Maske Tarifleri Evde siyah noktaların temizliği...

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

CakmaKleopatra

asabiyim kompleksliyim!!!
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2007
818
1
Yüzünüzdeki siyah noktalar için ilk önce eczaneden bir şırınga alın . Daha sonra temiz bir tasa kaynamış sıcak su koyun.

Başınızın üstüne bir çarşaf örterek bu suyun buharına bir süre yüzünüzü tutun. Yani yüzünüze basit bir buhar banyosu yapın. Buhar banyosundan sonra siyah noktalar çok kolay çıkar.

Buhar banyosundan sonra iğnesini çıkardığınız şırınganın ucuyla hafifçe siyah noktanın üzerine bastırın. Siyah noktalar şırınganın içine girecektir. Bunu yaparken siyah noktaların çıkış yönüne dikkat edin ve o yönden bastırın. Yüzünüzdeki siyah noktalar hep aynı yönde çıkar.

Bu işlemden sonra yüzünüsü mutlaka bir temizleme losyonuyla temizleyin.

1,5 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve 35-40 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp yağsız bir nemlendirici krem sürün.

:bbo::uhm:ya ben bişi sormak istiyorum ya bı yerde dıokı sıyah noktaları sıkmayın çok zaralı bazı yerlerde de sıkın dıyor bu şırıngayla çıkarmak da sıkmak gibi bişey mı beni aydınlatırmsınız ablalarım lütfenn =(

Son düzenleme:
hadi siyah noktalardan kurtulduk diyelim peki orada kalan delikler nolucak kızlar ya nasıl sıkılaştırcaz gözenekleri..bilgisi olan varmı?

ben hemen banyodan çıkınca ,yüzümdeki o sıcaklıkla sıkmıştım ki kendiliğinden çıkıveriyolar..sonra bitince de elma sirkesi sürdüm biraz şimdi hiç yok.(elma sirkesi biraz yakıyo ama)

sağol jewelcim duymuştum onu ama gerçekten işe yarıyormu diye çok merak ediyordum..bi ara başladım fakat bıraktım ama tekrar başlamayı düşünüyorum fakat önce şu noktalardan kurtulmama lazım sanırım..galiba cilt bakımı yaptırmaya karar verdim...

bende siyah noktalardan dertliyim gerçi çok değil ama bi kaçtanesi bile sinir bozuyo ya ben bu buhar banyosunu daha önce birkaç kez denemeye kalktım becermedim üstelik o buhardan sonra yüzüm kıpkırmızı oldu resmen yandı yüzüm ya:KK43:

buhar banyosu bana da pek iyi gelmiyor neredeyse 1 gün kıpkırmızı dolaşıyorum ve okadar uzun süre buhara maruz kalmama rağmen çıkmıyorlar bir türlü ya...

ben nefret ediyorum ve artık bıktım şu siyah noktalardan.niveanın temizleme bantlarından aldım,yaptım hakkaten çıkardı ama iki gün sonra yine başlamış.yüzüme de bakımımı hep yaparım ama şu burun üstünden artık bıktım yaa,ne yapsam gitmiyo:kızgın::kızgın:

ben nefret ediyorum ve artık bıktım şu siyah noktalardan.niveanın temizleme bantlarından aldım,yaptım hakkaten çıkardı ama iki gün sonra yine başlamış.yüzüme de bakımımı hep yaparım ama şu burun üstünden artık bıktım yaa,ne yapsam gitmiyo:kızgın::kızgın:

al bendende o kadar artık bıktım..denemdiğim birşeyde kallmadı..ama yıkama jeliyle temizlerken yüz yıkama fırcasıyla iyice bastırarak temizleyince baya bi yüzüm temiz ve güzel görünüyor..yüz fırcaları kozmetikçilerde satılıyo tavsiye ederim..

fircayi bende tavsiye ediyorum ama cok kuruyor benim cildim tahris oldugunu fark ediyorum. kese de yapiyorum yumusakca.ama gitmiyor siyah noktalar. buhar banyosu yapar sikardim eskiden artik gozeneklerim daha siki sanirim cikmiyor acilmiyor cikmiyor bir sey.
simdi e.arden the way diye maskesi varmis onu alacagim. methini duydum ama bilmiyorum.

ben de şimdiye kadar çok şey denedim ama yine çıkıyolar.bence siyah noktalar çıkmadan ne sürerseniz sürün gitmezler.onları dışarı çıkarmadan üstten karbonat veya başka bişey sürersek nereye gidicekler.siyah noktayı önleyebilir sadece gibi geliyo bana...cildimizi siyah noktalardan arındırdıktan sonra sürekli sürersek belki bi daha çıkmazlar...?????

al bendende o kadar artık bıktım..denemdiğim birşeyde kallmadı..ama yıkama jeliyle temizlerken yüz yıkama fırcasıyla iyice bastırarak temizleyince baya bi yüzüm temiz ve güzel görünüyor..yüz fırcaları kozmetikçilerde satılıyo tavsiye ederim..

o fırcalar gzl temzlemesıne temzlıyor da uzun sure sonunda gozeneklerın ck aclmasına sebep oluyorms.ben de hergun yapardım onsz yuzumu kırlı hssederdım.bırgun gzllk uzmanına danstım nıcın gozenklerım genslemeye bsladı dıe fırca mı kullanıyorsn dedi...benden soylemesi..

usten temzlemeye yarıyoranck o maskeler fln.içinde yıne yagı kalıyor.ne yapmk gerekıyor bılmıyorm.benm burn uzermde oluyor gornce snr olp sıkıyorm.ama sıknca daha ck yayılıyorms.duslarımda yumusadktan snra peeling yapıyorm.ama gecıcı bı cozum tabıı....guzellık salonlarında vakum fln boyle yontemler var mı?yardımlarınızı beklıyorz...

1 yemek kaşığı yoğurt ve biraz limon suyuyla yapılan maske siyah noktaları temizliyor. hanimlar.com'dan öğrenmiştim. Clean&Clear'ın günlük peeling jelini de yeni kullanmaya başladım. Önce sabunuyla yıkayıp ardından peeling jelini uyguluyorum. Beğendim.

o fırcalar gzl temzlemesıne temzlıyor da uzun sure sonunda gozeneklerın ck aclmasına sebep oluyorms.ben de hergun yapardım onsz yuzumu kırlı hssederdım.bırgun gzllk uzmanına danstım nıcın gozenklerım genslemeye bsladı dıe fırca mı kullanıyorsn dedi...benden soylemesi..

bende fırça kullanıyorum zaman zaman bunla bağlantısı olduğunu düşünmemiştim ama benimde gözeneklerimde büyüme farkediyorumbenneyaptımki teşekkürler adayıldız:1hug:

birde cildim çok kuru bepanten merhem kullanıyorum bu seferde gözeneklerde yağ birikmesi oluyor sanki, bir garip görüntü var e tabi bunlar zamanla toz kir siyah noktaya dönüşüyo(ne kadar temizlesenizde)

ÇOK HAFİF SU BAZLI KALSİK (çünkü ürün özelliği ne kadar çoksa kimyasal madde o kadar var demektir) BİR ÜRÜN TAVSİYESİ OLAN VAR MI ARKADAŞLAR.
BİRDE İÇERİĞİNDE ALKOL OLMAYAN TEMİZLEME JELİ?

ay ne çok şey istedim dimiii:teytey:

X