Lazer Epilasyon Nd:YAG Lazer Epilasyon Cihazı

EstetikEditor

ne mutlu TÜRKÜM diyene
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
6.986
145
En az epidermal hasara neden olan yöntemdir. Belirli tedavilerde deriye karbon süspansiyonu uygulanabilir. Bu durumda bir miktar epidermal hasar riski vardır. Kısa operatif zamanları gerektirir. Lazer epilasyonları arasında en az hasar veren yöntemdir. Bu lazer tipi melanine en az tutunan ve deri içinde en derine inen lazerlerdir. Koyu tenli kişilerde tercih edilmektedir En ağrılı lazerlerdir. Bu nedenlerle bu lazer genellikle çok koyu renk cilt yapısında tercih edilmektedir. Fakat her cilt tipinde kullanımı da söz konusudur. Özellikle long pulsed özellikte olan modeli zencilere bile lazer epilasyon imkânı sağlaması nedeniyle özellikle koyu tenlilerin güvenle tercih edebileceği bir sistemdir. Etkinliği diğer sistemlere göre daha düşük olmakla beraber güvenliği de ön planda tutan kişiler için alternatifsiz bir sistemdir.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
•Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
•Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
•Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
•Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
•Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
•Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
•Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
•Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
•Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
•Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz.

Kadınlar Kulübu

Son düzenleme:
Merhabalar izmirde olan güzel bir merkezde ndyag layra-i cihazı ile 8 seansımı devretmek istiyorum fiyatı uygun ilgilenenler msj atabilirler :KK66: kılsız günlere...

Merhabalar izmirde olan güzel bir merkezde ndyag layra-i cihazı ile 8 seansımı devretmek istiyorum fiyatı uygun ilgilenenler msj atabilirler :KK66: kılsız günlere...

Merhaba; neden 8 seans ND-yag aldınız ki?? ND-yag kendi başına epilasyonda yeterli olmaz çünkü. bence arkadaşım sen paranı geri iade iste, başka bir yerde başla epilasyona. ya da paran cebinde kalsın...

kızlaaaaaar!
nd-yağ ince tüylerde etkili mi? yani sırt, karın, göğüs bölgesinde?
yardımınıza ihtiyacım var :KK75:
:KK55:

Lazer epilasyon başlığında açtığım İzmirde lazer epilasyon yaptıran ve memnun kalanlarla ilgili konu silinmiş. özel mesaj hakkım olmadığı için kişilere doğrudan mesaj atamıyorum. bu nedenle yardım ihtiyacı duyduğum konuyu yazdım ve özel mesajıma cevap atmalarını rica ettim. mesajımın içeriğinde herhangi bir merkez ismini yazmadım. sitenin kurallarına uygun olmayan birşey yaptığımı da sanmıyorum. peki konu neden silindi? tam da bu kadar yardıma ihtiyacım olan bir dönemde İzmirde deneyimi olan arkdaşlara başka nasıl ulaşabilirim? Lazer epilasyonda o kadar çok başlık var ki dikkati çekmem çok zaman alır diye bu yolu seçmiştim. cevabınızı bekliyorum yaGmurluk :)

Lazer epilasyon başlığında açtığım İzmirde lazer epilasyon yaptıran ve memnun kalanlarla ilgili konu silinmiş. özel mesaj hakkım olmadığı için kişilere doğrudan mesaj atamıyorum. bu nedenle yardım ihtiyacı duyduğum konuyu yazdım ve özel mesajıma cevap atmalarını rica ettim. mesajımın içeriğinde herhangi bir merkez ismini yazmadım. sitenin kurallarına uygun olmayan birşey yaptığımı da sanmıyorum. peki konu neden silindi? tam da bu kadar yardıma ihtiyacım olan bir dönemde İzmirde deneyimi olan arkdaşlara başka nasıl ulaşabilirim? Lazer epilasyonda o kadar çok başlık var ki dikkati çekmem çok zaman alır diye bu yolu seçmiştim. cevabınızı bekliyorum yaGmurluk :)

Açtığınız konu merkez önerileri ile ilgili. Bu tarz konuların açılmasına yasa gereği aylardır izin vermiyoruz ve eski konuları da gördükçe kapatıyoruz. Hangi cihazla lazer yaptırmak istiyorsanız ordan izmirli olanları özel mesajınıza yönlendirebilirsiniz. sizin için genelgeyi yeniden aşağıya kopyalıyorum. size çabuk sonuç almak istiyorsunuz haklısınızdır ama bu merkez isimlerine yer verdiğimiz için yasal olarak üyeler aracılığı ile reklam yapmakla ilgili uyarıldık. Anlayışınızı umuyorum.. Güzel paylaşımlar..

http://www.kadinlarkulubu.com/lazer-epilasyon/413581-mevzuat-saglik-bakanliginin-konuyla-ilgili-son-yayinlamis-oldugu-genelge.html

yaGmurluk cevabınız için teşekkür ederim. bende kimseyi zor durumda bırakmak istemem. birkaç merkezi gezdim, çok kararsız kaldım. zaten izmir küçük bir yer çok fazla seçenek yok ama hepsi ayrı birşey söylüyor. bu noktada deneyimli olanların paylaşımları çok önem kazanıyor.

Eğer bilginiz varsa bu konuda sizin de görüşünüzü almak isterim. Bir merkez bana hem alexandrite hem de nd yag cihazının birlikte olmadığı yere sakın gitme dedi. Bir başkası da bizde alex var bu yeterli diyor. sadece nd yag cihazına sahip olan bir başka merkez Nd yag FDA onaylı bir cihaz hiç yan etkisi yok, ince tüyleri de görüyor bu sebeple bunu kullanıyoruz diyor. Nd yag cihazın aslında varis tedavisinde kullanıldığını, tüyleri yok etmede etkisi olmadığı gibi açıklamalar yapanlar var. Acaba hangisini tercih etmek gerekir?

yaGmurluk cevabınız için teşekkür ederim. bende kimseyi zor durumda bırakmak istemem. birkaç merkezi gezdim, çok kararsız kaldım. zaten izmir küçük bir yer çok fazla seçenek yok ama hepsi ayrı birşey söylüyor. bu noktada deneyimli olanların paylaşımları çok önem kazanıyor.

Eğer bilginiz varsa bu konuda sizin de görüşünüzü almak isterim. Bir merkez bana hem alexandrite hem de nd yag cihazının birlikte olmadığı yere sakın gitme dedi. Bir başkası da bizde alex var bu yeterli diyor. sadece nd yag cihazına sahip olan bir başka merkez Nd yag FDA onaylı bir cihaz hiç yan etkisi yok, ince tüyleri de görüyor bu sebeple bunu kullanıyoruz diyor. Nd yag cihazın aslında varis tedavisinde kullanıldığını, tüyleri yok etmede etkisi olmadığı gibi açıklamalar yapanlar var. Acaba hangisini tercih etmek gerekir?

Açıkcası tek bildiğim alexin açık ten ve koyu tüyde çok etkili olduğu..Bİr süre sonra koyu renkli tüyler bitince kalan sarı renklilerde işe yaramıyor diye biliyorum. Bunlarda sanırım diod etkili.ND yag hakkında bir bilgim yok açıkçası. Mesela alex yüz bölgesindfe çok da etkili değil anladığım kadarı ile. Mantık olarak birkaç cihazın ve olduğu ve bitiş garantili yerleri tercih etmeli. Gerçi forumda yazılanlardan anladığım kadarı ile bu tüylerde %100 kurtulan yok ama hayatınızı bayağı kolaylaştıracak çekilde azaltabilirsiniz.

not: Aman ha yanlış anlaşılmasın Forum Editörüyüm ama bunlar tamamen kendi düşüncelerim. Bir arkadaşım da sorsa aynı şekilde cevap veriridim:KK61: Hiçbir cihaza yönlendire yapmıyorum.

Evet başlıkları okumaya devam ediyorum, dediğiniz gibi tamamen kurtuldum diyen kimseyi göremedim. Paylaşımlarınız için teşekkürler, işi aceleye getirmeyip biraz daha araştırmaya karar verdim.

Merhaba herkese ben epey araştırdım bu konuyu, literatür taraması da yapmaya çalıştım yabancı bilimsel kaynaklardan dermatoloji dergilerinden vs.
Kendim de çiçeği burnunda aile hekimiyim. Araştırdığım kadarını paylaşmak isterim.

Alex.yazın kullanılmaması gereken bir laser çeşidi. Bundan optimum fayda görmek için beyaz tenli siyah kıllı olmak gerek ki her seansta kılların azalma şekli giderek incelme şeklinde oluyor bu da ilerleyen seanslarda laseriin o kıllara etki etmesini engelliyor yani tamamlamak pek mümkün değil aslında. Hele ki kollara özellikle de üst bölgelere aman ha alex.kullandırtma. Bir de alex.te ara seans durumu var çünkü makine atış yaptığı yerleri kendi taramadığında aynı yere iki defa atış yapıp yanık riski oluşturmamak için ufak çekingen davranılıyor.

diode dalga boyu daha uzun bir laser alex.teki gibi beyaz ten siyah kıl şartı yok ancak ağrılı ve leke riski mevcut. kollarda test atışı sonrası kullanıyorlar genellikle.

nd-yag benim en çok beğendiğim. soğutucu başlığı atış sırasında cilde temas ediyor o yüzden en çok acı veren çeşit olması gerekirken beklenenden çok daha iyi. dalga boyu en uzun olan bu.makine atış yaptığı yerleri kendi tarıyor atış yaptığı yere bir daha atış yapmıyor. kontrol seansı derdi yok.cildinin ne kadar koyu olduğu önemli değil. yazın güvenle uygulanabiliyor. kılları inceltme şeklinde değil kısım kısım dökme şeklinde yok ediyor.

Bir de genelde farkettiğim tüm vücut nd-yag'a daha fazla fiyat söylüyorlar.
DipNot : Alex.le sakın ama sakın yüz ve kol yaptırmayın yaptıran arkadaşlarımın eskisinden daha kötü oldu. Ve dediğim gibi alex.yazın riskli

bende nd yag kullanıorum koltukaltı ıcın gıdıorum. kısmı dokulmeler oldu 5 senas gıttım henuz. ama tarama baslıgı yok o yuzden gecen seans bıraz yanık olustu ama sanırım yavas yavas derı eskı rengını alacak. genıtal ıcın de baslamayı dusunuyorum aynı cıhazla onerır mısınız ?

selam kızlar ben de lazer yaptırmak istiyorum ama çok esmer olduğum için korkuyorum.nd yag gerçekten güvenli mi? bu cihaz nerelerde var ve fiyatlar ne civarda söyleyebilirseniz çok sevinirim

Lazere başlamadan önce ben de uzun uzun araştırma yaptım. Ve buna göre Nd:yag lazer yaptırmaya karar verdim. Hem cildi yeniliyor hem açık tüyleri alexandrite göre daha iyi görüyor. 6 seans oldu. Bacak ve koltukaltına yaptırdım. Koltukaltı nerdeyse bitti gibi, bacaklarımda da tüyler azaldı ama daha bitmedi, çok ince kaldılar ve geç çıkıyorlar. Bir de ben aslında batıklardan kurtulmak için başlamıştım lazere, nd:yag kıl batıklarına iyi geliyormuş. Benim bacaklarımda epilasyon aletinden dolayı kıl dönmeleri olmuştu şimdi büyük bir çoğunluğu tamamen geçti ve cildim de yenilendi gibi.

Seanslardan sonra ben bol bol kese yaptım ve bir de bacaklarıma exfoliating yani cilt soyucu bir kozmetik kullandım. Bir hafta kese bir hafta exfoliating krem (banyoda) bu da batıkların geçmesine faydalı oldu.

Eğer cildinizin yenilenmesini de istiyorsanız Nd:yag yaptırın derim, ben tek seans alexandrite de yaptığım için aradaki farkı daha iyi gördüm. Nd:yag daha iyi bence. Çevremdeki arkadaşlarıma da bunu öneriyorum...

ndyag kullanan yer kaldı mı ki ? heryer alex kullanıyor artık. ben istanbuldayım. anadolu yakasında kullanan yer var mı hastane gıbı. guzellık merkezı gıbı yerlerı tercıh etmıyorum.

makineler pahalı olduğu için genelde özel hastanelerde yapılıyor bu yöntem. benim gittiğim yerde özel hastane.

bu linkte nd:yag yapan merkezlerin listesi var, bir bakın isterseniz:

xxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Lazer merkezinde uzun yıllar çalıştım.Çalıştığım yer anı zamanda Nd-Yag lazerin türkiye distrübütörü olan firma idi dolayısıyla lazer eğitimlerine bizzat girdim.
Nd-Yag lazer güvenli bir lazerdir. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. ( genital iç duvarları ve göz altı gibi ince bölgeler hariç.) Yanıklar kullanıcı hatası yüzünden oluşur doğru doz doğru süre vs. gibi.. Bir de krem, parfüm, losyon vs. gibi birşeyler sürerek gidip üstüne bunları silmeden uygulama yaptırırsanız yanık oluşması doğaldır. Nd-yag dalga boyu en yüksek lazerdir ve sadece kıl köküne etkilidir. Cildinizde başka hasara yol açmaz. Lazer ışını kıl köküne uygulanır ve tahrip ederek orada tekrar kıl oluşumunu engeller. Ancak lazer sadece büyüme evresindeki kıllara etkilidir ve vücudumuzdaki kıllar kısım kısım bu evreye girerler. Bu yüzden dökülmeler kısım kısım olur. Seans aralıkları 1,5 - 2 aydır. ( kılların büyüme evresini yakalabilmek için).
Nd-yag lazer ile her renk cilt ve kıl tipine uygulama yapılabilir. (Beyaz kıllar hariç onları hiç bir lazerr görmez tek çaresi iğneli epilasyondur).
Yaz aylarında yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanıldığı takdirde uygulanabilir.
Epilasyon haricinde, akne, kılcal daamar -varis, kırışıklık ve leke tedavilerinde de kullanılır. - bu tedaviler Nd-YAG eğitimi almış bir dermatolog tarafından uygulanmalıdır -
Sorularınız olursa elimden geldiğince yanıtmalaya çalışırım.

ben koltuk altıma nd yag ıle yaptırdım memnun kaldım. ama uygulattıgım yer cıhazı degıstırdı.
nerden bulabılırım acaba bu cıhazı kullanan merkezlerı.

X