Lazer Epilasyon Nd:YAG Lazer Epilasyon Cihazı

daha önce aleksanda lazere gidiyordum bi faydasını görmedim xxxxxxxx nd yag lazer için gittim koluma yaptırdım üstünden 20 gün geçti tüylerde dökülme olmadı sadece bir kaç atış yapılan yerde dökülme var :KK43:(((( tam para alarak saç kıran şeklinde dökülme sağlıyorlar yanii yine para tuzağı çalışan yetkililer saç kıran şeklinde ancak bu kadar döküleceğini belirtti komedi gibi ama gerçek verdiğim parayla ve kollarımda tüylerle geri döndüm. para tuzağından başka bişey değil çoook üzgünümmmmm

Son düzenleyen: Moderatör:
nd yag ile yüz bölgeme yaptırıyorum 2 seans oldu benim tüyler inceydi ve açık renkliydi ama çok memnunum
ama bu işlemi hastane ortamında yaptırmanızı tavsiye ederim

Merhaba
Lazer merkezinde uzun yıllar çalıştım.Çalıştığım yer anı zamanda Nd-Yag lazerin türkiye distrübütörü olan firma idi dolayısıyla lazer eğitimlerine bizzat girdim.
Nd-Yag lazer güvenli bir lazerdir. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. ( genital iç duvarları ve göz altı gibi ince bölgeler hariç.) Yanıklar kullanıcı hatası yüzünden oluşur doğru doz doğru süre vs. gibi.. Bir de krem, parfüm, losyon vs. gibi birşeyler sürerek gidip üstüne bunları silmeden uygulama yaptırırsanız yanık oluşması doğaldır. Nd-yag dalga boyu en yüksek lazerdir ve sadece kıl köküne etkilidir. Cildinizde başka hasara yol açmaz. Lazer ışını kıl köküne uygulanır ve tahrip ederek orada tekrar kıl oluşumunu engeller. Ancak lazer sadece büyüme evresindeki kıllara etkilidir ve vücudumuzdaki kıllar kısım kısım bu evreye girerler. Bu yüzden dökülmeler kısım kısım olur. Seans aralıkları 1,5 - 2 aydır. ( kılların büyüme evresini yakalabilmek için).
Nd-yag lazer ile her renk cilt ve kıl tipine uygulama yapılabilir. (Beyaz kıllar hariç onları hiç bir lazerr görmez tek çaresi iğneli epilasyondur).
Yaz aylarında yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanıldığı takdirde uygulanabilir.
Epilasyon haricinde, akne, kılcal daamar -varis, kırışıklık ve leke tedavilerinde de kullanılır. - bu tedaviler Nd-YAG eğitimi almış bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır -
Sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtmalaya çalışırım.

peki bize tavsiye edebiliceğiniz bir yer varmı? ömrüm merkezlerde geçti :84: ilk iğneliyle başladım okadar sıklarki başa çıkamadık daha sonra lazer epilasyona gittim ilk gittiğim yerde kullanılan lazeri hatırlamıyorum jel kullanılıyordu tüyler ekstra uzadılar daha sonra başka bir yerde denedim oda jel kullanıyodu o biraz azalttı en son havayla soğutmalı olan cihzı kullandılar üzerimde :84: o iyiydi fakat bende artık para pul kalmadı bırakmak zorunda kaldım birde hepten paronayak oldum seans uzatmak için yanlış uygulama yapan kişiler olabilirmi yoksa benim paronayammı bu :KK14: bana iyibir güzellik merkezi yada iyi bir dermotolog tavsiye ederseniz çoook sevinicem :KK52:

Kızlar bende dün bi hastaneyle görüştüm nd:yag ve alex kullanıyorlar die.Kadına sordum saç kıran gibi döküntüler oluyomuş bu makinede die yapandan kaynaklı dedi bilmiyorum ne kadar doğru bende kararsız kaldım 1-2 hastaneyle daha görüşücem hepsinin ortak söylediği şeyleri doğru kabul edicem artık :KK76::KK76:

valla yüze iğneli düşündüm nd:yag kullanılır sonuç alınır dedi tüm vücut yaptırıcam ama çook ücret istiyolar maalesef:KK47:

Ama kararlıyım bi şekilde kurtulmam lazım azalsa rengi açılsa razıyım yanii:KK59:

merhaba arkadaşım..bende bugün nd-yağ lazere başlıyorum...
en iyi yüz için sonuç veren bu lazer
insallah iyi sonuç alırım gelince de burda yazarımm

merhaba arkadaşım..bende bugün nd-yağ lazere başlıyorum...
en iyi yüz için sonuç veren bu lazer
insallah iyi sonuç alırım gelince de burda yazarımm

İnşallah alırsın arkadaşım öyle diyorlar bakalım sen gelişmeleri yazabilirsen çok sevinirim bu arada sen nereler için başlıyosun ve ücret ne kadar acaba :44:

Ben sordum 2 ayda 1 geleceksin dedi ama seans araları yok diyoo :KK50: daha temiz olur öyle olursa die biliyorum ama yeterli mi bi bilgim yok araştırıcam daha.

Bişey sormak istiyorum yaptıran arkadaşlara şimdi nd:yag da dalga boyu baya derine indiğinden ince tüylerde de etkili diyolar ne kadar doğru boşuna başlamayalım bide 6-8 seans yeter mi acaba :44:

ND Yag lazerın Yurtdışında tüyleri yok etmek için degıl varis leri yok etmek için kullanılan bır lazer oldugu söylenıyor doğru mu acaba? bende baya esmer tenliyim alexd.olmaz sanırm bana ndyag düşünuyrdum ama kafam karıştı:26:

Aslında dediğin gibi varis tedavilerinde kullanılıyomuş ama kıl kökününde altına indiği için bunu tüylere kullanmayan yok çok amaçlı bi makine demek :KK60: İcat edenlerden ALLAH razı olsun :KK19:

ben koltuk altıma nd yag ıle yaptırdım memnun kaldım. ama uygulattıgım yer cıhazı degıstırdı.
nerden bulabılırım acaba bu cıhazı kullanan merkezlerı.

cnm ben gittiğim yerden memnunum istersen önerebilirim ama reklama giriyor diyecekler.buarada önereceğim yerde istanbulda. bilmiyorum sen neredesin?

Yuzune nd yag lazer yaptirip sonuc alan yada en azindan azalma var diyebilecek olan benim gibi koyu tenli koyu killi biri varmi? Yarin baslamayi dusunuyorum killar uzamisken? Yanan falan yok dimi :KK43:

Merhabalar ben yaklaşık 1,5 yıldır lazer yaptırıyorum kullandıkları makina elipse diye bir cihazdı tüm vücut ve yüz gidiyorum koltuk altımda artık bitçek gibi bir kaç kıl kaldı genital bölgemdede baya azalma yüzmüde de azalma oldu ama bacaklarım fazla olmadı ama bir türlü bitmiyor bana önce 1 yılı gözden çıkar dediler daha sonuç almadım zamanla yüzümde bitiyor gibi daha sonra tekrar çıkıyor koltuk altımda bir bitiyor gibi bir tekrar çıkıyor en son gittigim seansta ndyak lazer yaptılar ama tekbaşına yanında alex yoktu merak ettigim alex olmadan işe yaramıyormu ndyak tek başına birde ndyakı bana vücudumda gezdirdiler yani daha önceki lazer gibi tek tek atış ypmadılar nasıl fırçayla yumurta sürersiniz ya öyle gezdirdiler normalde öylemi olması gerekiyor gezdirerek bekletmeden yoksa bekletmelerimi gerekiyor bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim inş benim için bu makina daha iyi olur diye bekliyorum

koltukaltı gibi sert ve koyu tüylerin olduğu bölgelerde alexander etkili oluyormuş ancak göbek gibi ince açık renk tüyler için nd yag ı tavsiye etmişti.
Benim de göbeğimde tüyler var veed ağda bantıyla alıyorum ama çözüm değil tekrar tekrar çıkıyor . Göbek için nd yag kullanan ve memnun kalan var mı?

Merhaba,

Ankara'dayım ve önümüzdeki hafta hastanenin kozmetoloji bölümünden randevu aldım. (internetten araştırmam üzerine bu nd yag cihazı olan tek özel hastane burası-birde tıp fakültesi hastanesi var ama oraya keyfi kaçar diye randevu almaya cesaret edemedim, hormon bozukluğu olan hastalara tedavi amaçlıdır diye düşündüm.) önce doktorlar muayene ediyormuş ve ona göre size uygulanacak cihaz önerisinde bulunuyorlarmış. Fiyatını sordum ancak doktor muayenesinden sonra belirttiklerini söyledi.

İlk önce sadece kollarıma gitmeyi düşünüyorum (eh önümüz yaz sıcakta alması pek zor) daha sonra memnun kalırsam diğer bölgelere de başlayacağım. Burada birçok iletiyi okudum ve tüy yapıma göre nd yag uygun olacağını düşünüyorum, birçok güzellik merkezi var internette bu cihazı kullanan ancak hiçbirine güvenemedim. Hastane olduğu için biraz içim rahat ama genede soru işaretleri fazla.

Bu bahsettiğim yerleri araştıranlar tahmin etmiştir, ya da internetten hastane kozmetoloji bölümünü tarayanlar kolayca bulurlar, deneyimi olanlar varsa paylaşımlarını merak ediyorum? hele hem güzellik merkezi hemde hastaneye giden birileri varsa karşılaştırmaları şuan benim için çok mühim.

Şimdiden teşekkürler.

1 yıl önce kadar lazer epilasyona başladım. esmerim ve kıllarım da genelde sertti. tüm vücuduma önce nd-yag ile başladılar, sonrasında 3 seans sonra kadar tüylerim inceldiği ve rengim de açıldığı için alexandrite e döndüler, ben gayet memnunum arkadaslar. 5 seans lazer, 5 seans kontrole gittim, öyle yanık falan da hiç oluşmadı, koltukaltı, genital ve göbegimde yok denecek kadar az 2-3 tane incecik tüy çıkıyor, 3 ay oldu en son atıştan bu yana hala tertemizim. yüzümde de dudak üstüne her zaman nd-yag yapıldı, ancak dudak üstü çok inatçı bir bölge oldugu için 8 seans oldu hala devam ediyorum ama böyle bıraksam da çok tüy yok dudak üstümde de. kısacası ben n-yag'dan memnunum, iyi sonuçlar aldım...

yazmayı unutmuşum, bacaklarıma da nd-yag yapıldı ve hiç tüy yok, son atış 3 ay önce idi ve tertemizim, 5 seans oldu...

Yuzune nd yag lazer yaptirip sonuc alan yada en azindan azalma var diyebilecek olan benim gibi koyu tenli koyu killi biri varmi? Yarin baslamayi dusunuyorum killar uzamisken? Yanan falan yok dimi :KK43:

merhaba,
öncelikle şunu belirtmek istiyroum ben özelden yazamıyorum ve ğer ank da iseniz bana burada gidilebilecek iyi bir nd yag merkezi önerebilir misiniz?

şimdi de durumu izah edeyim,deneyimimin yardımcı olacağını düşünüyorum çünkü ben de burada neredeyse herşeyi okuyorum referans olması açısından;

ben nd yag da 2. seansı yaptırdım(ancak başka bir şehirdeydim ozaman-istanbul,fakat artık ank dayım).
ben de esmer tenliyim ve tüylerim çok kalın ve yoğun sayılmaz.ancak nd yag danilk seansta çok memnun kaldım.
yüz(spesifik olarak da favori bölgesi),bikini-genital,koltukaltı ve alt bacak yaptırdım.

bir kere şunu söylemeliyim yüz içinilk seanstan sonra epey uzamalarını bekledim ve kesinlikle bir kalınlaşma-çoğalma olmadı aksine çıkarken hiç rahatsız etmedi(bir kere çok geç çıktılar neredeyse 2 ay sürdü çıkmaları ve çok rahat ettim bu süreçte)ve sanırım çok hafif(eğer psikolojik bir etki değilse tabi:KK1:)azaldılar :))

bakalım şimdi yüz için 2. seansı yeni yaptırdım.bunun sonucu ne olacak bilemiyorum,ancak burada (ankarada)bir merkez ilk seansların başarılı olması sonradan tüylerinizin çoğalmayacağı anlamına gelmez dedi(tabi sadece yüz için söyledi bunu belirtmeliyim yani yüz bölgesi için risk malesef mevcut ama ben iğneli ile falan uğraşmaktansa bunu denemem lazım deyip gözümü kararttım sanırım).

bacak ise ilk seansımı aralıkta oldum(alt bacak) ve hala çıkmasını bekliyoruz ki yeniden bir seans yapalım:)) inanın o kadar az çıktı ki ve çıkmaları için sürekli jiletledim neredeyse :))

bikini bölgesinin de ilk seansı aralık idi o da şubat sonunda çıkmaya başlamıştı ama ben o bölgeyi sürekli jiletle aldığımdan, oldukça kalın ve gür kıl yapısı oluşmuştu ve çıkanlar nispeten daha azdı.

özetle esmer ten için ki bu forumdaki konuyla ilgilibir çok şeyi okuyarak ve netten araştırmam yanında çok kişiye de sorarak ESMER TEN için en iyisinin nd yag yöntemi olduğu kanısına vardım ama çok iyi sonuç aldım demek için de çok erken..yani daha 2. seans yapıldı ve 2. henüz yapıldı..
ama şunu söyleyebilirim ki; ilkinden sonra uzun bir süre çok rahat ettim ki bu lüks bile hoşuma gitti.zaten burda bir konu açıp sormuştum ben esmer ten yüz bölgesi için diye orda birisi yazmıştı nd yag yaptırıp 2 ay rahat ediyorum diye..ondan cesaret alıp karar vermiştim ve ilkinden sonra ben de böyle düşündüm..umarım sonuç alabilriiz...

ve umarım ankara da da iyi bir yer bulabilirim:KK43:( bu konuda biraz kaygılıyım.çünkü burayı pek bilmiyorum ve çok merkez var..ve nd yag bile olsa çok çeşitli cihazlar var..arıyorum görüşüyorum(tabi hepsine gitme şansım olmuyor öncelik hepsiyle telefonlaşmak oluyor), aynı cadde üzerinde çok farklı fiyat ve cihazlarlardan bahsediyorlar ama yöntem aynı(yani nd yag)..gel de kafan karışmasın :KK43:(

o nedenle sizin(ya da bu yazıyı okuyan başka biri) böyle bir tavsiyeniz olursa lütfen özelden msj atın..

X