Kaş kaldırma

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.848
29.705
60
Kaşlar yerçekimi etkisiyle ya da yaşın ilerlemesiyle dokularda oluşan gevşeme ile birlikte normal pozisyonundan daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların sarkması sonucunda yüzde yorgun, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler oluşabilir. Bunlar dışında bazı hastalıklara bağlı olarak da kaşlarda sarkma görülebilir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler sayılabilir. Bazı ileri durumlarda hastanın görüşünü engelleyecek derecede sarkma olabilir.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, blefaroplasti (göz kapağı torbalarının alınması) ameliyatı ile birlikte ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda sarkma veya düşüklük söz konusu olan durumlarda alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir.

Kaşlarda herhangi bir sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Tek başına kaş kaldırma girişimi lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması şeklinde yapılır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmaz, kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Ameliyatı takiben 2 gün sonra banyo yapılabilir. Ameliyat, saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında gizli kalır ve görünmez.

kaynak:kutlusevin.com

bende kaşımı kaldırmak istiyorum yorgun ve üzgün halde görünüyorum kaça patlıyo acaba ve daha sonra sarkmalar meydana geliyomu ????

bende kaşımı kaldırmak istiyorum yorgun ve üzgün halde görünüyorum kaça patlıyo acaba ve daha sonra sarkmalar meydana geliyomu ????

Merhaba sana '' iple kaş asma'' yöntemini önerebilirim. Ağrı yok acı yok, üstelik 1000-1500 ytl arasında. daha sonra sarkma derken de, en kötü ihtimal operasyon geçirmeden önceki haline dönersin... Üstelik 15-20 dk. sürüyo, sosyal yaşamını etkilemiyor.........şakkıdı

yaa aslında bu kaş kaldırma olayını bende düşünüyorum ama ufakta olsa emeliyatlar beni hep korkutmuştur.. bu arada ben çok kalkık kaşın ifadeyi sinirli gösterdiğini düşünüyorum o yüzden yaptırırsam hafif bir şekilde kaldırtırım..sengözlerimebaksanab

bide yaptırıp memnun kalan varmı aranızda . hangi doktoru tavsiye edersiniz.???:uhm:

yaa aslında bu kaş kaldırma olayını bende düşünüyorum ama ufakta olsa emeliyatlar beni hep korkutmuştur.. bu arada ben çok kalkık kaşın ifadeyi sinirli gösterdiğini düşünüyorum o yüzden yaptırırsam hafif bir şekilde kaldırtırım..sengözlerimebaksanab

bide yaptırıp memnun kalan varmı aranızda . hangi doktoru tavsiye edersiniz.???:uhm:

canım iple asma yönteminde kalıcılık birkaç ay sürüyor ,ikinci yöntem saçlı derinin içinden kesi yapılıp kaşlar yukarı çekiliyor yöntem kalıcı ama kesilen bölgede muhakkak kellik oluşuyor birde endoskopik kaş kaldırma var bu hastanede yapılıyor saçlı deride birkaç delik açıp kasları yukarı alıyorlar en iyisi bu ama bana kalırsa bu yöntemler için çok gençsin ilerde yaptıracak birşey kalmaz bence 40 yaşına gel ihtiyacın olursa yaptır .Canım inan estetik operasyonlar ancak çok gerekli olunca güzel sonuç verebiliyor yoksa en küçük birşeyi kafaya takıp yaptırdın mı asla memnun olmuyorsun mesela göz kapağı operasyonu çok basit gibi görünsede geri dönülmeyecek korkunç sonuçlar doğurabiliyor göz yuvarlaklaşıyor,altı aşağı çekiyor,sonra bunları düzeltmek için uğraşıyorsun bütün psikolojin bozuluyor ancak gerekli ise kişiyi çok rahatsız ediyorsa yapılmalı birde genç yaşlarda ancak burun ameliyatı, dudak dolgusu olabilir tabi canım bunlar benim fikrim ve tabiki tecrübelerim.:1no2:

bende istiyorum ve bugün bir drla iletişime geçtim..kaş asmanın kalıcısı da varmış ve fiyatı 1,500 dedi..bence operasyon olarak gayet uygun fiyatı ve ben hemen yaptıracağım ..paylaşırım sizinle

bende istiyorum ve bugün bir drla iletişime geçtim..kaş asmanın kalıcısı da varmış ve fiyatı 1,500 dedi..bence operasyon olarak gayet uygun fiyatı ve ben hemen yaptıracağım ..paylaşırım sizinle

canım ne oldu kaş astırma yaptırdın mı merak ediyorumfisfisfis

yaptırdıysan paylaş hadihihoyyyt

hanımlar ehil ellerde yapılan botoksla çok güzel kaş kalkıyor hani operasyona ciddi nakit lazım bir de geri dönüşü yok bence ip germe ve botoks derim lütfen yaptırın düşük kaş cok yaslı ve mutsuz bir yüz ifadesi veriyor

hanımlar ehil ellerde yapılan botoksla çok güzel kaş kalkıyor hani operasyona ciddi nakit lazım bir de geri dönüşü yok bence ip germe ve botoks derim lütfen yaptırın düşük kaş cok yaslı ve mutsuz bir yüz ifadesi veriyor
daylight ciğim sen yaptırdın mı? eğer yaptırdıysan tecrübeni bizimle paylaşırmısın?

benım bir arkadasım yaptırdı ayol kadın 38yasında benden cücük oldu ve hanı çicek aşısı izi vardır ya dirsek altındadır genelde halka şeklınde kadın ona dövme yaptırdı kapansın diye(aklı veren de ben oldum dunya saglık örgutu kararıyla enson 1975te uygulanmıştır 1976yılı ve sonra dogumlularda bu aşı yoktur):içelim:
botoks artı napaj adlı bir teknik yapıyor doktor genc cılde c olgun cilde avıtamını de ekleyerek kompleks bir enjeksiyon yapıyor igneler cilde girmeden dikiş makınası yontemıyle serı arkaya arkaya vuruşlarla derının en üst tabakasına epidermise tatbik ediliyor kan dolaşımı durmuş yüzde beslendikçe aydınlık bir ifade geliyo(ve bunun seansı sadece 50lira ben napajı ayda bir yaptırıyorum 26yasındayım ama ben beni bildim bileli gözaltlarım cukur ve halkalı mor şeklındedır artı sigara kullanıcısıyım cok memnunum yüzüm kalkıyo dipdiri dolu duruyor suratım buluşma fotolarımızdan bana bak istersen istanbulda araştır yapan yer mutlaka vardır dr cok önemli tacir zihnıyetlilerınden zinhar uzak dur) iyi merkez keşfedersen bana da haber ver ;çünkü birkaç aya kalmaz ben de istanbula yerleşmiş olacamlaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

kaş kaldırmayı bende çok istiyorum arkadaşım yaptırdı çok güzel duruyo şimdi ifadeside değişti valla ama cesaret yok bende :) biraz canıma kıyabilirsem hemen yaptırcam + daylight sen bu botoksu adanada nerde yaptırdın?

herhangibir acı hissetmiyorsun yani canına kıyacagın bir durum yok işlem bu yazdıgım kadar sürmüyor bile ben mezoslime gidiyorum(bu arada ben botoks yaptırmadım napaj uygulattım) t.özal subesine izzet bey işinin ehlı bir doktor çok pozıtıf biri ve odemede de kolaylıklar saglıyor

napaj uygulamasının bir zararı var mı ve bu uygulamayla göz çekikleşebilir mi?

Arkadaşlar ben de bu cuma iplikle kaşkaldırma ve alın kaldırtma yaptıracağım. Kaş askılama sonuçlarını çok beğendim doktorumun. Sonuçlarını sizle paylaşırım.

--------------------------------------------------------------------------------

Merhaba yine ben, kaş askılamamı yaptırdım dün arkadaşlar. ığne ile uyuşturularak yapıldı. Çok gözlerimi açıp bakmadım ama tahminimden kısa sürdü. Her iki kaş ortalama 5 dk'da asıldı. Şu an çok hafif şişliğim ve iğnenin girip çıktığı yerlerde hafif sinek ısırıkları gibi yerler var.Dün gezmeye bile gittim Kaşlarım kalktı, çok hoş bişey ya . ıpliği geçip bırakınca son halini alıyomuş, daha da düşmüyomuş. 1000Tl ödedim ben ikisine, haydi düşünenlere kolay gelsin

canım çok güzel olmuş kaşın çok hoşuma gitti.şimdi bu kaş bidaha hiç düşmeyecekmiymiş

X