastanesinin test sonucunda ben sabah 9:36 da kan verdim ama onlar tahlil için işleme saat 10:31 da almışlar numuneyi tabi içersi gayet sıcak bi ortamda numuneleri alıyolar ve orda bekliyo nemunelerde acaba alınan numunenin sıcak ortamda bekleme süresi ne kadardır acaba bu yüzden yanlış sonuç vermiş olabilirmiki labaratuar teknisyeni yada hemşire bu işlerden anlayan lar beni bilgilendirebilirmi lütfen.
çok uzun oldu kusurabakmayın ama açık ve net yazmamın doğru olacagını düşündüm.

Son düzenleme:
salı günü uzun zamandır halsizlik yaşadıgım için saglık ocagına gittim kan tahlili için aynı gün agır şekilde grip oldum kanımı ölçtürüp halsizliğimin sebebini ögrenmek ve gripim için ilaç yazdırcaktım.drum benim durumumu bildigi için önce kanımı aldılar önce sana gebelik testi yapalım hala adet olmadım demiştin geçen gün dedi.bende hocam yok bu ay olması imkansız dedim ama olsun yapalım ilaç kullanıcaksın dedi.uzun bi süredir idrar test kitlerini kan ile kullandıklarını biliyodum idrar testlerini aldıkları firma yapılabilecegini söylemişler ve bi çok kişinin kan testiyle hamileligini öğrenmişlerdi bana da yapıldı tabi ve kana bi işlem yapılıp teste uygunlugunu sağlıyolarmış bu yüzden yarım saat sürer dedi bizde bekleyip tekrar saglık ocagına gittik ve drum gözün aydınmı desem ne desem bilemedim dedi ne oldu dedim silik çizgi çıktı senin düşügün çok oldu hemen devlet hastanesine git tekrarlat testi dedi tabi ertesi gün hemen gittim ve tahlil sonucum 1.00 çıktı yani negatifti ama anlamadım şimdi acaba saglık ocagındakimi doğruydu yoksa devlet hastanesindekimi hemen aile hekimime gittim durumu anlattım tabi bekle bişi kullanma dedi ve grip için hiç bi ilaç vermedi bizim testlerle biçok kişinin hamileliğini ögrendik yani yanlış olacagını zannetmiyorum dedi.ogünden beri yani 5 ocaktan beri bekliyorum hala adet olmadım ayrıca akıntım çok ve gögüslerimin etrafındaki halka koyulaşmaya başladı beni bilgilendirin ne yapayım şimdi hangisini inanayım.bihafta falan beklicem mecburen testi tekrarlıcam sonra.bide gözüme bişi takıldı devlet hastanesinin test sonucunda ben sabah 9:36 da kan verdim ama onlar tahlil için işleme saat 10:31 da almışlar numuneyi tabi içersi gayet sıcak bi ortamda numuneleri alıyolar ve orda bekliyo nemunelerde acaba alınan numunenin sıcak ortamda bekleme süresi ne kadardır acaba bu yüzden yanlış sonuç vermiş olabilirmiki labaratuar teknisyeni yada hemşire bu işlerden anlayan lar beni bilgilendirebilirmi lütfen.

Kan testi idrar testine göre daha güvenlidir ama kan testinde de hata yapılmış olabilir. Bence başka bir yerde kan testini tekrarla canım, hala regl görmemişsin. Emin olmak için bir kere daha ama başka bir yerde kan testi yaptırmanı öneririm.

canım hamilelik imkansız demişsinya yumurtlama günü dışındamı birlikte oldun

Kan testi idrar testine göre daha güvenlidir ama kan testinde de hata yapılmış olabilir. Bence başka bir yerde kan testini tekrarla canım, hala regl görmemişsin. Emin olmak için bir kere daha ama başka bir yerde kan testi yaptırmanı öneririm.
canım saglık ocagında yapılan testte idrar test kiti gibi yani test kitini hemidrarla hemde kan ile yapılıyomuş testi aldıkları firma kanla yapılab ilecegini söylemiş ve bi çok insanın kini kanla yapıp hamilelik ögrenmişler saglık ocagında.benimkinide kanla yaptılar yani iki testte kanla yapılmış oldu zaten bunun için kafam karıştıya
canım hamilelik imkansız demişsinya yumurtlama günü dışındamı birlikte oldun

geçtigimiz ay gonal f ve çatlama iğnesi ile tedavim yapıldı gebe kalamadım bu ay ara vermiştik o yüzden ne zaman yumurtladıgımı bile bilmiyorum takip etmedim.eşimin işlerinin yoğunlugu sebebiylede fazla birliktelik olmadı ay içinde sadece 2 kez oldu zaten tedavi olmayıp ara verdigimiz ay oldugu içinde bizde dinlenmeye çekilmiştik biraz uzak durucak bebegi düşünmicektik bu ay ondan ihtimal vermedim ama drumda olsun belli olmaz belkide anlamadan kalmışındır dio bilmiyorum tabi beklicem ama kafam çok karıştı şimdi ben hamilemiyim degilmiyim.hangi teste inanıcam bilmiyorum.

kanının sıcaktan etkilendiğini düşünmüyorum gereken özen gösteriliyor çünkü..
bekleme halinde zarar görecek örnekler hemen teslim ediliyor mesela bu bakımdan içiniz rahat olsun

canımsen en iyisi bir test daha yap kendin bak bakalım ne cıkacak
yapıcam ama biraz daha beklemek istiyorum ben en azından haftaya çarşambaya kadar falan yani 1 hafta olsun tekrarlıcam.
kanının sıcaktan etkilendiğini düşünmüyorum gereken özen gösteriliyor çünkü..
bekleme halinde zarar görecek örnekler hemen teslim ediliyor mesela bu bakımdan içiniz rahat olsun

bilmiyorum o halde neden saglık ocagında silik çizgi çıktıda hastanede negatif çıktı kafam çok karışık yaa biri yanlış ama hangisi 1 haftaya kadar adet olmazsam hanginin gerçek olacagı meydana çıkıcak.eger hastaneninki yanlış çıkarsa vay hallerine yani...ayrıca saglık ocagında ki test kan la yapıldı demiştim ya idrar testi kitini kanla kullandılar die onun hcg ölçümü en az 10 olması gerekmiyomu 1.00 çıkan hastanedeki testi gösteremez yani okadar az olan hcg yi saglık ocagındaki test ölçmez demi yanlışmıyım ki.

Son düzenleme:
birde NZL cim hemşire oldugun için meraktan soruyorum bu hastanede yapılan tahliller nasıl kagıda yansıyo yani tamamen bilgisayarlar aracılıgıylamı kagıtlara sonuçlar yazılıyo.kanın sonucunu bilgisayarmı ölçüp hesaplıyor yoksa görevlilermi yapıyorlar bunu biraz anlatırmısın canım.bilgim olsun en azından.

arkadaşım ben laborantım biz idrarda bakıyoruz gebelik testine ama idrarda bakılan testlerle kandan gebelik bakılabileceğini hiç duymadım aksine bakılmaz diye biliyorum ayrıca 1 saatte numunenin bozulacağınıda zannetmiyorum inşallah gebelik vardır ama fazla ümitlenme derim bence evde kendin test yap hakkında hayırlısı olsun.

arkadaşım ben laborantım biz idrarda bakıyoruz gebelik testine ama idrarda bakılan testlerle kandan gebelik bakılabileceğini hiç duymadım aksine bakılmaz diye biliyorum ayrıca 1 saatte numunenin bozulacağınıda zannetmiyorum inşallah gebelik vardır ama fazla ümitlenme derim bence evde kendin test yap hakkında hayırlısı olsun.

canım ama daha önce biçok kişinin testinde gebelikleri kanıtlanmış yani kanı bi alete sokuyolarmış dr bişiler dedi uygun hale geliyomuş öyle testi yapıyolarmış ümitli degilim pek ama kafası karışıyo insanın ister istemez.normal ev tipi test kiti ama bunu kanla yapıyolar işte.dr da yanlış söylicek degildir ama ben tam tıp isimlerini bilmedigim için size anlatamıyom sülfij mi ne bişi yapıp test kitine hazır hale getiriliyomuş öyle test yapılıyomuş yani.testi aldıkları firma kendisi demiş bu şekilde kullanabileceklerini

canım ama daha önce biçok kişinin testinde gebelikleri kanıtlanmış yani kanı bi alete sokuyolarmış dr bişiler dedi uygun hale geliyomuş öyle testi yapıyolarmış ümitli degilim pek ama kafası karışıyo insanın ister istemez.normal ev tipi test kiti ama bunu kanla yapıyolar işte.dr da yanlış söylicek degildir ama ben tam tıp isimlerini bilmedigim için size anlatamıyom sülfij mi ne bişi yapıp test kitine hazır hale getiriliyomuş öyle test yapılıyomuş yani.testi aldıkları firma kendisi demiş bu şekilde kullanabileceklerini

canım seni çok iyi anlıyorum bende 1,5 sene bekledim bebeğimi bu yazdığın şey santrifüj oluyo galiba bende bu şekilde kendime bakmıştım pozitif çıkmıştı ama hamile değilmişim bunu bizim bir laborant arkadaş hocasına sormuştu ve bakılmaz demişti ama doktorun söylemiş bişey diyemiycem ben sonradan üzülmeni istemedim çünkü hayal kırıklığı çok kötü oluyo ama dediğim gibi inşallah hamilesindir adet günün geçtiyse evde yaptığın testtede çıkar.

adet günüm geçti ama kaç gün geçti açıkcası bilmiyorum bu ay tedaviye ara vermiştik bu yüzden hesaplamadıminş hamileyimdir canım ama umutlanmıyorum sadece öle olmasını ümid ediyorum.nasılsa tekrr yapılıcak adet olmazsam bu ay beklicem bakalım ne zaman dr beni yolda görürse o zaman çekicek yapalım die nasılsa :KK70: saol bilgi verdigin için canım.kafam karışık ama hala daha önceki kişilerin hamilelikleri nasıl çıktıki acaba bende mi bi sorun var :KK70: zaten sorun mıknatısı gibiyimdir nerde sorun varsa beni bulur :KK70: hayırlısı rabbimden artık.:KK70::KK70::KK70:

adet günüm geçti ama kaç gün geçti açıkcası bilmiyorum bu ay tedaviye ara vermiştik bu yüzden hesaplamadıminş hamileyimdir canım ama umutlanmıyorum sadece öle olmasını ümid ediyorum.nasılsa tekrr yapılıcak adet olmazsam bu ay beklicem bakalım ne zaman dr beni yolda görürse o zaman çekicek yapalım die nasılsa :KK70: saol bilgi verdigin için canım.kafam karışık ama hala daha önceki kişilerin hamilelikleri nasıl çıktıki acaba bende mi bi sorun var :KK70: zaten sorun mıknatısı gibiyimdir nerde sorun varsa beni bulur :KK70: hayırlısı rabbimden artık.:KK70::KK70::KK70:

dediğin gibi hayırlısı olsun belki doktorunun dediği doğrudur beklemek çok zor başka bir yerde kan testide yaptırabilirsin içini ferah tutmaya çalış ve durumdan haberdar et olurmu?

kendimede bakmıştım demiştin ya net bi çizgimi çıkmıştı silik çizgimi çıkmıştı testte bide drum hemşiresini uyardı numuneyi hemen işleme alınca olmuyomuş biraz sanırım bi 5 dakka oda sıcaklıgında tutulması gerekliymiş yani öle dedi drum.

benim bi arkadaşım hastanede test yaptırdı negatif evde idrar testini yaptı pozitif çıktı.o da arada kalmıştı hamilemiyim değil miyim diye.meğer hastanede testler karışmış.ertesi günü arayıp karışıklık için özür dilemişler.bu tür şeylerde olabiliyor.sonuçta onlarda insan hata olmuş olabilir.bir kere daha kan testi yaptırabilirsin.hem merakında gitmiş olur.ama bence hamilesin.benimde göğüslerim seninkiler gibi olmuştu üstelik hamile olduğumu bile bilmiyodum.

kendimede bakmıştım demiştin ya net bi çizgimi çıkmıştı silik çizgimi çıkmıştı testte bide drum hemşiresini uyardı numuneyi hemen işleme alınca olmuyomuş biraz sanırım bi 5 dakka oda sıcaklıgında tutulması gerekliymiş yani öle dedi drum.

kendime önce idrardan baktım negatif çıktı sonra kanımı santrifüj edip baktım silik çizgi çıktı hemen sevindim tabi, birkaç arkadaşa sordum kandan bakılmaz dediler.kanı 5 dk bekletme işlemide santrifüjde daha iyi ve çabuk ayrışması için yapılıyor.

son adet tarihim 25 kasım yani bu durumda tam 47 gün olmuş normalde 35 günde olurdum en geç ama yumurtlamamı takip etmedigim için tam adet günümü bilemiyorum.inş hamileyimdir.kasıklarımda çok tatlı hafif agrılarım oluyo arada akıntımda yumurtlama döneminde ki akıntı gibi bazen şeffaf bazen beyaz oluyo ve çok fazla yaklaşık 3 yaydır falan tedavi oluyodum ama bu ay ara verdik tedavi oldugum aylarda yumurtlama günüm hariç hiç akıntım olmamıştı.bu ay çok fazla oluyo.çok çabuk yoruluyorum zaten başta yazdıgım gibi bunun için kanımı bile ölçtürdüm hamilelik aklımda olmadıgı için nasip kısmet artık.

X