Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Anal fissür ameliyatı hakkında.lütfen bakar mısınız?

BaharDoganAy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2011
648
5
43
arkadaşlar merhaba!

çocuklugumdan beri ara ara nüksediyordu makatta dışkılama sırasında acı,kuruluk... Yine ara ara kanama oluyordu çok az... Maalesef ki 1 haftadır çok şiddetlendi... 3 farklı doktora gittim... 3 ü de ameliyat dedi...

Ilki ameliyatın çok ağrılı oldugunu,1 ay iyileşme süresi oldugunu, dışkı kaçırma riski oldugunu söyledi.

Ikincisi ukalanın tekiydi bugün yatar yarın çıkarsın dedi. Isosorbite dinitrate 30 gr vazelin içine verdi ama hiç bir işe yaramadı.

Son gittigim doktor fitil,anestol ve kortos verdi. çok şükür bunalr azıcık toparladı beni...

çok kötüydüm, tuvaletimi ağlaya ağlaya yapıyordum canım anlatamayacagım kadar çok yanıyordu:KK43: işte bu son fitil birazcık iyileştirdi. Bi de batticon lu suya oturuyorum...

Bu hastalıgı yaşayan, ameliyat olanlara bir sorum var !!!

Ameliyat riskleri beni çok korkutuyor...ameliyat sonrası tekrarlama durumu da varmış. Ameliyat olan arkadaşlar şu anki durumunuz nasıl? Cerrahi yöntemle ameliyattan bahsediyorum bu arada lazer degil...

Lütfen bana yazın arkadaşlar :KK43:

canım benim de aynı sorunum var aynı fitili kullanıyorum ben de olmasa ameliyat olucam ama istanbulda iyi bir genel cerrah arıyorum.anlattığın risklerin hepsini doktor bana da söyledi göze alabileceğimi sanmıyorum ama sanırım kaçışımız yok sanırım eninde sonunda olucaz.eger tedavi edilmezse daha büyük boyutlara ulaşıyormuş.çok geçmiş olsun canım bir an önce iyileşmen dileğiyle

canım benim de 26 yıllık hemeroidim var,lazerle aldırdım,yine çıktı.sürekli kabız oluyorum.
ama şimdi çok mutluyum.İbrahim saraçoğlu DEREOTU yiyin yemeklerden 15 dk.önce.
bir tutam dereotunu alıp çiğneyip su ile yuttum.ay tadı ne biçim diyorlar ben de bayılmıyorum ama sağlığım için yaptım o kadar da kötü değil.
şu an o kadar rahatım kabız da olmuyorum,hemeroidim hiç rahatsız etmiyor.
bence sen de dene,
bana dua edeceksin.daha doğrusu İbrahim Saraçoğlu'na.

canım benim de aynı sorunum var aynı fitili kullanıyorum ben de olmasa ameliyat olucam ama istanbulda iyi bir genel cerrah arıyorum.anlattığın risklerin hepsini doktor bana da söyledi göze alabileceğimi sanmıyorum ama sanırım kaçışımız yok sanırım eninde sonunda olucaz.eger tedavi edilmezse daha büyük boyutlara ulaşıyormuş.çok geçmiş olsun canım bir an önce iyileşmen dileğiyle

tedavi olmazsa ne oluyormuş? benimkisi zaten çok ileri safhada , 15 senelik çatlak var... daha önce hiç tedavi olmadım. dereotu yazmış arkadaş.onu deneyeyim.

peki sana ameliyat sonrası iyileşme süresini ne kadar söyledi doktor? bana 1 ay dedi bir doktor. her doktora da güvenilmiyor ayrıca...

tedavi olmasa orası iltihap kapabiliyomuş sonrasında da eğer patlarsa falan içinden iyice çıkılmaz duruma geliriz.benim doktorum pek ameliyat taraftarı değil o yüzden malesef konuşturmuyo bile ne yapacağımı şaşırmış durumdayım doğrusu iyi bir doktor önerisi bulsam bugün gitcem ama yok malesef
canım ben öyle dereotuyla falan geçeceğine pek ihtimal vermiyorum benim de yaklaşık 4 yıl falan oldu artık çelilecek gibi değil sen nasıl 15 yıl dayandın

ilk zamanlar bu kadar şiddetli değildi. agrı sızı kanama hafifti. son 2 haftadır anamdan emdigim burnumdan geliyor. göztepe şafak hastanesinde bir doktor varmış. ameliyatlıkları iyi etmiş hep. ist.daysan ona git. ben de gitmeyi düşünüyorum ilaçlarım bitsin bi. tendürdiyotlu sıcak suya oturuyorum rahatlatıyor. sen hiç denedin mi bunu?

2-3 sene bende çektim kanamayı gördükçe moralim bozuluyordu
sürekli çatlak ve kanama vardı bende
yaklaşık 1 yıldır kurtuldum allah o doktordan razı olsun
fitil,bağırsak düzenleyici hap ve baticon la kurtuldum ama dediklerini bir bir
uyguladım bu süre içersinde
çatlaktan eser yok artık,kanamam yok çook mutluyum
darısı başınıza...

NİL hangi doktora gittin acaba, ist.da mısın?

fitil ve batticonlu suya ben de başladım. biraz yanma yaptı batticonlu su, bu normal mi? ama allaha çok şükür 3 gün evvel tuvaletten ağlayarak çıkıyor, popomun üstüne oturamıyordum. şu an daha iyiyim. moralim düzeldi çok şükür. galiba iyileşiyor. çünkü tuvaletimi yapabildim... oysa tuvalete çıkmak ne kelime, bir şey yemiyordum ki wcye gitmek zorunda kalmıyım diye:KK43:

bugün bir arkadaşla konuştum. anal fissür ameliyatı olmuş. sonrasında meme çıkmış orda. bana olma dedi. bitkisel şeylerle beslenmeni düzenle dedi. tekrarlıyor dedi. riskleri çok ameliyatın. inşallah gerek kalmaz diyorum ama yine başa dönmekten de korkuyorum:KK43: sen ne dersin bu hastalıgı çekenbiri oalrak?

NİL hangi doktora gittin acaba, ist.da mısın?

fitil ve batticonlu suya ben de başladım. biraz yanma yaptı batticonlu su, bu normal mi? ama allaha çok şükür 3 gün evvel tuvaletten ağlayarak çıkıyor, popomun üstüne oturamıyordum. şu an daha iyiyim. moralim düzeldi çok şükür. galiba iyileşiyor. çünkü tuvaletimi yapabildim... oysa tuvalete çıkmak ne kelime, bir şey yemiyordum ki wcye gitmek zorunda kalmıyım diye:KK43:

bugün bir arkadaşla konuştum. anal fissür ameliyatı olmuş. sonrasında meme çıkmış orda. bana olma dedi. bitkisel şeylerle beslenmeni düzenle dedi. tekrarlıyor dedi. riskleri çok ameliyatın. inşallah gerek kalmaz diyorum ama yine başa dönmekten de korkuyorum:KK43: sen ne dersin bu hastalıgı çekenbiri oalrak?

ben Bakırköy devlet hastanesi'ne gittim hayatım
tavsiye ederim mutlaka oranın genel cerrahisine muayene olun
bağırsak düzenleyici de çok işe yaradı
şu an maaşallah diyeyim eser yok yani...
rahat rahat çıkabiliyorum wc'ye..

ilk zamanlar bu kadar şiddetli değildi. agrı sızı kanama hafifti. son 2 haftadır anamdan emdigim burnumdan geliyor. göztepe şafak hastanesinde bir doktor varmış. ameliyatlıkları iyi etmiş hep. ist.daysan ona git. ben de gitmeyi düşünüyorum ilaçlarım bitsin bi. tendürdiyotlu sıcak suya oturuyorum rahatlatıyor. sen hiç denedin mi bunu?

ben ilk altı ay önce tedavi oldum fitil krem bi de şurup verdi 2 ay kadar tedavi devam etti daha sonra hiç birşey kalmadı ne ağrı ne sancı daha sonra ocak ayının başında tekrarladı tekrar gittim yine ilaç falan verdi ama ameliyat tek kurtuluşu diyo yani ilaçla tedavi oluyo geçiyo ama sonra yine tekrarlıyo.yalnız ben de kanama falan yok sadece ağrı var tendürdiyotlu sıcak suyu hiç denemedim şu anda fitil falan kullanıyorum bakalım olmazsa onu da denerim.

ben ilk altı ay önce tedavi oldum fitil krem bi de şurup verdi 2 ay kadar tedavi devam etti daha sonra hiç birşey kalmadı ne ağrı ne sancı daha sonra ocak ayının başında tekrarladı tekrar gittim yine ilaç falan verdi ama ameliyat tek kurtuluşu diyo yani ilaçla tedavi oluyo geçiyo ama sonra yine tekrarlıyo.yalnız ben de kanama falan yok sadece ağrı var tendürdiyotlu sıcak suyu hiç denemedim şu anda fitil falan kullanıyorum bakalım olmazsa onu da denerim.

ameliyat olup da yine tekrarlayanlar oluyormuş ama:KK43:

ameliyatın da riskleri var. fistül oluyormuş, iltihap kapıyormuş, dışkı kaçıyormuşsun... bunlardan korkuyorum ben.

bence beslenmeyle alakalı tamamen. dışkın kurumıcak, yumuşak olucak. oradaki çatlak da iyileştim mi tamam işte.kestir oranı nereye kadar, sen kabız ol yine yırtılcak sonuçta. haksız mıyım.

Canim bak ben de c.tesi gunu ameliyat oldum tramboze hemoroid vardi bende..Acil gittim cunku aglamaktan helak oldum geceden sabaha..Degil gecmek her gecen dakika artti..Fissur ve catlak farkli birsey biliyorum ama ben 4 kere de kil donmesi ameliyati oldum o bolgeden..Yani senelerdir yasarim bu dertleri..Benim sizlerin aksine ishal problemim vardi ama hemoroidimi olusturan o oldu..Ameliyattan baska carem yoktu ve tabiki c.tesi gunku kadar agrim yok artik..Hatta ertesi gun rahatladim bile..Bagirsak duzenleyici vitaminler verdi doktor ve her gun agrim azaliyor..Bazen sureyi uzatmadan ameliyata karar vermek dogru olabilir. Cok ameliyat oldum o yuzden inan bana ameliyat sonrasi gercekten catlagin da zor..Ama soyle dusun, ilaclarla uzun sure surunmektense bence biran once ol kurtul..Eger ozel hastane istersen istanbul cerrahinin basindaki genel cerrahi profesorunu tavsiye ederim..Muthis ilgili ve anlayisli bir adam..Sesi bile insana cok iyi geliyor..Allah kolaylik versin cnm..

Canim bak ben de c.tesi gunu ameliyat oldum tramboze hemoroid vardi bende..Acil gittim cunku aglamaktan helak oldum geceden sabaha..Degil gecmek her gecen dakika artti..Fissur ve catlak farkli birsey biliyorum ama ben 4 kere de kil donmesi ameliyati oldum o bolgeden..Yani senelerdir yasarim bu dertleri..Benim sizlerin aksine ishal problemim vardi ama hemoroidimi olusturan o oldu..Ameliyattan baska carem yoktu ve tabiki c.tesi gunku kadar agrim yok artik..Hatta ertesi gun rahatladim bile..Bagirsak duzenleyici vitaminler verdi doktor ve her gun agrim azaliyor..Bazen sureyi uzatmadan ameliyata karar vermek dogru olabilir. Cok ameliyat oldum o yuzden inan bana ameliyat sonrasi gercekten catlagin da zor..Ama soyle dusun, ilaclarla uzun sure surunmektense bence biran once ol kurtul..Eger ozel hastane istersen istanbul cerrahinin basindaki genel cerrahi profesorunu tavsiye ederim..Muthis ilgili ve anlayisli bir adam..Sesi bile insana cok iyi geliyor..Allah kolaylik versin cnm..

cumartesi ameliyat oldun ve şuan ayaktasın,maşallah...

çalışıyorum ben. 2 hafta iznim var şuan, toplayamamaktan korkuyorum. az önce bi arkadaşla konuştum, o da 1 ayda anca iyileşmiş durumu çok kötü olmuş ameliyattan sonra. bunları duydukça fena oluyorum :KK43:

kızlar dereotunu bir deneyin derim.
zor bir şey değil.
dünya varmış diyeceksiniz.

dünden beri kabızım. sabah yarım saat bekledim tık yok. eve geldim, ikindide yogurt içine dereotu yedim. maşallah :nazar: diyeyim 1 2 saat sonra çıkabildim hem de kıvamı çok yumuşaktı.

gerçekten dereotu konusunda haklıymış arkadaşlar.

Kızlar günaydın bu dertten bende 6 yıldır muzdaribim 6 yıl önce 2 haftaya kadar lavaboya çıkamadım lavman yapıldı ve sonrasında müthiş acı kırmızı açık renk kanama ağlıyordum hatta bağırdım bir kaç kez annemler çok üzülmüştü aylarca çektim doktora gittim fitil anastol krem ve bir krem daha verdi sonra ben daha düzenli beslendim düzeldi geçen sene yine çok kabız oldu tekrarladı çok ünlü bir kollektral cerrah profa gittim muayene ettim ameliyat dedi sen her kabız olduğunda bu tekrarlar yapından dolayı dedi ufak tefeğim zaten neyse bende olmadım korktum bana tekrar kremler verdi geçti geçen ay bir şişlik hissettim odayı banyoda sabunla ovunca bildiğiniz iltahap hatta sümük gibi kanlı aktı doktora gittim çatlak apse yapmış antibiyotik suya oturma ve krem verdi kontrole çağırdı adet olmayı bekliyorum gidecem ve kolonoskopi yapacak bu sebeh lavaboya gittiğimde çamaşırımda kahverengi kan gördüm moralim çok bozuldu iyice korktum doktorun bana dediği bu tür şeylerin önlemini almak lazım ileride kötü bir şeye çevirmesin diye gidecem ameliyat derse olacam kötü bir şey çıkmasında ameliyata razıyım olanlarınız varmı genel anestezi ilemi yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim

Kızlar günaydın bu dertten bende 6 yıldır muzdaribim 6 yıl önce 2 haftaya kadar lavaboya çıkamadım lavman yapıldı ve sonrasında müthiş acı kırmızı açık renk kanama ağlıyordum hatta bağırdım bir kaç kez annemler çok üzülmüştü aylarca çektim doktora gittim fitil anastol krem ve bir krem daha verdi sonra ben daha düzenli beslendim düzeldi geçen sene yine çok kabız oldu tekrarladı çok ünlü bir kollektral cerrah profa gittim muayene ettim ameliyat dedi sen her kabız olduğunda bu tekrarlar yapından dolayı dedi ufak tefeğim zaten neyse bende olmadım korktum bana tekrar kremler verdi geçti geçen ay bir şişlik hissettim odayı banyoda sabunla ovunca bildiğiniz iltahap hatta sümük gibi kanlı aktı doktora gittim çatlak apse yapmış antibiyotik suya oturma ve krem verdi kontrole çağırdı adet olmayı bekliyorum gidecem ve kolonoskopi yapacak bu sebeh lavaboya gittiğimde çamaşırımda kahverengi kan gördüm moralim çok bozuldu iyice korktum doktorun bana dediği bu tür şeylerin önlemini almak lazım ileride kötü bir şeye çevirmesin diye gidecem ameliyat derse olacam kötü bir şey çıkmasında ameliyata razıyım olanlarınız varmı genel anestezi ilemi yapılıyor bilgi verirseniz sevinirim

canım benim doktorumun dediğine göre genel anestezi ile de oluyormuş lokal anestezi ile de çok geçmiş olsun Allah hepimize acil şifalar versin :KK31:

Son düzenleme:
X