Bebek Beslenmesi Kızım 4.ayını bitirdi bir türlü emzik almıyor. Ne önerirsiniz ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mersinli

KIZIM NİSAM
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2008
732
2
kızım 4.ayını bitirdi bir türlü emzik almıyor.bu aydan sonra yine de ısrar etsem alırmı acaba.?herkes boşver almasın diyor ama bende biraz rahat etmek istiyorum mememde yatıyor,yatırdığım yerde durmuyor.emzik kullanan bebeklere bakıyorum hem rahat yatıyorlar,bir yere gidince emzik ağızlarında ağlamadan yatıyorlar.benim kızım asla durmuyor.benim gibi olanlar varmı?hangi emzikleri tavsiye edersiniz.ben nukun ve cikkonun aldım beyaz uçlu silikon galiba ama almadı.bide cikkonun kahverengi uçlusundan aldım kauçukmu oluyor onu biraz emiyor hemen atıyor.ne olur yardım kızlar.

ben ucuna biraz sütümden damlatıyordum onu yarım saat idare ediyordu öyle öyle biraz işimigörüyordum ama şimdi hiç almıyor, benimki de 4 aylık oldu.. zaten doktorum da 5. ayda emzikten soğurlar demişti. sanırım biraz geç kalmışsın.. ben emzik yerine yanımda renkli bir oyuncak bulunduruyorum.. huysuzlanınca onu veriyorum eline.. ama yine de çok uzun idare etmiyor.. mukadderat canım dayanacağız ne yapalım... :KK37:

yok canım ya oyuncaklada oyanladığı yok.fisher price ın salıncağını aldım ilgilenmiyor,dönence aldım ilgilenmiyor,müzik kutuları aldım fayda yok.dün gece oyun halısı sipariş ettim bakalım ne olacak.sadece ben ve babasını istiyor kucağımızda oynamak istiyor.ama hayatta devam ediyor sonuçta.temizlik,yemek ,ütü vs.. işlerde beni bekliyor.çok yoruluyorum:KK59:

kızım 4.ayını bitirdi bir türlü emzik almıyor.bu aydan sonra yine de ısrar etsem alırmı acaba.?herkes boşver almasın diyor ama bende biraz rahat etmek istiyorum mememde yatıyor,yatırdığım yerde durmuyor.emzik kullanan bebeklere bakıyorum hem rahat yatıyorlar,bir yere gidince emzik ağızlarında ağlamadan yatıyorlar.benim kızım asla durmuyor.benim gibi olanlar varmı?hangi emzikleri tavsiye edersiniz.ben nukun ve cikkonun aldım beyaz uçlu silikon galiba ama almadı.bide cikkonun kahverengi uçlusundan aldım kauçukmu oluyor onu biraz emiyor hemen atıyor.ne olur yardım kızlar.
benim oğlum da 4.ayın içinde,1 haftadır emzik vermeye başladım,ilk başlarda verdim bir türlü almamıştı,vazgeçmiştim.sürekli göğsümü emmek istiyodu uyurken vs.beni emzik yerine kullanıyordu:)son 2 haftadır baktım parmağını emmeye başladı uykusunda.ben de emzik vermeye başladım.uyurken parmağını ağzına aldığında hemen takip edip emziği veriyorum çok zor tutuyor emziği midesi bulanıyor felan.1-2dk cebelleştikten sonra alıyor bir süre sonra atıyor ama.şimdi uykuya dalmadan önce de veriyorum bazen zorla alıyor.yine de pek gönüllü değil emzik almaya.hem üzülüyorum da bir bakıma.göğsümü artık eski sıklıkla emmiyor emzik aldığı için.ama gerçekten rahat oluyor.önceden uyku arasında bile emzirmek zorunda kalıyordum.

benm kızım hiç almadı emzik.başlarda babaannesi zorladı alsın diye ama kızım hep attı memeyi.ben zaten almasını istemiyordum emziği.istediğim gibi de oldu.
biraz kendinizi düşünüyorsunuz bence.rahat etmek istiyorsunuz ama sonra onu bıraktırmak zor oluyo.
bırakın almasınlar emzik.zorlamayın bence gerek yok

valla avatarda gördüğünüz paşammm da baştan hiç almadı 2 bucuk 3 aylık olunca artık alsın dedik en azından geceleri.damaklı olanı almadı yuvarlık uçlu olanı almaya başladı ama yine bazen çıkartıp başparmağını emiyo.çok uğraştık bizde.hatta ben azcık reçel bile sürdüm yani.:KK53:

Benimki ilk zamanlar emziği attı verdim. Attı, tekrar verdim derken alıştı. Çok müptela olmadı ama uyurken aradı. Şimdi 9 ayı doluyor. Bıktı emzikten almıyor. Ben de artık ısrar etmiyorum. Mazallah sonra bıraktırmak için uğraşırım:96::96:

benim kızım da 4 aylık, uğraştım emzik vermek için ama almıyor. şimdi parmağını emmeye başladı. emzik vermeyi tekrar deneyeceğim, parmağını emmesi daha kötü gibi geliyor.

yani baştan almayan birdaha almıyor desenize.şimdiki bebekler bi acayip eskiden tüm bebekler emzikliydi.evet biraz kendimi düşünüyorum sonuçta çocuğuma verimli olmam için biraz da dinlenmem gerekir dimi?sonuçta zehir vermiyorum altı üstü emzik.1 yaşındada bırakırdım.ama almıyor.

benim kizim nukun rose modelini emiyor,gerci bilmiyorum diger nuk modelleriyle bir farki var mi ama fikir olsun diye yazayim dedim.Seni emzik yerine kullanmasindansa emzige alissa cok daha iyi olur,sonucta onlarin emme ihtiyaci var ve bu ihtiyac sadece meme ile karsilanmaya calisilirsa sende helak oluyorsun.Belli br zamana kadar emzik almayan hic almaz mi bilemem ama emzigin ucuna kendi sutunu yada azcik sekerli su damlat(asla bal,recel vs degil) belki ilk basta alinca geri cikarmaz.

benimki 1yaşında,çok denedim ama bir türlü alıştıramadım.ne emzik ne biberon almadı,dışarı çıkarken çok zorlandım.alsaydı mamasını evden hazırlayıp otobüste,parkta,alışveriş merkezinde doyurabilirdim ama hala gideceğim yerde emzirebileceksem çıkıyorum.ayrıca meme ağzında uyumak istiyor bazen,bir arkadaş kendi rahatınızı düşünüyorsunuz yazmış,rahatlıktan değil,perişan oluyorum.emmiyor ama memem ağzında dursun istiyor yerine yatırınca ağlıyor.oturur vaziyette rüya gördüğüm oluyor,onu kucağımdan düşürmekten korkuyorum.emzik alsa böyle olmazdı.tok tutacak bir mama hazırlar uyumadan önce de biberonla verirdim,hala 1buçuk saatte bir uyanıp emiyor

bende kızıma chico kauçuk emzik aldım sizin gibi ama hiç sevmedi meğer emziği beğenmemiş eşim 2 emzik daha aldı nuk'un kauçuk emziğini beğendi (3.5 tl çok da ucuzmuş) şimdi cup cup emiyo ve bence süper sallamadan uyuyo gibi bişey emmek istiyo çucuk ne yapsın iç güdü işte

bence ilk 4 ay vermediysen şimdi hiç alıştırma. onun da zorlukları var, uykuya dalarken emzik düşer,biz koşar yetiştiririz,her gece birkaç defa. benim kızım 1 hafta önce 4 ayını doldurdu, oyuncaklarla daha bu hafta ilgilenmeye başladı.artık oyalamak giderek kolaylaşır,ilk aylardaki gibi kontrolsüz bi emme isteği de olmaz diye düşünüyorum.

benimki 2,5 aylık oldu. benim bebeğim uzun süre beni emmedi. o sürede hep biberon verdik. biberona çok kolay alıştı. ama nedense emzikte biraz zorlandık. ben ev yapımı pekmez bile kullandım. oldu artık emzikte emiyor. kolay uyuyabilmeleri için emzik ş

kımden duyduysam hep nuk dıyolardı benım kızımda emvıyodu NUK denedık emdı... kesınlıkle NUKKKKK

emziği direk ağzına sokmaya çalışınca almayabiliyor bebek... benim kısım da diliyle itekliyodu sürekli...
emziği ylatıp kaçırarak hırslandırıodum biraz, ağzının kenarlarına filan değdirip çekiodum, sonra kendisi kapmaya çalıştığı anda veriyodum bide öyle dene istersen...
bir de "avent" marka emziği kabul ediyormuş diğerlerini almayan bebekler diye duymuştum bide o markayı dene istersen canım...

yani baştan almayan birdaha almıyor desenize.şimdiki bebekler bi acayip eskiden tüm bebekler emzikliydi.evet biraz kendimi düşünüyorum sonuçta çocuğuma verimli olmam için biraz da dinlenmem gerekir dimi?sonuçta zehir vermiyorum altı üstü emzik.1 yaşındada bırakırdım.ama almıyor.
aynen katılıyorum sana arkadaşım, sonuçta zehir değil bu!... neden insanlar bu kadar abartıyorlar anlamıyorum. baştan almayan sonra almaz diye bir şey yok ,benim kızım 8 aylık olduktan sonra emzik almaya başladı. dr.umuz parmağını emmesindense emzik daha iyi, emziği keser atarsın, parmağı napıcaksın demişti. üstelik çocukların emme refleksinin doyurulması için de faydalı bence, sürekli memede tutamayız ya... bi arkadaşım her çeşit emziği denedi,sonunda oğlu en ucuz emziği seçti:))) kolaylıklar dilerim...

X