Bebek Beslenmesi bebeğimi uyutuyorum yatırınca biraz sonra uyanıyor derin uykuya dalamıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mavisu35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2009
229
4
gece düzenimiz bozuldu saat başı uyanıo mızırdanınca meme veriyorum susuyor biraz emiyor bırakıyor dalıyor koyuyorum gene uyanıyor hep böyle sabaha kadar devam ediyoruz napmam lazım neden oluyor altı temiz gazı çıkmış halde bi problem yok gibi gözüküo

bende de aynı sorun var canım. emzıryorum emzırdıkten sonra uyuyor,sonra takvıye mamasını verıyorum gazını cıkarıyorum,sonra yuzustu yatırıyorum zaten yatarken gaz cıkarmaya devam edıyor,uyuyakalıyor.gene dalmazsa sırtustu yatırıyorum agzına emzıgını verıyorum uyuyor.tabı tek sorun emzıgın agzından dusmesı ve zırt pırt agzına vermem :)

gece düzenimiz bozuldu saat başı uyanıo mızırdanınca meme veriyorum susuyor biraz emiyor bırakıyor dalıyor koyuyorum gene uyanıyor hep böyle sabaha kadar devam ediyoruz napmam lazım neden oluyor altı temiz gazı çıkmış halde bi problem yok gibi gözüküo

benim kızım 1 yaşında bizdede aynı sorun var sanki bizi anlatmışsın doğdığundan beri böyle gidiyor...

sorunu çzödüm saınırım gazı varmış aç da ağaldıkça meme verdim gazı daha da arttı demekki şimdi ağlasa da mem vermedim gazını çıkartıp uyuttum aç aç. sonra acıkınca o uyanıp sakince emip geri uyuyo. hem acıkıp hem ağladığı zamnalarda emzirmemek lazım demekki. tün gün aç deil ya biraz aç kalsın enazından rahat uyusun ayrıca battaniyeyi iyice sarıyodum onu da sadece üstüne attım sanırım sıcaktan da olabilir

benim oğlumda 8 aylık ve sabaha kadar saat başı uyanıyor gündüz ben çalıştığım için diye düşünüyorum gece sürekli benim kokumda uyumak istiyor bende hemen alıp göğsüme koyuyorum uyuyunca yine yerine koyuyorum,çok zor oluyor ama napiim kıyamıyorum,eğer bebeğin daha küçükse gazdan olabilir,benim doktorum size göre gazı olmayabilir ama ona göre çok gazı var demişti 3 aylık olana kadar gazdan uyumamaıştık..

bende de aynı sorun var canım. emzıryorum emzırdıkten sonra uyuyor,sonra takvıye mamasını verıyorum gazını cıkarıyorum,sonra yuzustu yatırıyorum zaten yatarken gaz cıkarmaya devam edıyor,uyuyakalıyor.gene dalmazsa sırtustu yatırıyorum agzına emzıgını verıyorum uyuyor.tabı tek sorun emzıgın agzından dusmesı ve zırt pırt agzına vermem :)

11 günlük bebeğim aynı sorunları yaşıyoruz gündüzleri kesintisiz 3 saate kadar uyurke geceleri saat başı kalkıyor her kalkışında emziriyorum gazını çıkarıyorum emziği ağzından atınca başlıyor ağlamaya..

küçük bebeklerrde en sık sorun gaz ve açlık....bebek emmekten yorulduğu için yada gazdan emmeyi bırakıyor uykuya dalamıyor...gazını çıkarıp tekrar emdiğinde mışıl mışıl uyuyor...daha büyükler için hergün aynı saatte yatırmayı denemekte fayda var.bir de düzeniniz olsun.her akşam aynı saatte loş odaya geçin bir duş yada masaj yada gece maması vya bir ninni gibi hergece yaptığınız bir şey olsun.uyuyana kadar odada kalın.bir kaç gün sonra düzene girip aynı saatte o hareketi yaptığınızda uyuyacağını bilir :))
ama bazıları için allah sabır versin demek lazım galiba.gece biraz rzene anason melisa otu karışımı çay rahat uyumasına yardımcı olur....

canım merhaba acaba uykunuz nezaman duzene girdi biras gce oldu ama inşallah yazımı okursunuz:KK43:

Bebeğinizi emzirerek uyutmaya alistirinca gece çok sık uyanır ve her seferinde tekrar emzirilmek ister kızlar. Benim de bebeğim gece 6-8 kere uyanir meme isterdi. 1 ay önce uyku eğitimi verdim. Su an 6 aylık ve gece kesintisiz uyuyor. Âksam 8 de yatağına koyup çıkıyorum. Kendi uyuyor sabah 7 ye kadar. Gece 11 de bir kere o uyanmadan besliyorum. Sabaha kadar başka meme yok :)

Bebeğinizi emzirerek uyutmaya alistirinca gece çok sık uyanır ve her seferinde tekrar emzirilmek ister kızlar. Benim de bebeğim gece 6-8 kere uyanir meme isterdi. 1 ay önce uyku eğitimi verdim. Su an 6 aylık ve gece kesintisiz uyuyor. Âksam 8 de yatağına koyup çıkıyorum. Kendi uyuyor sabah 7 ye kadar. Gece 11 de bir kere o uyanmadan besliyorum. Sabaha kadar başka meme yok :)
Slm.uyku egitiminde hangi yöntemi kullandığınızı öğrenebilirmiyim ?

Uyku egitımini nasl vrdnz?

X