Dr.Eyüp Ekici ye giden var mı??

star0635

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2010
85
0
ben medicana ya gidiyorum ama duyumlarıma göre Eyüp ekici ayrıntılı ultrasonda çok iyiymiş.bu konuda tavsiyesi olan var mı??ayrıntılı ultrason mutlaka gerekli mi??

bence ayrıntılı ultrason gerekli bende dr.eyüp ekici^ye gitmiştim aralık 2009 da..sonra özel doktor bulıup doktoruma gösterdim bana dedği şu oldu.eyüp ekici gercekten iyidir ama o kadar para vermene gerek yoktu dedi.275tl vermiştim.10 dakika bile sürmüyor.bakıyor ve bir rapor hazırlayıp yolluyor.
akrapol hastanesine de gidebilirsin oranın ultrasonu cok iyi.bende zaten orda dogum yaptım.cok ilgili bir hastane ve eyüp ekici kadar pahalı değil.ben sahsen o kadar para verdiğime üzüldüm.
hamileliğin sorunlu değilse eyüp ekici'ye gerek yok.bana kalırsa sadece adam isim yapmıs.ama ilgili bir adam.
yine de siz bilirsiniz.size hayırlı hamilelikler

bende hamileliğim sırasında eyüp ekiciye gitmiştim ama benim dr bebekte prıblem olduğunu söylemişti
bu sebeple gittim arkadaşın dediği gibi 10 dk sürüyor eğer bir problem gözükmüyorsa gitmeye hiç gerek yok. daha uygun ücretli bir yerdede ayrıntılıya gidebilirsin.

ben medicana ya gidiyorum ama duyumlarıma göre Eyüp ekici ayrıntılı ultrasonda çok iyiymiş.bu konuda tavsiyesi olan var mı??ayrıntılı ultrason mutlaka gerekli mi??

medicana da ayrıntılı ultrasonu(riskli gebeliklerde amniyosentez vs gibi işlemleri de) Prof. Dr. Ali Ergün yapıyormuş bende perşembe gün gideceğim . O da riskli gebeliklerde ankaradaki 1-2 hocadan birisiymiş eğer ayrıntılı ultrasonunuzu ali hoca yapacaksa boşuna ona gitmeyin medicanadan öğrenebilirsiniz

medicana da ayrıntılı ultrasonu(riskli gebeliklerde amniyosentez vs gibi işlemleri de) Prof. Dr. Ali Ergün yapıyormuş bende perşembe gün gideceğim . O da riskli gebeliklerde ankaradaki 1-2 hocadan birisiymiş eğer ayrıntılı ultrasonunuzu ali hoca yapacaksa boşuna ona gitmeyin medicanadan öğrenebilirsiniz

prof dr ali ergün gatanın hocası olması lazım.evet dediğiniz gibi riskli gebelerde iyi.bir kac arkadasım gitmişti.ama ali hoca ayrıntılı yapmıyordur sanırım çünkü o kadın dogum uzmanı.radyoloji uzmanları yapıyor diye biliyorum.
ama ali hoca yapıyorsa da orda da pahalıdır diye düşünüyorum

aslında benim doktorum da ali ergün ü önerdi.ama ben de kadın doğumcu olduğu için tedirgin oldum.bazıları bu konuda radyolog daha ii diyor.benim doktorum ise kadın doğumcunun ayrıntılı ultrasonla bakması daha ii olur diyor.çünkü daha ii yorumlayacağını söylüyor.ben de bu konuda duyarsız kaldım.eyüp ekici nin fiyatı 300 tl.Ali Ergün ise 350 tl. mış.para çok önemli değil bi şekilde verilecek ama hangisi daha ii olur ona karar veremedim.

ben dış gebeliğimin erken safhasında gitmiştim, kesinlikle çok memnun kalmıştım.
erken teşhisimizde ve tedavimizin başlamsında çok katkısı olmuştu.

aslında benim doktorum da ali ergün ü önerdi.ama ben de kadın doğumcu olduğu için tedirgin oldum.bazıları bu konuda radyolog daha ii diyor.benim doktorum ise kadın doğumcunun ayrıntılı ultrasonla bakması daha ii olur diyor.çünkü daha ii yorumlayacağını söylüyor.ben de bu konuda duyarsız kaldım.eyüp ekici nin fiyatı 300 tl.Ali Ergün ise 350 tl. mış.para çok önemli değil bi şekilde verilecek ama hangisi daha ii olur ona karar veremedim.

star0635 eğer gebelik takibi ise medicana zaten bunu sağlıyor ayrıntılı ultrasonda benim ilk bebeğimde ense kalınlığı fazla çıktığı içime sinmeyip eyüp ekiciye de gitmiştim ama o zaman takibimi de gene riskli gebelik konusunda ankaranın en iyilerinden tuncay nas yapıyordu ve tuncay hocanın dediklerinden farklı değildi eyüp ekicinin dedikleri bence eğer riskli gebelikse eli ergün e değilse eyüp ekiciye git derim, tabii sonuçta karar senin aradaki fiyat farkı da çok abartılı değil hangisine için ısınıyorsa ona gidersen iyi olur

Biz 2 bebegimizde de gittik ve memnun kaldik.bizim de uclu taramamiz kotu cikmisti.esimle karar erdk ne olursa olsun ogrenelim diye aldirmayacaktik ama bilmek istedik.bizi baya bir aydinlatti.bebegin ic organlarinin kontrol etti.burun kemiginden dawn olmadigini kesinlikle soyleyebilirim dedi.cok sukur bisi cikmadi.hatta benim bobreklerim de at nali varmis onuda gordu her ikisindede.biz nemnun kaldik.simdi 3.bebegim ve kendi dr um yapti ondan cok memnun kalmadik.simdi icimde hep bir tedirginlik var hala.hafataya dogumum var.insallah epimiz saglikla bebeklerimizi kucagimiza aliriz

ben de dün gittim 360 tl olmuş fiyatı , gitmeden önce çok araştırdım. Riskli gebelik yüzünden, ikili taramada down ihtimali vardı. Çok şükür bir şey çıkmadı a.s. yaptırmamak için gittim,"%90 garanti veriyorum down falan değil ama aklımızda şüphe kalmasın derseniz amniyosentez yaptırabilirsiniz " dedi. bugün A.s. randevum vardı ve gitmedim ... Zaten her halükarda doğuracaktım nasipse bu bebeği, Rabbim gönlüme göre verdi...

ben de dün gittim 360 tl olmuş fiyatı , gitmeden önce çok araştırdım. Riskli gebelik yüzünden, ikili taramada down ihtimali vardı. Çok şükür bir şey çıkmadı a.s. yaptırmamak için gittim,"%90 garanti veriyorum down falan değil ama aklımızda şüphe kalmasın derseniz amniyosentez yaptırabilirsiniz " dedi. bugün A.s. randevum vardı ve gitmedim ... Zaten her halükarda doğuracaktım nasipse bu bebeği, Rabbim gönlüme göre verdi...

dr bana ikili temiz çıktı demişti üçlüye de 21 çıkmış.yani A.s önerme riski içerinseymiş. hastanede ay sonunda ayrıntılı ultrasyona girecem. sen hastanede ayrıntılıya girmişmiydin..şunun için soruyorum ordaki acaba şu durumda yeterli gelir mi.. ben bir de özele gidiyorum. onun cihazı eski. ama ona da gitmek durumdayım çünkü soracaklarım var veya takibimi o yapıyor.ancak daha uygun 4d bakan yerler var. onlardan birine mi gitsem yoksa öbür ay eyüp ekiciye mi gitsem bilemedim

dr bana ikili temiz çıktı demişti üçlüye de 21 çıkmış.yani A.s önerme riski içerinseymiş. hastanede ay sonunda ayrıntılı ultrasyona girecem. sen hastanede ayrıntılıya girmişmiydin..şunun için soruyorum ordaki acaba şu durumda yeterli gelir mi.. ben bir de özele gidiyorum. onun cihazı eski. ama ona da gitmek durumdayım çünkü soracaklarım var veya takibimi o yapıyor.ancak daha uygun 4d bakan yerler var. onlardan birine mi gitsem yoksa öbür ay eyüp ekiciye mi gitsem bilemedim

ben de 27 mayısta z.t.b ayrıntılıya gidicem , Eyüp ekçi de ayrıntılıya bakmıştı ama hem randevum var hem de her zaman iki göz bir gözden iyidir diye düşünüyorum. evet ekicinin 2d çok iyi değil cihaz ama dr çok iyi, her durumu görebiliyor, önemli olan cihaz değil dr diye okudum bir çok yerde. tabii söz konusu bir can olunca neden 4 d de olmasın diye düşünmeden edemiyor insan.. hatta haziran gibi uygun bir yer bulursam ben de 4d bakan bir yere gitmek istiyorum.
tabii, Karar sana kalmış arkadaşım..görüyorum ki aynı dönemde hamile kalmışız benim sat 5 ocak :) doğumu nerede düşünüyorsun?

ben de 27 mayısta z.t.b ayrıntılıya gidicem , Eyüp ekçi de ayrıntılıya bakmıştı ama hem randevum var hem de her zaman iki göz bir gözden iyidir diye düşünüyorum. evet ekicinin 2d çok iyi değil cihaz ama dr çok iyi, her durumu görebiliyor, önemli olan cihaz değil dr diye okudum bir çok yerde. tabii söz konusu bir can olunca neden 4 d de olmasın diye düşünmeden edemiyor insan.. hatta haziran gibi uygun bir yer bulursam ben de 4d bakan bir yere gitmek istiyorum.
tabii, Karar sana kalmış arkadaşım..görüyorum ki aynı dönemde hamile kalmışız benim sat 5 ocak :) doğumu nerede düşünüyorsun?

ben de 26sında ayrıntılıya ztb de gireceğim. eyüp ekincinin 4d si var diye duymuştum. hatta o yüzden onu önerdiler. 2d de mi bakıyormuş.
benim sat 2 ocak ın gece 11 den sonraydı. yani aslında 3 ocak:) dr a da böyle söyledim 02 ocak ı kayda aldı:)onun cihazda 09 Ekim görünüyor.
doğumu ztb de düşünüyorum.

Son düzenleme:
ben de 26sında ayrıntılıya ztb de gireceğim. eyüp ekincinin 4d si var diye duymuştum. hatta o yüzden onu önerdiler. 2d de mi bakıyormuş.
benim sat 2 ocak ın gece 11 den sonraydı. yani aslında 3 ocak:) dr a da böyle söyledim 02 ocak ı kayda aldı:)onun cihazda 09 Ekim görünüyor.

5.5 aylık hamileyken eyüp beye gitmisitim ,hemde sırf ona muayene olabilmek icin 700 kilometre gittim .

4 d si yok 2d bakıyor .
ama doktorun tecrübesi harika .bebekten için : herşeyi ii fakat normal insanlara göre ayakları biraz büyük olucak dedi .
o kadar dikkat etti ölçtü yani bebegin herseyini .

kesinlikle öneririm.

5.5 aylık hamileyken eyüp beye gitmisitim ,hemde sırf ona muayene olabilmek icin 700 kilometre gittim .

4 d si yok 2d bakıyor .
ama doktorun tecrübesi harika .bebekten için : herşeyi ii fakat normal insanlara göre ayakları biraz büyük olucak dedi .
o kadar dikkat etti ölçtü yani bebegin herseyini .

kesinlikle öneririm.

ben ilk duyuyorum bu doktoru pompiş aklımızda bulunsun
lazım olur belki ilerdee :KK17:

Ben yarın eyüp ekiciye gidicem. ne kadar sürüyor incelemesi? birde cd veriyormu acaba

hayır cd vermiyor, 5-6 adet ultrason resmi veriyor yalnız pc de görünenle eline geçen aynı değil garip çıkıyor resimler silik eğri büğrü. 20 dk falan sürmüştü . eğer riskli bir taramanız yoksa bence gitmeyin, riskli bir şeyler varsa gidin yazık o kadar paraya ve 2 boyut... tercih sizin

hayır 2 boyutlu makine ama dr çoookk tecrübeli . ekici de bana 5-10 ekim arası gelir dedi bakalım benimki sezeryan olacak geçen sefer etlikte doğum yaptım, ben de bu sene ztb düşünüyorum bakarsın aynı odalarda kalırız :KK70::KK70::KK70:
hayırlısı inşallah...

X