Saç Rengi ve Saç Boyama Kına,Papatya ve Saçların Rengini Değiştiren Diğer DOĞAL YÖNTEMLER,Tecrübelerimiz

Kızlar ben saçıma kına yapmak istiyorum koyu kestane siyah gibi doğal saçım...Ama rengi değişsin istemiyorum sadece parlatsın siyahlığı daha belirgin olsun istiyorum kınanın koyu olması için ne yapmak lazım ben çay koymayı düşünüyorum bi de bekletmek gerekiyormuş galiba

arkadaşlar saçları koyulaştırmak için hint kınasını hiç denemeyin derim ben denedim rezil oldu saçlarım :KK14::KK20:

Papatya suyu gercekten sacları acıyor:) benım saclarım kumral daha once papatya suyunu denedım ve gercekten rengi acıldı özellıkle yazın papatya suyunu sürüp güneste bekletirseniz farkı görürsünüz kızlar :)
merhaba canım bende kumralım bu papatya suyunu denemeyi düşünüyorum tam olarak sen nasıl hazırladın nasıl uyguladın tarif edebilir misin acaba?
şimdiden teşekkürler

hamile kaldığımdan beri kına yapıyorum saçlarına çokta güzel oluyordu ancak
iki seferdir yaptığım kına beyazlarımı kapatmıyor oysa rastık da koyuyorum içine
önceden nasıl güzel olan kına iki seferdir tutmuyor nedenini bilen varmı ???

birde kına yapınca streche yada naylona sarmak gerekirmi
sarmayınca daha mı iyi tutar sizce

merhaba arkadaşlar geçenlerde tvde pınar dilşeker saçını papatya yağıyla açtığını söyledi.güzel bi sarı olmuş uygulayanınız oldu mu

Kına benim saçımı hafif kızıl yapıyor çok güzel :KK1:

Ama diğer tarifleri hiç bilmiyordum :44:

Sağol paylaşımın için en kısa zamanda deneyeceğim :KK16:

kınayı denedim bir kere ama zerre kadar renk değişimi olmadı sadece saçımı gürleştirip dolgunlaştırdı

ben geçen yıldan beri sun in kullanıyorum çokta memnunum saçlarım koyu kahveydi rengi baya açıldı güzel doğal bi renk oldu ilk başta korktuğum için sadece bi tutam saça uyguladım çok koyu renk saçları açmıyomuş diye duymuştum ama baktım ki rengi açılıyor sonra hepsine uyguladım yaptıgımda kıştı fön makinesiyle kuruttum ama yazın uyguladıktan sonra güneşte kurutuyorum tatilde özellikle harika oluyor baya açılıyor rengi hiç bi zararınıda görmedim kimyasal yok deniliyor içinde. geçen yıl gitti gidiyordan alıyordum bu yıl avm de satıldıgını ögrendim ordan alıyorum ben çok memnunum uygulamak isteyen arkadaşlar merak ettiğiniz bişey olursa sorabilirsiniz

boyadın mı kınaya maalesef yok canım, saçını koyultmayı dene

bu konu başlığındaki tarifleri bi dene

ben geçen yıldan beri sun in kullanıyorum çokta memnunum saçlarım koyu kahveydi rengi baya açıldı güzel doğal bi renk oldu ilk başta korktuğum için sadece bi tutam saça uyguladım çok koyu renk saçları açmıyomuş diye duymuştum ama baktım ki rengi açılıyor sonra hepsine uyguladım yaptıgımda kıştı fön makinesiyle kuruttum ama yazın uyguladıktan sonra güneşte kurutuyorum tatilde özellikle harika oluyor baya açılıyor rengi hiç bi zararınıda görmedim kimyasal yok deniliyor içinde. geçen yıl gitti gidiyordan alıyordum bu yıl avm de satıldıgını ögrendim ordan alıyorum ben çok memnunum uygulamak isteyen arkadaşlar merak ettiğiniz bişey olursa sorabilirsiniz

Merhabalar, ilgimi çok çekti benim de koyu kahve sacim ama internette rastladigim bir yazıda koyu saclilari biraz turuncu yaptığı yazılmış. Siz boyle bi durumla karsilastinz mi, riskli olabilir mi:/ bir de AVM demissiniz herhebagi bi kozmetik mağazalarında mi var acaba ? Teşekkür ederim :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaslar peki kinadan kurtulmanın yolu var mı :KK43:( bilen varsa lütfen yardım. .:KK43: :KK5:

kınadan kurtulmanın bi yolu yok ama benim annemin saçlarına kına yakmıştık bir süre sonra dipleri gelince sarı istedi bildiğimiz sarı boya aldık boyayı uygulayınca rengi karamel oldu yani kınadan sonra her renk tam istediğin gibi olmayabilir ama kurtulmak imkansız değil :)

Kızlar ben saçıma kına yapmak istiyorum koyu kestane siyah gibi doğal saçım...Ama rengi değişsin istemiyorum sadece parlatsın siyahlığı daha belirgin olsun istiyorum kınanın koyu olması için ne yapmak lazım ben çay koymayı düşünüyorum bi de bekletmek gerekiyormuş galiba

benim saçlarım da koyu kestane kınayı ilk yaktığımda (herkes için böyle annem de yakıyordu onda da böyle oluyordu) ilk hafta bildiğimiz kızıl oluyor.saçını yıkarken fark ediceksin sprey boya gibi baya akıyor.ilk yaktığın kızılın kalıcı olmasını istiyorsan 5 gün içinde tekrar yakman gerekiyormuş sanırım.ilk ay rengi çok fazla akacak ve ilk yaktığın günden baya farklı bi renk olacak iki aydan uzun bi süre azalarak akmaya devam edecek ama kızıllık kesinlikle azalsa da kalıyor yani rengi mutlaka değişir. :)

Benim saçım sarıydı kızıl oldum sonra kahverengiye boyattım sizce benim saçlarım doğal yolla açılır mı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim saçım sarıydı kızıl oldum sonra kahverengiye boyattım sizce benim saçlarım doğal yolla açılır mı

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Açılır ama sonuç doğal saç rengine uyguladığındaki gibi olmaz. Sarı üzerine kızıl onun üzerine kahve diyorsun, zemin sarı olduğu için zaten hiç bir şey yapmasan da akacaktır o boya. Papatya vb bitkileri kullanırsan bunu hızlandırabilirsin. Ama ortaya çıkan renk bakırımsı olabilir.

Kızlar saçımda şuan kına var ve bu renkten sıkıldım artık saçımı küllü sarı yaptırmak istiyorum. Kına varken bunu başarmak mümkün mü? Bilginiz varsa paylaşırsanız çoo sevinirim :)

İnternetten sun in sac spreyi aldım ve tatilde saçlarıma sürdüm 5-6 kez sonuç koyu kahve doğal saçta müthiş oldu doğal gölge isteyen kahve rengi saclı herkese tavsiye ederim .kendi sacımı 2 ton açtı balyajlarımı da. Kızkardeşim dogal siyah saçlı ona da 2 kez sürdük onun saclarında dAha bakır bir ton oldu . KıZıla dönmemesin için daha fazla uygulamadık

arkadaşlar selam, postların tamamını okudum ama aklımdaki soruya net bir cevap bulamadım. doğal saçlarım koyu kumral, güneşte az da olsa açılan cinsinden =) yalnız yıllardır bakır tonlarına boyatıyordum, yaklaşık altı aydır filan boyatmadım. sonuç olarak elimde şu an sırtıma kadar gelen üst yarısı normal, alt yarısı açık bakır/kumral saçlar var. 5 aydır no-poo'cuyum, yani şampuan-krem dahil her türlü saç kimyasalını bırakmış durumdayım (laf aramızda çok da memnunum). Sorularıma gelince:

1- saçlarımda bakır rengi seviyorum. kınayla koyu renk saçlarım üzerinde nasıl bakır etkisi yakalarım (turuncuya bile razıyım)? safranlı zerdeçallı karışımlar filan var, onlardan mı yapmam gerek? bir de istediğim karışımı sürdüğüm zaman saçımdaki iki farklı renk üzerindeki etkisi ne olabilir?

2- kınayla normal bir kızıllık yakalayıp, daha sonra papatya suyu+güneş yöntemiyle kınalı kızıl saçı açmak mümkün müdür?

3- (daha özel bir soru olacak) izmir'den, izmir'in bir kasabası olan yeni foça'ya taşındık. görebildiğim kadarıyla buralarda aktar yok. foça'yı bilen varsa ve hatta foça'da bir aktar bilen varsa çok ama çok makbule geçer =) olmadı izmir'e gittiğimde toptan halledeceğim aktar işlerini =)

şimdiden teşekkürler *^-^*

X