Muzaffer Kuşhan 2 Haftada 8 -10 Kilo Verdiren Diyet Deneyimlerimiz

theuglygoddess

You are mine ♥
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2010
3.221
33
Hadi arkadaşlar hep beraber yapalım bu diyeti.
Bu başlıkta toplanıp, adım adım yaptıklarımızı, alınan sonuçları paylaşalım.

:KK19::KK66::KK19:

Her Gün ki Sabah kahvaltısı
1 dilim kepek ekmeği,
25 gram yağsız peynir (koyun, keçi inek peyniri fark etmez)
şekersiz çay, kahve

————

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 1 ve 8. günler :

Öğle Yemeği:
-Tam kaynamış iki adet yumurta.
-Dilediğiniz kadar Marul, Domates, roka, tere otu, Dereotu’ndan oluşan elma sirkeli, salatalık, karışımı sınırsız salata

Akşam Yemeği:
-100 gram ağırlığında ( 7 veya 8 tane) ekmek için konmamış ızgara köfte
-Limonlu Salata (yeşil yapraklı sebzeleri domates, lahana, marul, salatalık)

————

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 2. ve 9. günler :

Öğle Yemeği:
1 adet simit
1 bardak ayran

Akşam Yemeği:
Haşlanmış Yarım Porsiyon Tavuk Eti (derisi alınmış olacak)
Mevsim Salata

—————

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 3. ve 10. günler :

Öğle Yemeği:
200 gram yağsız ve kaymaksız yoğurt
1 dilim kepek ekmeği
Dilediğiniz kadar Hafif tuzlanmış Salatalık

Akşam Yemeği:
120 gram – 2 iri dilimli ızgara dana eti (yağsız kısmından olacak)
(Veya bir büyük ızgara balık)
Mevsim Salata

—————-

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 4. ve 12. günler :

Öğle Yemeği:
200 gram, ince dilimlenmiş haşlanmış patates takviyeli mevsim salata
içine domates, taze soğan, salatalık eklenecek
limon ve hardal da konabilir, yağ yok.
Akşam Yemeği:
6 adet kuzu pirzola
Salata

—————–

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 5. ve 12. günler :

Öğle Yemeği:
2 yumurta ile yapılmış domatesli menemen
Salata

Akşam Yemeği:
1 büyük tabak haşlanmış yağsız makarna,
Yoğurt

——————

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 6. ve 13. günler :

Öğle Yemeği:
haşlanmış 2 tane sosis
Salata

Akşam Yemeği:
3 adet (az pirinçle yapılmış) biber, domates veya kabak dolması
2 kaşık yoğurt

——————-

Muzaffer Kuşhan 2 haftada 8 -10 kilo verdiren diyet listesi 7. ve 14. günler :

Öğle Yemeği:
100 GR. beyaz peynir
1 dilim kepek ekmeği
salatalık, domates

Akşam Yemeği:
şiş ızgara, Salata

Son düzenleme:
Cumartesi başlıcam bu diyete :-) birkaç arkadaşım yapmış ve olumlu sonuçlar almışlar.. En az 6 kilo vermişler... En fazlada 9 kilo.
Sizde başlayın ve bu başlıkta toplanalım arkadaşlar :-)
Diyet hakkında bilgilerim var arkadaşlarımdan dolayı falan, sorularınıza rahatlıkla cevap verebilirim..

Son düzenleme:
bende şuan isveç yapıyorum pazartesi başlarım ancak ama güzel bir diyete benziyo kaç kilo vermiş yapanlar??

bende şuan isveç yapıyorum pazartesi başlarım ancak ama güzel bir diyete benziyo kaç kilo vermiş yapanlar??

Çevremde 5 kişi yaptı. En az 6 kilo, en fazlada 9 kilo verenler oldu :-)

çok güzel bir diyet canım p.tesi başlıyorum:KK52:

Evet canım. Bende cumartesi başlıcam.

+Yapan arkadaşlarımdan kimseden çok aç kaldım falan gibi cümleler hiç duymadım... Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ideal bi diyet.

Son düzenleme:
canım ya bende güzel ve sağlıklı bir diyet arıyordum sen imdadıma yetiştin:))en az 7 en çok 10 kilo vermem gerek yani ikisinin arasıda olabilir..ben bu diyetin yanında bol bol ılık (hatta biraz sıcak) su içeceğim bu şekilde daha iyi sonuç alabiriz..:KK66:

Öğle yemeğinde bol yeşillikli, elma sirkeli salata denmiş. Az da olsa yağ koyabilir miyiz? Buna cevap niteliğinde bir bilgi göremedim.

Yarım porsiyon derisi alınmış tavuk denmiş. Tam olarak kaç grama eşdeğerdir yarım porsiyon? Hiçbir fikrim yok.

canım ya bende güzel ve sağlıklı bir diyet arıyordum sen imdadıma yetiştin:))en az 7 en çok 10 kilo vermem gerek yani ikisinin arasıda olabilir..ben bu diyetin yanında bol bol ılık (hatta biraz sıcak) su içeceğim bu şekilde daha iyi sonuç alabiriz..:KK66:

Günde en az 2 litre su içmek gerekiyor zaten canım. Hele ki diyet yapıyorsak su kaybımız olmamalı. Bol bol su tüketmeliyiz.

Diyet listelerine sadık kalabilen biri değilim.
Listeye bağlı kalarak kilo vermekten de hazzetmem ama bu listeye birebir uymaya çalışacağım.

Ayrıca şöyle bir başlık daha açılmış, deneyimleri ve sonuçları görmek açısından faydalı olabilir.

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...e-10-kilo-diyetiyle-kilo-verenler-buraya.html

O başlık çok eski (2009'da açılmış) ve aydınlatıcı olmadığı için yeni bir başlık açmak istedim. Diyeti denemek, deneyimleri paylaşmak yerine tartışılmış ve zıt görüşler ortaya cıkmış. Bu başlığı değilde o verdiğin linkteki başlığı kilitleseler daha iyi olur bence. Yepyeni bir sayfadan devam etmek daha mantıklı.

Öğle yemeğinde bol yeşillikli, elma sirkeli salata denmiş. Az da olsa yağ koyabilir miyiz? Buna cevap niteliğinde bir bilgi göremedim.

Yarım porsiyon derisi alınmış tavuk denmiş. Tam olarak kaç grama eşdeğerdir yarım porsiyon? Hiçbir fikrim yok.

Ufak tefek kaçamaklar diyeti fazla bozmuyor. Ama abartılmadığı sürece.. 1 tatlı kaşığı kadarıyla sıvı yağ konabilir..

Yarım porsiyon= 40 Gram.

Son düzenleme:
O başlık çok eski (2009'da açılmış) ve aydınlatıcı olmadığı için yeni bir başlık açmak istedim. Bu başlığı değilde o verdiğin linkteki başlığı kilitleseler daha iyi olur bence. Yepyeni bir sayfadan devam etmek daha mantıklı.

Bilgi verici olabileceğini düşündüm sadece yoksa bu başlık kapansın manasında vermemiştim linki :KK34:
Bu başlık daha yeni ve ben de bu başlıktan yararlanıyorum :)

Sorularıma cevap verdiğin için ayrıca teşekkür ederim :KK16:

Son düzenleme:
Bilgi verici olabileceğini düşündüm sadece yoksa bu başlık kapansın manasında vermemiştim linki :KK34:
Bu başlık daha yeni ve ben de bu başlıktan yararlanıyorum :)

Sorularıma cevap verdiğin için ayrıca teşekkür ederim :KK16:

Yok canım ben zaten öyle bir niyette olduğunu söylemek istemedim. Sadece yöneticilere şimdiden cevap verme hakkım olsun diye yazdım. Rica ederim her türlü soruna cevap veririm elimden geldiği kadarıyla :-)

*NOT:Tabi sporda yapmak gerek. Yada evde kendi çapımızda ufak tefek egzersizler... Eğer spor yapamıyorsak; Her sabah suda maydanoz kaynatıp, bu suyu kahvaltıdan önce içersek bununda faydasını görürürz ve diyete katkı sağlamış olur. Diyetsiz maydanoz suyu içmek bile 2-3 kilo verdiriyor insana, kendimden biliyorum...

Son düzenleme:
Komşumuz yapıyodu bu diyeti bugün bitmiş ve tartılmış 5 kilo vermiş toplam hemde sporsuz hatta egzersiz bile yapmadan. Günde 2 bardak suyu bile zor içiyomuş. :) Verdiği kilo farkediliyo. O belli olan göbeği gitmiş baya...

Ki siz en az 2litre su içip egzersizler yaparsanız düşünün sonucu :) ben yarın kesin başlıyorum.. :KK62:

Son düzenleme:
bende begendim bu diet listesini çok zor seyler yok bazı listeler var çalışırken uygulamak imkansız oluyor.bunlar kolayca yapılabilecek türden bakalım bende yarın başlayacağım artık gelişmeleri yazarım mutlaka.zaten zayıflamak için destek bir üründe kulllanıyorum bu dietle sanırım 6 kilo verebilirim bu sayede.

Tabikide insandan insana değişir arkadaşlar. Metabolizması hızlı olan bi insan mutlaka verir en az 4-5 kilo... Yavaş olan bi insanda en az 2-3 kilo verir.

ben bu kadar et ve tavuk yiyemem ki bu diyeti yapayım:KK59:

Kendi çapında ufak tefek değişiklikler yapabilirsin canım. Ama 2 hafta boyunca mutlaka et yemen lazım. Protein alman gerek. Hergün hergün yiyemeyenlerde eti cıkarıp; ıspanak,bulgur pilavı,sebze çorbası yemeği vb. gibi kalorisi az olan, bol vitaminli yemekler koyabilir.

Son düzenleme:
kızlar ara öğün yok galiba aralarda elma yesek bir sakıncası olurmu acaba???

He evet onu hatırlatmayı unuttum. Aralardarda,karnımız acıktıkca salata yenmesi tavsiye ediliyor. SAlatada sınır yok yani arkadaşlar. Canımız istedikçe, karnımız acıktıkca diyetin bahsettiği zamanların haricinde yiyebiliriz ama tabi yağsız,tuzsuz olmalı. Bol limonlu olacak :-)
Elmaya gelincede olabilir canım yiyebilirsin ama yeşil elma ye. Yeşil elma bi nevi diyet elması gibi birşeydir.

--
*Bugün ilk günüm sabah kahvaltıda 1 dilim çavdar ekmeği ve beyaz peynir yedim. Birde çay içtim. Ama ben çayı şekersiz asla içemem. O yüzden 1 çay kaşığı kadarıyla şeker koydum.. Başta tatmin etmiyor insanı doymamışsın gibi oluyor ama 10 dk falan geçtikten sonra yediklerini tam sindiriyosun ve tokluk hissi veriyor insana :-)
Hadi bakalım öğlene az kaldı. Öğle yemeğimide 2-3 gibi yerim herhalde..

selam kızlar ben bundan 4 5 sene once kushanın bır haftada 3 kılo diyetini yapmıs ve cıdden kılo vermıstım ustelık ac kalmamısıtım. 2 ay once spora basladım ılk bır ay ııyıdı ıkıncı ay sınavlarım dolayısıyla gidemedm sımdı yenıden duzenlı gıtmeye başlıycam. sporla berabersizinle bu dıyetı yapım dedım. bende bugun basladım. 2 haftada 4 5 kılo versem yeter 8 9da gozum yok:KK1: zaten kacamaksız yapabılecegımı pek sanmıorm:KK43: bu arada 69 kıloyum yanı en az bı 10 kılo vermek ıstıorum. ınşallah verırız kılolarımızı. sabah yedıklerım 1 dılım kepek ekmegı labne peynır ve sekersız ıkı bardak çay

X