Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Anal fissür ameliyatı hakkında.lütfen bakar mısınız?

merhaba arkadaşlar,buraya yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum :) benim sorunum anal fissür... canım çok acıyor :KK43: kan,akıntı falan yok bende. sadece dıskılarken jilet kesiyomuş,cam batıyomuş gibi bi acı hissediyorum,tuvaletten sonra da devam ediyo uzun süre. İnternette araştırırken NCARE diye bitkisel bi ilaç gördüm. kullananların coğu memnun,ama sadece kendi sitelerinde kullanıcı yorumları olmasından kuşkulandım doğrusu. velhasıl kelam;bu ilacı kullanıp,şifa bulan var mı aranızda ?

merhaba arkadaşlar,buraya yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum :) benim sorunum anal fissür... canım çok acıyor :KK43: kan,akıntı falan yok bende. sadece dıskılarken jilet kesiyomuş,cam batıyomuş gibi bi acı hissediyorum,tuvaletten sonra da devam ediyo uzun süre. İnternette araştırırken NCARE diye bitkisel bi ilaç gördüm. kullananların coğu memnun,ama sadece kendi sitelerinde kullanıcı yorumları olmasından kuşkulandım doğrusu. velhasıl kelam;bu ilacı kullanıp,şifa bulan var mı aranızda ?

Bence bir doktora gidin bu şekilde teşhis olmaz..tedavi de.. Anal fissür ciddi bir sorun,bu konuda dr. en iyisini bilir.

merhaba, ben o ilacı kullandım, boşuna vaktinizi ve paranızı harcamayın hiçbir işe yaramıyor. geçmiş olsun

merhaba hopefully, ameliyat sonrası benim gibi aynı sorunları yaşıyorsunuz, bunun sebebi yeteri kadar kasın kesilmemesi ve oradaki spazımın giderilmemesi sebebiyle yaranın iyileşememesi diye açıklanmıştı.Tekrar bir işlem uygulanmadan kesinlikle kendiliğinden iyileşmiyor, procto, gliseril tri nitrat,rectogesic gibi kremler de bir işe yaramıyor hepsini denedim ben.
Ankara'da Bülent Menteş yaptı botox u. Israrıma rağmen tekrar bir ameliyat yapmadı. İyiyim ama tam sağlıklı değil, o bölgede bir huzursuzluk var her zaman, son kontrolümde Rektosigmoidoskopi yapıldı. Onda da hiçbir şey çıkmadı. Aletle bakıldığı için bir şey diyemedim ama şu aralar tekrar gitmeyi düşünüyorum.

Bir de nerede oldunuz ameliyatınızı? Ben Başkent Hastanesinde olmuştum.

Dokuz Eylül Üni'de oldum. Buraya yazdıktan sonra Korhan Taviloğlû'na gittim ve botox uyguladı. Şu anda 1 ay olmak üzere. Keskin jilet acısı geçti ama hala tuvaletten sonra
bir ağrı var. Yürüken huzursuzluk ve acı oluyor. Fissür kronikleşmiş ve yanında nöbetçi meme oluşmuş. Komple iyileşme olabilecek mi çok merak ediyorum. Kabız kalmadığım halde sorun yaşıyorum.İlk botox tam anlamıyla başarılı olmadığında ikinciyi uyguluyırlarmış diye duymuştum. Doktorunuza böyle bir şey var mı bir sorun isterseniz. Ayrıca 2. ameliyatta dışkı kaçırma tehlikesi
%50 artıyormuş ameliyat dışı iyileşme yöntemlerine devam etmek lazım sanırım. Çünkü dışkı kaçırma durumlarında tedavi çok çok daha zor oluyormuş. Kaplıca suları faydalı olabiliyormuş, bazıları o bölgeye zeytinyağlı kudret narı da sürüyor ama ben ikisini de daha denemedim. Huzursuzluk derken yara tamamen iyileştiği halde mi? Rektoskopi de de bir şey çıkmamış doktor bunun nedenini
açıklayamıyor mu?

Dokuz Eylül Üni'de oldum. Buraya yazdıktan sonra Korhan Taviloğlû'na gittim ve botox uyguladı. Şu anda 1 ay olmak üzere. Keskin jilet acısı geçti ama hala tuvaletten sonra
bir ağrı var. Yürüken huzursuzluk ve acı oluyor. Fissür kronikleşmiş ve yanında nöbetçi meme oluşmuş. Komple iyileşme olabilecek mi çok merak ediyorum. Kabız kalmadığım halde sorun yaşıyorum.İlk botox tam anlamıyla başarılı olmadığında ikinciyi uyguluyırlarmış diye duymuştum. Doktorunuza böyle bir şey var mı bir sorun isterseniz. Ayrıca 2. ameliyatta dışkı kaçırma tehlikesi
%50 artıyormuş ameliyat dışı iyileşme yöntemlerine devam etmek lazım sanırım. Çünkü dışkı kaçırma durumlarında tedavi çok çok daha zor oluyormuş. Kaplıca suları faydalı olabiliyormuş, bazıları o bölgeye zeytinyağlı kudret narı da sürüyor ama ben ikisini de daha denemedim. Huzursuzluk derken yara tamamen iyileştiği halde mi? Rektoskopi de de bir şey çıkmamış doktor bunun nedenini
açıklayamıyor mu?

En son mayısın sonunda gitmiştim. Gittiğimde botox yapılalı 2.5 ay olmuştu. Doktora kısmen rahatladım demiştim. İlk geldiğin güne göre çok iyi demişti. Emin olmak için rectosigmiodoskopi yapıldı.. Biraz olsun rahatlamıştım ve ilacın etkisinin bitmesine daha 1.5 ay vardı. 4 ay denmişti iyileşme süresi için. Henüz ilaç etkisi bitmediği için geçer diye ümit etmiştim. O zaman çok üzerinde durmadım biraz daha zaman var diye. Bir de doktora sorununuzu söylüyorsunuz ama o aletle de baktığı için söyledikleriniz pek tesir etmiyor. Şu an ve her zaman olduğu gibi wc sırasında sanki yaraya değer gibi bir şey hissediyorum. Kesik hissi değil. Ben hastalık başlangıcında yırtığı görebiliyordum. Şu an evet kapanmış fakat daha yukarıda bir yara hissi oluyor. Ve gün boyu bir rahatsızlık var eskisi kadar şiddetli değil ama ne zaman yemek yesem direk aklım orada oluyor. Rectosig. yapılmadan önce eylül ayında bi daha gel demişti. Yapıldıktan sonra gelmene gerek yok dedi ama ben eylül gibi tekrar gidicem sanırım. İyileşeceğini bilsem tekrar botox yaptırırım ama eğer böyle olucaksa direk ameliyat isticem. Umarım Ters giden bir şey görür ve ikna olur dediklerime.

En son mayısın sonunda gitmiştim. Gittiğimde botox yapılalı 2.5 ay olmuştu. Doktora kısmen rahatladım demiştim. İlk geldiğin güne göre çok iyi demişti. Emin olmak için rectosigmiodoskopi yapıldı.. Biraz olsun rahatlamıştım ve ilacın etkisinin bitmesine daha 1.5 ay vardı. 4 ay denmişti iyileşme süresi için. Henüz ilaç etkisi bitmediği için geçer diye ümit etmiştim. O zaman çok üzerinde durmadım biraz daha zaman var diye. Bir de doktora sorununuzu söylüyorsunuz ama o aletle de baktığı için söyledikleriniz pek tesir etmiyor. Şu an ve her zaman olduğu gibi wc sırasında sanki yaraya değer gibi bir şey hissediyorum. Kesik hissi değil. Ben hastalık başlangıcında yırtığı görebiliyordum. Şu an evet kapanmış fakat daha yukarıda bir yara hissi oluyor. Ve gün boyu bir rahatsızlık var eskisi kadar şiddetli değil ama ne zaman yemek yesem direk aklım orada oluyor. Rectosig. yapılmadan önce eylül ayında bi daha gel demişti. Yapıldıktan sonra gelmene gerek yok dedi ama ben eylül gibi tekrar gidicem sanırım. İyileşeceğini bilsem tekrar botox yaptırırım ama eğer böyle olucaksa direk ameliyat isticem. Umarım Ters giden bir şey görür ve ikna olur dediklerime.

Çok geçmiş olsun topraksel. İnşallah şikayetlerimiz sona erer bir an önce. Ben de 15-20 gün sonra kontrole gidicem.
Benim durumlar da bir gün diğerine uymuyor. Bir gün çok rahatım tuvalette de sonrasında da hiçbir sorun yok.
Diğer gün bir zorlanma, kasılı kalmışlık hissi, hafif ağrı. Sıcak suya oturup nitrogliserinli
kremle kendine geliyor. Yediklerime de çok dikkat ediyorum halbuki. Kabız değilim. Benim yaram
sanırım geçmedi daha. KOntrolden sonra belirlencek herşey. Bi de internette kegel egzersizi diye bişi okudum,
doktora da sordum makat kaslarını güçlendirir mutlaka uygula dedi. İnternette uygulanışı da gösterilmiş sabah
akşam yapıyorum biraz rahatlıyor. Benim de aklım hep orda, obsesyon oldu. Allah daha beterinden korusun,
tez zamanda şifa versin hepimize...Sen de yara görünmüyorsa kaslarda bi problem mi var acaba yani bu şikayetlerin
bi nedeni olmalı ve o nedeni yok etmeye yönelik bir tedavi uygulanmalı. Makat Kasını kontrol etmek için, (basınç ölçmek
değil ama,kasların içini gösteriyor) makattan bir ultrason filmi gibi bir şey gördüm bir sitede. Bu gidişle proktolog
olucam zaten :) Doktora böyle tetkikleri de sormak lazım. Tez zamanda şifalar hepimize ....

açıklayamıyor mu?
SELAM BANA MAIL ATABILIRMSIN DR HAKKINDA BILGI ALMAK İSTIYORUM burcuyil24@hotmail.com

ben eczanelerde satılan hemofast diye bi krem kullandım , fiyatı 15-20 tl gibi bişeydi ameliyata gerek kalmadan kurtuldum , tavsiye ederim ambalaj rengi yeşil beyaz.

evet çatlak için kullandım, bitkisel bir krem ve yaranın kapanmasına yardımcı oluyormuş, ileri boyutta değil sorunum kabız olmamaya dikkat ediyorum, aksi takdirde tekrar ortaya çıkıyor ama 2 gün kremi kullanınca geçiyor. anlayacağın tam bir tedavi değil ama gerçekten faydalı...

çok geçmiş olsun topraksel. Inşallah şikayetlerimiz sona erer bir an önce. Ben de 15-20 gün sonra kontrole gidicem.
Benim durumlar da bir gün diğerine uymuyor. Bir gün çok rahatım tuvalette de sonrasında da hiçbir sorun yok.
Diğer gün bir zorlanma, kasılı kalmışlık hissi, hafif ağrı. Sıcak suya oturup nitrogliserinli
kremle kendine geliyor. Yediklerime de çok dikkat ediyorum halbuki. Kabız değilim. Benim yaram
sanırım geçmedi daha. Kontrolden sonra belirlencek herşey. Bi de internette kegel egzersizi diye bişi okudum,
doktora da sordum makat kaslarını güçlendirir mutlaka uygula dedi. Internette uygulanışı da gösterilmiş sabah
akşam yapıyorum biraz rahatlıyor. Benim de aklım hep orda, obsesyon oldu. Allah daha beterinden korusun,
tez zamanda şifa versin hepimize...sen de yara görünmüyorsa kaslarda bi problem mi var acaba yani bu şikayetlerin
bi nedeni olmalı ve o nedeni yok etmeye yönelik bir tedavi uygulanmalı. Makat kasını kontrol etmek için, (basınç ölçmek
değil ama,kasların içini gösteriyor) makattan bir ultrason filmi gibi bir şey gördüm bir sitede. Bu gidişle proktolog
olucam zaten :) doktora böyle tetkikleri de sormak lazım. Tez zamanda şifalar hepimize ....

hopefully merhaba size daha iöncede yazmıstım cevap vermedınız.korhan bey 2.botoxunuzu yaptımı..agrınıız hafıfledımı ..bilgi verirseniz sevinirimm

kızlar merhaba,,doktora gittim procto glyvenol krem ve doxium 500 mg hap verdi.. kullanıyorum ama 4 gündür çok kötüyüm,fayda etmiyor. başka bi çare bilen var mı? canım çok acıyor :KK43:

hopefully merhaba size daha iöncede yazmıstım cevap vermedınız.korhan bey 2.botoxunuzu yaptımı..agrınıız hafıfledımı ..bilgi verirseniz sevinirimm

merhaba burcu29,

uzun zamandır girmiyordum siteye... benim şikayetlerim hafiflemişti o yüzden korhan beye tekrar gitmedim. Ama bir yolculuk yapmak zorunda
kaldım ve yolculuk sırasında kabızlık sonucunda tekrar nüks etti. bu kadar da kolay eski haline dönebiliyor...
beslenmeme tekrar dikkat etmeye başladım. hafiflemezse yine gidicem.

kızlar merhaba,,doktora gittim procto glyvenol krem ve doxium 500 mg hap verdi.. kullanıyorum ama 4 gündür çok kötüyüm,fayda etmiyor. başka bi çare bilen var mı? canım çok acıyor :KK43:

merhaba siti,

ilaçları kullanmanın yanı sıra sık sık dayanabileceğin sıcaklıkta sıcak su oturma banyosu yapmanı öneririm. Bir de yediklerine dikkat edip bol bol su içmen
faydalı olacaktır... mesela kaynamış mısır, sezon meyveleri bol bol tüketebilirsn ve bir de beyaz ekmeği hayatından çıkarman gerek. Tam buğday
ekmeği bağırsak çalışmasına çok yardım ediyor. sabah aç karnına ılık su da bağırsak çalıştırıyor içine bir kaşık dövülmemiş keten tohumuyla...
dere otu, gün kurusu falan yemeye çalış kahvaltıda... bunları sana doktorunda söylemiştir belki.. bunları uygulayınca biraz rahatlıyor bırakınca hemen
eski haline dönüyor :KK43:en azından ben de öyle oldu..ben botox uygulaması da yaptırdım ama dikkat etmeyince botox yaptırsan bile başa dönüyorsun bunu
anladım...

bir de deniz suyunun çok iyi geldiğini yarayı rahatlattığını söylemişti doktor ama ben uzun süre denize giremedim
sadece 3 gün ve o da pek işe yaramadı :KK43: uzun süre 1-2 hafta düzenli girme imkanın varsa onu deneyebilirsin..
ama yediklerine özen göstermeye devam ederek..her gün tuvalete çıkmaya çalış ve dışkı yumuşatıcı şeyler yemeye
özen göster, bamya mesela ... ben de bunları uygulamaya çalışıcam, devamlı uygulaması çok
zor ama :KK43: .. hepimize geçmiş olsun..

ev yoğurdunun veya ılık sütün içine doğranmış şeftali (erik,armut, incir), o satılan yulaf ezmesi veya buğday ruşeymlerinde
karıştır üstüne keten tohumu dök biraz...bunu günün belli saatlerinde yiyip üstüne bol su içersen de yardım
edebilir... aklıma geldikçe yazdığım için bu kadar mesaj oldu...Tekrar acil şifalar hepimize

bu son, unuttuğum başka bir şey yok sanırım :)

bir de tuvalletten önce ve sonra o bölgeye zeytin yağı sürersen pamukla
bazen acıyı biraz olsun hafifletebiliyor...

önerilerin için çok teşekkür ederim hopefully11 :)

benim çok şükür kabızlık gibi bir problemim yok,hergün düzenli tuvalete çıkabiliyorum.. 2.5 ay önce safra kesem alındı benim,malum safra olmayınca yağlar öğütülemiyor,ishal durumu ortaya çıkıyor. ben ishal olduğum için,dışkı çıkarken yakıyor ve sonra ağrım oluyor..
çok şükür dünden beri iyiyim,ilaçlarımı kullanıyorum bunun yanı sıra İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği dereotu kürünü de uyguluyorum.. Ki ben önceden dereotu salata da dahi olsa yemezdim,şimdi her öğünden 15 dk önce 1 avuç yiyorum,umarım şifa bulurum.. sebze-meyve ağırlıklı besleniyorum,,fırsat buldukça sıcak suya da oturuyorum,üşütmemek için terliksiz yere adım atmıyorum :) annecim de ev yoğurdu yaptı bana sağolsun..
Rabbim tez zaman da şifamızı versin inşallah :)

X