ekim 2010 annesiyim,eşimde cinsel isteksizlik...:(( sizde durum ne??

dilser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2009
367
0
napcamı şaşırdım 3aylık bebeğim var ben de ilişkiye girmeyi arzulamıyorum fakat nedense eşim benden de isteksiz bu durum beni çok üzüyor.önceleri ben hiç istemiyordum onun istemediğinin farkında değilmişim ama lohusalığım geçince bana gelmediğini farkettim hatta biraz da ben de yanaştım ama olmuyor..bana dediği doğum sonrası erkekte cinsel isteksizlik olurmuş araştır dedi..ben şimdi kendimi çok kötü hissediyorum..evliliğimizde ilk kez böyle oluyor normalde benim kaçmam lazım ama o kaçıyor...:KK43:(eşim evine çok bağlı tüm vaktini ben ve bebeğimizle geçiriyor ama neden böyle isteksiz kafayı yiyeceğim taktım kafama iyice...:KK5:

bagzen böle zamnlar olur ona zamn tanı ıhmalde etme ömrü boyunca bu sekılde olmıcak hıc o konuda sıkma daha cok kacar evde ona özel gyın hep aynı kıyafetle görmesın mesela sen hıc yanasma sabret o glıcektır kendınıde uzme yawruna lagzımsın

cnm ben 2009 annesiyim...ve kendini üzme diyorum çünkü bazıları söyleyemese de emin ol çoğu kişi bu durumlardan geçiyo yani sen ilk değilsin...erkekler doğumdan sonra biraz korkar oluyolar...düzelicektir muhakkak...süre verin birbirinize ..henüz çocuk sahibi olmak seni olduğu gibi onu da etkiliyodur...hele ki ilk çocuksa...açıkçası ben bi ara beni sevmiyomu acaba bie düşünmüştüm...az bi süre sonra düzelicek...

sağolun kızlar, eşim erkek bir yakınıyla konuşmuş bu konuyu o tam 7ay istememiş en sonunda karısıyla sorun yaşamaya başlayınca mecburen yaptım falan demiş..çok ilginç geliyor bana bir erkeğin istememesi yaa..umarım bu kadar uzun sürmez bizde..ama şunu anladım bir bayan olarak: önceleri eşimim beni istemsine sinir olurdum fakat ne kadar önemliymiş istenme duygusunu yaşamak hernekadar istemesem de:KK50:...

Canım, bu durumu Bebeğim ve Biz dergisinin bir sayısında okumuştum. Erkekler eşlerini doğumdan sonra anne roluyle gördüklerinden cinsel anlamda soğukluk yaşıyorlarmış ama geçici bir durummuş.

evet ılgınc bı durum ama sonucta nereye kadar ısteksız olacakkı bu adam bı sekıldee duzelccek sabretmen lazım erkegın ısteksızıne ogrenmış oldum keske bızımkı bıraz ısteksız olsaaa :KK17:

benden tek tavsiye durumun tadını çıkarmandır:))) emin ol geçicek sonuçta erkektir yani seni anne rolünde gördüğü için çekingen olduğuna bende katılıorum bide hepimiz bi bakımsızlaştık sanırım bebişle uğraşmaktan ondanda olabilir sen bence pek kafaya takma bebişinde etkilenmesin bu durumdan :)

canım bence hiç te ilginç bir durum değil...ben hamileyken bunula ilgili bir çok makale okumuştum...bazı arkadaşlarında söylediği gibi erkek anne rolünü yüklüyor eşine..o çocuğunun annesi...ona cinsel obje olarak bakmaya utanırıyor ...özellikle annelerine bağımlı olan erkeklerde daha sık görülürmüş bu durummuş...bence isteksizliği sürekli konuşup bunu iice bir sorun haline getirmemeniz...bu durumu doğal karşılayıp bir ömür sürmeyeceğini bilmen seni rahatlatıcaktır...bir kere başlayınca devamı gelicektir...

Son düzenleme:
canım takma kafana kadında olduğu gb erkekte de lohusalık sendromuna benzer bi durum olur.ama çok ciddi boyuttaysa evlilik danışmanından ya da bireysel danışmadan yardım alın.

napcamı şaşırdım 3aylık bebeğim var ben de ilişkiye girmeyi arzulamıyorum fakat nedense eşim benden de isteksiz bu durum beni çok üzüyor.önceleri ben hiç istemiyordum onun istemediğinin farkında değilmişim ama lohusalığım geçince bana gelmediğini farkettim hatta biraz da ben de yanaştım ama olmuyor..bana dediği doğum sonrası erkekte cinsel isteksizlik olurmuş araştır dedi..ben şimdi kendimi çok kötü hissediyorum..evliliğimizde ilk kez böyle oluyor normalde benim kaçmam lazım ama o kaçıyor...:KK43:(eşim evine çok bağlı tüm vaktini ben ve bebeğimizle geçiriyor ama neden böyle isteksiz kafayı yiyeceğim taktım kafama iyice...:KK5:

slm tatlım aynısı bende de oldu bizim çok yoruldugumuzu düşünüp saygı duyuyo ona her şeyle başattigini göster bence

kızlar sorun çözüldü:KK16: doğumdan neredeyse 4ay geçmişti ve ben hiç eşimin üzerine gitmeden onu kendi haline bırakmıştım, konuyu da hiç açmadık.. takii 3gün önceye kadar:KK17: şuan hiçbir sorun yok eşim tamamen kendi isteğiyle geldi sabrım işe yaradı:KK76: ama zor bir dönem atlattık neyseki herşey geride kaldı ve ben de sorun yaşamadım allaha şükür o yüzden çifte mutluluk var ben de:KK66: herkese tavsiyeleri için teşekkürler..En Büyük KK

selam arkadaşlar 24 ağustosta çok tatlı bir kızım oldu dünyanın en tatlı bebeğiymiş gibi geliyor bana bebeğimle ilgili tek sıkıntımız sütümün olmaması ve kızımın mamayla beslenmek zorunda kalması bu beni üzüyor ama gelişimini normal boy vede kiloyla tamamlamaya devam etmeside mutlu ediyor...ama eşimle aramız o kadar iyi değil kırkım çıkalı nerdeyse iki ay olucak ama eşimle birlikte olamıyoruz...hamilelik döneminde eşlerin doğum sonrası eşlerinin birlikteliğe hazır olamiyacaklarını düşündükleri için uzak kaldıkları yönünde makaleler okumuştum eşim bu şekilde düşünmesin diye kırkım çıkmadan önce kırkım çıktıktan sonra herşeye hazır olacağımı söylemiştim kırkım çıktıkdan sonra eşime ilk giden ben oldum ama reddedildim ikinci defa yine reddedildim üçüncü defa yine artıkyklaşmıyorum beni beğenmediğini düşünmeye başladım gerçi geceleri uyurken halen birbirimize sarılıyoruz evine kızına bana karşı halen ilgili ama birşeyleri ima edince anlamamazlıktan geliyor kendime olan özgüvnimi yitirdim nerdeyse daha kızım doğmadan önce ikinci çocuk için planlar yaparken artık istemiyorum aşkın bittiğini düşünmeye başladım offffff kafam çok karışık yaaaa benimle aynı sorunları yaşayan varmı ben fazlamı kuruntu yapıyorum anlamıyorum tamam bende fazla meraklı değilim ama bu durumun devam ederse aramıza çok büyük soğukluk girip sorunlar çıkacağından korkuyorum.

selam arkadaşlar 24 ağustosta çok tatlı bir kızım oldu dünyanın en tatlı bebeğiymiş gibi geliyor bana bebeğimle ilgili tek sıkıntımız sütümün olmaması ve kızımın mamayla beslenmek zorunda kalması bu beni üzüyor ama gelişimini normal boy vede kiloyla tamamlamaya devam etmeside mutlu ediyor...ama eşimle aramız o kadar iyi değil kırkım çıkalı nerdeyse iki ay olucak ama eşimle birlikte olamıyoruz...hamilelik döneminde eşlerin doğum sonrası eşlerinin birlikteliğe hazır olamiyacaklarını düşündükleri için uzak kaldıkları yönünde makaleler okumuştum eşim bu şekilde düşünmesin diye kırkım çıkmadan önce kırkım çıktıktan sonra herşeye hazır olacağımı söylemiştim kırkım çıktıkdan sonra eşime ilk giden ben oldum ama reddedildim ikinci defa yine reddedildim üçüncü defa yine artıkyklaşmıyorum beni beğenmediğini düşünmeye başladım gerçi geceleri uyurken halen birbirimize sarılıyoruz evine kızına bana karşı halen ilgili ama birşeyleri ima edince anlamamazlıktan geliyor kendime olan özgüvnimi yitirdim nerdeyse daha kızım doğmadan önce ikinci çocuk için planlar yaparken artık istemiyorum aşkın bittiğini düşünmeye başladım offffff kafam çok karışık yaaaa benimle aynı sorunları yaşayan varmı ben fazlamı kuruntu yapıyorum anlamıyorum tamam bende fazla meraklı değilim ama bu durumun devam ederse aramıza çok büyük soğukluk girip sorunlar çıkacağından korkuyorum.

Bence imayla olmaz canim, isler iyice icinden cikilmaz bir hal almadan once acik acik konus esinle, olmazsa profesyonel destek alin derim ben. Neden boyle yaptigini sor, ne bileyim konusmadan cozulmez ki boyle bir sey

merhaba size uzuldum ama bu konuda yalnız olmadım ıcınde sevindim cunku bende aynı durumu hala yasamaktayım bebegım 7. ayına girdi dogumdan bu yna hıc yok desem yeridir. :KK43:(( ben dayanamaz hale geldim seninde dediğin gibi bana bebegimize cok baglı cok mutluyuz fakat ıs birlesmeye gelince maglesefolmuyor doktora gittik hormanlarda dusmus psikoljık oldugu zamanda dusuyormus bir ılac verdi kullandık ama yine birşey yok yıne gittik ( bu arada zorla geliyor hastaneye biliyorum ) şimdi 3 ılac daha verdi 15 oldu kullanalı bakalım nereye kadar surecek ama sana tavsıyem sakın ıhmal etme yoksa benim gibi uzar gider allah yardımcın olsun canım

merhabalar bnm esımde benden kacıyor nedense ustelık yenı evlıyız yanı 9 aylık ama cok aktıf bırı oldgunu bılıyorum ona ragmen sadece sana karsı bole neden oldugunu bılmıyorum dıyor . polıs memuru oldugundan meslekte psıkoloğ olayları sorun cıkarır dusuncesıne kapılmıs bende bır sorun yok dıyor ve gorusmelerı reddedıyor. evlendıgım gunden berı bole ve artık ne yapcagımı blmıyorum :KK43: gecenlerde benı her dk ıstedıgını fakat yaklasınca kıtlenıp kaldıgını gozune bazen kotu gorundugumu kı cok bakımlıyım ozellıkle esımın yanında. ona ragmen durum bu ve elımden hıcbısey gelmıyor baslarken gerı bıtıyor dıyor . propolıs felan tuketmeye basladı adam cıldrcak ıstedgı halde olmuyor. sureklı dua okuyorum cok bunaldım herseyden :KK1::KK42::mad:

merhabalar bnm esımde benden kacıyor nedense ustelık yenı evlıyız yanı 9 aylık ama cok aktıf bırı oldgunu bılıyorum ona ragmen sadece sana karsı bole neden oldugunu bılmıyorum dıyor . polıs memuru oldugundan meslekte psıkoloğ olayları sorun cıkarır dusuncesıne kapılmıs bende bır sorun yok dıyor ve gorusmelerı reddedıyor. evlendıgım gunden berı bole ve artık ne yapcagımı blmıyorum :KK43: gecenlerde benı her dk ıstedıgını fakat yaklasınca kıtlenıp kaldıgını gozune bazen kotu gorundugumu kı cok bakımlıyım ozellıkle esımın yanında. ona ragmen durum bu ve elımden hıcbısey gelmıyor baslarken gerı bıtıyor dıyor . propolıs felan tuketmeye basladı adam cıldrcak ıstedgı halde olmuyor. sureklı dua okuyorum cok bunaldım herseyden :KK1:

merhaba bende sizin gibi sorunlar yaşıyorum ama kaynağı ve başlangıç noktası belli yani mutlaka sizinde bu durumu bu şekle getiren bi başlangıç noktası vardır herhangi bir kavga yada hayatınızı etkileyen herhengi bi olay bence başlangıç noktasını bulabilirseniz işler biraz daha kolaylaşıcaktır

Şu an aynı durumu ben yaşıyorum çok zor nasıl davranacağımi bilmiyorum...işin kötü yanı bebek olduğu ve anne olduğum için beni böyle görmesinden ziyade başkalarına iter mi korkusu...

46 gunluk bebegim var bizde de tik yok... o istedi ama reddettim canim hicbisey istemiyor baba olarak goruyorum adami koca olaraksa sevmiyorum sanki artik psikolojim bozuldu :KK43: kaynanamin yuzunden dogurduktan sonra yaptiklari yuzunden kocamdan sogudum allah kotu kaynanalarin cezasini versin!!!

Ayni aoruni aorun bizdedeTE="dilser, post: 17040040, member: 136823"]napcamı şaşırdım 3aylık bebeğim var ben de ilişkiye girmeyi arzulamıyorum fakat nedense eşim benden de isteksiz bu durum beni çok üzüyor.önceleri ben hiç istemiyordum onun istemediğinin farkında değilmişim ama lohusalığım geçince bana gelmediğini farkettim hatta biraz da ben de yanaştım ama olmuyor..bana dediği doğum sonrası erkekte cinsel isteksizlik olurmuş araştır dedi..ben şimdi kendimi çok kötü hissediyorum..evliliğimizde ilk kez böyle oluyor normalde benim kaçmam lazım ama o kaçıyor...:KK43:(eşim evine çok bağlı tüm vaktini ben ve bebeğimizle geçiriyor ama neden böyle isteksiz kafayı yiyeceğim taktım kafama iyice...:KK5:[/QUOTE]
Ayni sorun bizdede var ne yaptiniz

X