Saç Rengi ve Saç Boyama Bu renk nasıl elde edilir?

LadyYsm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2010
107
0
Kızlar saçım kestane rengi.. aslında koyu kahveydi kestaneye boyadım..
İstediğim renk fotoğrafta gördüğünüz kızın saç rengi.
Ben bu rengi nasıl tuttururum?.. Hangi boyaları karıştırarak yapabilirim.. veya bildiğiniz tek bi renkle elde edebileceğim boya var mı?:26:
Uzuuuun zamandır kendime uygun bi renk arıyorum ya.. aslında bu renkte de kararsız kaldım.. ela gözlü beyaz tenliyim.. herkes yakışacağını söylüyor..
Yardımlarınızı bekliyorum kızlar ya.. :KK43:
$hcfxcvbnm.jpg

cnm bu renk uzman işi saçlar açılıp üzerine bu renk boyanacak ki her tarafı eşit olsun açıcı olmadan olmaz bu renk ve çikolata karamel değil de ashlee simpson renginin bir iki ton açığı gibi geldi bana...

Bende fikirimi söylemek gerekirse

Neva Color 9.53 (Roze açık altın sarısı) + Az 6.46 (Akaju Bakır) karışımıdır.

İnternette katalogu bulabilirsin.

Loreal/çikolata karamel 'e benziyor.
Yok canım ya, daha açık istediğim renk.. Aslında karamele boya diyen de oldu ama bu rengi çok sevdim.

kesinlikle çok yakışır bence de ama direk boyamayla bu rengi elde edemezsin bence
Evet yakışır diyen çok fazla.. Kestanenin üstüne direkt tutmaz zaten.. kesinlikle açmam gerekicek..

cnm bu renk uzman işi saçlar açılıp üzerine bu renk boyanacak ki her tarafı eşit olsun açıcı olmadan olmaz bu renk ve çikolata karamel değil de ashlee simpson renginin bir iki ton açığı gibi geldi bana...
Bi ara ashlee simpson ın saç rengine takmıştım kafayı.. :KK9: onunki de çok hoş ya..
İstediğim rengi kendim yapabilirim diye düşünüyorum ama ilk defa saç rngimi açıp boyucam. bakalım nasıl olucak :26:

tarçın bakırlar koyu kumral karısımı falanda olblr..
$ads_z55.jpg
tarçın diye aratınca böyle bir renk geldi.. aslında istediğim renge benziyor..
ne kadar kararsız bir insanım ben ya.:18:

Bende fikirimi söylemek gerekirse

Neva Color 9.53 (Roze açık altın sarısı) + Az 6.46 (Akaju Bakır) karışımıdır.

İnternette katalogu bulabilirsin.

Çok teşekkür ederim canım..:KK16: yalnız açık altın sarısı, akaju bakırı çok açar gibi. :26:
Eğer eminsen, direkt boyaları alıp yapıcam valla. :KK70:

evde boyamayla bu saçı elde etmen biraz uzun zaman alır canım..önce açıcılarla açman lazım sonra bakır karamel tonlarına boyaman lazımm:)

evde boyamayla bu saçı elde etmen biraz uzun zaman alır canım..önce açıcılarla açman lazım sonra bakır karamel tonlarına boyaman lazımm:)

evet, açmak gerekiyor o zaten Allah'ın emri. :)
ilk zamanlar sürekli akar sanıyorum.. daha sonra boyadıkça oturur renk.:KK31:

cnmmm ozman evde çok fazla açılmıyor zaten sende çok açık bi renk istemiyorsun bence tututrursun bu rengi evde:)
bak tarçın bakır diye bi renk var bu linkte baya resim ekleyen avr belki işine yarar:)
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-rengi-sac-boyama/236893-palette-8-77-tarcin-bakir-36.html

teşekkür ederim gerçekten, çok sağol.. :) baktım linke, evet baya resim ekleyen, bilgi veren var..
evde boyucam maalesef, kuaföre gittim resmi yanıma alarak bana 170 tl ye yaparım dedi..:KK53: parayı sokakta bulmuyorum ben zaten öğrenciyim.. kendim kıt kanaat geçiniyorum :KK61:
başka kuaförlere de gittim ama saçlarımı emanet edemem ben her kuaföre..
bu yüzden kendim yapıcam.. :) istediğim renk tutmasada olur, sonuçta ilk kez açıcam rengini..:KK9::KK17:

$nevacolor_katalog.jpg $nevacolor_katalog_2.jpg
Aris'in bahsettiği renklere yeni bakabildim.. nette problem oldu katoloğu açamamıştım..
Galiba bahsettği renkleri karıştırırsam muradıma ericem gibi.:KK19:

Canım, belki şimdiye kadar boyamıştın ama yinede söylemek isterim.
Ben 9.3'u önermedim, 9.53'u yazdım. Internetten görülen kataloglardan çok iyi anlaşılmıyor ama katalogu canlı olarak görürsen ne demek istediğimi anlarsın, canım.
Yani 9.53 + AZ akaju (1/4 kadar veya biraz daha az)

Canım, belki şimdiye kadar boyamıştın ama yinede söylemek isterim.
Ben 9.3'u önermedim, 9.53'u yazdım. Internetten görülen kataloglardan çok iyi anlaşılmıyor ama katalogu canlı olarak görürsen ne demek istediğimi anlarsın, canım.
Yani 9.53 + AZ akaju (1/4 kadar veya biraz daha az)

aa tamam..:KK16: yanlış anlamışım canım, tekrar sağol..
Bu haftasonu boyucam.. daha boyamadım..:KK61:

X