Keten Tohumuyla Zayıflama Deneyimlerimiz

ben bugün aldım keten tohumu ama toz halini yoğurtla yemeyi düşünüyorum yoğurdun illa yağsız mı olması lazım yağlı yoğurtla beraber yesem etkisi az mı olur? birde günün hangi saatinde yememi önerirsiniz çok soru sordum galiba kusura bakmayın yardımcı olun lütfen :KK43:

ben bugün aldım keten tohumu ama toz halini yoğurtla yemeyi düşünüyorum yoğurdun illa yağsız mı olması lazım yağlı yoğurtla beraber yesem etkisi az mı olur? birde günün hangi saatinde yememi önerirsiniz çok soru sordum galiba kusura bakmayın yardımcı olun lütfen :KK43:

yoğurdun yağlı olması keten tohumunun etkisini değiştirmez ama diyet yapıosan yağsız yada yarım yağlı kullanmanı tavsiye ederim.ben öğleden sonra ara öğünde yoğurda 1 yemek kaşığı ekleyerek kullanıyorum.fazlası zararlı arkadaşlar 1 yemek kaşığından fazla ve çok uzun süre kullanmayın derim ben
kalorisiz günler a.s.

ben toz olarak kullandım ve gerçekten faydasını gördüm ama düzenli kullanmak gerek o zaman işe yarıyor ben keten tohumu sayesinde 12 kilo verdim

bende 1 kase yoğurda 1 yemek kaşığı koyuyorum hergün yiyorum.çok faydasını gördüm .ama diyetimi ve sporuda yapıyorum

Ben bir yıldır toz keten tohumu kullanıyorum , ama kilo vermeye hiçbir etkisi yok .Diyet yapınca zaten kilo verirsiniz .Yine de omega 3 açısından çok faydaları olan bir bitki .Ayrıca ostrojen kaynağı .Timör oluşumunu da engelliyormuş .Yani zayıflatsada zayıflatmasa da muhakkak alınması gereken bir şey .yerimseniben

Ben bir yıldır toz keten tohumu kullanıyorum , ama kilo vermeye hiçbir etkisi yok .Diyet yapınca zaten kilo verirsiniz .Yine de omega 3 açısından çok faydaları olan bir bitki .Ayrıca ostrojen kaynağı .Timör oluşumunu da engelliyormuş .Yani zayıflatsada zayıflatmasa da muhakkak alınması gereken bir şey .yerimseniben

Pardon Östrojen neye iyi geliyor ? Çok ilgimi çekti ??? fisfisfis

Pardon Östrojen neye iyi geliyor ? Çok ilgimi çekti ??? fisfisfis

Umarım aydınlatıcı olur ALINTIDIR
Vücudun bodyguard'ı OSTROJEN HORMONU
Cildin en önemli koruyucusu olarak bilinen hormon, östrojen. Bu hormon cildin nem tutma özelliğim koruyor, kolajen doku yapımını aktive ediyor, kan dolaşımını gerçekleştiriyor, hyaluronik asit oranım artırıyor, üstderi hücrelerinin yenilenmesini uyarıyor ve yağ salgısını engelliyor. Östrojenin saçların uzaması üzerinde de olumlu etkisi mevcut. Bu hormon aynı zamanda vücuttaki yağ dağılımının da düzgün olmasmı sağlıyor.
ALINTIDIR

Merhaba arkadaşlar
Bende keten tohumunu toz halinde yoğurdun içine katıp yedim 5-6 gün kullandım ama bir hafta dolmadan yediğim herşeyi çıkartmaya başladım 10gün boyunca hemen hemen yediğim herşeyi çıkarttım sonunda doktora gittik bissürü ilaç verdi ve fırça çekti:mymeka: nihayet atlattım çok kötü günlerdi bir daha keten tohumumu tövbeee:çok üzgünüm:
Midesi hassas veya sorunlu olanlar kullanmasın bence:enbuyukkk:

merhaba arkadaslar benim annem 68 kilodu 15.9.2008 ve bugun tartildi 30.10.2008 suan 56 kilo ve sadece sabah bir kaseye iki corba kasi keten tohumu ve 3 kasik yogurt karistirip yedi gercekten ise yariyor ve diyet yapmadi normal yedi insallah sizde kulanirsini cunku gercekten ise yariyor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keten Tohumunun Faydalari

Mide-bağırsak sorunlarına karşı iyi gelir
Bağırsakları yumuşatır, kabızlığa karşı iyi gelir
Kemikleri güçlendirir. Özellikle menopoz döneminde yararlı
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Menopoza bağlı şikâyetleri hafifletir
Kalp-damar hastalıklarından korur
Kolesterol, şeker seviyesini dengeler
Yüksek tansiyonu düşürür
Romatizmal hastalıkları önler
Sinir sistemini güçlendirir
Hafızayı güçlendirir
Konsantrasyon bozukluğuna karşı iyi gelir
Yaşlanmaya bağlı dikkat dağınıklığına karşı iyi gelir
Haricen kullanılarak yaraların çabuk iyileşmesini sağlar
Egzama ve sedef hastalıklarında kullanılır
Nasırlarda kompres olarak kullanılır
Solunum yolu hastalıklarında olumlu etki yapar
Ruhsal bozukluklara karşı iyi gelir
Öksürüğü giderir
Ağız boşluğu, boğaz ve diş eti rahatsızlıklarında gargara olarak
kullanılır
Lifleri sanayide, özellikle dokumacılıkta kullanılır ...
Keten tohumu ne içerir?
Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağ asitleri
Yüksek oranda çözünür ve çözünmez lif
Protein
Lignanlar (kansere karşı maddeler)
Vitaminler
Mineraller
Aminoasitler

Keten tohumu nasıl tüketilir?
Kaynatılarak içilebilir.
Dövülerek, öğütülerek toz haline getirilebilir. Bir kaşık ağza
atıldıktan sonra arkasından su içilebilir.
Kavrulmuş olarak tüketildiğinde daha lezzetli olur. Keten
tohumunun çok özel bir tadı veya kokusu yoktur, ama kavrulunca güzel
bir tada kavuşur.
Tohum şeklinde de tüketilebilir.
Yemeklere, yoğurda, salatalara, müsliye, pasta, börek gibi unlu
mamullere karıştırılarak da tüketilebilir.
Günde 1-1.5 çorba kaşığı keten tohumu sağlıklı kalmak açısından
yeterlidir. Dozunu kaçırmamakta yarar var.

sizlerle paylasmak istedim..

Arkadaşlar ben iki gündür keten tohumu kullanıyorum sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı alıyorum arkasındanda su içiyorum.dün başladım.hem zayıflamak hemde kabızlık için ama hiç bir etki göstermedi kabızlığım devam ediyor.acaba yanlış mı kullanıyorum yada kaç günde etkisini gösterir.lütfen cevap yazarmısınız.

gişemcimmm başladın mı ne oldu yazmamışsın.....
bende başlamayı düşünüyorum da ondan sordum canımcımm

şahsen ben 3 gün kabızlıgım için kullandım yoğurtun içine katıp tükettim
wc ye çıkamadım
susam şeklinde olandan atıyordum yoğurdaa.s.

canım kabızlığa da iyi geldiğini söylüyolar aslında ama
sanırım kişiden kişiye değişiyomuş...
birde ilk günlerde yaptığı şişlik 1.haftanın sonunda geçiyomuş keşke biraz devam etseydin

zaten yeteri kadar şiştim Eda'cım dayanamadım vallahi :))))
ama şimdi lahana suyu içiyorum ve çokk memnunum şükür
akşamda nihayet sirke alıp ona başlıycam.inşallah memnun kalırım :)))

bende pazartesiden itibaren maydanoz suyu ve keten tohumunu denicem canım...
inşallah faydasını görürüm...birde sürekli aklıma geldikçe soda içiyorum oda çok tok tutup kilo verdiriyomuş...sende dene tatlımmm

bgn başladım kızlar keten tohumu kullanmaya
ay sonuna kadar durum bildiricem size bir kaç günde mucize beklemek zaten saçma olur
bu arada fecii kabızım inşallah ona da iyi gelir canlarım....

X