Eşimin babaannesinin bir fala inanıp beni yargılaması,siz olsanız ne yapardınız?

birtutamzencefil

Guru
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2010
811
32
37
biraz önce eşimin halasının yemek davetinden geldim. orda da akşam bi mevzuu var belki bilen biliyodur
bir zincire bir adet yüzük geçiriyorsun bir bayanın elinde önce koyup sonra yavaş yavaş kaldırıyorsun; eğer yüzük dairesel hareketlerle dönerse kızın olacak , eğer ileri geri giderse oğlun olacak. bunu arka arkaya deniyosun bazen de hiç hareket etmiyo direk duruyor o zamanda olmuyo veya bitiyo. ben bunu bu akşam öğrendim.eşimin halaları onların gelinleri gelinlerin aileleri ananeler babaanneler bayaa kalabalık . bu olayı da bir çoğunda denemişler beni merak ediyorlar... içimden bi ses kötü bişeyler olcak dedi ama hadi neyse dedim uzattım elimi eşimin kuzeni yapıyo bunu.yaptı ilkinde kız çıktı :) ikincisinde durdu... yani tercümesi bitane kızım olcak başka çocuğum olmayacakmış !!! eşimin babaannesi başladı aaa pardon bana yapmadan önce zaten o sipariş verdi esfa'ya 3 tane çıksın diyeee..o 3 tane istiyomuş.ondan sonra başladı dövünmeye eyvaaaah bi tanecik olcak hemde kız olcak... eyvaaaah demeye.... bu arada diğer gelinlere yapıyolar birine 4 oğan çıkıyo birine 4 oğlan 1 kız çıkıyo... bunlar çıktıkça bizim babanne köpürüyo.. yine dedi bak senin bi tane çocuğun olcakmış hemde kız şöyle 3 4 tane olsaydı diyo milletin içinde(millet gırgırına yapıyo ama babanne kadar ciddiye alan yok...)
dedim madem 4 çocuk iyi sen yapsaydın sen niye 3 tane yaptın dedim... kaynanam da beni destekledi sanırım oda hiçççç valla dedi :KK66: bak dedim benim annem gibi 7 tane yapsaydın... ( keşke benim annem 5 tane erkek doğurmuş sende bi sorun mu vardı da bi tanecik oğlun oldu da 2 kızın var deseydim) (kaldı ki senin zamanında herkes çok çocuk yapıyodu sen niye yapmadın... tühhh tühhhh)

işte bunlar olduktan sonra ben nasıl durayım orda... zindan ettiler yine gecemi...bi daha ne evine gitmek istiyorum nede yüzünü görmek... ya insan bi düşünür kocam öldü ben de gideceğim bi iyiylik yapıyı der hala şeytanlık peşinde olmaz... psikolojimi bozdular sülalece elbirliğiyle...:KK47::KK47::KK47:

biraz önce eşimin halasının yemek davetinden geldim. orda da akşam bi mevzuu var belki bilen biliyodur
bir zincire bir adet yüzük geçiriyorsun bir bayanın elinde önce koyup sonra yavaş yavaş kaldırıyorsun; eğer yüzük dairesel hareketlerle dönerse kızın olacak , eğer ileri geri giderse oğlun olacak. bunu arka arkaya deniyosun bazen de hiç hareket etmiyo direk duruyor o zamanda olmuyo veya bitiyo. ben bunu bu akşam öğrendim.eşimin halaları onların gelinleri gelinlerin aileleri ananeler babaanneler bayaa kalabalık . bu olayı da bir çoğunda denemişler beni merak ediyorlar... içimden bi ses kötü bişeyler olcak dedi ama hadi neyse dedim uzattım elimi eşimin kuzeni yapıyo bunu.yaptı ilkinde kız çıktı :) ikincisinde durdu... yani tercümesi bitane kızım olcak başka çocuğum olmayacakmış !!! eşimin babaannesi başladı aaa pardon bana yapmadan önce zaten o sipariş verdi esfa'ya 3 tane çıksın diyeee..o 3 tane istiyomuş.ondan sonra başladı dövünmeye eyvaaaah bi tanecik olcak hemde kız olcak... eyvaaaah demeye.... bu arada diğer gelinlere yapıyolar birine 4 oğan çıkıyo birine 4 oğlan 1 kız çıkıyo... bunlar çıktıkça bizim babanne köpürüyo.. yine dedi bak senin bi tane çocuğun olcakmış hemde kız şöyle 3 4 tane olsaydı diyo milletin içinde(millet gırgırına yapıyo ama babanne kadar ciddiye alan yok...)
dedim madem 4 çocuk iyi sen yapsaydın sen niye 3 tane yaptın dedim... kaynanam da beni destekledi sanırım oda hiçççç valla dedi :KK66: bak dedim benim annem gibi 7 tane yapsaydın... ( keşke benim annem 5 tane erkek doğurmuş sende bi sorun mu vardı da bi tanecik oğlun oldu da 2 kızın var deseydim) (kaldı ki senin zamanında herkes çok çocuk yapıyodu sen niye yapmadın... tühhh tühhhh)

işte bunlar olduktan sonra ben nasıl durayım orda... zindan ettiler yine gecemi...bi daha ne evine gitmek istiyorum nede yüzünü görmek... ya insan bi düşünür kocam öldü ben de gideceğim bi iyiylik yapıyı der hala şeytanlık peşinde olmaz... psikolojimi bozdular sülalece elbirliğiyle...:KK47::KK47::KK47:
güler geçerdim hatta hayat şartları zor 1 tane yaparsam şükredin deyiverirdim
benim kayınvalidemde her görüştüğümde bi erkek çocuk yap deyip dururdu sanki kendi bakacakmış gibi

amannn canım sende söylediklerine gül geç nerden biliyorlarmış senin kaç çocuğun olacağını oğlan ya da kız olacağını sonuçta fal gibi birşey,fala inanma falsız kalma derler salla canım yaaa,

güler geçerdim hatta hayat şartları zor 1 tane yaparsam şükredin deyiverirdim
benim kayınvalidemde her görüştüğümde bi erkek çocuk yap deyip dururdu sanki kendi bakacakmış gibi

ne kadar erkek torun meraklısı bizim toplum yaaa,böyle diyenlere çocuğu doğuracan al çocukta çocuk dedin bak işte diyeceksin ondan sonra sesi çıkıyormu ondan sonra gör :)))):KK52:

ne kadar erkek torun meraklısı bizim toplum yaaa,böyle diyenlere çocuğu doğuracan al çocukta çocuk dedin bak işte diyeceksin ondan sonra sesi çıkıyormu ondan sonra gör :)))):KK52:

malesef öyleydiii 2 kızım vardı sürekli erkek yap deyip dururdu sanki elimdeymiş gibi
ne bakması ya olanlara çok baktılarda olmayan kaldı laf olsun adet olmuş sanki her zaman aynı laftı

Ben olsam ne olursa olsun babaanneyi terslemezdim.Yaparız yaparız der geçiştirirdim.Veya ben de işi şakaya vururdum.Aslında biz 9 tane düşünüyoruz diyebilirdim:) Ya da "Aman babaanne,fala mı inanacağız ? Sadece Allah bilir "
Aslında bu yüzük işini duydum ama benim bildiğim böyle yapılmıyor.Hamile olanlarda bebeğin cinsiyetini öğrenmek için yapılıyor.Hamile olmayanlarda kaç çocuk olacağını gösterdiğini hiç duymadım.Üzerinde durmaya değmez,boşver gitsin.

Bence hiç ciddiye alma, gül geç. Çünkü senin ciddiye aldığını görünce onlar da daha çok giderler olayın üstüne.

Allah'tan hayırlısını iste, gerisine de hiç takılma. :KK34:

malesef öyleydiii 2 kızım vardı sürekli erkek yap deyip dururdu sanki elimdeymiş gibi
ne bakması ya olanlara çok baktılarda olmayan kaldı laf olsun adet olmuş sanki her zaman aynı laftı

ne güzel işte 2 kızın varmış Allah bağışlasın canım,annemde der ablama 2.ciyi yapın diye ama şimdi demiyor artık 1 tane yeter diyo ben deliymişim 3 tane yaptım diye,
ablam şuan yanımızda tatile geldi yeğenin ateşi vardı yazık kız sabaha kadar nöbet tutmuş keşke dedim kaldırsaydın bizide birazda biz bekleseydik diye, akşama kadarda salak gibiydi,sanki çocuk büyütmek kolayda ,lafla peynir gemisini herkes yürütüyor değil mi?

bi kere babaanne niye sana kiziyoki... dogacak cocugun erkek veya kiz olmasi babadan gelen spermin özelligine baglidir.. bunda annenin hic bir sucu yoktur..:KK1:
bide yüzük falina inanma derim... bu hangi kitapta yaziyo ya... kim cikarmis bunu... uyduruk bisey iste... fala inanmak zaten bikere büyük yanlis...
kiz veya erkek yada kac tane cocugun olacagini sadece Allah bilir...
sen icini ferah tut.. Allah ne isterse o olur... hayirlisi olsun

ne güzel işte 2 kızın varmış Allah bağışlasın canım,annemde der ablama 2.ciyi yapın diye ama şimdi demiyor artık 1 tane yeter diyo ben deliymişim 3 tane yaptım diye,
ablam şuan yanımızda tatile geldi yeğenin ateşi vardı yazık kız sabaha kadar nöbet tutmuş keşke dedim kaldırsaydın bizide birazda biz bekleseydik diye, akşama kadarda salak gibiydi,sanki çocuk büyütmek kolayda ,lafla peynir gemisini herkes yürütüyor değil mi?
çok sağol canım cümlemizin evet çocuk büyütmek maddi manevi çok zor ama eskiler pek anlamıyor sanki yada eskiden daha kolaymış ablanada geçmiş olsun canım ana yüreği işte ne yapsın içi rahat etmezki neyse arkadasın konusunu zaptettik :KK30:

aman canım yaşlı kadın, niye takıyosun ki, keşke espriye vursaydın.
bi de keşke onu deseydim bunu deseydim diyosun yani ne gerek var ki kendini üzüyosun

:KK19:Canım işte yaşlılar büyüdükçe çocuklaşıyor.Sen kendini hiç üzme.O fal hikayesi de yalan.Benim ablama yapardık hiç hareket etmezdi her seferinde ama zınk diye dururdu.Şimdi bir oğlu var :KK1:

Zaten sende inanmıyorsun bu fala pek tabii ama işte yaşlıları bişeye ikna etmek bir hayli zor :KK23:

Bu arada hep dua ediyorum ne olur sağlıklı bir kızım olsun diye.Erkek istemiyorum valla,onların erkek takıntısı varsa benim de kız takıntım var :KK23:

Son düzenleme:
ay canım ya dışardan bakınca nasıl komik ve tatlı ortam dır dır konuşan bi babanne ay benimde vardı ama şimdi ikimizde de hiç büyük yok karışıp zorlayanda
sen niye takıp bukadar üzüldün aman oğlunuzuda görsemde o bitaneyi yapsam severdik deseydin oyle kalabalıkta bikere oğullarıyla ilgili bozarsan bidaha olmaz benim kayınvaldem de hep komşularıyla beraberken soruyodu tekken hiç sormamıştır bende oğluna söyle bende istiyorum demiştim bi komşussuda bak gelin nediyo diye üstüne gidince bidaha 3yıl oldu soran yok şimdi oğluna yapın artık diyormuş

aynı benim babannem :KK1:
belli bi yaştan sonra onların olgun düşünemediklerine inanıyorum
gitgide çocuklaşıyorlar
fazla kaale alıp kendinizi üzmeyin
sizin eşinizin babannesi yapıyor bunları
benim babannem iki katını yapıyor kendi torunlarına
mutluluğunuzu bozmayın :KK61: değmez

hayırlısı olsun sağlıklısı olsun inşallah ama bende kız isterim hemde çok... bişi daha söylicem bu sabah test yaptım olmaz diye çok hafif 2. çizgi çıktı yaAAAA... 2 senedir uğraşıyorum valla ama rabbim bana bu lafların üstüne bir gece sonra testte 2. çizgiyi gösterdi... şu anda hem eşim hem ben leyla leyla geziyoz zaten evin içindeeee :KK70:DDD ben pek umutlanmak istemiyorum ilaç ve iğne kullandım onların etkisi olabilir yada allah korusun kimyasal gebelik falan da olabilir... yani yarın kan testi yaptırmadan inanmak istemiyorum. ama bana orda 2 çizgi görmek bile yetti şimdilik.... ohhhhhhhhhh olsun babanneyeeee....

Ne güzel haber,hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah.Bir de bakarsın ikiz olur,hepten yalan olur fal olayı :KK1:

X