Bebek Beslenmesi Anne memesini bıraktırmayacak biberon seçimi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

__ecrin__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2010
287
12
Kızlar yakın zamanda göreve başlayacağım. 2 acil sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Sütümü biberondan verdirmek zorundayım. Ama, bana anne memesini bıraktırmayacak bir biberon lazım. Benim kızım çok yavaş çekiyor sütü. O yüzden şöyle damla damla sütün geldiği, bebeğin yorularak emdiği en iyi biberon hangisidir?
Dr. Browns doğal akış dar ağızlı 240 ml iyi midir mesela? Genelde bu markaya iyi diyorlar bir de aventi tavsiye ettiler. O markanın hangisi iyidir?( Bu arada kızım 2 aylık)

2. Kızıma 2 farklı marka emzik aldım ama önceleri emmesine rağmen, şimdi verdiğimde kusacak gibi yapıyor, sonunda ağlayıp emziği atıyor. emme güdüsü çok kuvvetli bir bebek. Saatlerce emmeyi seviyor. Çalışacağım için emziğe alıştırmaya çalıştım. Bu durumda bir bebeğe hangi emziği verebilirim?

Kızlar yakın zamanda göreve başlayacağım. 2 acil sorum var cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Sütümü biberondan verdirmek zorundayım. Ama, bana anne memesini bıraktırmayacak bir biberon lazım. Benim kızım çok yavaş çekiyor sütü. O yüzden şöyle damla damla sütün geldiği, bebeğin yorularak emdiği en iyi biberon hangisidir?
Dr. Browns doğal akış dar ağızlı 240 ml iyi midir mesela? Genelde bu markaya iyi diyorlar bir de aventi tavsiye ettiler. O markanın hangisi iyidir?( Bu arada kızım 2 aylık)

2. Kızıma 2 farklı marka emzik aldım ama önceleri emmesine rağmen, şimdi verdiğimde kusacak gibi yapıyor, sonunda ağlayıp emziği atıyor. emme güdüsü çok kuvvetli bir bebek. Saatlerce emmeyi seviyor. Çalışacağım için emziğe alıştırmaya çalıştım. Bu durumda bir bebeğe hangi emziği verebilirim?

eğer süt damla damla gelsin istiyorsan Nubby doğal akış yenidoğan ucu kullanabilirsin
eğer emerken gaz oluşuyorsa önlemek için Dr Browns biberon olabilir ama bu biberonda süt çok kolay akıyor, biberonun özel yapısı sayesinde

kızın 2 aylıkmış 240 ml çok bence
bende aynısından almıştım çok uzun
bebeğin büyüdüğünde 240 alırsın
ben de çok süt içeceğini sanmıştım ama bir seferde en fazla 100 cc içirebildim 8 aylık kızıma
dolayısıyla biberon çok büyüktü pişman oldum zaten 8 ayından sonrada biberonu reddetti

ben dr brown kullandım ve hiç bırakmadı çok şükür,incecik akıyor diğer markaları bilmiyorum banada arkadaşım önermişti 4 aydır kullanıyorum işteyken biberon evde meme hiç farketmedi oğluşum

1. Ben de aynı durumdayım, işe başladım ve bebeğim sağdığım sütü biberonla almak zorunda. Biberonun markasından çok ağzı önemli. Benim bebeğim obur bir bebek o yüzden hızlı akan süte alışmasın diye hala tek delikli başlık kullanıyorum. Chicco'nun doğal cam biberonu var, hiç sorun yaşamadık. Ama dediğim gibi hala yenidoğan bebekleri için olan tek delikli başlığı kullanıyoruz.
2. Emziği bebek seçiyor. Benim oğlum hiç almadı ama arada birkaç gün emdiği amzik markasız en ucuza aldığım emzik olmuştu. En iyi markalardan en farklı şekillerden dokuz tane emzik vardı evde alışsın diye ama yok o marketten aldığımızı seçti. Siz de farklı emzikler deneyin birini seçecektir. Daha önce emiyormuş çünkü.
Sevgiler

ben dr brown kullandım ve hiç bırakmadı çok şükür,incecik akıyor diğer markaları bilmiyorum banada arkadaşım önermişti 4 aydır kullanıyorum işteyken biberon evde meme hiç farketmedi oğluşum

bizde bu biberonu kullanmıstık gaz yapmaması içinde cubuk gibi bişey var kızım hiç mama içmedi nerdeyse ama :96:

bendede ayni sorun var yani sütüm var am akizim emmiyo ebemiz bana "medela" biberonu önerdi cokda memnunuz anne gögsünü emmis gibi oluyo hava kacirmiyo sadece emdikce süt geliyo ben memnunum

1. Ben de aynı durumdayım, işe başladım veke bebeğim sağdığım sütü biberonla almak zorunda. Biberonun markasından çok ağzı önemli. Benim bebeğim obur bir bebek o yüzden hızlı akan süte alışmasın diye hala tek delikli başlık kullanıyorum. Chicco'nun doğal cam biberonu var, hiç sorun yaşamadık. Ama dediğim gibi hala yenidoğan bebekleri için olan tek delikli başlığı kullanıyoruz.
2. Emziği bebek seçiyor. Benim oğlum hiç almadı ama arada birkaç gün emdiği amzik arkasız en ucuza aldığım emzik olmuştu. En iyi markalardan en farklı şekillerden dokuz tane emzik vardı evde alışsın diye ama yok o marketten aldığımızı seçti. Siz de farklı emzikler deneyin birini seçecektir. Daha önce emiyormuş çünkü.
Sevgiler
bi
aynen bende aynı biizmkide çok obur ilk doğdunda chicconun aynı biberonunu almıştık. ucunda tek teliklş var bende onu mu kullanayım bende istiyorum ki eve gelince beni emsin sırf biberona alışmasın ..alla yardımcımız olsun işe başlama 1,5 ay var şimdiden stres oldum ayrıca ne kadar zaman önce beberona başladınız alışsın diye..

ben phillips avent kullanıyorum henüz bi problem yaşamadık.. hem memeyi emiyor hem biberon..

benm kızım da 2 aylık 150lık nuby dogal dokunus kullanıyorum.bu bıberon 3 aya kadar kullanılıyor.sonra 240lıga gececegım.

bi
aynen bende aynı biizmkide çok obur ilk doğdunda chicconun aynı biberonunu almıştık. ucunda tek teliklş var bende onu mu kullanayım bende istiyorum ki eve gelince beni emsin sırf biberona alışmasın ..alla yardımcımız olsun işe başlama 1,5 ay var şimdiden stres oldum ayrıca ne kadar zaman önce beberona başladınız alışsın diye..

Öyle özellikle alıştırmak için bir çabam olmadı. Benim sütüm bol ama biraz nazlı; o yüzden daha önce de biberonla mama içiyordu. İlk iki gün gelmedi sütüm, iri bebek olduğu için kan şekeri düşmesin diye hastanede mama verdik. Sonrasında da ara sıra yorgunluktan sütüm azaldığında mama verdim. (Haftada bir filan yani, istisnai durumlarda). O yüzden yabancı değildi biberona.
Biberonun büyüklüğüne gelince çok önemli değil herhalde. Yani hiç tek seferde 120-150ml'den fazla mama ya da süt verilmiyor ki zaten, bebekler bitiremez ki onu. Belki baya büyük çocuk olup gece normal süt içmeye filan geçerse lazım olur büyük biberon.
.

ben de chicconunkini kullanıyorum arada sütümü sağıp veriyorum. beni emmeyi bırakmadı. arkadaşlar da yazmışlar önemli olan akışı. tek delikli olanını verrdim chicconun. kesinlikle bol bol akmaması lazımk i kolayına gelip biberona geçip anneyi unutmasın

bende philips avent verdim yenidoğan ama bnm kızım 4 aylıkken emmeyi bıraktı bu yüzden biberon yüzünden.biberonla deilde bebekle alakalı bence

Her bebek cok farkli kendine ozel. Benim kizim
İlk dogdugu gece cok agladi diye hastanede emzik verdi onunla uyudu (avent) sonra hastaneden eve geldik ememiyo diye sutumu sagip biberonla verdim icti. (Avent) Bir hafta sonra emmeyi ogrendiginde ise hem emzigi hem biberonu reddetmis haberimiz yok biz bunu o 1.5 aylik oldugunda farkettik. Kisacasi 2.5 aylık kizimin bu konuda bana ögrettigi sey sudur: ilk dogdugu donemde alistirirsaniz hicbir sorun kalmiyo ama sonradan bebekler seciciligi ve tercihi ogreniyo. Su an bircok marka denedim asla biberon kabul etmiyo( acliktan oluyo ama almiyo) Eylülde işe dönücem ve kara kara dusunuyorum napicam diye. Mecbur kasik biberonlara bakiyorum bende :KK43:

Philips avent cok iyi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

philips avent canım, son çıkan serisi, natural.
Natural avent biberon aynı anne memesi gibi, şekli dokusu ve çekişi. Meme biberon diye kafa karıştırmıyor.
Biz meme artı biberon gidiyoruz, yine de biberonu minimumda vermeye çalış, bir de yenidoğan ucu olandan alacaksın üstünde 1 yazar.
Tek delikli olduğu için kolayca akıtmaz ve memeden soğutmaz.

philips avent canım, son çıkan serisi, natural.
Natural avent biberon aynı anne memesi gibi, şekli dokusu ve çekişi. Meme biberon diye kafa karıştırmıyor.
Biz meme artı biberon gidiyoruz, yine de biberonu minimumda vermeye çalış, bir de yenidoğan ucu olandan alacaksın üstünde 1 yazar.
Tek delikli olduğu için kolayca akıtmaz ve memeden soğutmaz.
Baya olmus siz yazali ama. Bende bu foruma alternatif biberon arayisi icin geldm. Benm bebegimde meme reddine basladi ve ben basindan beri avent natural kullaniyorum. Yani o biberonda meme reddine neden oluyor. Bir ise yaramiyor.

X