Muzaffer Kuşhan 2 Haftada 8 -10 Kilo Verdiren Diyet Deneyimlerimiz

selam kızlar ben bundan 4 5 sene once kushanın bır haftada 3 kılo diyetini yapmıs ve cıdden kılo vermıstım ustelık ac kalmamısıtım. 2 ay once spora basladım ılk bır ay ııyıdı ıkıncı ay sınavlarım dolayısıyla gidemedm sımdı yenıden duzenlı gıtmeye başlıycam. sporla berabersizinle bu dıyetı yapım dedım. bende bugun basladım. 2 haftada 4 5 kılo versem yeter 8 9da gozum yok:KK1: zaten kacamaksız yapabılecegımı pek sanmıorm:KK43: bu arada 69 kıloyum yanı en az bı 10 kılo vermek ıstıorum. ınşallah verırız kılolarımızı. sabah yedıklerım 1 dılım kepek ekmegı labne peynır ve sekersız ıkı bardak çay

İnşallah verirsin canım ki emin ol sporla birlikte bu diyeti az kaçamaklı bi şekilde yaparsan 7-8 kilo bile verebilirsin rahat bi şekilde :-) Spor, kilo vermeye en büyük destekçi çünkü biliyosun..

* Yağ,şeker,tuz tüketilmeyecek.

* Günde en az 2 litre su içilmeli.

* Kesinlikle beyaz ekmek tüketmeyin! Kepek, çavdar ekmeği vb. gibi kalorisi çok az ekmekler kullanın. Bir diğer adıylada diyet ekmekleri...

* Salatada sınır yok. İstediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Acıktığınızda da öyle..

* Mümkünse hergün, günde en az yarım saat yürüyüş yapın. Yada evinizde en az 1 saat egzersizler yapın.

* Aburcubur (cips,çikolata,şeker vb.) , Hamur işleri, Tatlılar gibi yiyecekleri kesinlikle hayatımızdan çıkarıyoruz!

* Bu diyeti 2 hafta boyunca yapın. Sonra 1 hafta ara verin. İstiyorsanız tekrar başlayın. Ama diyeti bıraktıktan sonra yine yediklerinize dikkat edin, verdiğiniz kiloları geri almamak için.

* Bu diyette örneğin 7 kilomu verdiniz.. 6'sı yağ 1'i sudur.

* Çok mu acıktınız? Salata sizi doyurmuyormu? Ozaman aralarda ufak tefek kaçamaklar yapabilirsiniz ama bu kaçamak yiyecekler sebze olsun lütfen ve yağsız,tuzsuz olmalı kesinlikle! E tabi abartmamak şartıyla.. Önerilen: Yeşil elma, salatalık, domates, yoğurt, enginar, brokoli vb...

* En önemliside; kendinizi bu diyete başlarken şu kadar kilo verecem diye şartlandırmayın. Tek şartınız; '' Bu diyete uyacam, Kilo vermeye çalışıcam, Ben yapabilirim'' vb.. gibi şeyler olsun.

Son düzenleme:
Öğle yemeğimide yedim 3 gibi...
2 tane haşlanmış yumurtayı ince ince kestim üstüne pul biber, karabiber, limon döküp yedim. Yanındada salata ve 1 dilimde çavdar ekmeği yedm :-) ekmeksiz yiyemedim maalesef =/

Şuan gayet tokum. Yemeğin üstünden 3 saat geçmesine rağmen :-) akşam yemeğinide 1 saat sonra falan yicem. 7'yi geçirmemeye çalışıcam...
Bu arada şu saate kadar toplam, 1,5 litre su içtim. 1 litre daha içicem yatana kadar...

Son düzenleme:
hadi bakalım kızlar hepinize kolay gelsin..bende p.tesi başlıycam ama sizi takip ediyorum bu arada..güzel haberlerinizi bekliyorum..:KK64:

arkadaşlar ben dersanede öğretmenim boyum 1.68 kilom 59 falan ama göbeğim çıkıo bazen ve mutsuzum yazın spor salonuna iniyorum sabahları bu yaşıma kdrda spor yaptım fakat ben işten 18:00 da çıkıorum en erken,artık spor yok dolayısıyla kilo alıorum ya da vücudum gevşiyor aslında pek diyet yapmam ama ilk kez bunu denicem:)

Şok olduğum bi durum var arkadaşlar. Ben dün başladım bu diyete. Sabah 63.4 kiloydum. Bu sabah kahvaltıdan sonra tok karnına tartıldım 62.4 geldim =S 1 günde 1 kilo nasıl verdim :KK70: bende sapıttım. :S

Son düzenleme:
bende bugün başladım arkadaşlar kahvaltımı yapıyorum şuan tek dezavantaj regly dönemindeyim çok kilo veremeyebilirim ama olsun bir yerden başlamak lazım.boyum 1.58 kilom 64.5 bugün itibariyle..ideal kilom ise 52.inşallah yaza hedeflediğim kilomla gireceğim herkese kolay gelsin hergün yazalım destek olalım kızlar..

bende bugün başladım kızlar şu an elma yiyorum ara öğün niyetine:))buarada boyum 175 kşlom 75 herkese kolay gelsin...

Bugün 3.günüm arkadaşlar..
Her kahvaltıdan önce bir bardak mutlaka ılık su içiyorum.
Günde en az 2 litre su içiyorum.
Ve açıkca söylemek gerekirse hiç spor yapmıyorum, egzersizde dahil.. =D

Birde arkadaşlar spor yapmadığım için diyete yardımcı olması için kür falan araştırdım. Funda yaprağı çayı içicem hergün tok karnına 2 bardak. Gerçekten faydası varmış.. Bugün içmeye başlıcam. Faydasını görürsem buraya yazarım :-)

Benimde 4. günüm bugün. Valla ben çok kaçamak yapıyorum arkadaşlar :KK70: Dayanamıyorum bazen bi kaç bişey atıyorum ağzıma. Cips bile yediğim oldu biraz :KK70: buna rağmen 500 gram vermişim dünden bugüne :KK70:

Benimde 4. günüm bugün. Valla ben çok kaçamak yapıyorum arkadaşlar :KK70: Dayanamıyorum bazen bi kaç bişey atıyorum ağzıma. Cips bile yediğim oldu biraz :KK70: buna rağmen 500 gram vermişim dünden bugüne :KK70:

ben daha kaçamak yapmadım 2.günüm ve tartılmadım galiba regl olucam:KK59:tamda zamanını buldu şişlik var biraz bende tartılmıyorum ama harfiyen uyuyorum diyete bol bol su içiyorum ama ne zaman tartılırım bilmiyorum:44:

ben daha kaçamak yapmadım 2.günüm ve tartılmadım galiba regl olucam:KK59:tamda zamanını buldu şişlik var biraz bende tartılmıyorum ama harfiyen uyuyorum diyete bol bol su içiyorum ama ne zaman tartılırım bilmiyorum:44:

Sıkma canını tatlım. Regl olcan diyede diyeti bırakma sakına. Tam gaz devam et. Bol su tüket. Sürekli tartılmak iyi değil aslında, motivasyonu etkiler. Haftada 1 kez tartılmak en mantıklısı ama ben öyleyim işte :-) diyette olmasam bile tartılırım.

*Kendi açımdan şöyle bi değerlendirme yaparsam arkadaşlar; bugün 4.günüm ve ben bugünü saymazsak 3 günde 1,5 kilo verdim :-) hemde sporsuz ve bol kaçamaklı :KK52:

Son düzenleme:
olmazmı bende yarın başlıyorum böyle liste diyetlerini pek sevmiyorum ama bunu yapıcam
inşaallah devamı gelir yalnız öğün arası diye bişey yokmu bu diyette cevaplarsan sevinirim

Bunu önceki sayfalarda cevaplamıştım canım ama bir daha söyliyim.
Salata yiyebilirsin. Salatada sınır yok. İstediğiniz zaman istediğin kadar yiyebilirsin. Meyve yiyebilirsin. Kalorisi az meyveler.. Özellikle yeşil elma. Diğer adı diyet elma diye geçer bilirsiniz..

Yarın 6.günüm ve öğle yemeğinde haşlanmış 2 tane sosis diyo. Ben sosis yerine haşlanmış 2 tane yumurta yicem arkadaşlar. Yanındada salata :-)

X