cem vanilya serisi seramik kaplamalı tencere tava setini kullanan var mı?

BERK.BXIXL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
43
2
merhabalar herkese ben seramik kaplama tencere seti almak istiyorum cemin takımını kullananlar memnunmusunuz? benimle paylaşırmısınız?

evet bende ilk bernardoda gördüm bunlardan,ama cemin set fiyatı çok uygun geldi,tereddütte kaldım sağlık açısından çok iyi çeyize teflon alacağıma bunlardan almak istiyorum kullanan varsa lütfen bizi aydınlatsın

bende seramik almayı düşünüyorum teflon yerine.....

cemin vanilya serisini ben de gördüm ama nasıldır bilemiyorum...yalnız biz şu an da cemin tavalarını falan kullanıyoruz ben çok seviyorum...iyidir cem bence....gerçi o seri kırmızı değilde pembe,mor fln olsaydı keşke :KK31:

başka var mı ki böyle seramik seti olan marka?bernardo dışında....bernardonun zaten tavaları var sanırım,tencere seti görmedim seramik?

kızlar biz evde cemin teflonlarını kullanıyoruz okadar kullanışlıki çok güzel çok memnunuz annem çok beğeniyo dayanıklık açısından falan çok ii buluyo.

daha önce duymadığım bi çok markanında sermaki tencerelerini gördüm ben,fakat ceminki set olarak ucuza geliyor onları tanesi 62 tlydi

Arkadaşlar Korkmaz da harika tavalar çıkarmız Korkmaz Natura adıyla yakından gördüm Bernardodakilere göre daha sağlam ve kaliteli göründü bana. Yerli malı yurdun malı :)

Bu seriyi bende çok seviyorum ve almak istiyorum ama almalımıyım emin değilim.Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyoruz.

Arkadaşlar ben de bu seramik tencere ve tava olayına fena kafayı takmış durumdayım. Cemin tencere ve tava takımını yakından görünce beğenmedim. Korkmaz yeni seramik tavalar çıkarmış Korkmaz Natura tavalar çok şık ve sağlam göründüler gözüme özellikle dış kaplaması ve sapları çok kaliteli duruyodu ve fiyatları da çok uygundu.

Fikriniz oluşması açısından resimlerini ekliyorum.

$a1443.jpg $1.jpg $a1445.jpg

Ayrıca Esse, Bernardo ve Tantitonide de var seramik kaplama ürünler. Bir de Moneta diye bir marka var en kalitelisi o diye biliyorum.Tabi fiyatlar tuzlu ama tencere için değer bence .

Arkadaşlar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Beslenme ve Metabolizma kürsüsü başkanı Prof Ahmet Aydın teflondan uzak durulması gerektiğini söylüyor tıpkı alüminyum gibi.

arkadaşlar ben aldım cemin vanilya serisini ve hiç memnun değilim ilk bir ay hiç yapışma yada çizilme yapmadı ama sonra içi çizik çizik oldu ve yapışmaya başladı bu arada asla metal kaşık kullanmadım hep tahta kaşık kullandım çok da dikkat ettim ama ben memnun kalmadım

kızlar bende ardıç serisini aldım.
$CEM-Ardic-Eco-Seramik-Kaplama-Emaye-Tencere-Seti__53918199_0.jpg
evde cemin teflon tencerelerini kullanıyoruz çok memnunuz. umarım buda çok iyi çıkar:)

Arkadaşlar Cem'in ürünlerinden iki sebepten uzak durmalısınız:

1) Ürünler çin malı. Firma uyanıklık yapıp herşeyi türkçe yazarken üretim menşei bilgisini ingilice yapmış ve prc diye yazmış. PRC : people rebuplic China demektir. Yani çin malı olduğunu gizlemeye çalışıyorlar. Elbette bütün Çin malları kötü değildir ancak iş pişirme gereçlerine gelince konu başka çünkü ürün çok kötü bir taklit.

2) ürünler DOĞAL seramik kaplama falan değil. Bildiğiniz teflon.Buda ürün üzerinde ''non-stick'' ibaresi ile gizlenmeye çalışılmış. Hal böyle olunca da kabarmalar,arızalar gırla gider....Sağlıklı ürün alayım derken aman dikkat edin....

Seramik Kaplamalrla İlgili Bilgi : : Her beyaz kaplama seramik değildir. Dupont bile beyaz renkli yapışmaz teflon çıkardı. Çinliler hemen taklidini çıkardı.Bütün firmalar bir eko-ceramik,yok çevre dostu seramik yada eko-sera vb isimlerle bildiğimiz teflonu bize seramik diye yutturmaya çalışıyorlar. Peki doğal seramik ile diğerlerini nasıl ayırt edeceğiz;? . Basit sorular sorarak : 1)bulaşık makinasın da yıkanabiliyor mu? .Cevap hayır ise geçiniz seramik değildir. 2)Ürünün üzerinde ''non-stick'' ibaresi var mı? Uyanık üreticiler ingilizce yazarak bizi aldatmaya çalışıyorlar. Bu ibare yazıyorsa geçiniz seramik değildir. 3)sağlık belgeleri var mı?. Ürünün sağlıklı olduğunu tescil eden ve itibarlı,geçerli bir labaratuvarın verdiği herhangi bir sağlık belgesi var mı? Yoksa geçiniz...4)Çizilse bile kullanıma devam edebilirsiniz sağlığınıza zarar vermeyecektir deniyor mu,denmiyorsa geçiniz seramik değildir....
Sonuç olarak,gerçek bir seramik kaplama gibisi yoktur. Bunu biliyor bunu söylüyorum...Kendim de seramik kaplama kullanıyorum inanılmaz memnunum...Ama orijinal oması şart dikkat ediniz.Sağlıkla şaka olmaz....
Selamlar...

peki hangi markayı önerirsiniz bende dün ayırttım bir set ama almıyıcam gibi görünüyor...:S

burdaki yorumlara bakılırsa korkmaz natura ya da moneta :KK51: ben moneta ya takmış durumdayım fiyatları diğer seramik gruplarına göre pahalı ama 1 numara deniliyor. gerçi bu aralar stokda sorun var galiba bulamadım mail attım dönüş olmadı:26: beklemedeyim:KK14:

Arkadaşlar Cem'in ürünlerinden iki sebepten uzak durmalısınız:

1) Ürünler çin malı. Firma uyanıklık yapıp herşeyi türkçe yazarken üretim menşei bilgisini ingilice yapmış ve prc diye yazmış. PRC : people rebuplic China demektir. Yani çin malı olduğunu gizlemeye çalışıyorlar. Elbette bütün Çin malları kötü değildir ancak iş pişirme gereçlerine gelince konu başka çünkü ürün çok kötü bir taklit.

2) ürünler DOĞAL seramik kaplama falan değil. Bildiğiniz teflon.Buda ürün üzerinde ''non-stick'' ibaresi ile gizlenmeye çalışılmış. Hal böyle olunca da kabarmalar,arızalar gırla gider....Sağlıklı ürün alayım derken aman dikkat edin....

Seramik Kaplamalrla İlgili Bilgi : : Her beyaz kaplama seramik değildir. Dupont bile beyaz renkli yapışmaz teflon çıkardı. Çinliler hemen taklidini çıkardı.Bütün firmalar bir eko-ceramik,yok çevre dostu seramik yada eko-sera vb isimlerle bildiğimiz teflonu bize seramik diye yutturmaya çalışıyorlar. Peki doğal seramik ile diğerlerini nasıl ayırt edeceğiz;? . Basit sorular sorarak : 1)bulaşık makinasın da yıkanabiliyor mu? .Cevap hayır ise geçiniz seramik değildir. 2)Ürünün üzerinde ''non-stick'' ibaresi var mı? Uyanık üreticiler ingilizce yazarak bizi aldatmaya çalışıyorlar. Bu ibare yazıyorsa geçiniz seramik değildir. 3)sağlık belgeleri var mı?. Ürünün sağlıklı olduğunu tescil eden ve itibarlı,geçerli bir labaratuvarın verdiği herhangi bir sağlık belgesi var mı? Yoksa geçiniz...4)Çizilse bile kullanıma devam edebilirsiniz sağlığınıza zarar vermeyecektir deniyor mu,denmiyorsa geçiniz seramik değildir....
Sonuç olarak,gerçek bir seramik kaplama gibisi yoktur. Bunu biliyor bunu söylüyorum...Kendim de seramik kaplama kullanıyorum inanılmaz memnunum...Ama orijinal oması şart dikkat ediniz.Sağlıkla şaka olmaz....
Selamlar...
ben taçın seramik tenceresini aldım bulaşık makinası kullanmayın diyo ozaman seramik degilmi nerden bilicez

beyaz şık duruyor aslında ama ben almak için acele etmiyorum.çünkü daha çok yeni bir seri bu.
yanmaz yapışmaz tencere ve tavalarımı tefal sensorielle serisi aldım.bir ay boyunca esseden tutun da korkmaza ceme kadar tüm seramikleri falan inceledim. sensorielle seramik safir bir seriymiş. mağazanın müdürü ve çalışanları da kendileri çeyizlerine aldıklarını söylediler hatta ayırdıkları ürünler vardı yine. bir sorun olursa tereddütsüz getirebiliyoruz. hepsini geçtim Fransız üretimi olması çok iyi çin malı değil,teflon değil ve yılların markası.thermo spot kırmızı noktası da pişirme konusunda bilgilendirici gayet.kampanyası bitmek üzere 1 alana 1 bedava. annemler 27 yıldır evli hala tefallerini kullanıyor :) ne zaman aldıysa

konu eski ama fikir almak isteyen olursa cemi mutlaka ve mutlaka öneririm ben bir takım evim için bir takımda anneme aldım inanılmaz güzel her yemek ayrı bir lezzet sanki geçen gün misafirler vardı ocagı açık unutmuşum tencerede yemek kalmamaış yalan olamsn 1 saatten fazla orta ateşte altını açık unutmuşum ama hiç bir şey olmadı inananmadım ayrıca çok yağlı salçalı yemeklerde bile temizliği çok kolay tencerede hiç birşey kalmıyor ne kadar anlatsam az mutlaka öneririm

X