Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Anal fissür ameliyatı hakkında.lütfen bakar mısınız?

aynı durumdayım canım tedavi sürecim bitti önümüzdeki hafta doktora gidicem tekrar bakalım ne diyecek ameliyat derse olucam artık ne yapayım nereye kadar böyle.şu anda çok iyiyim ama 1 ay sonrasını bile göremiyorum birden yine aynı acılar başlıyo:KK25:

1 ileri 2 geri bi hastalık bu. önceki hafta çok süperdim mesela, geçen hafta başa döndüm yine:KK43: ameliyat olsam ne yazar ki, sindirim sistemi sorunum oldugu sürece orası yine yırtılırmış , dışkı sert geldigi sürece değişen birşey yok.

neyse. inş şu ilaç iyi gelir de ameliyatsız iyileşirim :KK43:

mina bahar nasıl oldu hastalığın tatilde olduğum için pek giremedim internete sanırım doktor kontrolün vardı gittin mi?umarım iyi sonuçlanmıştır.benim aynen devam ilaçları kullanıyorum bakalım bu defa ne olacak.

mina bahar nasıl oldu hastalığın tatilde olduğum için pek giremedim internete sanırım doktor kontrolün vardı gittin mi?umarım iyi sonuçlanmıştır.benim aynen devam ilaçları kullanıyorum bakalım bu defa ne olacak.

geçen bir kötü oldum yine. şimdi toparladım. anladıgım kadarıyla bu hastalık stresli dönemlerde artış gösteriyor :KK58:

kizlar=benim-annemde-sorun-diski-kacirmasi-bazende-kanama
diskisini=yaptiktan=ondakka-sonra-falan-kanama-oluyomus-ama=bazen
bide=yururken=bazen=diski-kacirio=doktor-fisstur=dedi=catlakta=kanama=yapar-dedi
korkuyoruzz=bunuyasayanlar=varmi=ameliyat-sartmi

merhabalar,
ben 2 ay önce makat çatlağı ve yırtığı ameliyatı oldum
ameliyat sonrası 13gün çok zor geçti ama sonra çok rahatladım
şimdi çok şükür çok rahat çıkabiliyorum tuvalete
istanbul da ON KLİNİK te oldum ameliyatı
burada çalışan Dr Kadir Uskuay ı televizyonda izlemiştik telefon numarasını aldım ve hemen gittim
muayene ve ameliyat 15 dakika sürdü
yeni doğum yaptığım ve emzirdiğim için anestezi uygulanmadı
ama ameliyat acısı tuvalette çektiğim acıdan fazla değildi gerçekten
tavsiye ederim

Arkadaşlar
benim 10 yıldır çatlağım var dı kabız olduğumda yırtılma ile birlikte kanama oluyordu oturamıyor yürüyemiyordum. bir hafta 10 gün sonra geçiyordu...
en son 3 ay devamlı işkence çektim wc ye çıkmak mümkün değildi kıyametler kopuyordu wc de
2007 de atrık dayanamayınca ameliyat oldum (bu hastalğın kim ne derse desin ameliyattan başka tedavisi yok) doktorum aynı acıları 10 gün daha çekersin dedi ama o şiddette acı çekmedim , ameliyat olduğum gün eve çıktım, 1-2 günde normale dönüyorsunuz...
ama dikkat etmek lazım baı doktorlar ameliyattan sonra %50 tekrar layacağını söylüyor.... 3 yıldır ameliyat olduğum erde bişiyyok
ama sadece ameliyatın tam tersi olan yerde içerde bişiy varmış gibi geliyor bazenyine acıyor yanma yapıyor sanıyorum hemeroit bu kez.... bu arada ameliyat riski olan gaz tutamam vs gibi şeyler birmilyonda bir...

Son düzenleme:
merhabalar,
ben 2 ay önce makat çatlağı ve yırtığı ameliyatı oldum
ameliyat sonrası 13gün çok zor geçti ama sonra çok rahatladım
şimdi çok şükür çok rahat çıkabiliyorum tuvalete
istanbul da ON KLİNİK te oldum ameliyatı
burada çalışan Dr Kadir Uskuay ı televizyonda izlemiştik telefon numarasını aldım ve hemen gittim
muayene ve ameliyat 15 dakika sürdü
yeni doğum yaptığım ve emzirdiğim için anestezi uygulanmadı
ama ameliyat acısı tuvalette çektiğim acıdan fazla değildi gerçekten
tavsiye ederim

@gökçearca geçmiş olsun öncelikle, doktorundan memnun kaldın mı, sadece mesleki bilgi deneyimi değil de, sorduklarının cevabını istediğin gibi alabildin mi, hastaya davranışı nasıldı, bunlarda çok önemli bence :44:

Son düzenleme:
Arkadaslarrr bu hastaliga ameliyat cozum degilll :KK43:(( ben ingilterede yasoliyorum ayni sorun bendede var burda doktora gittim hep ilac verdiler .eve getirdim dogru duzgun kullanmadim ,doktora yalvardim beni ameliyat edin diye Hayir dedi tavsiye etmiyoruz dedi.ilaclarini duzenli kullan dediler.sonra cevremdeki kisilerin doldurusuna geldim git turkiyede ol dediler.sonunda gittim turkiyeye doktor bakti ve hemen yarin gel ameliyata alacam seni dedi neye ugradigimi sasirdim :KK43:((( ertesi gun ameliyata girdim cok kotu biseymis allah kimseyi o ameliyat masasina yatirmasin.bu arada ameliyatim lazer degil acik yani.bi uyandim dayanilmaz agrilar icindeyim allahim unutmak istiyorum o acilari :KK43:(( sonrasinda cok cektim tuvalete cikmak iskenceydi:KK43:(( sanki olume gidiyordum bu boyle 1 bucuk ay surdu sonrasinda agrim birazcik hafifledi ama ikinci aydan sonra yine hemoroid cikti :KK43:(( suan 4 cu ayimdayim fakat hala agrilarim var.yani isin ozu ameliyat cozum degil tedaviyle gecirmeye bakin benim gibi yapmayin.eger olacaksanizda yediklerinize cok dikkat edin unutmayinki yaranin iyilesmesi buna bagli.herkese saglikli gunler diliyorum allaha emanet olun... :KK58:

kimisi memnun kalıyor ameliyattan kimisi kalmıyor. ben bu geçen aylarda sürekli iyileşip başa döndüm. baktım olmayacak gittim medipolde ameliyat oldum. yediklerimede az buçuk dikkat ediyorum. ekmeğim çavdar. yağım zeytinyağı. aç kalırsam dışkım kuruyor yine acıyor. hiç zorlamıyorum hemen dereotu salatalık filan yiyorum. yumuşak gelince yağ sürüyorum. doktor ameliyattan sonra asla zorlama dedi. ilk günlerim çok ağır geçti. bünyem de hassas. size tavsiyem ya yeme alışkanlığınızı tamamen değişin.ya da gözünüzü karartıp ameliyat olun.

Aynı dert bendede var yaa sürekli kabızlıktan dolayı maktta çatlak çıktı ve her tuvaletimi yaptıımda kanamaya başladı bigün artık cok korktum cuma günü genel cerrahi bölümüne gittim adam ameliyatla almamız lazım dedi ama özel hastane oldugu için 200 tl ameliyat yani. Annemde başka bi hastaneye daha git ameliyat bu bu kadar kolay olmaz araştıralım dedi. bende aynı gün bi araştırma hastanesine gittim izmirde ordada actım yine popomu her açtıgımda kızardım tabi:KK43: ama çetigimin acının yanında sorun etmedim.
Neyse başka doktora gittim o ilk olarak kabızlıgı gidermemiz lazım dedim ilaçlar verdi krem verdi 20 gün sonra yine gel düzelmesse bakarız ameliyata dedi amliyatta tehlikeli dio.
Büyük abdestimizi tuttugumuz kası gevşetiyolar ve bi ihtimallde olsa amrliyattan sonra tutamama ihtimali varmıs..
İnşaalah herkes şifa bulur ama bıcak altına yatmak zor. en iyisi kabız olmamak ve makatı zorlamamak kolay dışkı yapılırsa yara iyileşirmiş çünkü.

Sabahtan beri ağlıyorum , şu saat oldu kendime gelemedim
3 aydır bu rahatsızılığı çekiyorum , ama bugün artık dayanılmayacak bir seviyeye geldi
Ki yarın ameliyat olacam , korkuyorumda

ben dört gün önce oldum fissür ameliyatı bide hemoroid daralma da vardı ama ameliyattan sonra gaz veya tuvalet kaçırma gibi durumlarım olmadı ishal olmama rağmen zaten buris düşük bir risk ama gel gelelim memnunmuyum hayıııır yine meşegatli bi dönem bir iki hafta sonra gelişmeleri yazcam daha erken bu arada tuvalete çıktım kanamada oldu ağrım yok ama moral sıfır yani ameliyat kaçınılmaz ise olun derim

Bende 1 hafta önce ameliyat oldum
Soyunmam , hazırlanmam ve ameliyatim olması hepsi toplamda 10 dk sürdü
İğneyi hissettim sadece , oda çok acı verdi.
İlk günüm biraz zor geçti , hatta ertesi gün tuvalete çıkarken çok korktum ama acı yoktu , kanama yoktu
10 günde raporuydum , şimdi iyim ama hala sebze - meyve ve yeşilikle besleniyorum
Doktor üşütmem gerektiğini söyledi , aksi gibi bende de kansızlık var
Bakalım kan testi yaptık , bi ara gidip ilaç yazacak bana..

Son düzenleme:
arkadaşlar ben de sizin gibi ağlaya ağlaya gidiyordum tuvalete. damla damla kanama oluyordu. 3 farklı doktora gittim 2 si kasap çıktı ertesi gün gel ameliyat yapalım dediler. en son istanbulda bir hastaneye gittim. reklam olur diye yazmıyorum buraya isteyene özelden yazabilirim.Allah a şükür çok rahatım şimdi.doktora yalvardım hemen ameliyata alın diye. önce dur acele etme sigmoidoskopi(anüsten 15 cm içeri baktılar. bundan da çok korkuyordum doktora anüste çatlak var dedim yaparken ağrı kesici krem sürdü bölgeye) yapalım neyin var kesin anlayalım dedi.3 gün sonra siigmoidoskopi oldum baktı sonuçlara anal fissür var ve kronikleşmiş. ilaçlar sadece rahatlatır seni ameliyat olman lazım dedi. lazerle oldum ameliyatı ilk hafta az bir ağrı ve kanama oldu ama rahat yapabildim tuvaletimi.(zaten ilk haftalarda normalmiş bunlar) şimdi çok rahatım ya hafif kaşıntı ve tahriş olmuş gibi bir his oluyor bazen ama ağladığım günlere bakarsam çook iyiyim elhamdülillah. tahliller vesaire yaklaşık 650tl tuttu masrafım ama heal olsun. bu arada ameliyathanede farkettim ameliyata giren tüm personel bayandı ona göre ayarlıyorlarmış sonradan öğrendim. Allah düşmanıma vermesin bu ağrıyı çeken billir. herkese Rabbim şifa versin

Bende 1 hafta önce ameliyat oldum
Soyunmam , hazırlanmam ve ameliyatim olması hepsi toplamda 10 dk sürdü
İğneyi hissettim sadece , oda çok acı verdi.
İlk günüm biraz zor geçti , hatta ertesi gün tuvalete çıkarken çok korktum ama acı yoktu , kanama yoktu
10 günde raporuydum , şimdi iyim ama hala sebze - meyve ve yeşilikle besleniyorum
Doktor üşütmem gerektiğini söyledi , aksi gibi bende de kansızlık var
Bakalım kan testi yaptık , bi ara gidip ilaç yazacak bana..

amin. geçmiş olsn size de.

X