Saç Bakım Ürünleri Evde Brezilya Fönü / Keratin Tedavisi Yapmanın İncelikleri

kullandığım 7/24 ıçınde:agua,stearyl alkol,cyclopentasiloxane,cetyl alkol,stearamıdopropyl dımethylamınew,glutamıc acıd,dımethicone,benzyl alcol,SODIUM CHLORİDE(bu zararlı olabışırmı?)panthenyl ethyl ether,dmd hydantoin,parfum,edta,hexyl cınnamal,lysine hcı,benzyl benzoata.............................dıye gıdıyo ama gerısı sakıncalı deği gıbı sankı

bildiğim kadarıyla oda bozuyor canım sebebi bu olabilir ama yinede kılıçbalığından cevap bekle o iyi anlıyor :KK1:

ya şimdi jeton düştü 2. kez keratın uyguladım saçıma ve ablamada ılkkez uyguladık. ben bonelemeyı unuttum yaaa !

bende dıyorum bı eksık var bonelemeden dırekt kuruttum :KK43: ondanmı cabuk bozuldu kı

selam bastan sona bütün sayfaları okuyamadım ve keratin arayım duruyorum sabahtan beri hangisini alacağımıda bilemedim marka vermek yasaksa biri bana özelden nerden aldığını yada site linkini atabilirmi lütfen şimdiden teşekkürler

ben bi marka buldum kızlar s....e marka 80 ml 9 tl bumudur acaba
bi de st.... marka 80 ml 40 -50 tl gibi bişey bunlardan hangisini kullancam

Kızlar ben haziran ayında yaptım brezilya fönümü. 80 ml ürün almıştm saçlarım uzun ama normal uzunlukta çok gür de değil oyuzden yeteceğini düşündm. Kılıçbalığının yazdığı uygulama şeklini harfiyen yaptım yalnz ürünü ilk sürerken az az sürüyrdum sonra baktım çok artıyor fazla fazla sürdüm yine de yarısı arttı :/ yani 80ml nn yaklaşık 3te 2sini bile kullanmamışımdır. Saçlarm çok yağlı oldu zaten çok yağlı göründü düzleştirdikten sonra da. 3.gün okadar kötü olmuştu ki. 3.gün dolduğunda yıkadım 4.günün içinde. bekleyemedim yani. Daha önce saç uçlarımda çok yanık vardı düzleştiriciden dolayı onları biraz toparladı saçımın kabarıklığını aldı okadar. Öyle çok dalgalı bi saçım yok ama düzleştirmedi saçımı. benim yapma amacım düzleştirmekti zaten. Sizce 4gün bekletmedim diye mi tutmadı? Kuaför saçın boyalı değil ondan tutmamıştır ben kendi kardeşime de yaptım onn saçında da tutmadı boyasız saça tutmaz dedi. Ama burda saçı boyalı olmayıpta yapan arkadaşlarda var diye hatırlıyorm.

yaklaşık 350 sayfa sonra yine burdayım işte...forumu her açtığımda topiğe uğradım göz attım çıktım ama olsun hep yanınızdaydım ben :))
ve artık kesin kararlıyım brezilya fönümü yapmakta...
muhtemelen arada kaçırdığım cevaplar olmuştur ben tekrar soruyor olabilirim,mazur görün.
öncelikle sevgili kılıçbalığına saygı ve sevgiler :KK70: en son 169.sayfada sana baya dağıtımcı olucak gibisin demişim sen de galiba yavaş yavaş atılcam bu işe demişsin,ve sanırım insanları kıramaman yüzünden gerçekten kendini bu işin içinde bulmuşsun.umarım seni çok üzmezler.bir dahaki toplu sipariş(eğer olursa) olduğunda haber verirsen çok sevinirim.daha önce de saçımın uzun olduğunu söylemiştim bana en az iki tane 80 ml kullan demiştin.ama kararsızım.saçlarımda fazla yıpranma yok,yeni kestirdim zaten.boya da yok.s....g marka keratinin 80 ml.sini alsam işimi görür mü? ama asıl sorum bu değil.benim rowenta elite model look ve braun boyalı saçlar için(birgün boyarsam umudu ile) düzleştiricim var.hangisini kullanmalıyım?braun yeni ama sanırım 200ün altında düzleştiriyor.rowenta eskidi baya fakat daha mı yüksektir sıcaklığı?
not:arkadaşlar düzleştiricilerin sıcaklığından bahsederiz ısısından değil,bu kavram yanılgısını giderelim neticede fizik öğretmeniyim,dereceyle ifade ediyorsak o sıcaklıktır aklınızda olsun :KK66: :KK70:

slm kızlar uzun bir aradan sonra ilk kez giriyorum foruma:KK34:ben de taaa aralık ayında kılıçbalığının gönderdiği keratinle yapmıştım bir kez.gayet iyiydi hem saçımı güzelleştirdi hemde düzleştirmişti.bir türlü fırsat bulup tekrar yapamamıştım ama dün uğraştım ve yaptım sonunda:nazar:umarım önceki gibi olumlu sonuç alırım.bakalım salıya kadar yıkamayı düşünmüyorum ama şuan çalıştığım için nasıl yağlı yağlı idare edecem onu bilmiyorum:KK50:

merhaba arkadaslar

uzun zamandır yoktum, turkiyeye izne gitmiştik, giderken keratinimi, duzlestirici mi de aldım yanıma.. ve en sonunda yaptım.. ancak maalesef sonuc hayal kırıklıgı oldu bende.. ustelik 2 gun arayla 2. kez yaptım ama gene sonuc aynı.. neden boyle oldu anlamadım cok umutlanmıstım oysa :KK43:
daha once de yazmıstım benim saclarım ince telli, seyrek ve hafif dalgalı.. normalde yıkayıp cıktıgımda tepeden boyle 10 cm asagıdan itibaren ucları resmen dugum oluyor ve acana kadar bayagı sacım zarar goruyor ustelik de ben hep bakımsız, paspal gorunuyorum.. universitede felan bu kadar kotu değildi ama o zaman bile sacımı tarayıp cıkarım yarım saat sonra hiç taranmamıs gibi gorunurdu.. eger sacımı kremleyip, kremli iken tararsam, o dolaşıklıgı kremli iken acmıs oluyorum, belki azcık daha kolay oluyordu ama sonucta dugumlenmiş sac, her seferinde dokuluyor kırılıyor cok zarar goruyordu.. bu yuzden yıllardır omzuma degmemişti sacım, azcık uzayınca dolaşma, dugumlenme baslıyor diye hemen kestiriyordum...
benim brezilya fonundeki asıl amacım da buydu yani sacımın duz olması cok onemli degil ama bu dolasma problemi ortadan kalksın ve de dagınık paspal goruntu yerine fonlu bakımlı bir gorumtu gelsin.
ancak olmadı, duzlesme cok az, dolasma problemi de oyle sadece eskiden 100 ise şimdi 80 diyebilirim okadar. gene dolasıyor sacım.. ustelik bu işlem sırasında cok kırıldı, duzleştiren kişide miydi hata, ne oldugunu anlamadım, şimdi tararken dokulen sacların yarısı kısa kısa kırıklar..
şimdi ne yapsam bilmiyorum.. 1 uygulamalık keratinim kaldı.. onu da denesem mi yoksa bu kadar kısa aralıklarla zararlı mı olur? bir de neden boyle oldu bir fikriniz var mı? su ana dustan cıktım gene ve elimde tarak saclarımı yolmakla mesgulum :KK43::KK43::KK43:

merhaba arkadaslar

uzun zamandır yoktum, turkiyeye izne gitmiştik, giderken keratinimi, duzlestirici mi de aldım yanıma.. ve en sonunda yaptım.. ancak maalesef sonuc hayal kırıklıgı oldu bende.. ustelik 2 gun arayla 2. kez yaptım ama gene sonuc aynı.. neden boyle oldu anlamadım cok umutlanmıstım oysa :KK43:
daha once de yazmıstım benim saclarım ince telli, seyrek ve hafif dalgalı.. normalde yıkayıp cıktıgımda tepeden boyle 10 cm asagıdan itibaren ucları resmen dugum oluyor ve acana kadar bayagı sacım zarar goruyor ustelik de ben hep bakımsız, paspal gorunuyorum.. universitede felan bu kadar kotu değildi ama o zaman bile sacımı tarayıp cıkarım yarım saat sonra hiç taranmamıs gibi gorunurdu.. eger sacımı kremleyip, kremli iken tararsam, o dolaşıklıgı kremli iken acmıs oluyorum, belki azcık daha kolay oluyordu ama sonucta dugumlenmiş sac, her seferinde dokuluyor kırılıyor cok zarar goruyordu.. bu yuzden yıllardır omzuma degmemişti sacım, azcık uzayınca dolaşma, dugumlenme baslıyor diye hemen kestiriyordum...
benim brezilya fonundeki asıl amacım da buydu yani sacımın duz olması cok onemli degil ama bu dolasma problemi ortadan kalksın ve de dagınık paspal goruntu yerine fonlu bakımlı bir gorumtu gelsin.
ancak olmadı, duzlesme cok az, dolasma problemi de oyle sadece eskiden 100 ise şimdi 80 diyebilirim okadar. gene dolasıyor sacım.. ustelik bu işlem sırasında cok kırıldı, duzleştiren kişide miydi hata, ne oldugunu anlamadım, şimdi tararken dokulen sacların yarısı kısa kısa kırıklar..
şimdi ne yapsam bilmiyorum.. 1 uygulamalık keratinim kaldı.. onu da denesem mi yoksa bu kadar kısa aralıklarla zararlı mı olur? bir de neden boyle oldu bir fikriniz var mı? su ana dustan cıktım gene ve elimde tarak saclarımı yolmakla mesgulum :KK43::KK43::KK43:
Senin adına üzüldüm canım tam olarak nasıl yaptıgını ve hangi şampuanı yazdıgını söylersen yanlısını bulabiliriz sanırım..

Senin adına üzüldüm canım tam olarak nasıl yaptıgını ve hangi şampuanı yazdıgını söylersen yanlısını bulabiliriz sanırım..
valla bilmiyorum nerde yanlıs.. sampuan olarak tr ye gidince nude almıstım zaten 15-20 gundur kullanıyordum ve ogleden sonra dus yapıp sacımı yıkadım nude ile, aksam da keratini yaptım, keratini surmeden hemen once tekrar yıkamadım yalnızca birkaç saat oldu diye..
ikincide doa sampuan kullandım ve bu sefer keratini surmeden once tekrar yıkayıp kuruttum..
bunun dısındaki asamalar aynı... once yıkadım, kuruttum, fırcalı fon makinası ile fon cekerek kuruttum .. sonra keratini surduk, tarayıp strec film ve havlu ile sarıp 40 dk bekledim, sonra duzlestirdik.. ondan sonraki 4 gun boyunca da sabah aksam duzlestirdim yine...

bi de unuttum, keratinden once rofle yaptırmıstım.. boya vb işlemler brezilya fonunden once yapılmalı, sonra yapılırsa fonu bozuyor diye biliyorum.. sırf bu yuzden daha geniş vaktim varken yapmadım, once aycangulun boya tarihi vermesini bekldim, ki zaten brezilya fonu için uygun olan tarih de aynı oldu daha once sormustum... o gun gittim boya ustune rofle yapıldı eve gelince sacımı yıkadım aksam da dediğim gibi fonumu yaptım 4 gun bekledim ama umdugumu bulamadım..
rofle de guzel olmamıstı, kuafor beceremedi, 2 gun sonra gittim roltirmek için, sacın az bir kısmını yeniden yaptı.. o gun aksam da 2. uygulamayı yaptım..
ikinci seferde 3. gun oglen yıkadım.. cok fazla terliyordum, o sıcakta sacımı yıkamadan ve toplamadan durmak cok zor oluyordu, zaten de ilk seferden hevesim kırılınca erken yıkadım...

ki zaten ilk seferde de arar ara sacımı toplamak zorunda kaldım

parca parca aklıma geliyor.. bir de benim oyle yaglı bi goruntu vs hic olmadı sacımda, ki normalde hergun yıkarım, cabuk yaglanır vs, ilk 4 gunde hiç oyle dusundugum kadar kirli yaglı goruntu olmadı... sadece asırı sıcaktan dolayı cok terledim , enseme bir havlu koydum ki teri alsın, keratini bozmasın diye..
ama pek bişe yaramadı.. sorun zaten ensede değil :KK43:sacların ust kısmında, dolasıklık eskiye nazaran daha az, daha kolay acılıyor ama sonucta hala dolasma devam ediyor ve hiç de oyle fon cekilmiş gibi durmuyor...

kesinlikle burda gordugum resimlerle alakası olmadı benim sonucumun..

Şimdi ben bu işlemleri yapıp saçımı düzleştirmesemde kıvır kıvır sarsam hep kıvırcıkmı olur :KK9:

X